Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone 5S vs iPhone 5C vs iPhone 4S


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
117 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 11/09/2013 - 12:17

ρε παιδια μ ολα αυτα που διαβαζω και που μεσα μου πλεον εχω καταλαβει εχω μια απορια...ειναι τοσο βλαμμενοι και εμεις ειμαστε οι ξυπνιοι???δεν παιζει δηλαδη να εκαναν αυτα τα πραγματα που εμεις τους κραζουμε ετσι επειδη δεν το σκεφτηκαν..το βλεπω λιγο δυσκολο..αλλιως στους μισους εδω μεσα επρεπε να κανει προσληψη η apple !!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Marios092

Marios092

    iPH Addict

  • 773 μηνύματα
  • Twitter:@Marios092
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:marios92

Δημοσίευση 11/09/2013 - 12:19

μαριε το εχουμε αναφερει ηδη..καποιοι λενε πως ηταν λαθος..σε καποιους αρεσε..αλλα ενα ειναι σιγουρο πως οντως η εταιρεια καταλαβε οτι στο μαυρο υπηρχε μεγαλο θεμα!!

Πάντως εμένα μου αρέσει το μάυρο 5. Και δεν έβγαλε πουθενά το χρώμα... 

 

μαλλον δεν εχεις παρακολουθησει απο χτες τι λεει ολος ο κοσμος του φορουμ μας.

 

Οχί εχθές δεν είχα μπει! άμα μπορείτε δώστε μου ένα link να διαβάσω! :)


Τελευταία επεξεργασία από: Marios092, 11/09/2013 - 12:20


#18   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 11/09/2013 - 12:20

sorry guys,

μετά από το 3gs αγόρασα το 5 και μέχρι στιγμής το κινητό ειναι σούπερ!!!!!!!

Δεν ειχα κανένα άπολύτως πρόβλημα! Βέβαια δεν του έχω κάνει jailbreaks και τα σχετικά και βασικά δεν με ενδιαφέρει να κάνω κάτι τέτοιο.

Παρόλα αυτα, ειναι το καλυτερο μου μέχρι στιγμής!!!! Και πραγματικά απορώ γιατί το καταργούν.....

γιατι θα σου ελεγε θες ενα iphone 5 πλαστικο ή αλουμινιο....γιατι στην ουσια εκανε το 5 απο αλουμινιο πλαστικο..........καλο θα ηταν που ειπε και ενας φιλος πιο πανω να κανει το 5c το φθηνο αλλα οντως φθηνο περι τα 350-400 το iphone 5 500-550 και το 5s 700-750 και να σου λεει θες εμπειρια απο ios δωσε 400 και παρε ενα καλο πλαστικο τηλεφωνο θες κατι πιο καλο σαν υλικο παρε 5 με 550 θες το απολυτο δωσε 750 παρε 5s και ομοιομορφια θα ειχε και ολα καλα.....τασης αυτοκτονιας εχει η apple τελευταια.....


Knowledge Is Power


#19   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 11/09/2013 - 12:20

φιλε αν ανατρεξεις στο topic με την χθεσινη εκδηλωση της apple θα βρεις ενα καρο αλλα νομιζω πολυ σημαντικα σχολια απο το χρωμα μεχρι ο,τι δεν φανταζεσαι...



#20   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 11/09/2013 - 12:22

γιατι θα σου ελεγε θες ενα iphone 5 πλαστικο ή αλουμινιο....γιατι στην ουσια εκανε το 5 απο αλουμινιο πλαστικο..........καλο θα ηταν που ειπε και ενας φιλος πιο πανω να κανει το 5c το φθηνο αλλα οντως φθηνο περι τα 350-400 το iphone 5 500-550 και το 5s 700-750 και να σου λεει θες εμπειρια απο ios δωσε 400 και παρε ενα καλο πλαστικο τηλεφωνο θες κατι πιο καλο σαν υλικο παρε 5 με 550 θες το απολυτο δωσε 750 παρε 5s και ομοιομορφια θα ειχε και ολα καλα.....τασης αυτοκτονιας εχει η apple τελευταια.....

και να εχει ρε φιλε σε μια σειρα 3 κινητα???δεν παραειναι??το θεμα ειναι ενα!!οτι το 5c τελικα δεν ειναι φτηνο..γιατι αν εβγαινε στα 300-400 euro δεν θα λεγαμε ο,τι λεμε...



#21   Helix

Helix

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 11/09/2013 - 12:28

Πάντως όντως δε καταλαβαίνω για ποιο λόγο δεν έκοψε το 4S. Δεν υποτίθεται ότι θέλει να εξαφανίσει το 30-pin και να κρατήσει μόνο το Lightning; Εντάξει, μπορούσε κανονικότατα να πέσει ψαλίδι στο 4S και στο 5, εάν διαφοροποιούσε τιμολογιακά το 5C λίγο περισσότερο από το 5S.



#22   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 11/09/2013 - 12:29

639 ευρω με πηγες απο το iphonehellas θα εχει το 5c μιλαμε τζαμπα!!!για ενα κομματι ψωμι το σφαζουν!!!



#23   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 11/09/2013 - 12:37

και να εχει ρε φιλε σε μια σειρα 3 κινητα :huh:δεν παραειναι??το θεμα ειναι ενα!!οτι το 5c τελικα δεν ειναι φτηνο..γιατι αν εβγαινε στα 300-400 euro δεν θα λεγαμε ο,τι λεμε...

γιατί όχι θα απευθύνεται σε διαφορετικό κοινό βλέπε χρώματα σε νεανικό κοινό και τσέπη μετά το 5 σε κάτι πιο καλό και το 5s η ναυαρχίδα τις εταιρείας χαζή είναι η samsung που φτιάχνει το s3 η το s4 σε κανονικό σε μίνι και δεν ξέρω αν έχει και καμιά άλλη έκδοση......


Knowledge Is Power


#24   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/09/2013 - 12:41

Δεν παρατηρησε κανενας πως πλεον το μαυρο iPhone εχει γκρι σασι; 

Απορω γιατι το κανανε; Μαλλον οντως θα υπηρχε θεμα με το χρωμα... 

ενα λαθος της αππλε, απο βιασινη αντι να φτιαξει την βαφη πηρε και αλαξε το χρωμα.. προχηρη δουλεια χωρις λογο τεσπα


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#25   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 11/09/2013 - 12:47

γιατί όχι θα απευθύνεται σε διαφορετικό κοινό βλέπε χρώματα σε νεανικό κοινό και τσέπη μετά το 5 σε κάτι πιο καλό και το 5s η ναυαρχίδα τις εταιρείας χαζή είναι η samsung που φτιάχνει το s3 η το s4 σε κανονικό σε μίνι και δεν ξέρω αν έχει και καμιά άλλη έκδοση......

Λες ομως αυτο να μην το σκεφτηκε μια εταιρεια σαν την apple?? αυτη ειναι η απορια μου που την ανεφερα και πιο πανω...



#26   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2013 - 12:48

Παιδιά επειδή δεν έχω καθόλου χρόνο να ψάξω το forum,μπορείτε να μου πείτε αν ανέβασαν την RAM στο 5s?



#27   nik198x

nik198x

    iPH Enthousiast

  • 461 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/09/2013 - 12:49

Η απόφαση για την κυκλοφορία του iPhone 5C σε αυτή την τιμή είναι αδικαιολόγητη. Ειναι ένα κινητό που δεν είναι καλύτερο από το iPhone 5 σε κανέναν τομέα. Αντιθέτως ειναι πλαστικό και παχύτερο, αλλά και πανάκριβο. Στην πραγματικότητα ειναι ένα χειρότερο κινητό από το iPhone 5 που πωλείται ακριβότερα απο οτι πουλιούνται πλέον τα πεντάρια. Η απαξίωση του 5 από την εταιρία ενισχύεται απο το γεγονός οτι το μαύρο χρώμα της βαφης εγκαταλείφθηκε, αλλά και από το οτι το 4S παρέμεινε παρότι ειναι 30-pin (ακριβώς το αντίθετο δηλαδή απο την αντίστοιχη εγκατάλειψη του iPad 3 επειδή ήταν 30-pin). Σπασμωδικές και ανόητες κινήσεις. Αν ήθελε να φτιάξει ένα φτηνό κινητό για πιτσιρίκια ή κοπέλες ή για την Κίνα θα έπρεπε να ειναι πραγματικά φτηνό ή να κυκλοφορήσει μόνο στην Κίνα. Να μη μιλήσω για τα χρώματα, τα οποία ειδικά σε συνδυασμό με τις θήκες ειναι κατα τη γνώμη μου εντελώς κακόγουστα.

Το 5S με ικανοποίησε, παίρνει όντως τα πράγματα μπροστά, αλλά οι τιμές πρέπει να μειωθούν γιατί υπάρχουν κορυφαία android κινητά πλέον με πολύ λιγότερα χρήματα.

#28   Helix

Helix

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 11/09/2013 - 13:02

Νομίζω πάντως ότι από την επόμενη γενιά, θα ξεχάσουμε και το 5S. Μάλλον θα «κρατάει» δύο συσκευές: το κανονικό x και το entry-level xC. Δηλαδή του χρόνου θα έχουμε 6 & 5C. Μετά 6S και 6C. Κλπ.



#29   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/09/2013 - 13:02

Παιδιά επειδή δεν έχω καθόλου χρόνο να ψάξω το forum,μπορείτε να μου πείτε αν ανέβασαν την RAM στο 5s?

δεν ειπαν τιποτα, μαλλον οπως ηταν


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#30   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 11/09/2013 - 13:23

Λοιπόν εγώ έβλεπα το event από αμερικάνικο site...το τι κράξιμο ρίξανε στην apple δεν φαντάζεστε!! Ήταν και ένας κινέζος που έκανε τον Phil ... Όλα τα λεφτά!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: vasileiosm, 11/09/2013 - 13:23


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες