Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Προσφορά cosmote


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
558 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 05/09/2013 - 20:59

Πριν καιρο ζητουσες να κανεις αιτηση φορητοτητας επαιρνε η μια εταιρια την αλλη και μετα διαπραγματευοσουν και με τους 2.

 

Πλεον αν δεν υπογραψεις δεν προχωραει τιποτα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 05/09/2013 - 21:19

Πριν καιρο ζητουσες να κανεις αιτηση φορητοτητας επαιρνε η μια εταιρια την αλλη και μετα διαπραγματευοσουν και με τους 2.
 
Πλεον αν δεν υπογραψεις δεν προχωραει τιποτα.


Ναι το ξερω αυτο... Αλλα θα πρεπει να παρουν εγκριση πριν στειλουν τον μουριερ για υπογραφή...αλλιως δεν μπορουν να χρησιμοποιησουν τον αριθμο ξενου δικτυου στο συμβολαιο

#78   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 05/09/2013 - 21:20

Εγώ πάντως με την προσφορά των 22 €, έχω γίνει πουλί για την cosmote... :P , είμαι 15 χρόνια στην vodafone αλλά έφυγα λέμε... και από ότι μου έχουν πει γνωστοί μου, που είναι ή ήταν στην cosmote έχει πολύ καλό σήμα και 3G, από την vodafone με το σήμα δεν είχα ποτε θεμα, μόνο στο 3G μου τα χάλαγε λίγο...το μέλλον θα δείξει... Πάντως αντι πρόταση σε κάποιο παιδί έγινε από τηον πάροχο που ήταν...? Δλδ μου δείνει η cosmote 22 € , θα σας το δώσουμε και εμείς για να μείνετε...ή είπαν πάρτε τον @^## και φύγετε...? :P :lol:



#79   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 05/09/2013 - 21:20

Ναι το ξερω αυτο... Αλλα θα πρεπει να παρουν εγκριση πριν στειλουν τον μουριερ για υπογραφή...αλλιως δεν μπορουν να χρησιμοποιησουν τον αριθμο ξενου δικτυου στο συμβολαιο

 

Δεν τα ξερω και πολυ καλα αλεξ.

 

Απλα περιεγραψα τη διαδικασια που ακολουθηθηκε με μενα.



#80   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 05/09/2013 - 21:20

Alex το ίδιο έγινε όταν είχα αλλάξει απο Vodafone σε κόσμοτε και ήρθε κούριερ υπέγραψα και δεν είχα κανένα πρόβλημα .. Τωρα τι είχε συμβεί και γιατι το έκαναν δεν ξέρω ..

#81   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 05/09/2013 - 22:01

Alex το ίδιο έγινε όταν είχα αλλάξει απο Vodafone σε κόσμοτε και ήρθε κούριερ υπέγραψα και δεν είχα κανένα πρόβλημα .. Τωρα τι είχε συμβεί και γιατι το έκαναν δεν ξέρω ..

 

 

Δεν εννοω οτι μπορει να υπαρξει προβλημα σε αυτό.. Το έχω ξανακάνει αυτό.. όλη την διαδικασία με την τηλεφωνική φορητότητα, κουριερ κτλ

 

Το μόνο περίεργο για μένα είναι που δεν φαίνεται στη vodafone ότι ο αριθμός έγινε φορητότητα !! και παρολα αυτα σητν κοσμοτε μου λενε εγκριθηκε



#82   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 05/09/2013 - 22:06

Ναι είναι λιγάκι παράξενο..
Μήπως για να μην το δουν και να μην κάνουν αντιπροσφορα οπότε μετα την υπογραφή είναι κύριοι ..

#83   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/09/2013 - 22:13

το αίτημα της φορητότητας στο άλλο δίκτυο γίνεται αφού υπογραφούν τα συμβόλαια, αυτό που εγκρίνεται είναι η αίτηση φορήτοτητας 


Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#84   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 05/09/2013 - 22:17

το αίτημα της φορητότητας στο άλλο δίκτυο γίνεται αφού υπογραφούν τα συμβόλαια, αυτό που εγκρίνεται είναι η αίτηση φορήτοτητας 

 

 

Το ίδιο λέμε... Η αίτηση για φορητότητα όμως θα πρέπει να φαίνεται στο δίκτυο που είσαι.. Γι αυτό και σε καλούν να σε ρωτήσουν τον λόγο ή να προβουν σε αντιπροσφορά...

Δεν είπες κάτι άλλο.

 

 

Όταν εσύ κάνεις αίτηση από voda να πας cosmote.. τότε η cosmote στέλνει ένα αίτημα για φορητόττηα .. οπότε και ενημερώνεται άμεσα η vodafone.. Εκείνη είναι υποχρεωμένη να το εγκρίνει αν τα στοιχεία είναι σωστά και δεν έχεις οφειλές. Αν έχεις ληξιπρόθεσμα προχωράει σε απόρριψη

 

Αν η vodafone λοιπόν εγκρίνει και δώσει το οκ.. η κοσμοτε αμέσως τυπώνει τα συμβόλαια με τον αριθμό που είναι να μεταφερθεί στο δίκτυό της... υπογράφεις.. και η διαδικασία της φορητότητας ολοκληρώνεται όταν χαθεί το σήμα της vodafone και βάλεις την κάρτα της cosmote


Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 05/09/2013 - 22:21


#85   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/09/2013 - 22:21

όχι δεν φαίνεται, η αίτηση είναι στο δίκτυο που θες να πας (άλλο αίτηση άλλο αίτημα)


Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#86   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 05/09/2013 - 22:22

όχι δεν φαίνεται, η αίτηση είναι στο δίκτυο που θες να πας (άλλο αίτηση άλλο αίτημα)

 

Εσυ δηλαδή λες ότι σωστά δεν φαίνεται.. και θα φανεί μόνο όταν υπογράψω :huh:

Όταν υπογράψεις είναι αργά μετά

 

Η αίτηση είναι στο δίκτυο που θες να πας ... αλλά το άλλο δίκτυο που θες να πας ενημερώνει το δίκτυο που είσαι ότι θες να μεταφέρεις τον αριθμό σου.. Δεν το μαθαίνει όταν υπογράψεις.. Απαγορεύεται να εκδώσει το συμβόλαιο διαφορετικά


Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 05/09/2013 - 22:23


#87   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/09/2013 - 22:33

μην λες πράγματα που δεν ξέρεις όπως είπα δουλεύω στο τμήμα φορητότητας και δεν απαγορεύεται τίποτα ούτε είναι αργά άμα υπογράψεις καθώς βάσει νόμου έχεις 15 μέρες να υπαναχωρήσεις της σύμβασης και ο πάροχος σου είναι πάλι βάσει νόμου υποχρεωμενος να σε δεχθεί πίσω.

 

Η διαδικασία είναι κάνεις αίτηση φορητότητας (είσαι vodafon και θες να πας cosmote) να πας στο δίκτυο της και πρέπει να περάσει η αίτηση από τον πιστοληπτικό έλεγχο αφού εγκριθεί τότε σου στέλνουν τα συμβόλαια και αφού υπογραφούν  τότε γίνεται το αίτημα στο άλλο δίκτυο για να έρθει ο αριθμός στο δίκτυο της.


Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#88   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 05/09/2013 - 22:36

μην λες πράγματα που δεν ξέρεις όπως είπα δουλεύω στο τμήμα φορητότητας και δεν απαγορεύεται τίποτα ούτε είναι αργά άμα υπογράψεις καθώς βάσει νόμου έχεις 15 μέρες να υπαναχωρήσεις της σύμβασης και ο πάροχος σου είναι πάλι βάσει νόμου υποχρεωμενος να σε δεχθεί πίσω.

 

Η διαδικασία είναι κάνεις αίτηση φορητότητας (είσαι vodafon και θες να πας cosmote) να πας στο δίκτυο της και πρέπει να περάσει η αίτηση από τον πιστοληπτικό έλεγχο αφού εγκριθεί τότε σου στέλνουν τα συμβόλαια και αφού υπογραφούν  τότε γίνεται το αίτημα στο άλλο δίκτυο για να έρθει ο αριθμός στο δίκτυο της.

 

Έχω κάνει άλλες 3 φορές φορητότητα... Ποτέ δεν έχω υπογράψει συμβόλαιο στην άλλη εταιρία και πάντα με έπαιρναν τηλ απο vodafone για αντιπροσφορά γιατί ενημερώνονταν όταν έκανα αίτημα τηλεφωνικά στο άλλο δίκτυο..

 

Δηλαδή όπως λες εσύ.. όταν κάνουνμε φορητότητα για να κάνουμε την γνωστή πια διαδικασια για να αυξησουμε επιδότηση όλοι όσοι το καναμε θα έπρεπεν α είχαμε υπογράψει στο άλλο δίκτυο.?

 

Εκτός κι αν άλλαξε αυτό από φέτος. 


Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 05/09/2013 - 22:38


#89   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/09/2013 - 22:38

ναι αλλιώς φορητότητα δεν γίνεται


Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#90   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 05/09/2013 - 22:40

ναι αλλιώς φορητότητα δεν γίνεται

 

Ναι λογικά δεν γίνεται. Επικεντρώσου σε αυτό που ρώτησα..

 

Το θέμα είναι για το πότε ενημερώνεται το δίκτυο που είσαι ότι έκανες το αίτημα για να μεταφέρεις τον αριθμό σου..

 

Εσύ λες ότι ενημερώνεται μόνο όταν υπογράψεις.. και όχι όταν κάνεις αίτημα τηλεφωνικά για να μεταφέρεις...

 

Εγώ ολες τις προηγουμενες φορες αυτό έκανα.. έπαιρνα τηλ ότι θελω να μεταφερω τον αριθμο μου.. Πριν μου στέιλουν τα συμβόλαια και πριν υπογράψω.. ενημερωνονταν η εταιρία μου και μου έκαναν αντιπροσφορά



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες