Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Nikkei: Τον Σεπτέμβριο η κυκλοφορία των νέων iPhone 4.7 και 5.5 ιντσών


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
131 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 30/03/2014 - 11:54

Εμένα πάντως η μετάβαση σε i5s δεν μ' εντυπωσίασε.
Η Apple εκτός από το μέγεθος πρέπει να δουλέψει και σε άλλους τομείς όπως: καλύτερη οθόνη, βελτίωση της ακρίβειας στο touch ειδικά στις άκρες της οθόνης, να γίνει πιο smooth & γρήγορο στις εναλλαγές μεταξύ εφαρμογών η στο κλείσιμο τους.
Να αποκτήσει ευελιξία το ios στην διαχείριση των αρχείων κλπ.
Βάλτε δίπλα ένα Nexus 4, δεν λέω Ν5 η Note 3. Τα εφέ τους είναι αστραπιαία.
Ειδικά με Nova launcher, η διαφορά είναι χαώδης.

Με την επιστροφή μου σε iPhone, διαπίστωσα ότι αυτό το ουαου που υπήρχε επί εποχής iphone 4 έναντι των άλλων, δεν υπάρχει.
Η Apple προχωρά με βραδείς ρυθμούς και βασίζεται στο ότι οι κάτοχοι iphone δεν δοκιμάζουν τίποτα άλλο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 30/03/2014 - 13:17

Εμένα πάντως η μετάβαση σε i5s δεν μ' εντυπωσίασε.
Η Apple εκτός από το μέγεθος πρέπει να δουλέψει και σε άλλους τομείς όπως: καλύτερη οθόνη, βελτίωση της ακρίβειας στο touch ειδικά στις άκρες της οθόνης, να γίνει πιο smooth & γρήγορο στις εναλλαγές μεταξύ εφαρμογών η στο κλείσιμο τους.
Να αποκτήσει ευελιξία το ios στην διαχείριση των αρχείων κλπ.
Βάλτε δίπλα ένα Nexus 4, δεν λέω Ν5 η Note 3. Τα εφέ τους είναι αστραπιαία.
Ειδικά με Nova launcher, η διαφορά είναι χαώδης.

Με την επιστροφή μου σε iPhone, διαπίστωσα ότι αυτό το ουαου που υπήρχε επί εποχής iphone 4 έναντι των άλλων, δεν υπάρχει.
Η Apple προχωρά με βραδείς ρυθμούς και βασίζεται στο ότι οι κάτοχοι iphone δεν δοκιμάζουν τίποτα άλλο.

καλα οταν το ios6 δεν ειχε εφε λεγανε ολοι οτι το ios δεν εχει εφε, τωρα που βαλανε λενε οτι καθυστερει! ο κοσμος δεν ξερει τι θελει.... παντος εχουνε πει πως θα τα κανουν ακομα πιο γρηγορα στο ios 8. για την οθονη τι εχει? μια χαρα ειναι και φημες λενε για dot τεχνολογια οθονης στο νεο iphone, οσο για το touch ειναι τελειο δεν εχει κανενα θεμα (ασχετα με αρθρα που λενε διαφορα), για τα αρχεια (ΜΑΚΑΡΙ) λενε οτι θα κανουν ενα τροπο η μια εφαρμογη να στελνει data σε αλλη μεσα απο τα sandboxes οποτε αυτο το εχω 3-4 αρχεια ιδια μπορει να τελειωσει. η αππλε δεν προχοραει καθολου με αργουσ ρυθμους... ισα ισα ειναι και ταχυτερη απο ολους τους αλλους, γαι πεσ μου η 4.4 τι νεα πραγματα εχει? η 4.3 τι νεα ειχε? to art? τι αλλο?  το ιοσ 7 απο το ιοσ 6 ειχε παρα πολλα νεα πραγματα κατω απο το καπο τα οποια ενα χρηστης δεν μπορει να τα καταλαβει αλλα κανουν τι δουλεια τους


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#93   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 30/03/2014 - 13:34

Έεεεεελα ναρθουν οι πολλες οι ιντσες να πουλησουμε το 8210 (5s)!!  :D


You'll Never Walk Alone


#94   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 30/03/2014 - 14:40

Εγώ έχοντας δοκιμάσει iPhone 2g-3G-3GS-4-4s-5-5s κ galaxy s2,Xperia z,lg gg2 και τώρα lg g pro...θα πω ότι το iOS είναι σταθερό αλλά μονοτονο.βαρετο.zoom in zoom out...και ίδρωσαμε για σωστό notification center.το iOS κάνει καλύτερη διαχείριση μνήμης γιατί με ένα 1gb πετάει ενώ τα android 2gb και πάνω για να παίξουν πλην της έκδοσης kitkat.όμως έχουν φοβερές οθόνες....χορταινει το μάτι...χωρίς πολλά pinch to zoom...οθόνες full hd 400+ ppi....απλά κολλήσαμε στο iPhone του 2010....από το 4αρι κμετα τρώμε πολύ παραμύθι.αλλα έχω φίλο που δεν τον βολεύει κ ο λόγος που δεν το αλλάζει είναι γιατί στα μπουζούκια θέλει να φαίνεται το Μήλο στην πλάτη του κινητού....κλαρίνο γαμπροί οι περισσότεροι που έχουν iPhone με κλειστά δεδομένα μην χρεωθούν και πάντα αναζήτησή τσάμπα wifi.τι συζητάμε τώρα.
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#95   Panagiotis477

Panagiotis477

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 30/03/2014 - 18:12

ο λόγος που δεν το αλλάζει είναι γιατί στα μπουζούκια θέλει να φαίνεται το Μήλο στην πλάτη του κινητού....κλαρίνο γαμπροί οι περισσότεροι που έχουν iPhone με κλειστά δεδομένα μην χρεωθούν και πάντα αναζήτησή τσάμπα wifi.τι συζητάμε τώρα.

Αυτό! Ή που σου κάνουν αναπάντητη να τους πάρεις εσύ πίσω. Μία ζωή όλα για τη μόστρα...



#96   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 30/03/2014 - 19:06

Εγώ έχοντας δοκιμάσει iPhone 2g-3G-3GS-4-4s-5-5s κ galaxy s2,Xperia z,lg gg2 και τώρα lg g pro...θα πω ότι το iOS είναι σταθερό αλλά μονοτονο.βαρετο.zoom in zoom out...και ίδρωσαμε για σωστό notification center.το iOS κάνει καλύτερη διαχείριση μνήμης γιατί με ένα 1gb πετάει ενώ τα android 2gb και πάνω για να παίξουν πλην της έκδοσης kitkat.όμως έχουν φοβερές οθόνες....χορταινει το μάτι...χωρίς πολλά pinch to zoom...οθόνες full hd 400+ ppi....απλά κολλήσαμε στο iPhone του 2010....από το 4αρι κμετα τρώμε πολύ παραμύθι.αλλα έχω φίλο που δεν τον βολεύει κ ο λόγος που δεν το αλλάζει είναι γιατί στα μπουζούκια θέλει να φαίνεται το Μήλο στην πλάτη του κινητού....κλαρίνο γαμπροί οι περισσότεροι που έχουν iPhone με κλειστά δεδομένα μην χρεωθούν και πάντα αναζήτησή τσάμπα wifi.τι συζητάμε τώρα.


Φίλε μου συμφωνώ απόλυτα μαζί σου επίσης όμως πλέον το ανδροιδ είναι τόσο πλήρες με την 4.4 που πλέον δεν βρίσκω λόγω να πάρω ιος συσκευή.... Σου το λεει
λέει κάτοχος νοτε3.... Από κλαρίνο γαμπροί σε αυτή την χώρα άλλο τίποτα.....

#97   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 30/03/2014 - 19:12

Δεν νοειται κατοχος iphone χωρις συμβολαιο τουλαχιστον 50€ . Εχεις την "φερραρι" των κινητων και εισαι με καρτα και κανεις αναπαντητη; ελεος, χαλας την πιατσα ρε φιλε. Ασε τα μηλοφωνα για εμας τους μπρουκληδες.Κανονικα μονο με το καταλληλο εκαθαριστικο επρεπε να δινονται τα αιφονια. Να ξεβρωμισουμε απο τους τζαμπατζηδες.

#98   sirgeorge

sirgeorge

    iPH Elite Poster

  • 2.067 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 30/03/2014 - 19:25

Εγώ έχοντας δοκιμάσει iPhone 2g-3G-3GS-4-4s-5-5s κ galaxy s2,Xperia z,lg gg2 και τώρα lg g pro...θα πω ότι το iOS είναι σταθερό αλλά μονοτονο.βαρετο.zoom in zoom out...και ίδρωσαμε για σωστό notification center.το iOS κάνει καλύτερη διαχείριση μνήμης γιατί με ένα 1gb πετάει ενώ τα android 2gb και πάνω για να παίξουν πλην της έκδοσης kitkat.όμως έχουν φοβερές οθόνες....χορταινει το μάτι...χωρίς πολλά pinch to zoom...οθόνες full hd 400+ ppi....απλά κολλήσαμε στο iPhone του 2010....από το 4αρι κμετα τρώμε πολύ παραμύθι.αλλα έχω φίλο που δεν τον βολεύει κ ο λόγος που δεν το αλλάζει είναι γιατί στα μπουζούκια θέλει να φαίνεται το Μήλο στην πλάτη του κινητού....κλαρίνο γαμπροί οι περισσότεροι που έχουν iPhone με κλειστά δεδομένα μην χρεωθούν και πάντα αναζήτησή τσάμπα wifi.τι συζητάμε τώρα.


Πεστα χρυσοστομεεεεεεεεεεεε!!!!

#99   giorgosperi

giorgosperi

    iPH Contributor

  • 1.161 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 30/03/2014 - 19:30

εγω που εχω κλειστα τα data ειμαι αυτοματα κλαρινογαμπρος?  :o



#100   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 30/03/2014 - 19:34

Οποίος έχει την μύγα..... Δεν θα πούμε εμείς τι είναι ο καθένας....

#101   sirgeorge

sirgeorge

    iPH Elite Poster

  • 2.067 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 30/03/2014 - 19:35

εγω που εχω κλειστα τα data ειμαι αυτοματα κλαρινογαμπρος? :o


Αλλο εσυ ρε ζορζ!!εσυ τα κλείνεις για τη μπαταρια!για τους αλλους λεμε!!

#102   giorgosperi

giorgosperi

    iPH Contributor

  • 1.161 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 30/03/2014 - 19:44

Αλλο εσυ ρε ζορζ!!εσυ τα κλείνεις για τη μπαταρια!για τους αλλους λεμε!!

eee μη το χαλας :P μα γιατι η μπαταρια στο 7 πεταει πεταει λεμε...δε κοιτανε να βαλουν λεω εγω καμια μπαταρια μεγαλυτερη γιατι σε λιγο θα κλεινω και το GSM για να εχω μπαταρια :P



#103   giorgosperi

giorgosperi

    iPH Contributor

  • 1.161 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 30/03/2014 - 19:46

Οποίος έχει την μύγα..... Δεν θα πούμε εμείς τι είναι ο καθένας....

ε δε καταλαβες οτι εκανα πλακα...αλλα οταν κλεινεις τα data δε σε κανει αυτοματα οτι δε ξερεις γιατι εχεις το iphone...τον λογο τον ειπα παραπανω :P



#104   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 30/03/2014 - 19:49

ε δε καταλαβες οτι εκανα πλακα...αλλα οταν κλεινεις τα data δε σε κανει αυτοματα οτι δε ξερεις γιατι εχεις το iphone...τον λογο τον ειπα παραπανω :P


:-)

#105   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 30/03/2014 - 20:15

Δεν νοειται κατοχος iphone χωρις συμβολαιο τουλαχιστον 50€ . Εχεις την "φερραρι" των κινητων και εισαι με καρτα και κανεις αναπαντητη; ελεος, χαλας την πιατσα ρε φιλε. Ασε τα μηλοφωνα για εμας τους μπρουκληδες.Κανονικα μονο με το καταλληλο εκαθαριστικο επρεπε να δινονται τα αιφονια. Να ξεβρωμισουμε απο τους τζαμπατζηδες.

 

Επιπλέον, καθε κατοχος iPhone που σεβεται τον ευατο του πρεπει να απορριπτει τους παντες και να τους παιρνει αυτος πισω.

 

Γεμισαμε με αυτους που εχουν iPhone και απαντανε τις κλησεις μας!


You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες