Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone 5C: Αυτό είναι το 'φτηνό' iPhone;


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
748 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#406   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 20/08/2013 - 13:41

Φιλε μου δεν ειμαι funboy δοκιμαζω πολλα κινητα και λειτουργικα υπαρχουν αξιολογες συσκευες εκει εξω αλλα την κοροιδια της καθε εταιριας δεν την δεχομαι . Δεν μου κανει η μια αλλη ! Αυτα απο μενα δυστυχως οτι ακουγεται ισχυει...

Εσυ τι θα κερδιζες αν υπηρχε το 5 στα ραφια των καταστηματων...θελω συγκεκριμενη απαντηση. Τι οφελος θα ειχες. Οχι γενικολογα περι δεν δεχομαι κοροιδια και απαραδεκτοι κτλ. Εσυ σαν aristidis7 τι θα κερδιζες?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#407   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 20/08/2013 - 13:43

Εδώ δεν μπορώ να σου πω τίποτα, μόνος σου το είπες ότι είσαι λίίίίίίγο κολλημένος :)
Χωρίς παρεξήγηση εεε ;)

 

Καμία παρεξήγηση ;) 

 

Μονος μου σου το λέω... (το λίιιιιγο δεν χρειαζόταν :)

 

Αν έβρισκα κάτι που να με κάλυπτε αντίστοιχα καλά , θα το είχα πάρει την ίδια στιγμή.

 

Δυστυχώς μέχρι τώρα δν έχω βρει αυτό το κάτι. 


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#408   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 20/08/2013 - 13:44

Εσυ τι θα κερδιζες αν υπηρχε το 5 στα ραφια των καταστηματων...θελω συγκεκριμενη απαντηση. Τι οφελος θα ειχες. Οχι γενικολογα περι δεν δεχομαι κοροιδια και απαραδεκτοι κτλ. Εσυ σαν aristidis7 τι θα κερδιζες?


Πολυ απλα δεν θα μπορω να το πουλησω και θα εχω χασει ενα καρο λεφτα... Αλλωστε ειναι και ενας απο τους λογους που αγοραζα μηλο ' μεταπωληση '

#409   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 20/08/2013 - 13:44

Εσυ τι θα κερδιζες αν υπηρχε το 5 στα ραφια των καταστηματων...θελω συγκεκριμενη απαντηση. Τι οφελος θα ειχες. Οχι γενικολογα περι δεν δεχομαι κοροιδια και απαραδεκτοι κτλ. Εσυ σαν aristidis7 τι θα κερδιζες?

 

Προφανώς και δεν κερδίζει κάτι αν υπάρχει στα ράφια το 5. Χάνει όμως μεταπωλητική αξία???



#410   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 20/08/2013 - 13:45

Πολυ απλα δεν θα μπορω να το πουλησω και θα εχω χασει ενα καρο λεφτα... Αλλωστε ειναι και ενας απο τους λογους που αγοραζα μηλο ' μεταπωληση '

Α καταλαβα...κι εσυ μετοχες νομιζεις αγορασες. Κριμα. Το χρηματιστηριο θελει και λιγο ρισκο. Πουλα οσο προλαβαινεις σαν καλος επενδυτης!



#411   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 20/08/2013 - 13:47

Α καταλαβα...κι εσυ μετοχες νομιζεις αγορασες. Κριμα. Το χρηματιστηριο θελει και λιγο ρισκο. Πουλα οσο προλαβαινεις σαν καλος επενδυτης!


Οκ εσυ εχεις χρηματα για μετοχες εγω οχι οπως καταλαβες funboy!

#412   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.008 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/08/2013 - 13:50

Αυτό το άλλη μία ευκαιρία δεν το καταλαβαίνω ρε παιδιά. Η γκόμενά σας είναι :huh: Τα ωραία μας λεφτάκια δίνουμε...

Εσύ εδώ τρως εδώ πίνεις ΑΛΛΑ  αλλού πας και τα δίνεις.  ;)


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#413   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/08/2013 - 13:57

Οκ δεν διαφωνω αλλα δεν διαθετω τα χρηματα να αλλαζω καθε χρονο συσκευη και επιπλεον αν πουλησω το 5αρι και εχει καταργηθει ποσο θα το παρει ο αλλος ;

 

Δε σε υποχρεώνει όμως και κανείς να αλλάζεις συσκευή κάθε χρόνο. Μια χαρά είναι το 5, γιατί να πας στο S?

 

Εκτός και αν ανήκεις στη κατηγορία, "πρέπει πάντα να έχω το τελευταίο". Τότε αλλάζει..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#414   Notis7

Notis7

    iPH Member

  • 241 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Notis7

Δημοσίευση 20/08/2013 - 14:03

Απ'οτι δείχνει απο τις διαρροές που υπάρχουν η Apple χαράζει νέα πορεία σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια. (Βλέπε φθηνό iPhone, ανασχεδιασμό του iOS)

Η αλήθεια είναι πως η Apple με τον Jobs στο τιμόνι της είχε σαν κύριο μέλημα της την ποιότητα κ την καινοτομία όπου μέσο αυτής θα ερχόντουσαν κ τα κέρδοι.
Τώρα... στο τιμόνι υπάρχει ο Cook ο οποίος δεν μπορεί ίσως να επιβάλει την οποία άποψη του στο Δ.Σ. της εταιρείας κ ίσως οι μέτοχοι της να έχουν το κέρδος της εταιρείας (το πιο πιθανό) σαν προτεύων αφού έχουν εξασφαλίσει το brand name εδώ κ χρόνια κ τρώνε καλά απο αυτό. Βλέποντας μάλιστα πως όταν κυκλοφορεί ένα νέο iPhone ξεπερνάει σε πωλήσεις το προηγούμενο μοντέλο.
Όποτε πιστεύω πως απο εδώ κ πέρα θα δούμε αρκετά (ξένα) πρός την Apple πράγματα τα οποία ο κόσμος ζητάει ενώ με το προηγούμενο καθεστώς η Apple δημιουργούσε αυτό που δεν ήξερε ο κόσμος ότι το χρειάζονταν. (Υπάρχει κ σημαντική διάφορα)
Λυπάμαι αν η Apple πέσει στην παγίδα των άλλων κατασκευαστών κ έχει σαν πρώτο μέλημα της το κέρδος διότι μόνο αυτό δεν πετύχει σε βάθος χρόνου.
Όσο για το iPhone....πραγματικά δεν μπορώ να προβλέψω τι θα κάνει η Apple με το 4S το 5 κ τις άλλες μελλοντικές συσκευές.
Όσο για αυτούς που τους κρεμάει.... Νομίζω πως όλοι σχεδόν γνωρίζουμε πως μετά απο έναν χρόνο κυκλοφοριας μιας συσκευής κυκλοφορεί μια καινούργια οπότε δεν βλέπω που μας κρεμάει η εταιρια πάνω σ'αυτό.
Συν το ότι υποστηρίζει για πάνω απο 3-4 χρόνια σε λειτουργικό μια συσκευή της.

Είμαι κάτοχος ενός iPhone 5, αν διακοπεί η κυκλοφορία του ίσως να γίνει και......συλλεκτικό 😄😊

#415   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 20/08/2013 - 14:18

Εσύ εδώ τρως εδώ πίνεις ΑΛΛΑ  αλλού πας και τα δίνεις.  ;)

 

Κάνεις λάθος φίλε μου, ακόμα τα δίνω αλλά για ipad ;)

Ατύχησες...



#416   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 20/08/2013 - 14:20

Απ'οτι δείχνει απο τις διαρροές που υπάρχουν η Apple χαράζει νέα πορεία σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια. (Βλέπε φθηνό iPhone, ανασχεδιασμό του iOS)

Η αλήθεια είναι πως η Apple με τον Jobs στο τιμόνι της είχε σαν κύριο μέλημα της την ποιότητα κ την καινοτομία όπου μέσο αυτής θα ερχόντουσαν κ τα κέρδοι.
Τώρα... στο τιμόνι υπάρχει ο Cook ο οποίος δεν μπορεί ίσως να επιβάλει την οποία άποψη του στο Δ.Σ. της εταιρείας κ ίσως οι μέτοχοι της να έχουν το κέρδος της εταιρείας (το πιο πιθανό) σαν προτεύων αφού έχουν εξασφαλίσει το brand name εδώ κ χρόνια κ τρώνε καλά απο αυτό. Βλέποντας μάλιστα πως όταν κυκλοφορεί ένα νέο iPhone ξεπερνάει σε πωλήσεις το προηγούμενο μοντέλο.
Όποτε πιστεύω πως απο εδώ κ πέρα θα δούμε αρκετά (ξένα) πρός την Apple πράγματα τα οποία ο κόσμος ζητάει ενώ με το προηγούμενο καθεστώς η Apple δημιουργούσε αυτό που δεν ήξερε ο κόσμος ότι το χρειάζονταν. (Υπάρχει κ σημαντική διάφορα)
Λυπάμαι αν η Apple πέσει στην παγίδα των άλλων κατασκευαστών κ έχει σαν πρώτο μέλημα της το κέρδος διότι μόνο αυτό δεν πετύχει σε βάθος χρόνου.
Όσο για το iPhone....πραγματικά δεν μπορώ να προβλέψω τι θα κάνει η Apple με το 4S το 5 κ τις άλλες μελλοντικές συσκευές.
Όσο για αυτούς που τους κρεμάει.... Νομίζω πως όλοι σχεδόν γνωρίζουμε πως μετά απο έναν χρόνο κυκλοφοριας μιας συσκευής κυκλοφορεί μια καινούργια οπότε δεν βλέπω που μας κρεμάει η εταιρια πάνω σ'αυτό.
Συν το ότι υποστηρίζει για πάνω απο 3-4 χρόνια σε λειτουργικό μια συσκευή της.

Είμαι κάτοχος ενός iPhone 5, αν διακοπεί η κυκλοφορία του ίσως να γίνει και......συλλεκτικό 😄😊

χαχα συμφωνω απολυτα μαζι σου!

#417   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 20/08/2013 - 14:23

Δε σε υποχρεώνει όμως και κανείς να αλλάζεις συσκευή κάθε χρόνο. Μια χαρά είναι το 5, γιατί να πας στο S?

Εκτός και αν ανήκεις στη κατηγορία, "πρέπει πάντα να έχω το τελευταίο". Τότε αλλάζει..

Νικο δεν ανηκω σε αυτη την κατηγορια αν θα παρω αλλο μηλο αυτο θα ειναι το 6.. Απλως νιωθω οτι απαξιωνει μια ναυαρχιδα οχι επειδη βγαζει αλλο μοντελο ( αλλωστε αυτο ειναι αναμενομενο) αλλα επειδη σταματαει την παραγωγη της...και δεν μιλαμε για συσκευη 2 η 3 ετων αλλα περσινο μοντελο!

Τελευταία επεξεργασία από: aristidis7, 20/08/2013 - 14:24


#418   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 20/08/2013 - 14:25


Είμαι κάτοχος ενός iPhone 5, αν διακοπεί η κυκλοφορία του ίσως να γίνει και......συλλεκτικό

 

Ναι, συλλεκτικό ως το μοναδικό που ξέβαφε :) Πλακίτσα εννοείται. 

Το μόνο κακό στο να καταργήσει το 5άρι είναι η μεταπωλητική αξία. Πριν κάτι ειπώθηκε για μετοχές, δεν είναι ακριβώς έτσι. Πολλοί το έχουν στην άκρη του μυαλού τους ότι θα το πουλήσουν σε μία αξιοπρεπέστατη τιμή. Τώρα με το 5C - αν το δούμε εννοείται - θα πέσει αρκετά η τιμή του. Στην ουσία θα είναι ένα μοντέλο που δε θα υπάρχει και αν στα χαρακτηριστικά είναι ίδιο με το 5c τότε κλάφ'τα Χαράλαμπε. Δηλαδή αυτός που κάθε χρόνο θέλει να το αλλάζει και τώρα θα ήθελε να πάρει το 5s αυτομάτως θα πρέπει να βάλει πιο βαθιά το χέρι στην τσέπη.



#419   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.008 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/08/2013 - 14:30

Κάνεις λάθος φίλε μου, ακόμα τα δίνω αλλά για ipad ;)

Ατύχησες...

Στην υπογραφή σου βλέπω μόνο iPhone 5

πέρα από αυτό , σε πειράζω ρε Φάνη, χιουμορακι έκανα, μην τσιμπάς :)


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#420   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 20/08/2013 - 14:31

Ναι, συλλεκτικό ως το μοναδικό που ξέβαφε :) Πλακίτσα εννοείται.
Το μόνο κακό στο να καταργήσει το 5άρι είναι η μεταπωλητική αξία. Πριν κάτι ειπώθηκε για μετοχές, δεν είναι ακριβώς έτσι. Πολλοί το έχουν στην άκρη του μυαλού τους ότι θα το πουλήσουν σε μία αξιοπρεπέστατη τιμή. Τώρα με το 5C - αν το δούμε εννοείται - θα πέσει αρκετά η τιμή του. Στην ουσία θα είναι ένα μοντέλο που δε θα υπάρχει και αν στα χαρακτηριστικά είναι ίδιο με το 5c τότε κλάφ'τα Χαράλαμπε. Δηλαδή αυτός που κάθε χρόνο θέλει να το αλλάζει και τώρα θα ήθελε να πάρει το 5s αυτομάτως θα πρέπει να βάλει πιο βαθιά το χέρι στην τσέπη.


Αυτο ακριβως σκεφτομαι δηλ εδωσα ενα καρο λεφτα για να το δωσω 200€...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες