Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Προσφορά cosmote


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
558 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   vampirios

vampirios

    iPH Member

  • PipPipPip
  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:vampirios

Δημοσίευση 04/09/2013 - 14:14

Παιδιά κι εγω που πήρα πρωί πρωί δυστυχώς και εχω να μεταφέρω 3 αριθμούς δεν μου την έδωσαν αν και επέμενα.

Κρίμα! Ήταν καλή προσφορά όντως

Συνεπώς, οι άνθρωποι εκεί έδεσαν τον γάιδαρό τους με τις ήδη υπάρχουσες αιτήσεις φορητότητας

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   blondie

blondie

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 04/09/2013 - 14:54

νομίζω τελικά η μόνη που κάνει ουσιαστικές προσφορές είναι η wind...ακούω/διαβάζω και αλλού οτι πολύ έχουν πάρει το W με κάτι εξευτελιστικές τιμές, τύπου 20κάτι ευρώ...



#63   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 04/09/2013 - 15:04

νομίζω τελικά η μόνη που κάνει ουσιαστικές προσφορές είναι η wind...ακούω/διαβάζω και αλλού οτι πολύ έχουν πάρει το W με κάτι εξευτελιστικές τιμές, τύπου 20κάτι ευρώ...

 

Αυτο συζηταμε και εδω.

 

Αντιστoιχα προγραμματα με 22 € εδωσε χθες και η cosmote και η vodafone.



#64   Donsotiriou

Donsotiriou

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 05/09/2013 - 10:23

Πηρα και εγω και μου ειπαν θα με καλεσουν αυτοι αλλα δεν εχουν παρει
Για την wind θα συμφωνησω, φιλαρακι εκλεισε χτες μετα απο γνωστο κολπο φορητοτητας 1500' κ 1500 sms 1,5gb στα 18,5€ τελικη τιμη μαζι με φορους απλα δεν μιλαμε τωρα για mobile internet και σημα καμπανα στην wind ετσι?
Ειναι απολυτα λογικο ειναι η πιο φτηνη αλλα και η πιο χαμηλη <<ποιοτικα>> ειχα περασει για 2 χρονια κινητο-σταθερο-ιντερνετ και αφου δεν αντεχα αλλο εφυγα
Ειδαι ιντερνετ στο σπιτι δεν υπαρχει χειροτερο για μενα
Ειναι λογικο που την κοψαν την προσφορα δεν ηταν για ολο το κοσμο απλα για να τραβηξουν οσους πελατες ηθελαν

#65   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 05/09/2013 - 14:05

Μίλησα ξανά σήμερα με τηνυπάλληλο που είχα κλείσει την προσφορά.

Οι ερωτήσεις μου ήταν οι εξής:

 

-Η προσφορά ισχύει για πάντα ή μόνο για τους 18 μήνες?

-Η προσφορά ισχύει ΜΟΝΟ για το 18μηνο. Μετά το πρόγραμμα γυρνάει στην κανονική του τιμή οπότε και θα πρέπει να μιλήσετε με την Cosmote για τυχόν συνέχισή της ή εκ νέου επιδότηση ή προσφορά.

 

-Τι ακριβώς ισχύει με το πρώτο πάγιο?

-Από τη στιγμή που υπογράφετε το συμβόλαιο και μπαίνετε στο δίκτυο της Cosmote, ο πρώτος λογαριασμός εκδίδεται σε περίπου 15 ημέρες. Στον πρώτο αυτό λογαριασμό θα πληρώσετε το πάγιο του επόμενου μήνα, όπως πληρώνεται σε κάθε λογαριασμό. Επίσης όμως θα πληρώσετε και το αναλογικό πάγιο των 15 πρώτων ημερών που ήσασταν στο δίκτυο. Άρα ανάλογα με το πόσες μέρες θα κάνει να εκδοθεί ο λογαριασμός, θα χρεωθείτε από 1,5 έως 2 το ΠΟΛΥ πάγια (στο κανονικό ποσό των 22,12 της προσφοράς). Άρα το μέγιστο του λογαριασμού που μπορεί να έρθει τον πρώτο μήνα είναι τα 44,24, σε περίπτωση που ο λογαριασμός εκδοθεί έναν ολόκληρο μήνα μετά τη σύνδεση.



#66   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 05/09/2013 - 15:48

Σιγά μην σας δώσουν μετα ίδια προσφορά ... Μετα θα είστε ήδη πελάτες δεν θα έχουν κίνητρο ...

Αναρτημένη εικόνα


#67   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 05/09/2013 - 16:20

Σιγά μην σας δώσουν μετα ίδια προσφορά ... Μετα θα είστε ήδη πελάτες δεν θα έχουν κίνητρο ...

 

Τίποτα... κάθε 18 μήνες θα αλλάζουμε εταιρία. Πρέπει να μας γίνει συνήθεια τελικά, να μπαίνουμε σε αυτή τη διαδικασία.



#68   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 05/09/2013 - 16:45

Τίποτα... κάθε 18 μήνες θα αλλάζουμε εταιρία. Πρέπει να μας γίνει συνήθεια τελικά, να μπαίνουμε σε αυτή τη διαδικασία.

 

Οπως τα λες.

 

Μια απο εδω και μια απο εκει θα ειμαστε αφου το θελουν ετσι.

 

Τι λογικη ειναι αυτη απο τις εταιριες δεν μπορω να καταλαβω.



#69   vaspi007

vaspi007

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 05/09/2013 - 16:56

Παιδιά το % αυτών που κάνουν αυτό που παριγράφεται στο τοπικ είναι μικρότερο του 20 %

Οποτε δεν έχουν λόγο ν αλλάξουν πολιτική

#70   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 05/09/2013 - 16:57

Σιγά μην σας δώσουν μετα ίδια προσφορά ... Μετα θα είστε ήδη πελάτες δεν θα έχουν κίνητρο ...

Νο problem.

 

18 μηνες μετα αν τα δεδομενα ειναι οπως τωρα, ξανα αλλαγη σε οποιον δινει τα λιγοτερα.

 

Οσο η φορητοτητα μας επιτρεπει να κραταμε το ιδιο νουμερο θα κανω τραμπες!



#71   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 05/09/2013 - 17:01

Όταν καταλάβουν θα είναι αργά όμως...;)


Αναρτημένη εικόνα


#72   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 05/09/2013 - 17:40

Μίλησα ξανά σήμερα με τηνυπάλληλο που είχα κλείσει την προσφορά.

Οι ερωτήσεις μου ήταν οι εξής:

 

-Η προσφορά ισχύει για πάντα ή μόνο για τους 18 μήνες?

-Η προσφορά ισχύει ΜΟΝΟ για το 18μηνο. Μετά το πρόγραμμα γυρνάει στην κανονική του τιμή οπότε και θα πρέπει να μιλήσετε με την Cosmote για τυχόν συνέχισή της ή εκ νέου επιδότηση ή προσφορά.

 

-Τι ακριβώς ισχύει με το πρώτο πάγιο?

-Από τη στιγμή που υπογράφετε το συμβόλαιο και μπαίνετε στο δίκτυο της Cosmote, ο πρώτος λογαριασμός εκδίδεται σε περίπου 15 ημέρες. Στον πρώτο αυτό λογαριασμό θα πληρώσετε το πάγιο του επόμενου μήνα, όπως πληρώνεται σε κάθε λογαριασμό. Επίσης όμως θα πληρώσετε και το αναλογικό πάγιο των 15 πρώτων ημερών που ήσασταν στο δίκτυο. Άρα ανάλογα με το πόσες μέρες θα κάνει να εκδοθεί ο λογαριασμός, θα χρεωθείτε από 1,5 έως 2 το ΠΟΛΥ πάγια (στο κανονικό ποσό των 22,12 της προσφοράς). Άρα το μέγιστο του λογαριασμού που μπορεί να έρθει τον πρώτο μήνα είναι τα 44,24, σε περίπτωση που ο λογαριασμός εκδοθεί έναν ολόκληρο μήνα μετά τη σύνδεση.

 

AudioRecorder;  :lol:


You'll Never Walk Alone


#73   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 05/09/2013 - 20:01

Κάτι περίεργο παίζει πάντως.. ή κάτι που δεν ξέρουν τα παιδιά στο cc.

 

Εγώ έκανα το αίτημα φορητότητας από vodafone σε cosmote με την προσφορά προχθές. Όπως είναι γνωστό ο νόμος λέει ότι η μέγιστη διάρκεια που μπορεί να πάρει η διεκπεραίωση της φορητότητας είναι 3 εργάσιμες μέρες. Κάλεσα λοιπόν σήμερα το πρωί στην cosmote για να ρωτήσω αν έχει εγκρίθεί από vodafone.. Μου λένε ότι αν και περίεργο που πήρε τοσο πολύ (συνήθως μέσα σε 1 μέρα έρχεται απάντηση) αλλά ακόμα είναι σε αναμονή με την vodafone. Καλώ λοιπόν εγώ την voda και μου λένε ότι δεν βλέπουν κανένα αίτημα για φορητότητα !!! Με διαβεβαίωσαν κι όλας ότι πάντα φαίνεται..  Μου άφησαν σπόντες κι όλας για "παραξενη" συμπεριφορά από την cosmote και ότι προσπαθεί να πάρει πελάτες με όχι σωστό τρόπο... δηλαδή ότι πρώτα σε βάζουν να υπογράψεις το συμβόλαιο (σου λένε και καλά ότι εγρίθηκε η φορητότητα) και μετά στέλνουν το αίτημα.

 

Πριν 3 ώρες με παίρνουν από cosmote και μου είπαν ότι μόλις εγκρίθηκε το αίτημα φορητότητας και μάλσιτα κλείσαμε ραντεβού με τον κουριερ την Δευτέρα το πρωί.. Καλώ πίσω στη vodafone και μου λένε τα ίδια... Δεν υπάρχει κανένα αίτημα φορητότητας στη γραμμή σας και μάλιστα αν υπήρχε θα το έβλεπαν (ακόμακ αι το αίτημα.. πόσο μάλλον τώρα που έχει εγκριθεί και πως θα έπρεπε να με καλέσουν από το τμήμα αποσυνδέσεων για τυχόν προσφορές ή να με ρωτήσουν τον λόγο)

 

 

Περίεργα πράγματα :o

 

Άφησαν αίτημα λοιπόν να με καλέσουν από το τμήμα αποσυνδέσεων της vodafone να μου πουν αν όλα έγιναν σωστά κ.τ.λ. Περιμένω και την Δευτέρα τα σμυβόλαια να δω τι παίζει ακριβώς..


Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 05/09/2013 - 20:02


#74   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 05/09/2013 - 20:46

Εμενα παντως που εκανα την αντιθετη διαδρομη (απο cosmote προς voda) προχθες μιλησα με voda σημερα ηρθε ο courier με τα συμβολαια και μετα μιλανε με cosmote για την φορητοτητα οπως μου ειπαν.

 

Και στη wind που ειχα ρωτησει για φορητοτητα μου ειπαν και αυτοι οτι πρωτα υπογραφεις με εμας και μετα κανουμε την αιτηση φορητοτητας.

 

Αυτο γινεται τωρα τελευταια οπως εμαθα καθως μαλλον παιρνουν ολοι για να κανουν φορητοτητα στα λογια και μετα αρχιζουν τις διαπραγματευσεις με τις εταιριες και καταληγουν.



#75   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 05/09/2013 - 20:55

Σωστά, εάν δεν υπογράψεις αίτηση συμβόλαιο, δεν στέλνουν αίτημα μεταφοράς...πως να στείλουν εάν δεν έχουν τα δικαιολογητικά και τις υπογραφές...έτσι στα κουτουρού... :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες