Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone 5C: Αυτό είναι το 'φτηνό' iPhone;


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
748 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#391   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 20/08/2013 - 13:15

αποκλειεται να καταργησει το 5 θα ειναι μεγαλο φαουλ το πιο λογικο 4-4s

 

Τίποτα δεν αποκλείεται φίλε μου. Ό,τι θέλουν κάνουν, δε ρωτάνε κανέναν. Δυστυχώς ή ευτυχώς έτσι είναι τα πράγματα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#392   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 20/08/2013 - 13:18

Έχει κανείς μελετήσει ποιό ήταν το κέρδος από τη διατήρηση του iPad 2 μετά την έλευση IPad 3 Ipad 4 και ipad mini?Δεν ξέρω αλλά θεωρώ ότι οι πωλήσεις του θα ήταν ιδιαίτερα χαμηλές. Αν όχι και φάνηκε ότι υπήρχε ιδιαίτερο κερδος , καθώς και είχε ήδη πετύχει απόσβση και οι μονάδες παραγωγής ήταν έτοιμες, ε ναι να περιμένετε επαλήθευση αυτής της τακτικής μεγιστοποίησης των κερδών ΚΑΙ στα iPhone. Διατήρηση Iphone 4S κατάργηση iphone 5 και 2 νέα μοντέλα 5C και 5S. H Apple έχει αποδείξει ότι δε σέβεται τους καταναλωτές και θέλει μόνο το μέγιστο κέρδος καθοδηγώντας τους άρρωστους "μηλοπαθείς" στη διατήρηση τεχνολογίας αιχμής και ανοίγωντας σε πιο μετριοπαθείς και χαμηλότερου budget καταναλωτές πιο παλιά μοντέλα. Από τη μύγα ξύγκι βγάζει εδώ και χρόνια. Αν αληθεύει στο apple tv έβαλε μονοπύρηνο A5 αξιοποιώντας τα ελλαττωματικα CPU με καμμένο τον ένα πυρήνα από τη μονάδα παραγωγης. Ας με διαψεύσει αν κάποιος γνωρίζει περισσότερα. 

 

 

Δυστυχώς αυτη τη λογική κέρδους και ασέβειας προς τον πελάτη την έχω καταλάβει κ εγω , απλά όλο λέω "άλλη μια ευκαιρία".

 

Ας ελπίσουμε οτι θα διορθωθει. Δεν πιστεύω ότι το 4s μπορεί να κρατήσει προσωπικά. 

 

Προτιμώ να τα καταργήσει όλα και να πει 5C και 5S ΜΟΝΟ παρά να μου κοτσάρει και το 4S κάτω στη γωνία σαν το "φτωχό συγγενή".


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#393   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/08/2013 - 13:19

αποκλειεται να καταργησει το 5 θα ειναι μεγαλο φαουλ το πιο λογικο 4-4s

Φάουλ για ποιόν? Απλά εγώ κι έσυ που τα σκάσαμε θα τα ξανασκάσουμε και για όποιο νέο μοντέλο. Τη δική σου τσέπη θα κοιτάξουν? Μεγαλύτερο κέρδος πετυχαίνει απαξιωνοντας και καταργώντας προηγούμενα μοντέλα ή μετουσιώνοντάς τα σε νεώτερα. Αν Κάποιος είναι να σκάσει 500 για μεταχειρισμένο 5άρι ή 5C ζελατινάτο δε νομίζω να υπάρχει θέμα σύγκρισης. Η Apple σε αυτό το παιχνίδι αγοροπωλησίας δεν έχει κέρδος. Με το λανσάρισμα 5C και καταργώντας το 5 πλεόν αποκτά και εκεί!!! Δεν είναι τυχαίο ότι τα τελευταία χρόνια τα κέρδη της Apple θα μπορούσαν να ξεχρεώσουν το χρέος της Ελλάδας!!!


Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 20/08/2013 - 13:22


#394   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/08/2013 - 13:20

αποκλειεται να καταργησει το 5 θα ειναι μεγαλο φαουλ το πιο λογικο 4-4s

 

Φάουλ δε το λες όταν το 5C, ή όπως αλλιώς λέγεται, έρχεται σαν αντικαταστάτης του 5.

 

Μη ξεχνάς πως θα υπάρχει και ένα 5S. Μένει μόνο να το δούμε στη πράξη.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#395   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 20/08/2013 - 13:22

Δυστυχώς αυτη τη λογική κέρδους και ασέβειας προς τον πελάτη την έχω καταλάβει κ εγω , απλά όλο λέω "άλλη μια ευκαιρία".

 

Ας ελπίσουμε οτι θα διορθωθει. Δεν πιστεύω ότι το 4s μπορεί να κρατήσει προσωπικά. 

 

Προτιμώ να τα καταργήσει όλα και να πει 5C και 5S ΜΟΝΟ παρά να μου κοτσάρει και το 4S κάτω στη γωνία σαν το "φτωχό συγγενή".

 

 

Αυτό το άλλη μία ευκαιρία δεν το καταλαβαίνω ρε παιδιά. Η γκόμενά σας είναι??? Τα ωραία μας λεφτάκια δίνουμε...



#396   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 20/08/2013 - 13:24

Φάουλ δε το λες όταν το 5C, ή όπως αλλιώς λέγεται, έρχεται σαν αντικαταστάτης του 5.

Μη ξεχνάς πως θα υπάρχει και ένα 5S. Μένει μόνο να το δούμε στη πράξη.

. Υποτιθεται αντικαταστατης ειναι το 5s αν προβει σε διακοπη παραγωγης τοτε αυτο ειναι φαουλ και μηλο δεν προκειται να παρω ξανα...

#397   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 20/08/2013 - 13:26

. Υποτιθεται αντικαταστατης ειναι το 5s αν προβει σε διακοπη παραγωγης τοτε αυτο ειναι φαουλ και μηλο δεν προκειται να παρω ξανα...

Οχι μην το κανεις αυτο  :(



#398   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 20/08/2013 - 13:26

Γιατι πραγματικα νιωθω πολυ μα@@@κας να εχω σκασει ενα καρο λεφτα και να λεει οτι στο καταργω που εισαι ρε jobs να τους απολυσεις ολους...

Τελευταία επεξεργασία από: aristidis7, 20/08/2013 - 13:27


#399   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 20/08/2013 - 13:29

Αυτό το άλλη μία ευκαιρία δεν το καταλαβαίνω ρε παιδιά. Η γκόμενά σας είναι :huh: Τα ωραία μας λεφτάκια δίνουμε...

 

Προσωπικα είμαι πληρως ικανοποιημένος απο mbp και ipad , και έχοντας αυτο το οικοσύστημα , δεν με βολεύει να πάω σε κινητό άλλης εταιρίας (μ αρέσει η όλη λογική του iCloud και δεν θέλω να την αλλάξω). 

 

Πες με παράξενο , πες με κολλημένο (δίκιο θα έχεις). 

 

Γενικά γλυκοκοιτάζω πολλά άλλα κινητά , αλλά σαν δευτερες συσκευές.

 

Γ αυτο και σ λέω αλλη μια ευκαιρία .


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#400   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 20/08/2013 - 13:35

Οχι μην το κανεις αυτο :(


Φιλε μου δεν ειμαι funboy δοκιμαζω πολλα κινητα και λειτουργικα υπαρχουν αξιολογες συσκευες εκει εξω αλλα την κοροιδια της καθε εταιριας δεν την δεχομαι . Δεν μου κανει η μια αλλη ! Αυτα απο μενα δυστυχως οτι ακουγεται ισχυει...

#401   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/08/2013 - 13:37

. Υποτιθεται αντικαταστατης ειναι το 5s

 

Όχι απαραίτητα, για πολλούς λόγους.

 

Δε νομίζω να υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος να κρατάς μια συσκευή η οποία κλείνει χρόνο, παρούσιασε αρκετά προβλήματα, ενω ταυτόχρονα έρχονται 2 νέες συσκευές.

 

Θα σου δίνει 2 συγκεκριμένες επιλογές. Ναυαρχίδα, 5S και τη "φθηνή" εκδοχή της, 5C. Tο να υπάρχει επιπλέον μια συσκευή να σπάει την ισορροπία, απλά δεν έχει νόημα, συν την απώλεια εσόδων.

 

Προσωπική άποψη είναι το παραπάνω..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#402   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/08/2013 - 13:38

Αυτό το άλλη μία ευκαιρία δεν το καταλαβαίνω ρε παιδιά. Η γκόμενά σας είναι??? Τα ωραία μας λεφτάκια δίνουμε...


Ολες πάνω κάτω τα ίδια κάνουν με διαφορετικές μεθόδους, επιλέγουμε λειτουργικό/συσκευη και προχωράμε.

Αν και δεν έχω αισθανθεί ότι με εχει κοροϊδέψει η apple ούτε στην περίπτωση του iPad 3 που έχω ακόμη, αλλά δεν είμαι και ο τύπος που θα τρέξει πίσω από κάθε νέο μοντέλο της apple (Sony, htc, Samsung).


#403   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 20/08/2013 - 13:40

Όχι απαραίτητα, για πολλούς λόγους.

Δε νομίζω να υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος να κρατάς μια συσκευή η οποία κλείνει χρόνο, παρούσιασε αρκετά προβλήματα, ενω ταυτόχρονα έρχονται 2 νέες συσκευές.

Θα σου δίνει 2 συγκεκριμένες επιλογές. Ναυαρχίδα, 5S και τη "φθηνή" εκδοχή της, 5C. Tο να υπάρχει επιπλέον μια συσκευή να σπάει την ισορροπία, απλά δεν έχει νόημα, συν την απώλεια εσόδων.

Προσωπική άποψη είναι το παραπάνω..


Οκ δεν διαφωνω αλλα δεν διαθετω τα χρηματα να αλλαζω καθε χρονο συσκευη και επιπλεον αν πουλησω το 5αρι και εχει καταργηθει ποσο θα το παρει ο αλλος ;

#404   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 20/08/2013 - 13:40

Προσωπικα είμαι πληρως ικανοποιημένος απο mbp και ipad , και έχοντας αυτο το οικοσύστημα , δεν με βολεύει να πάω σε κινητό άλλης εταιρίας (μ αρέσει η όλη λογική του iCloud και δεν θέλω να την αλλάξω). 

 

Πες με παράξενο , πες με κολλημένο (δίκιο θα έχεις). 

 

Γενικά γλυκοκοιτάζω πολλά άλλα κινητά , αλλά σαν δευτερες συσκευές.

 

Γ αυτο και σ λέω αλλη μια ευκαιρία .

 

 

Εδώ δεν μπορώ να σου πω τίποτα, μόνος σου το είπες ότι είσαι λίίίίίίγο κολλημένος :)
Χωρίς παρεξήγηση εεε ;)



#405   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 20/08/2013 - 13:41

Αν κοίταξαν οτι το πρόβλημα της εταιρίας είναι να βγάλει φτηνό κηνητο και δεν κοιτάει τα χάλια της με της συσκευές ( είμαι κάτοχος του 5 iMac και και ) και δεν κοιτάνε να επιλύσουν τα προβλήματα που έχουν ειναι ηλίθιοι....
Θα χάσουν πολλά λεφτα και ίδι χάνουν
Διοτι κοιτάνε να πανε κόντρα στης Samsung και παει λέγοντας
Εγω δεν πρόκειται να πάρω ξανα τπτ αν δεν δώ σημαντική αλλαγη της εταιρείας προς τους πελάτες της

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες