Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Nikkei: Τον Σεπτέμβριο η κυκλοφορία των νέων iPhone 4.7 και 5.5 ιντσών


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
131 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   dion75

dion75

    iPH Enthousiast

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2014 - 21:33

Παρτε το χαμπάρι οτι υπάρχει κόσμος που αγοράζει μεγάλα κινητά. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   island

island

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/03/2014 - 21:42

Ωραία, την περιμένω πώς και πώς...

Αλλά θέλω να ακούσω τις τιμές:

 

αν κανει η 4αρα -> 730€

πόσο θα κανει η 4.7 ? Δεν θα πάει 830€ ?

και η επόμενη ?

 

 

Και επειδή πλέον, τα 16Gb μου φαίνονται λίγα (με περιοδικά, ανάγκη χώρου για τα updates, κλπ), νομίζω ότι θα ξεφύγουμε πολύ σε τιμές....



#78   dion75

dion75

    iPH Enthousiast

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2014 - 21:45

όσο και να στοιχίσει ολοι θα αγοράσουν. Αυτό λέγανε για 5αρι που ήταν ακριβό αλλα μετα ........................



#79   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 29/03/2014 - 22:02

Ωραία, την περιμένω πώς και πώς...
Αλλά θέλω να ακούσω τις τιμές:

αν κανει η 4αρα -> 730€
πόσο θα κανει η 4.7 ? Δεν θα πάει 830€ ?
και η επόμενη ?


Και επειδή πλέον, τα 16Gb μου φαίνονται λίγα (με περιοδικά, ανάγκη χώρου για τα updates, κλπ), νομίζω ότι θα ξεφύγουμε πολύ σε τιμές....


Και έγω πολύ το φοβάμαι ότι οι τιμή θα ανέβει και δυστυχώς η μήλα δεν ρίχνει τις τιμές....

#80   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 29/03/2014 - 22:12

για τον εναν ιδανικο μεγεθος η 5.5 για αλλον 4.7 για αλλων 5.0 inches μεγαλυτερη οθονη θα χει και μεγαλυτερη τιμη στο να φτιαχτει εαν χτυπησει δευτερον γι αυτο τον λογο υπαρχουν οι ταμπλετες εαν μεγαλωνουν ρε παιδια τα κινητα η ταμπλετες πρεπει να διπλασιαστουν τριτο εαν μεγαλωσει η apple της συσκευες της να δουμε ποσοι θα παρουν ποσοι θα τρεξουν και ποσοι θα βαρεθουν την παντοφλα εδω θα ειμαστε να το συζητησουμε ολοι πιστευω

...Έτσι......!!!



#81   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 29/03/2014 - 22:45

Εγώ πάντως θέλω μεγαλύτερη οθόνη, κ όχι σαν το 5αρι αλλα μεγαλύτερη κ στο πλάτος..
Όχι πάλι σαν τηλεκοντρόλ :(
Μακάρι να βγάλει 4.7 η 5 ίντσες !!
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#82   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 30/03/2014 - 00:32

ο καθενας εχει τα πιστευω του απο πιο παλια επρεπε κατα την γνωμη μου να εχει ενα τηλεφωνο πχ στις 4 inches ενα λιγο πιο μεγαλο στις 4.3-4.7 που βλεπω θελετε η πιο πολυ κι ενα phablet 5.5 και πανω για να καλυψει ολες της αναγκες κι οχι iphone 5c και μπαρμπουτσαλα τοτε κατα την γνωμη μου θα ταν παντοδυναμη και ποια samsung ολοι θα ακολουθουσαν ετσι κι αλλιος σε ολα ειναι πολυ μπροστα απο ολους!!!!εγω θα προτιμουσα την μικροτερη οθονη την μικροτερη συσκευη για τηλεφωνο μου κι αν ηθελα κατι πιο μεγαλο θα αγοραζα ενα ipad τωρα αυτη την στιγμη ο καθενας λεει τα δικα του κι αν μεγαλωσει η οθονη και καποιοι θελετε ακομα μεγαλυτερη τι θα πειτε τοσα χρονια η περισσοτερη εδω ησασταν και με iphone 4 και με iphone 4s και iphone 5 και iphone 5s τοτε δεν μιλουσατε για τετοια πραγματα!!!εγω δεν εχω προβλημα κι ας γινει και 15 αρα η οθονη αλλα ολα αυτα για μενα ειναι πολυ ακρα αυτο που θα θελα και χρειαζεται πιο πολυ ειναι ΜΠΑΤΑΡΙΑ κι οχι η οθονη του iphone
Rafael Nadal

#83   nikolaros

nikolaros

    iPH Enthousiast

  • 460 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nikolaros

Δημοσίευση 30/03/2014 - 00:53

Εμένα , προσωπικα , δεν μου αρεσουν οι μεγαλες οθονες και ελπιζω αν το νεο μοντελο που θα κυκλοφορισει ειναι σε μεγαλυτερες διαστασεις απο το 5s, τουλαχιστον να υπαρχει η δυνατοτητα  να το παρουμε και σε 4' οθονη .Επειδη απο εκει και περα για εμενα παυει να ειναι τηλεφωνο αλλα γινετε phablet.Προσωπικη γνωμη παντα.



#84   amutsi

amutsi

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/03/2014 - 01:08

τι τιμες πιστευετε θα εχουν ?



#85   mpa3

mpa3

    iPH Addict

  • 690 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Thanoc2129

Δημοσίευση 30/03/2014 - 01:10

εχει καταντησει βαρετο το θεμα..πφφφφ

#86   nik198x

nik198x

    iPH Enthousiast

  • 461 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 30/03/2014 - 09:39

Για τους ελάχιστους φίλους που μιλάνε ακόμη για παντόφλες, έχουμε το Moto X (4,7") δίπλα στο iPhone 5 (4") με παρόμοιες διαστάσεις.

 

Τα επιχειρήματα "όποιος θέλει μεγαλύτερο να αγοράσει ταμπλέτα" και "αν μεγαλώσουν τα κινητά, πόσο πρέπει να μεγαλώσουν οι ταμπλέτες;" νομίζω ότι επιδέχονται κριτικής γιατί αφενός είναι θεμιτό να θέλει κάποιος να ενσωματώσει ανώτερη λειτουργικότητα και καλύτερη μπαταρία στην υπάρχουσα συσκευή του (εφόσον οι διαστάσεις δεν επιβαρύνονται υπερβολικά) χωρίς να αναγκάζεται να αγοράσει δεύτερη συσκευή και αφετέρου στις ταμπλέτες η αγορά ζήτησε μικρότερη και όχι μεγαλύτερη οθόνη, όπως απέδειξε η τεράστια δημοφιλία του iPad mini και των 7" Android tablets.

 

Επίσης, το iOS όσο και αν φαίνεται παράξενο, είναι ανώτερο λειτουργικό από το Android όσον αφορά τη χρήση σε μεγάλες οθόνες κινητών διότι οι καρτέλες των εφαρμογών είναι στο κάτω μέρος της οθόνης (και όχι στο πάνω όπως στις περισσότερες Android) και το κουμπί back που είναι συνήθως πάνω αριστερά έχει ήδη αντικατασταθεί με gesture στο iOS 7+. Το μόνο ίσως πρόβλημα είναι το "κατέβασμα" του notification center με τον αντίχειρα, που πιστεύω θα λυθεί εύκολα.

Συνημμένα αρχεία



#87   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 30/03/2014 - 10:13

Μακάρι ρε παιδιά να βγει και σε 5,5". Εγώ τι έλεγα εξ αρχής ότι χρειάζεται να μεγαλώσει η οθόνη.
Αλλά θέλω επίσης να βρω και όλα τα άπειρα ποστ από άτομα που έλεγαν ότι "ένα iphone μεγαλύτερο από 4" είναι παντόφλα και ότι θα μείνουν με το 5S", γιατί είμαι 100% σίγουρος ότι αυτοί θα είναι που θα τα αγοράσουν πρώτοι....

#88   timos26

timos26

    iPH Enthousiast

  • 462 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/03/2014 - 11:14

Ωραία ολα αυτα με τις οθόνες, με την μπαταρία θα κάνει καμια αναβάθμιση ή θα καταντήσει σταθερό?

#89   sp520

sp520

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:sp5201

Δημοσίευση 30/03/2014 - 11:16

Mακαρι να βγει και σε 37 ιντσες... Θα το αγορασω και θα το στησω στο σαλονι :)



#90   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 30/03/2014 - 11:36

Εκ των πραγμάτων όσο πιο πολύ μεγαλώσει η οθόνη τόσο πιο πολύ θα μεγαλώσει και η μπαταρία.

 

Και με δεδομένο ότι η Apple έχει τόσα χρόνια πιέσει για να χωρέσει όλα τα υπόλοιπα συστατικά του τηλεφώνου σε πολύ μικρό χώρο, ο ωφέλιμος χώρος για μεγαλύτερη μπαταρία σε ένα μεγαλύτερο τηλέφωνο θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερος ακόμα και από του ανταγωνισμού της.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες