Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Συνεχή Restart μετά από Jailbreak


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
35 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   rameliana

rameliana

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 25/12/2008 - 20:32

χμ....δεν μπορώ να το βάλω σε dfu mode.....χωρις πως κάνω restore?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/12/2008 - 20:38

Χωρίς DFU δεν έχεις καμιά ελπίδα εφόσον δεν στο αναγνωρίζει ο υπολογιστής το iPhone.
Δοκίμασε και σε κανά άλλον υπολογιστή να κάνεις restore

#18   rameliana

rameliana

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 25/12/2008 - 20:46

Λοιπον με το κινητό συνδ.  με την μπρίζα μπορώ να το θέσω σε dfu mode εαν κάνω αυτη την διαδικασια με τον υπολογιστή και με το laptop προσπάθησα μόλις πατας το πάνω κουμπάκι εμφανίζεται το μηλαράκι στιγμιαια και μετα κλείνει ενω με το κινητό στην μπρίζα το βάσω σε DFU MODE μπορώ να το κάνω restore χωρίς itunes? τώρα το έχω σε dfu mode....εαν τωρα που το εχω σε dfu mode το αποσυνδέσω απο την μπρίζα θα σβήσει το κινητο.....τα νευρα μου...οκ....τωρα το συνδεσα με τον υπολογιστή και μάλλον θα ανοίξει...γιατι ενω είναι φουλ η μπαταρια μόλις το αποσυνδέω απο τον υπολογιστή σβήνει?θα προσπαθήσω να του κάνω restore για δευτερη φορα...ελπίζω να τα καταφέρω...ενω έκανε sync εσβησε πάλι....





#19   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/12/2008 - 20:49

oχι δεν γίνεται. Χρειάζεσαι το iTunes για να κάνεις restore

#20   rameliana

rameliana

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 25/12/2008 - 20:57

Την πρώτη φορά που του έκανα jaibreak το έκανα restore δυο φορές και μετά μου δημιουργησε τα ιδια προβλήματα.....άρα θεωρησα οτι δεν φταιει το jaibreak.....φταει ή η μπαταρια ή εγω η ηλιθια που αγόρασα αυτό το κινητο....τωρα τι να κάνω? Στην Vodafone έκαναν έλεγχο DOA τι σημαίνει αυτό?

*δεν είναι Ηλίου φαεινότερο οτι έχει πρόβλημα???? γιατι δεν μου το αλλάζουν?


#21   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/12/2008 - 21:02

Προηγουμένως ανέφερες ότι το έβαλες σε DFU, το σύνδεσες στον  υπολογιστή και άνοιξε και μετά σου έβγαλε unknown error. Σημαίνει ότι θελει προσπάθειες μέχρι να πετύχεις DFU mode και να κάνεις επιτέλους restore.

οσον αφορά στην πρίζα, μπορεί να είναι κάτι ηλεκτρολογικό...είτε με την πρίζα του σπιτιού είτε, πιθανότερα, με το φορτιστή του iPhone

#22   rameliana

rameliana

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 25/12/2008 - 21:04

μα τι να κάνω οταν σβήνει συνεχώς όταν το έχω συνεδεμένο με τον υπολογιστή ενω όταν το έχω στην μπρίζα μπορώ να το βάλω σε DFU MODE ....

#23   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/12/2008 - 21:07

Λοιπόν, δοκίμασε έναν άλλον υπολογιστή. Αν δεν γίνει κάτι, πήγαινε σε ένα κατάστημα και απαίτησε να στο κάνουν restore αυτοί σε δικό τους υπολογιστή να δουν με τα μάτια τους ότι κάτι πάει στραβά.


#24   rameliana

rameliana

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 25/12/2008 - 21:19

τι μπορεί να μου κάνουν για το jaibreak?

#25   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 25/12/2008 - 21:22

Quote

τι μπορεί να μου κάνουν για το jaibreak?

Εαν όπως λες δεν ανοίγει καθόλου τότε δεν θα καταλάβουν τίποτα γιατί αναγκαστικά θα του κάνουν ρεστόρ. Αλλά πως γίνετε να μας λες ότι το βάζεις σε DFU mode και όταν το βγάζεις από την πρίζα κλείνει? Μήπως δεν το βάζεις σε DFU?

#26   rameliana

rameliana

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 25/12/2008 - 21:30

το βάζω δείχνει ενα δισκάκι που γραφει itunes και ενα καλώδιο.....εεε μόλις το αποσυνδέσω απο την μπρίζα για να το συνδέσω με τον υπολογιστη κλείνει....εεεε αυτό το κινητό και με jaibreak το είδαν μια φορά....και μου είπαν οτι είναι ενταξει.....σας φαίνεται εσας για εντάξει?

#27   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 25/12/2008 - 21:38

Quote

το βάζω δείχνει ενα δισκάκι που γραφει itunes και ενα καλώδιο.....εεε μόλις το αποσυνδέσω απο την μπρίζα για να το συνδέσω με τον υπολογιστη κλείνει....εεεε αυτό το κινητό και με jaibreak το είδαν μια φορά....και μου είπαν οτι είναι ενταξει.....σας φαίνεται εσας για εντάξει?

Όταν λες ότι σου είπαν ότι είναι εντάξει τι εννοείς?  Αυτοί δεν το ανοίγουν? Δεν κάνουν τίποτα? Το βλέπουν εξωτερικά και σου λένε οκ μου φαίνεται εμένα? Τράβα και σε καμιά άλλη Vodafone...

#28   rameliana

rameliana

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 25/12/2008 - 21:42

Δεν εχω ιδεα τι ακριβως του κάνουν την πρώτη φορά μου ειπαν αναβάθμιση λογισμικού την άλλη μου είπαν οτι είναι μια χαρά(συνολικά το έχω πάει δυο φορές για το ίδιο πρόβλημα)...αυτοι απο το κατάστημα μου είπαν οτι το στέλνουν Αθήνα(μένω σε μια επαρχιακή πόλη)

#29   rameliana

rameliana

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 25/12/2008 - 21:49

οκ,  μετά απο εκατομμύρια φορές..... αυτή την στιγμή του κάνω ρεστορε για να δουμε...

οκ του το έκανα...και τωρα? το αφηνω για κανα δυο μερες ετσι?

#30   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 25/12/2008 - 22:03

Quote

οκ,  μετά απο εκατομμύρια φορές..... αυτή την στιγμή του κάνω ρεστορε για να δουμε...



οκ του το έκανα...και τωρα? το αφηνω για κανα δυο μερες ετσι?

όχι γιατί να το αφήσεις? Ο sepsis εννοούσε να το δουλέψεις 2 μέρες για να δείς εάν θα σου ξαναπαρουσιάσει πρόβλημα:)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες