Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Nikkei: Τον Σεπτέμβριο η κυκλοφορία των νέων iPhone 4.7 και 5.5 ιντσών


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
131 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   cyberfox

cyberfox

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5C
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/03/2014 - 11:15

Κάποτε προσπαθούσαν γιαυτό..

 

tinyspasony.0.jpg

 

 

Τώρα άλλαξαν τα πράγματα.... Και προσπαθούν γιαυτό..

 

Dom.jpg

 

 

Για να δούμε, δεν έχει παραπάνω εκτός φτάσει πια να μπει στα 2 δάχτυλα με φακούς επαφής για οθόνη... :P

...και φυσικά μεγαλύτερη μπαταρία....

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 29/03/2014 - 12:08

Οι ανάγκες και οι καιροί αλλάζουν. Δε νοείται Smartphone πλέον με οθόνη κάτω απο 4,5". Ο καθένας κάνει τις επιλογές του βέβαια.

 

Και όλοι αυτοί που φώναζαν για το μέγεθος και να παραμείνει το ίδιο, θα είναι και αυτοί που θα τρέξουν πρώτοι.

 

Είναι οι ίδιοι που φώναζαν επι εποχής iPh 4 με τις 3,5" να μείνει όπως είναι και πανηγύριζαν για τις 4" και το "κοίτα τι κάνω με τον αντίχειρα μου".

 

Αθάνατο και μαγικό Marketing της Apple που πλάθεις καταναλώτες. Θα κάνεις το θαύμα σου ξανά σε λίγους μήνες.

 

Γιατί το λες εσύ, γιατί θα είναι "αυτό που έλειπε".."Επιτέλους". Αυτά.

μεγα λαθος για μενα, smartphone ειναι ενα τηλεφωνο οπου σου παρεχει οσο το δυνατον καλυτερη ασφαλεια, μπορει να κανει εξυπνη και σωστη διαχειριση πορων του συστηματος, σε μια λαθος κινηση σου να μπορει απο μονο του να σε διορθωσει, να εκτελει πρωτοποριακες εφαρμογες χωρις lag-latency, και οταν κολλησει να μπορει απο μονο του (αν ειναι δυνατον) να κλεισει την τρυπα του λαθους και να επαναφερει το συστημα σε σωστη λειτουργια. Οι περισσοτερες ιντσες δεν κανουν ενα τηλεφωνο πιο smart! η μεγαλυτερη οθονη (στα πλαισια ενος τηλεφωνου) μπορει μονο να σου προσφερει ειναι καλυτερο browsing στο internet. 

 

Καποιοι θελουν μεγαλυτερη οθονη καποιοι οχι, αυτο δεν σημαινει οτι αν το iphone 6 εχει 4.7 για μικροτερη οθονη οτι δεν θα το παρουν... και εγω θα το παρω διοτι απο iOS δεν φευγω πλεον, μπορει να ξενερωσω αλλα θα το παρω, θα το συνηθισω δεν με νοιαζει, μακαρι να ειναι σουλουπομενο πολυ ωστε να μπορει καθιστος να το βαζεις και να το βγαζεις απο την τσεπη και να μην χρειαζετε να σηκωνεσαι... ΚΑΙ ΝΑ ΧΩΡΑΕΙ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ! 

 

τωρα οσοι θελουν 5.5 καλα κανουν να το χαρουνε και με γεια, εγω δεν θα πηγαινα σε κατι τετοιο


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#63   Georgered

Georgered

    iPH Addict

  • 600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 29/03/2014 - 12:09

Μα γιατί το κουράζουν? Γιατί δεν κάνουν το iPad mini να μπορείς να πάρεις τηλ....... Και όλα καλά....   :D  :D



#64   Leo10

Leo10

    iPH Contributor

  • 982 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 29/03/2014 - 12:24

Επειδή κατά καιρούς που βγαίνουν δημοσιεύματα για μεγαλύτερες οθόνες στα σχόλια πολλοί "τσακώνονται" για το τι είναι καλύτερο, πιστεύω πως ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες και γι' αυτό θα είναι πολύ χρήσιμο να βγουν δύο τηλέφωνα τελικά.
Στη συγκεκριμένη περίπτωση για παράδειγμα, εμένα θα μου άρεσε να πάρω το 5.5" (ντάξει, όχι μεγαλύτερο απ'αυτό όμως), ενώ η κοπέλα μου δε το διανοείται καν για μεγαλύτερο από 4.7"...

#65   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/03/2014 - 13:14

Καποιοι θελουν μεγαλυτερη οθονη καποιοι οχι, αυτο δεν σημαινει οτι αν το iphone 6 εχει 4.7 για μικροτερη οθονη οτι δεν θα το παρουν... και εγω θα το παρω διοτι απο iOS δεν φευγω πλεον, μπορει να ξενερωσω αλλα θα το παρω, θα το συνηθισω δεν με νοιαζει, μακαρι να ειναι σουλουπομενο πολυ ωστε να μπορει καθιστος να το βαζεις και να το βγαζεις απο την τσεπη και να μην χρειαζετε να σηκωνεσαι... ΚΑΙ ΝΑ ΧΩΡΑΕΙ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ! 

Α μπράβο. Νωρίς ξεκινήσαμε τελικά. Αφού και σε 4" δουλεύεις.

 

Για τα υπόλοιπα, κανείς δεν είπε οτι οι ίντσες θα κάνουν ένα τηλ "Smart". Aπλά έτχι το καταλαβαίνεις εσύ.

 

Είναι όμως βασικό στοιχείο να δουλέψεις πιο άνετα και όχι μόνο στο Browsing.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#66   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 29/03/2014 - 13:18

Α μπράβο. Νωρίς ξεκινήσαμε τελικά. Αφού και σε 4" δουλεύεις.

 

Για τα υπόλοιπα, κανείς δεν είπε οτι οι ίντσες θα κάνουν ένα τηλ "Smart". Aπλά έτχι το καταλαβαίνεις εσύ.

 

Είναι όμως βασικό στοιχείο να δουλέψεις πιο άνετα και όχι μόνο στο Browsing.

δεν με καταλαβες, αμα βγαλει μονο 4,7 - 5,5 θα παρω το 4,7   αν βγαλει και 4 - 4,3 θα παω σε οτι μικροτερο βγαλει (για μενα μιλαω) να αλαξω τηλεφωνο δεν το συζηταω

 

διαφορα σε εφαρμογη 4" -4,7" -5,5" δεν εχει καμια, μονο σε landscape οταν ανοιγεις το πληκτρλογιο


Τελευταία επεξεργασία από: valsamis, 29/03/2014 - 13:19

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#67   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/03/2014 - 13:58

δεν με καταλαβες, αμα βγαλει μονο 4,7 - 5,5 θα παρω το 4,7   αν βγαλει και 4 - 4,3 θα παω σε οτι μικροτερο βγαλει (για μενα μιλαω) να αλαξω τηλεφωνο δεν το συζηταω

 

διαφορα σε εφαρμογη 4" -4,7" -5,5" δεν εχει καμια, μονο σε landscape οταν ανοιγεις το πληκτρλογιο

Μια χαρά κατάλαβα. Και τελικά φυσικά και θα το πάρεις. Αυτό λέμε τόση ώρα.

 

Παρόλο που θα χαλαστείς. Υπομονή λοιπόν λίγους μήνες ακόμα όταν τελικά και οι 5" θα (σου) είναι ιδανικές.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#68   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 29/03/2014 - 15:07

Μια χαρά κατάλαβα. Και τελικά φυσικά και θα το πάρεις. Αυτό λέμε τόση ώρα.

 

Παρόλο που θα χαλαστείς. Υπομονή λοιπόν λίγους μήνες ακόμα όταν τελικά και οι 5" θα (σου) είναι ιδανικές.

θα χαλαστω φυσικα, αλλα δεν σημαινει οτι θα φυγω απο το ios, ουτε θα λεω ααα ωραιο μεγαλο τηλεφωνο. και μακαρι για εμενα να εβγαζαν 4.3 η αν βγαλουν 4.7 να το σουλουποσουν οσο μπορουνε. το θα το αγορασω με το ειμαι 100% ευχαριστημενος δεν ειναι το ιδιο


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#69   efiaim

efiaim

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/03/2014 - 15:12

Οι 5,5" είναι για τη σημερινή εποχή το ιδανικό μέγεθος . Δεν ζούμε στο 1980 που οι συσκευές ήταν για να παίρνεις μόνο ένα τηλέφωνο και να γράφεις και κανένα μηνυματάκι. Οι εποχές έχουν αλλάξει.

Οσοι δεν γουστάρουν μεγάλο μέγεθος η δεν τους ενδιαφέρει το browsing - gaming μπορούν να αρκεστούν σε απλές συσκευές και όχι smartphones.

Γνωρίζω πάρα πολλούς τέτοιους ανθρώπους ιδιαίτερα σε μεγαλύτερες ηλικίες.

Οσοι δε δεν θέλουν  να το βάζουν στο αυτί λόγω μεγέθους, υπάρχουν και τα bluetooth.

Και αυτές οι τσέπες τόσο πια μικρές είναι ; Ἐλεος............



#70   laz53

laz53

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 29/03/2014 - 15:15

Εγώ προσωπικά αν βγάλει συσκευή με 5,5" θα την αγοράσω και ας κοστίζει  και ένα χιλιάρικο.

Αλλιώς θα παραμείνω ες αεί στο 5S.



#71   nik198x

nik198x

    iPH Enthousiast

  • 461 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 29/03/2014 - 15:21

θα χαλαστω φυσικα, αλλα δεν σημαινει οτι θα φυγω απο το ios, ουτε θα λεω ααα ωραιο μεγαλο τηλεφωνο. και μακαρι για εμενα να εβγαζαν 4.3 η αν βγαλουν 4.7 να το σουλουποσουν οσο μπορουνε. το θα το αγορασω με το ειμαι 100% ευχαριστημενος δεν ειναι το ιδιο

 

Πάντως προς το παρόν το μοναδικό χαρακτηριστικό του νέου iPhone που έχει διαρρεύσει είναι η μεγαλύτερη οθόνη, που σε χαλάει, και όμως έχεις ήδη αποφασίσει ότι θα το αγοράσεις...  :D Φιλικά έτσι, μην παρεξηγηθούμε.



#72   iefstratios

iefstratios

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 29/03/2014 - 15:56

Εγώ θέλω ένα τηλέφωνο, μεγάλο στο μάτι και μικρό στην τσέπη και στο χέρι. Μπορείς, ρε Apple; :Ρ

#73   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 29/03/2014 - 15:57

Πάντως προς το παρόν το μοναδικό χαρακτηριστικό του νέου iPhone που έχει διαρρεύσει είναι η μεγαλύτερη οθόνη, που σε χαλάει, και όμως έχεις ήδη αποφασίσει ότι θα το αγοράσεις...  :D Φιλικά έτσι, μην παρεξηγηθούμε.

λεφτα μαζευω απο τοτε που πηρα το 5s!!! φυσικα και θα το παρω, οχι μονο επιδη μαρεσει η τεχνολογια αλλα και επιδη προγραμματιζω κιολας και θελω να κανω update τις εφαρμογες μου στη νεα οθονη οσο πιο συντομα γινετε, καλος η κακος απο ios δεν φευγω... 


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#74   kotsoscrete

kotsoscrete

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/03/2014 - 17:45

Άλλοι θα κάνουν τούμπες,άλλοι κωλοτούμπες.



#75   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 29/03/2014 - 20:23

για τον εναν ιδανικο μεγεθος η 5.5 για αλλον 4.7 για αλλων 5.0 inches μεγαλυτερη οθονη θα χει και μεγαλυτερη τιμη στο να φτιαχτει εαν χτυπησει δευτερον γι αυτο τον λογο υπαρχουν οι ταμπλετες εαν μεγαλωνουν ρε παιδια τα κινητα η ταμπλετες πρεπει να διπλασιαστουν τριτο εαν μεγαλωσει η apple της συσκευες της να δουμε ποσοι θα παρουν ποσοι θα τρεξουν και ποσοι θα βαρεθουν την παντοφλα εδω θα ειμαστε να το συζητησουμε ολοι πιστευω
Rafael Nadal

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες