Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone 5S vs iPhone 5C vs iPhone 4S


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
117 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   antonis27

antonis27

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 11/09/2013 - 13:49

ευτυχώς που θα καταργούσε το iphone 4s για να έχουν όλα lightning όπως με το ipad 3 α ρε apple θα χάσεις πολλά γιατί οι χρήστες θυμούνται.......

 

To πίστευα ακράδαντα αυτό κι εγώ! 

Πραγματικά τη κίνηση αυτή δεν τη καταλαβαίνω καθόλου. Κινήσεις πανικού και σπασμωδικές μου φαίνονται...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   dion75

dion75

    iPH Enthousiast

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2013 - 14:04

Παιδιά μιλάμε για εταιρία κολοσσό, που προσπαθεί να ανεβάσει τα εισοδοματα της και καλά κανει. Προφανώς αναλύουν τις αγορές χρόνια μπροστά.  Αυτά που λέμε εδώ οτι οι χρήστες θυμούνται ή έχουν θυμώσει ή την κράζουμε μου θυμίζουν το μυρμήγκι με τον ελέφαντα. Είναι απλά τα πράγματα μας αρέσει αγοράζουμε δεν μας αρέσει δεν αγοράζουμε.



#33   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 11/09/2013 - 14:31

Λες ομως αυτο να μην το σκεφτηκε μια εταιρεια σαν την apple?? αυτη ειναι η απορια μου που την ανεφερα και πιο πανω...

προφανώς όχι όταν σου ακυρώνει το ipad 3 με το 4 για να υπάρχει ομοιομορφία και σου αφήνει το 4s με 30pin τότε τι ομοιομορφία συν ότι το 4s δεν νομίζω να πάει στο ios 8 άρα που αποσκοπεί ότι το άφησε καλά εδω που τα λέμε με αυτά που βλέπω μάλλον έχουν αρχίσει και το χάνουν και το μυαλό τους και το παιχνίδι πολλοί είναι αυτοί που θα αλλάξουν στρατόπεδο ίδιος αν στο iphone 6 δεν δούμε ουσιαστικά κάτι πολύ καλό και καινοτόμο.....


Knowledge Is Power


#34   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 11/09/2013 - 14:38

Παιδιά μιλάμε για εταιρία κολοσσό, που προσπαθεί να ανεβάσει τα εισοδοματα της και καλά κανει. Προφανώς αναλύουν τις αγορές χρόνια μπροστά.  Αυτά που λέμε εδώ οτι οι χρήστες θυμούνται ή έχουν θυμώσει ή την κράζουμε μου θυμίζουν το μυρμήγκι με τον ελέφαντα. Είναι απλά τα πράγματα μας αρέσει αγοράζουμε δεν μας αρέσει δεν αγοράζουμε.

με αυτά που κάνει χλομό το κόβω να τα ανεβάσει τα εισοδήματα τις σίγουρα υπάρχουν παρά πολλοί που θα πάρουν δεν αντιλέγω αλλά λίγο το έχει χάσει κάπου το θέμα.....υπό άλλες χρονιές καθαρά και μόνο όχι χρηματικά αλλά με αυτά τα προϊόντα που βγάζει θα με έκανε να περιμένω πως και πως να αγοράσω έχω δεν έχω λεφτά κόβοντας από αλλά πράγματα και το λέω εγώ που ότι έβγαζε το έπαιρνα έχω ipad 2-3-4 το mini iphone 3-3gs-4-4s-5 και ipod touch 1gen-4gen-5gen...μακαρι να αλλάξει τρόπο σκέψεις....


Knowledge Is Power


#35   nik198x

nik198x

    iPH Enthousiast

  • 461 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/09/2013 - 14:39

Παιδιά μιλάμε για εταιρία κολοσσό, που προσπαθεί να ανεβάσει τα εισοδοματα της και καλά κανει. Προφανώς αναλύουν τις αγορές χρόνια μπροστά.  Αυτά που λέμε εδώ οτι οι χρήστες θυμούνται ή έχουν θυμώσει ή την κράζουμε μου θυμίζουν το μυρμήγκι με τον ελέφαντα. Είναι απλά τα πράγματα μας αρέσει αγοράζουμε δεν μας αρέσει δεν αγοράζουμε.

Dion δεν συμφωνώ με αυτή την άποψη, θα σου εξηγήσω την σκέψη μου.

Εδώ υπάρχει μια συγκεκριμένη κίνηση της εταιρίας που η λογική σου σού λέει ότι είναι λάθος. Μάλιστα είναι λάθος με προφανή τρόπο. Για ποιο λόγο υποθέτεις ότι σε προδίδει η λογική σου, επειδή οι εγκέφαλοι της εταιρίας θα το έχουν σκεφθεί καλύτερα και βλέπουν κάτι που δε βλέπεις; Δηλαδή όλες οι εταιρίες κάνουν σωστές κινήσεις; Δεν έχουν αποτυχίες; Οι προηγούμενες επιτυχίες εξασφαλίζουν τις μελλοντικές; Η HTC και άλλες εταιρίες που βγάζουν χρόνια τώρα καταπληκτικές συσκευές δεν έχουν επικεφαλής με Master και τρία διδακτορικά που "αναλύει τις αγορές χρόνια μπροστά"; Για ποιο λόγο τότε δεν έχουν καταφέρει να αποκτήσουν καλύτερο μερίδιο;

Άσε που οι ανθρώπινες προβλέψεις είναι βέβαιο ότι κάποια στιγμή αποτυγχάνουν, βλέπε κατάρρευση της Λίμαν Μπράδερς και παγκόσμια ύφεση χωρίς να το έχει προβλέψει κανένας νομπελίστας οικονομολόγος. Επίσης για ένα λάθος μπορεί εκτός από αστοχία προβλέψεων να ευθύνεται και κάποια εταιρική αλαζονεία ή απληστία...



#36   Mikopos

Mikopos

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Twitter:@opc_addict
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:mikopos

Δημοσίευση 11/09/2013 - 14:52

Δεν παρατηρησε κανενας πως πλεον το μαυρο iPhone εχει γκρι σασι; 

Απορω γιατι το κανανε; Μαλλον οντως θα υπηρχε θεμα με το χρωμα... 

Πες τα πες τα ... Black is the colour ! Πρωτη φορα σκεφτομαι τοσο σοβαρα να μην παρω μαυρο ... Ελεος με το γκρι , γυφτικο το εκαναν !



#37   iTheo

iTheo

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 11/09/2013 - 15:09

ουτε εγω ειμαι υπερ για το iphone 5c αλλα οκ ο καθενας εχει διαφορετικα γουστα.... λετε πολλοι γιατι εβγαλε το iphone 5? δεν θα εστεκε να εβγαζε το 4s (γιατι στεκει  που εβγαλε το 5c?) και να εμεναν iphone 5 - iphone 5c (μικρη διαφορα με το 5ρι και σε θεμα τιμης κ σε θεμα χαρακτηριστικων) κ iphone 5s , βγαζεις το iphone 5  για λογους φθορας χρωματος κ για να εχουν μια ισορροπια τα πραγματα, iphone 4s σαν το πιο φθηνο κ iphone 5s για το πιο ακριβο  κ iphone 5c για ενα ενδιαμεσο βαση λογικης αλλα δεν εγινε... :P υπαρχουν πολλες εκδοχες βεβαια... μπορει το 5c να μεινει το μικρο iphone γιατι στο επομενο δηλαδη το Iphone 6 να εχει πιο μεγαλη οθονη οποτε να μην θελει να χασει πελατες αμα ειχε μονο ενα με μεγαλη οθονη... 


Τελευταία επεξεργασία από: iTheo, 11/09/2013 - 15:10


#38   billg

billg

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 11/09/2013 - 15:12

Λέτε να γίνεται ν αντικαταστήσουμε το housing του 5 με το housing to 5c να γλιτώσουμε κ απο τα ξεθωριάσματα?



#39   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2013 - 15:24

Παντός το 4s 8 γιγα είναι αστείο
Ένα βίντεο να γράψεις και μερικές φωτό και θα είναι φουλ

#40   Ultralord

Ultralord

    iPH Contributor

  • 953 μηνύματα
  • Twitter:@levasval
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:val lev

Δημοσίευση 11/09/2013 - 15:56

αρα τα iphone5 θα ειναι συλλεκτικά :P



#41   arisgamatos

arisgamatos

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Twitter:@arisyo13
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:arisyo13

Δημοσίευση 11/09/2013 - 16:23

Όλες οι κινήσεις αυτές προς όφελος μας θα κινηθούν. Δεν θα έχουν τρελές πωλήσεις φέτος και θα βάλουν μυαλό του χρόνου για να είναι στον ανταγωνισμό.



#42   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2013 - 16:28

Όλες οι κινήσεις αυτές προς όφελος μας θα κινηθούν. Δεν θα έχουν τρελές πωλήσεις φέτος και θα βάλουν μυαλό του χρόνου για να είναι στον ανταγωνισμό.

Στα νουμερα παντως θα τους καλυψουν οι πωλησεις στην Κινα / Ιαπωνια


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#43   dion75

dion75

    iPH Enthousiast

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2013 - 16:29

Dion δεν συμφωνώ με αυτή την άποψη, θα σου εξηγήσω την σκέψη μου.

Εδώ υπάρχει μια συγκεκριμένη κίνηση της εταιρίας που η λογική σου σού λέει ότι είναι λάθος. Μάλιστα είναι λάθος με προφανή τρόπο. Για ποιο λόγο υποθέτεις ότι σε προδίδει η λογική σου, επειδή οι εγκέφαλοι της εταιρίας θα το έχουν σκεφθεί καλύτερα και βλέπουν κάτι που δε βλέπεις; Δηλαδή όλες οι εταιρίες κάνουν σωστές κινήσεις; Δεν έχουν αποτυχίες; Οι προηγούμενες επιτυχίες εξασφαλίζουν τις μελλοντικές; Η HTC και άλλες εταιρίες που βγάζουν χρόνια τώρα καταπληκτικές συσκευές δεν έχουν επικεφαλής με Master και τρία διδακτορικά που "αναλύει τις αγορές χρόνια μπροστά"; Για ποιο λόγο τότε δεν έχουν καταφέρει να αποκτήσουν καλύτερο μερίδιο;

Άσε που οι ανθρώπινες προβλέψεις είναι βέβαιο ότι κάποια στιγμή αποτυγχάνουν, βλέπε κατάρρευση της Λίμαν Μπράδερς και παγκόσμια ύφεση χωρίς να το έχει προβλέψει κανένας νομπελίστας οικονομολόγος. Επίσης για ένα λάθος μπορεί εκτός από αστοχία προβλέψεων να ευθύνεται και κάποια εταιρική αλαζονεία ή απληστία...

Δεν είπα οτι δεν μπορεί να πέσει έξω, εννοούσα οτι προσπαθεί, με ασ'πουμε αναλύσεις ή προβλέψεις αν θες, να βγάλει το καλύτερο δυνατών για τον εαυτό της, αυτό κάνουν και οι υπόλοιπες, άλλες πετυχαίνουν άλλες οχι. Δεν τους υποστηρίζω, φαντάσου έχω μένει με το τεσσάρι λογο του οτι δεν πήρα το 4s επειδή θεώρησα ότι έχει ελάχιστες διαφορές, όπως και το 5 για την "ανώμαλη" οθόνη του. Για αυτό είπα να αφήσουμε τις γκρίνιες περί μαμάς apple η οποία μας κρέμασε και δεν μας προσέχει.

Ελπίζω να κατάλαβες τι εννοώ, δεν θέλω να το αναλύσω  περαιτέρω γιατί θα προσβληθούν πολλοί από δω μέσα. 



#44   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 11/09/2013 - 16:32

Στα νουμερα παντως θα τους καλυψουν οι πωλησεις στην Κινα / Ιαπωνια

αυτό είναι σίγουρο και νομίζω το 5c θα γίνει ανάρπαστο εκεί συν οτι εχουμε και μια παρουσιαση σημερα για εκει αν δεν κανω λαθος....


Knowledge Is Power


#45   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/09/2013 - 16:46

οχι ρε παιδια ενος χρονου κινητου να το καταργησουν.δηλ εμεις τι ειμαστε;μαμακες;;;;;μαλλον το βαζω στο ντουλαπη και sammy ετοιμασου σου ερχομαιι

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες