Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone 5C: Αυτό είναι το 'φτηνό' iPhone;


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
748 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#421   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 20/08/2013 - 14:40

Στην υπογραφή σου βλέπω μόνο iPhone 5

πέρα από αυτό , σε πειράζω ρε Φάνη, χιουμορακι έκανα, μην τσιμπάς :)

 

Έχει ξεμείνει από τότε που το είχα :)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#422   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/08/2013 - 14:42

Νικο δεν ανηκω σε αυτη την κατηγορια αν θα παρω αλλο μηλο αυτο θα ειναι το 6.. Απλως νιωθω οτι απαξιωνει μια ναυαρχιδα οχι επειδη βγαζει αλλο μοντελο ( αλλωστε αυτο ειναι αναμενομενο) αλλα επειδη σταματαει την παραγωγη της...και δεν μιλαμε για συσκευη 2 η 3 ετων αλλα περσινο μοντελο!

 

Καταρχάς τα παραπάνω είναι για την ώρα εικασίες.. Κάτι δεδομένο δεν έχουμε για την ώρα.

 

Πάντως δε θα είναι η πρώτη φορά.. Τα ίδια έκανε και με το iPad 3.

 

Απο την άλλη είναι η πρώτη φορά που θα δούμε κάτι τέτοιο - παρουσίαση 2 νέων συσκευών και δη "φθηνού" iPhone - οπότε μένει να το δούμε στη πράξη.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 20/08/2013 - 14:45

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#423 Guest_emeliss_*

Guest_emeliss_*

Δημοσίευση 20/08/2013 - 14:59

Μακάρι να μείνει το 4S (στην σημερινή τιμή του 4).



#424   mithra

mithra

    iPH Addict

  • 801 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 20/08/2013 - 15:02

από τον άλλο μήνα θα μαλών"ουμε" ποιος έκανε πρώτος κράτηση, ποιος έδωσε προκαταβολή και ποιος θα κάνει νέο συμβόλαιο ή φορητότητα για να το πάρει πρώτος



#425   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/08/2013 - 15:08

Οχι μην το κανεις αυτο  :(

Έλιωσα!!! :lol:  :lol:



#426   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/08/2013 - 15:13

Αυτοί που γκρινιάζουν είναι αυτοί που θέλουν να πάρουν το νέο μοντέλο και να πουλήσουν το παλιό. Η Apple προχωράει! Και καλά κάνει. Δεν θα κοιτάξει εσένα να πουλήσεις το παλιό για να πάρεις καινούργιο.



#427   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 20/08/2013 - 15:20

Εγώ πάντως έχω 4S... Αν το "φτηνό" μπορεί να στηρίξει το iOS7(αν δεν μπορεί το 4S αξιοπρεπώς και χωρίς ζόρια), τότε θα μπω στην διαδικασία να σκεφτώ σοβαρά να το αγοράσω...


 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#428   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/08/2013 - 15:28

Εγώ πάντως έχω 4S... Αν το "φτηνό" μπορεί να στηρίξει το iOS7(αν δεν μπορεί το 4S αξιοπρεπώς και χωρίς ζόρια), τότε θα μπω στην διαδικασία να σκεφτώ σοβαρά να το αγοράσω...

 

 

Πιο 5c θα πάρεις? :o Το 5s το χρυσό είναι για εσάς τα κορίτσια! :P


Τελευταία επεξεργασία από: vagos456, 20/08/2013 - 15:30


#429   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 20/08/2013 - 15:29

Αυτοί που γκρινιάζουν είναι αυτοί που θέλουν να πάρουν το νέο μοντέλο και να πουλήσουν το παλιό. Η Apple προχωράει! Και καλά κάνει. Δεν θα κοιτάξει εσένα να πουλήσεις το παλιό για να πάρεις καινούργιο.

 

Δεν είναι απόlυτο το οτι γκρινιάζουν μονο αυτοι.

 

Γιατί κ εγώ γκρίνιαξα αλλά όχι γιατι με νοιάζει να πουλήσω το παλιό

 

Και ναι έχεις δίκιο οτι η apple προχωράει και καλά κάνει, γιατι τώρα υπάρχει πια και ένας ανταγωνισμός που πρέπει να χτυπήσει.

 

Απλά θεωρώ ότι είναι λιγο (εως πολύ) άκυρο να κρατήσει το 4S που όπως ξαναειπώθηκε εχει 30pin και μικρή οθονη και να σταματήσει το 5 (που ναι συμφωνούμε έχει πολλά προβλήματα).

 

Και λέω άκυρο , γιατι πιστεύω ότι το να κρατήσει 4S στην αγορά , σημαίνει οτι πρέπει να κρατήσει αντίστοιχα 30pin καλώδια (τα οποία τείνει να καταργήσει , αν δεν έχει ήδη καταργήσει) και άλλο υλικό υποστήριξης , πράγμα που δεν θα χρειαζόταν στην περίπτωση του 5 .

 

Σε κάθε περίπτωση σε 20 μερούλες θα ξέρουμε.

 

Σαν Παναγιώτης θα προτιμούσα να τα διακόψει όλα και να βγάλει τα 2 νεα μοντέλα μονο.

 

Εκτος πια αν έχει τόσο μεγάλο Stock σε 4S και έπεσε τόσο έξω στην παραγωγή που πρέπει με κάποιο τρόπο να τα διαθέσει (που μου φαίνεται λιγο ακραίο).

 

Το θέμα πιστεύω είναι να δώσουν ένα καλό προιόν όπως κ αν αυτό λέγεται.

 

Γιατί κακά τα ψέμματα , το 5άρι όσο κ αν μ αρέσει έχει πολλά θεματα ακόμα.

 

Τώρα , μεταπωλητικές αξίες κλπ νομίζω οτι είναι πιο πολύ Ελληνικές λογικές. (Γιατι όπως είπε και ο Νίκος πιο πάνω δεν σε υποχρεώνει κανένας να αναβαθμίσεις - αγοράσεις iPhone, το επιλέγεις αν σε βολεύει).

 

Δεν πιστεύω σε καμια περίπτωση οτι η Apple ενδιαφέρεται για τον Ελληνα που θέλει να λεει οτι έχει iPhone και κάνει τα πάντα για να αποκτήσει ένα. (ή να αναβαθμίσει αυτό που ήδη έχει).

 

Ξαναλέω οτι σύντομα θα ξέρουμε και δεν θα χρειάζονται άλλες προβλέψεις ;)

 

Συγγνώμη για το τεράστιο post !

 

 

 

 

 


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#430   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/08/2013 - 15:37

Δεν είναι απόlυτο το οτι γκρινιάζουν μονο αυτοι.

 

Γιατί κ εγώ γκρίνιαξα αλλά όχι γιατι με νοιάζει να πουλήσω το παλιό

 

Και ναι έχεις δίκιο οτι η apple προχωράει και καλά κάνει, γιατι τώρα υπάρχει πια και ένας ανταγωνισμός που πρέπει να χτυπήσει.

 

Απλά θεωρώ ότι είναι λιγο (εως πολύ) άκυρο να κρατήσει το 4S που όπως ξαναειπώθηκε εχει 30pin και μικρή οθονη και να σταματήσει το 5 (που ναι συμφωνούμε έχει πολλά προβλήματα).

 

Και λέω άκυρο , γιατι πιστεύω ότι το να κρατήσει 4S στην αγορά , σημαίνει οτι πρέπει να κρατήσει αντίστοιχα 30pin καλώδια (τα οποία τείνει να καταργήσει , αν δεν έχει ήδη καταργήσει) και άλλο υλικό υποστήριξης , πράγμα που δεν θα χρειαζόταν στην περίπτωση του 5 .

 

Σε κάθε περίπτωση σε 20 μερούλες θα ξέρουμε.

 

Σαν Παναγιώτης θα προτιμούσα να τα διακόψει όλα και να βγάλει τα 2 νεα μοντέλα μονο.

 

Εκτος πια αν έχει τόσο μεγάλο Stock σε 4S και έπεσε τόσο έξω στην παραγωγή που πρέπει με κάποιο τρόπο να τα διαθέσει (που μου φαίνεται λιγο ακραίο).

 

Το θέμα πιστεύω είναι να δώσουν ένα καλό προιόν όπως κ αν αυτό λέγεται.

 

Γιατί κακά τα ψέμματα , το 5άρι όσο κ αν μ αρέσει έχει πολλά θεματα ακόμα.

 

Τώρα , μεταπωλητικές αξίες κλπ νομίζω οτι είναι πιο πολύ Ελληνικές λογικές. (Γιατι όπως είπε και ο Νίκος πιο πάνω δεν σε υποχρεώνει κανένας να αναβαθμίσεις - αγοράσεις iPhone, το επιλέγεις αν σε βολεύει).

 

Δεν πιστεύω σε καμια περίπτωση οτι η Apple ενδιαφέρεται για τον Ελληνα που θέλει να λεει οτι έχει iPhone και κάνει τα πάντα για να αποκτήσει ένα. (ή να αναβαθμίσει αυτό που ήδη έχει).

 

Ξαναλέω οτι σύντομα θα ξέρουμε και δεν θα χρειάζονται άλλες προβλέψεις ;)

 

Συγγνώμη για το τεράστιο post !

Μπορεί να καταργήσουν και το 4s αλλά δεν το έχουμε μάθει...Δεν νομίζω να κρατήσει 30 pin ακόμα.



#431   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 20/08/2013 - 15:41

Μπορεί να καταργήσουν και το 4s αλλά δεν το έχουμε μάθει...Δεν νομίζω να κρατήσει 30 pin ακόμα.

 

Εγώ σε αυτο κολλάω μονο.

 

Το 30pin. Αν εμένα ρε Apple μου κοπει το καλώδιο τι κάνω;

 

Αγοράζω μουφα; (με κίνδυνο να πάθει κάτι το κινητό όπως λες; και μετά να μου το χρεώσεις;)

 

Αγοράζω νεο κινητο (?) για ένα καλώδιο π απο την κατασκευή του δεν έιναι και ότι καλύτερο;

 

Τι;
 

Προφανώς δεν το λεω σ εσένα , απλά πιάνομαι απο τα post σου :)


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#432   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/08/2013 - 15:45

Εγώ σε αυτο κολλάω μονο.

 

Το 30pin. Αν εμένα ρε Apple μου κοπει το καλώδιο τι κάνω;

 

Αγοράζω μουφα; (με κίνδυνο να πάθει κάτι το κινητό όπως λες; και μετά να μου το χρεώσεις ;)

 

Αγοράζω νεο κινητο (?) για ένα καλώδιο π απο την κατασκευή του δεν έιναι και ότι καλύτερο;

 

Τι;
 

Προφανώς δεν το λεω σ εσένα , απλά πιάνομαι απο τα post σου :)

Υπομονή, θα μάθουμε σε 20 μέρες.. B)



#433   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 20/08/2013 - 16:04

 

Γιατί κακά τα ψέμματα , το 5άρι όσο κ αν μ αρέσει έχει πολλά θεματα ακόμα.

 

Θα μας αναφερεις τα πολλα κι ολας θεματα του 5αριου που υπαρχουν ακομα?  :huh:  :huh:


Τελευταία επεξεργασία από: ForceF, 20/08/2013 - 16:05


#434   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 20/08/2013 - 16:13

εγω εχω να πω, οτι κοροϊδευουμε το android που εχει 100 συσκευες αλλα τωρα και εμεις μπερδεψαμε τα μπούτια μας :P



#435   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 20/08/2013 - 16:19

Θα μας αναφερεις τα πολλα κι ολας θεματα του 5αριου που υπαρχουν ακομα?  :huh:  :huh:

 

Σε εμένα το μονο που μου εμφάνισε ήταν θέμα με τη μπαταρία (η οποία τελικα ήταν πεσμένη μετα απο 2-3 μήνες και με προσεκτική χρήση).

Σε άλλους φίλους μπορώ να σου πω τα θέματα που είχαν και τα είδα με τα μάτια μου.

 

Το ένα απο το κουτί δεν έπιανε σήμα (και ήταν Ελληνικό, αγορασμένο απο Voda) και αυτο π ήρθε με την αντικατάσταση (DOA) είχε γκρι wi-fi.

 

Το άλλο ήρθε με ξεφτύσματα (όπως έχουμε ακούσει και από άλλα παιδιά)

 

Το τρίτο μιας φίλης , με το που το πήρε στα χέρια και το έβαλε να κανει την πρώτη φόρτιση απο το 15% , φούσκωσε η μπαταρία.

 

Να συνεχίσω;


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες