Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone 6: Διέρρευσε φωτογραφία του μεταλλικού πλαισίου (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   nick89

nick89

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 09/01/2014 - 10:38

Κινητό με οθόνη πάνω από 4" (άντε 4,3" αν εκμεταλλευτούν τους κενούς χώρους του κινητού, αλλά το μέγεθος του κινητού να μείνει το ίδιο) παύει να είναι κινητό. Η φιλοσοφία του αντίχειρα είναι από τις πιο σωστές κατά την άποψη μου. Τα 5-5s πιστεύω ότι είναι τα καλύτερα και πιο αντιπροσωπευτικά μοντέλα αυτού που θέλει (ή ήθελε τουλάχιστον) να προωθεί η Apple. Ας βγάλουν ένα 4αρι κ ένα μεγαλύτερο για να ικανοποιήσουν και αυτούς που θέλουν μεγαλύτερη οθόνη (για τους χ,ψ λόγους) και απ'ότι φαίνεται είναι πολλοί και είναι απολύτως σεβαστό. Αλλά όπως είπε και ένας φίλος παραπάνω, κινητό θέλουμε όχι tablet... Κι όσο για το innovation, που καλώς αναφέρθηκε, (για αρχή) ας εξαφανίσουν αυτό το ρημάδι το home button και να το κάνουν touch...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 09/01/2014 - 10:44

Παλιά, όταν πρωτοβγήκαν τα κινητά ήταν γκουμούτσες και παντόφλες, με μια οθόνη πέντε γραμμών, πράσινη.
Μετά, τα μίκρυναν και όλοι ίπαμε ουάου!! Πρόσθεσαν και χρώμα στο display! Και πάλι είπαμε ουάου.
Τώρα, τα ξανα-μεγαλώνουν και έχουμε τα νέου είδους κινητά. Τα Phablet. Εδώ είναι που κάποιοι είπαμε ουά και ξενερώσαμε.

Sorry ρε παιδιά αλλά για μένα κινητό είναι ένα τηλέφωνο που μπορώ να το χρησιμοποιώ με το ένα χέρι και να μπορώ να το βάλω στην κωλότσεπη.

3 είναι αυτά που πιστεύω για το νέο iPhone.

- Δεν θα έχει το ίδιο design με το 4-4s-5-5s. Θα είναι κάτι νέο.
- Δεν θα ανοιχτεί τόσο πολύ αυξάνοντας κατά 1,7" το μέγεθος του.
- Δεν θα αφαιρέσει το home button που ως roumor διαβάζουμε και βλέπουμε σε mockups. Δεν θα το κάνει λόγω του id.

Αυτά και ελπίζω κάτι σε 4,7"



#63   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 09/01/2014 - 10:54

Παλιά, όταν πρωτοβγήκαν τα κινητά ήταν γκουμούτσες και παντόφλες, με μια οθόνη πέντε γραμμών, πράσινη.
Μετά, τα μίκρυναν και όλοι ίπαμε ουάου!! Πρόσθεσαν και χρώμα στο display! Και πάλι είπαμε ουάου.
Τώρα, τα ξανα-μεγαλώνουν και έχουμε τα νέου είδους κινητά. Τα Phablet. Εδώ είναι που κάποιοι είπαμε ουά και ξενερώσαμε.

Sorry ρε παιδιά αλλά για μένα κινητό είναι ένα τηλέφωνο που μπορώ να το χρησιμοποιώ με το ένα χέρι και να μπορώ να το βάλω στην κωλότσεπη.

3 είναι αυτά που πιστεύω για το νέο iPhone.

- Δεν θα έχει το ίδιο design με το 4-4s-5-5s. Θα είναι κάτι νέο.
- Δεν θα ανοιχτεί τόσο πολύ αυξάνοντας κατά 1,7" το μέγεθος του.
- Δεν θα αφαιρέσει το home button που ως roumor διαβάζουμε και βλέπουμε σε mockups. Δεν θα το κάνει λόγω του id.

Αυτά και ελπίζω κάτι σε 4,7"

φημες λενε για 2 iphone, μακαρι να ειναι και αληθεια, φημες ακομα λενε οτι το design θα ειναι στα standar του 5s, το home button δεν προκειτε να το βγαλουν γιατι εκτος απο id,kai οτι τι νυχτα βολευει ενα hw button ειναι και το σημα κατατεθεν της apple


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#64   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 09/01/2014 - 11:04

φημες λενε για 2 iphone, μακαρι να ειναι και αληθεια, φημες ακομα λενε οτι το design θα ειναι στα standar του 5s, το home button δεν προκειτε να το βγαλουν γιατι εκτος απο id,kai οτι τι νυχτα βολευει ενα hw button ειναι και το σημα κατατεθεν της apple

Δεν πιστεύω τις φήμες για τα 2 νέα iPhone με διαφορετικά μεγέθη. Δε ξέρω γιατί αλλά δεν.

Πιστεύω οτι θα έχουμε αύξηση στις ίντσες, γιατί θέλουμε μεγαλύτερη οθόνη, αλλά όπως προείπα, δύσκολο να ανοιχτεί κατα 1,7". Το θεωρώ μεγάλο άνοιγμα.
Τώρα τι θα γίνει με το 5C δύσκολο να προβλέψουμε. Ίσως κρατήσει το σχέδιο ίδιο και του κάνει update σε hardware, όπως μας έχει συνηθίσει.

Για το home button, πιο πάνω o Nick89, έγραψε κάτι σχετικά με το να γίνει touch. Δεν κακή ιδέα. Ας το κρατήσουν στο ίδιο σημείο και απλά ας είναι touch. Και όσο σκέφτομαι τι έχω περάσει με το home btn του 4 μου... Τόσο πιο πολύ μου αρέσει η ιδέα.

 

 



#65   nick89

nick89

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 09/01/2014 - 11:05

Για το home button αυτό που εννοούσα ήταν αντί για κουμπί να γίνει touch. Όχι να φύγει εντελώς! Και όντως είναι το σήμα κατατεθέν της Apple αλλα ας είναι σε touch έκδοση!! Και το id  μπορεί να προσαρμοστεί πιστεύω σε touch.



#66   nick89

nick89

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 09/01/2014 - 11:08

Δεν πιστεύω τις φήμες για τα 2 νέα iPhone με διαφορετικά μεγέθη. Δε ξέρω γιατί αλλά δεν.

Πιστεύω οτι θα έχουμε αύξηση στις ίντσες, γιατί θέλουμε μεγαλύτερη οθόνη, αλλά όπως προείπα, δύσκολο να ανοιχτεί κατα 1,7". Το θεωρώ μεγάλο άνοιγμα.
Τώρα τι θα γίνει με το 5C δύσκολο να προβλέψουμε. Ίσως κρατήσει το σχέδιο ίδιο και του κάνει update σε hardware, όπως μας έχει συνηθίσει.

Για το home button, πιο πάνω o Nick89, έγραψε κάτι σχετικά με το να γίνει touch. Δεν κακή ιδέα. Ας το κρατήσουν στο ίδιο σημείο και απλά ας είναι touch. Και όσο σκέφτομαι τι έχω περάσει με το home btn του 4 μου... Τόσο πιο πολύ μου αρέσει η ιδέα.

 Ακριβώς φίλε μου. Κι εγώ με το 4άρι και προ Zephyr το home button είχε γίνει πονοκέφαλος αφού έφτασα σε σημείο να το πατάω 2 κ 3 φορές για να πιάσει... Τώρα παρακαλάω να βγεί το update του Zephyr για την 7.0.4 μπας και γλιτώσουμε από καμια ήττα πάλι...



#67   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 09/01/2014 - 11:21

...

Real or Fake? Ποια η άποψη σας;

Fake !! Not Apple !



#68   dedalos

dedalos

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/01/2014 - 11:28

Μάλλον ήρθε η ώρα να πάμε σε καμιά άλλη εταιρία. Το νέο μου Nokia lumia 620 μου δείχνει τον δρόμο εξόδου. Τα 5/5S είδη είναι παντόφλες τηλεχειριστήρια και η ελπίδα μου για ένα iphone 4/4S με πολύ μικρότερες εξωτερικές διαστάσεις δείχνει όνειρο θερινής νυκτός.

 

Ανάμεσα στις παντόφλες θα επικρατήσει η σαγιονάρα καθότι σε λίγο θα πουλάνε οχταπύρηνα θηρία κάτω από 100 ευρώ.



#69   gratipa

gratipa

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/01/2014 - 11:37

Το μελλον της κινητης τηλεφωνιας δεν ειναι σιγουρα οι πολλες ιντσες και τα μεγαλα μεγεθη! Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι πρωσπαθουν να μας κανουν αναγκαια την χρηση μιας τετοιας συσκευης με μεγαλη οθονη ωστε να εχει ο καθενας μια πανω του αλλα σαν τηλεφωνο φανταζομαι κατι wearable και πραγματικα πολυ μικρο! Και ηδη εχουν στραφει προς αυτη την κατευθυνση....

#70   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 09/01/2014 - 11:42

Ρε παιδια πως κανετε ετσι; Τι μελοδραμα ειναι αυτο;
Μεγαλυτερη οθονουλα μια χαρα, μεχρι 4,5-5 ιντσες ανετα με σωστο σχεδιασμο, πιο ευκολο διαβασμα, λιγοτερα ζουμ!
Smartphone λεγεται, οποιος θελει μικρα κινητα οπως παλια για κλησεις και sms υπαρχουν ακομα απειρα κ παμφθηνα!

You'll Never Walk Alone


#71   dedalos

dedalos

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/01/2014 - 12:06

Ρε παιδια πως κανετε ετσι; Τι μελοδραμα ειναι αυτο;
Μεγαλυτερη οθονουλα μια χαρα, μεχρι 4,5-5 ιντσες ανετα με σωστο σχεδιασμο, πιο ευκολο διαβασμα, λιγοτερα ζουμ!
Smartphone λεγεται, οποιος θελει μικρα κινητα οπως παλια για κλησεις και sms υπαρχουν ακομα απειρα κ παμφθηνα!

Οποίος θέλει παντόφλα πάει σε άλλο μαγαζί.
Αυτό το μαγαζί οι περισσότεροι το τιμούσαμε διότι προσέφερε ΚΙΝΗΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ αν θέλαμε ταψί και σακίδιο στην πλάτη να το κουβαλάμε θα πηγαίναμε και εμείς σε άλλο μαγαζί όπου υπάρχουν άπειρα και πάμφθηνα.
Για αυτό όσοι δεν γουστάρουν μικρές οθόνες η πόρτα ειναι ανοιχτή και τα σκυλιά δεμένα.
Έχουμε επενδύσει άπειρα χρήματα στο εικοσύστημα της και έρχονται ξαφνικοί χρήστες smartphone από απέναντι για να χαλάσουν και το δικό μας. Και μόλις πάρουν 5 ίντσες από εδώ πάλι θα αρχίσουν να γκρινιάζουν ότι το Bluetooth είναι κλειδωμένο δεν έχει ράδιο ενώ έχουν συσκευές των 30€ δεν μπορείς να κάνεις drag and drop τα αρχεία σου δεν αλλάζει η μπαταρία κτλ.

Εάν μπορεί να βάλει 6 ίντσες σε ένα iPhone 4 η και με μικρότερες διαστάσεις δεν θα παραπονεθεί κανείς.

Τελευταία επεξεργασία από: dedalos, 09/01/2014 - 12:09


#72   Altus

Altus

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:AltusGR

Δημοσίευση 09/01/2014 - 12:07

Καλημερα!

 

Ας καταθεσω και εγω τις ταπεινες μου σκεψεις, τις εντυπωσεις μου και τα οραματα μου :-)

 

Καταρχη: Απο ποτε το κουμπτι του Home Button εγινε σημα κατατεθεν για να παραμεινει εκει... Το σημα κατατεθεν της Aplple ηταν παντα το δαγκωμενο μηλο. Οι αναγκες απαιτουν το κουμπι να εξαφανιστει απο προσωπου γης για να εχουμε στο ιδιο μεγεθος κινητου μεγαλυτερη οθονη. Πως δικαιολογουμε - ειται η εργονομια και η ευχρηστια ενος κινητου με την λογικη οτι κατι πρεπει να παραμεινει κατι που δεν πρεπει απλα να βρισκεται εκει (ας μπει με αλλη μορφη οπουδηποτε αλλου , πισω στο πλαι ή και καθολου). Στο ερωτημα υπαρχει πλεον το Touch ID να απαντησω με μια λεξη: ΟΘΟΝΗ!

Ναι,καλα ακουσατε. Η αναγνωση του δακτυλικου αποτυπωματος δεν ειναι απαραιτητο να γινει απο ενα κουμπι. Μπορει να διαβαστει ή και να επικαλυφθει πανω απο την οθονη... 

 

Πολυ απλα για να μπω στο ζουμι του οραματος μου, ενος οραματος που θα ηθελαν ολοι οι χρηστες μιας εταιρειας οπως ειναι αυτοι της Apple, δηλ. εμεις.

 

Δυο το πολυ τρια configurations κινητων. Οι παλιες καλες εποχες που υπηρχε (και βολευε τρελα κατασκευαστικα την εταιρεια στο θεμα κοστους κατασκευης αλλα και δημιουργιας Software παιζοντας καλυτερα με το ποσοσστο κερδους εναντι των developer) μια αναλυση οθονης εχει τελειωσει.

 

1) Πρωτο μεγεθος (4') ή Classic ή απλα iPHone: Απαραβατη διασταση λογω ευχρηστιας, εργονομιας, παραδοσης, target group παλιου αλλα και ανθρωπων με προβληματα χειρισμου οπως κοντοι ανθρωποι, ηλικιωμενοι, ανθρωποι που θελουν να εχουν ενα ΚΙΝΗΤΟ πρωτα απο ολα και μετα ενα Smartphone αλλα λατρευουν την ποιοτητα της Apple.

 

2) Δευτερο μεγεθος (4.8'): Οι αναγκες της αυξανομενης ζητησης για περισσοτερα γραφικα και απεικονιση περισσοτερων πληροφοριων σε μια οθονη καλουν την Apple να δημιουργησει μια επιπλεον διασταση για αυτους που θελουν ολα τα παραπανω και δεν τους χαλαει να υπαρχει μια σχεδον ιντσα επιπλεον (περιπου 0.5- 1 εκατοστο επιπλεον στο συνολικο μηκος της συσκευης). Οι χρηστες αυτοι ειναι καθαρα οι χρηστες που χρησιμοποιουν το κινητο για multimedia και ολες τις εφαρμογες που μπορει να εχει ενα smartphone. Το μεγεθος ειναι ιδανικο επισης για την τσεπη αν αναλογιστουμε οτι θα χρησιμοποιουν οι υπαρχουσες διαστασεις στο επακρο (bezels).

 

3) Εδω θα προτιμουσα να μην υπαρχει κανενα Phablet. Καμια παραπανω ιντσα για επιπλεον κινητο στις 5.5', -5,7'. Οσοι εχουν την αναγκη για μεγαλυτερες διασταστεις τους καλυπτει και ακομα καλυτερα το ipad mini στις 8". Ελαφρυ και λεπτο χωραει σε οποιοδποτε χαρτοφυλακα, γραφειο, αυτοκινητο, εχει περισσοτερη αυτονομια απο ενα Phablet και ειναι ανθρωπινο. Επισης χωραει ακομα και σε εσωτερικες θηκες ενος μπουφαν (αθλητικου, αντιανεμικου). Τουλαχιστον για την μεταφορα απο και προς.

 

 

Τελος μια επισημανση για το θεμα του αντιχειρα.:

 

Η αυξηση των διαστασεων της οθονης με την παραλληλη ομως χρηση των υπαρχοντων εξωτερικων διαστασεων της συσκευης δεν ειναι κατι απαγορευτικο ή κατι που δεν μπορει να επιτεχθει.

Αν συμβει κατι τετοιο ή σε ενα μεγαλο βαθμο του ο κανονας για χρηση του ενος χεριου μπορει να επιτεχθει. Ξερουμε ολοι οτι  περισσοτεροι ανθρωποι τεινουν ή ειναι ψηλοι με μεγαλυτερα δακτυλα απο οτι στο παρελθον. 

 

Κατι που θα επρεπε να γινει ομως αν ημουνα εγω υπευθυνος στην Apple θα ηταν ολες τις σοβαρες διεργασιες και εφαρμογες του κινητου (κληση κινητου, κουμπια Back, Settings, να ειχαν κουμπια και πληκτρα ελεγχου στο κατω μερος της οθονης.      Αυτο θα εκαμνε ακομα και ενα μεγαλο κινητο να χρησιμοποιειται με ενα χερι στο 60% των εφαρμογων του.

Ισως το Control Center να ειχε αυτη την λογικη και βγηκε απο το κατω μερος στο iOS7. Το θεμα ειναι και οι εφαρμογες να ακολουθησουν αυτην χαμηλη σχεδιαση.

Και φυσικα σε ενα παιχνιδι ολοι ξερουμε οτι γυρναμε την οθονη σε landscape οποτε προβλημα δεν θα υπηρχε ποτε.

 

Εχω και αλλες σκεψεις αλλα θα ηθελα να μαθω αν καποιες απο αυτες που σας παρεθεσα εχουν μια ή πολλες λογικες μαζι. :-)

 

Καλη συνεχεια!

 

 

ΥΓ: Και τα κινητα σε διασταση 4,5΄ - 4,8'  κινητα ειναι μην τρελαινεστε και μην εχετε στο μυαλο σας κινητα δεκαετιας τυπου SE k750i που κανανε ελαχιστα πραγματα (το ειχα και αυτο! lol!)



#73   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 09/01/2014 - 12:08

Ολο και περισσοτεροι πιπιλανε την καραμελα οτι 'τελευταια ολες οι φήμες βγαινουν αληθινες'. Ολοι αυτοι εχουν μαλωσει με την κριτικη σκεψη. Αν ηταν ετσι τοτε δεν θα μιλαγαμε για το 6'' iphone σαν φημη. Θα το ειχαμε ηδη. Οπως θα ειχαμε iphone στις 5.7, 5.8, 5, 4.3, 4.5 και 4.2. Τα περισσοτερα απο αυτα θα ηταν ηδη στην 3η γενια τους και καποια μαλιστα θα ειχαν και κυρτες η flexible οθονες. Επισης στο καθιστικο μου θα ειχα την 80'' Apple TV 4ης γενιας (5ης αν μετρας κατα Munster). Τελος θα φορουσα ενα μαυρο, αρρενωπο iWatch ενω ο Αη Βασιλης θα ειχε φερει απο ενα ροζ iWatch nano στα κοριτσια μου (και στην azaleea ;) Ξεκολλατε !! Αυτο που ισχυει για τις φημες τελευταια ειναι οτι ολο και περισσοτερες (και ειναι πολλες) δεν επαληθευονται. Κανεις πρεπει να ειναι παρα πολυ προσεκτικος με τις φημες και τις ελαχιστες αξιοπιστες πηγες τους.



#74   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 09/01/2014 - 12:12

Εάν μπορεί να βάλει 6 ίντσες σε ένα iPhone 4 η και με μικρότερες διαστάσεις δεν θα παραπονεθεί κανείς.


Εσβησα το μελοδραμα κ κρατησα αυτο.

You'll Never Walk Alone


#75   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 09/01/2014 - 12:22

 

1. Καταρχη: Απο ποτε το κουμπτι του Home Button εγινε σημα κατατεθεν για να παραμεινει εκει...

 

2. Οι αναγκες απαιτουν το κουμπι να εξαφανιστει απο προσωπου γης για να εχουμε στο ιδιο μεγεθος κινητου μεγαλυτερη οθονη. 

 

3. Ναι,καλα ακουσατε. Η αναγνωση του δακτυλικου αποτυπωματος δεν ειναι απαραιτητο να γινει απο ενα κουμπι. Μπορει να διαβαστει ή και να επικαλυφθει πανω απο την οθονη... 

 

4. Ξερουμε ολοι οτι  περισσοτεροι ανθρωποι τεινουν ή ειναι ψηλοι με μεγαλυτερα δακτυλα απο οτι στο παρελθον. 

 

5. Κατι που θα επρεπε να γινει ομως αν ημουνα εγω υπευθυνος στην Apple θα ηταν ολες τις σοβαρες διεργασιες και εφαρμογες του κινητου (κληση κινητου, κουμπια Back, Settings, να ειχαν κουμπια και πληκτρα ελεγχου στο κατω μερος της οθονης.      

 

 

1. σημα κατατεθεν εγινε παο τοτε που η αππλε πατενταρε ολα τα σχεδια patents να εχουν στην φωτο το home button

2. και να εξαφανηστει παλι θα χασεις αποτην οθονη για να εχεις onscreen button

και μην ξεχνας πως ολο το ios βασιζετε στο home button, το multitasking , το back, το goto home ολα εκει ειναι αρα ειναι δυσκολο να το βγαλουν, εκτος αν βρεθει καποιος αλλος τροπος να δινεις αυτες τις εντολες

 

3. φημες λενε πως ετσι θα γινει στο 6

 

4. τα τηλεφωνα κανονικα σχεδιαζονται στις διαστασεις του μεσου ορο ενος ανθρωπου οπου ειναι το 1.75 υψος

 

5.αυτο δεν γινετε διοτι στο κατω μερος μπανει η TAB BAR η οποια ειναι για εναλαγες PAGES , και το πανω μερος ειναι η NAVIGATION BAR που ειναι για εναλαγες ΟΘΟΝΩΝ (VIEW CONTROLLERS) ετσι ειναι χτυσμενο το UI, αν ολα ηταν στο κατω μερος θα ηταν το ενα πανω στο αλλο, οποτε δεν γινετε 


Τελευταία επεξεργασία από: valsamis, 09/01/2014 - 12:22

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες