Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Ενα ακόμη iPhone 6 leak ή ένα ακόμα FAKE;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
61 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 15/04/2014 - 23:06

Για αυτούς που κρατάτε σημειώσεις για να κατηγορείτε για κωλοτούμπες μετά: Το iPhone είναι καλώς ή κακώς το τελευταίο high end smartphone με τόσο μικρή οθόνη.

 

Αν λοιπόν αυτό πάψει να ισχύει με το μεγάλωμα της οθόνης στο επόμενο μοντέλο τότε αν θέλεις να εξακολουθήσεις να έχεις ένα high end (τελευταίας κυκλοφορίας) τηλέφωνο θα πρέπει να πας σε κάτι μεγαλύτερο αναγκαστικά πλέον.

 

Ίσως μάλιστα ακόμα και τότε η χαμηλότερη επιλογή σου να είναι το -μεγαλωμένο- iPhone.

 

Συμφωνώ απόλυτα με τον Velkus. Αν ήταν επιλογή μου, θα επέλεγα η οθόνη να μείνει στις 4 ίντσες. Αν βγάλει δύο μοντέλα με ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ SPECS στις 4 και στις 5,5 τότε θα πάω στις 4.

 

Αλλά αν βγάλει μόνο 5,5 τότε θα πάω εκεί. Γιατί θα θέλω να αλλάξω τηλέφωνο και δεν θα υπάρχει πλέον λύση στις 4 ίντσες.


Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 15/04/2014 - 23:06


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 15/04/2014 - 23:06

Α ναι, για 5.5 ουτε εγω θελω!

Αλλα 4.7 με τα 1000! (Ελπιζω οχι ευρω... Χαχα)

You'll Never Walk Alone


#33   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 15/04/2014 - 23:07

Ανέβασμα σε ίντσες και ζαφείρι και κανά δύο upgrades ακόμα, δεν το βλέπω να το γλυτώνουμε το κατοσταρικάκι πάνω...



#34   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 15/04/2014 - 23:15

Για αυτούς που κρατάτε σημειώσεις για να κατηγορείτε για κωλοτούμπες μετά: Το iPhone είναι καλώς ή κακώς το τελευταίο high end smartphone με τόσο μικρή οθόνη.

Αν λοιπόν αυτό πάψει να ισχύει με το μεγάλωμα της οθόνης στο επόμενο μοντέλο τότε αν θέλεις να εξακολουθήσεις να έχεις ένα high end (τελευταίας κυκλοφορίας) τηλέφωνο θα πρέπει να πας σε κάτι μεγαλύτερο αναγκαστικά πλέον.

Ίσως μάλιστα ακόμα και τότε η χαμηλότερη επιλογή σου να είναι το -μεγαλωμένο- iPhone.

Συμφωνώ απόλυτα με τον Velkus. Αν ήταν επιλογή μου, θα επέλεγα η οθόνη να μείνει στις 4 ίντσες. Αν βγάλει δύο μοντέλα με ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ SPECS στις 4 και στις 5,5 τότε θα πάω στις 4.

Αλλά αν βγάλει μόνο 5,5 τότε θα πάω εκεί. Γιατί θα θέλω να αλλάξω τηλέφωνο και δεν θα υπάρχει πλέον λύση στις 4 ίντσες.


Έτσι ακριβώς με έχεις καλύψει..
Δεν είπα ποτέ πως θα παραμείνω πίσω η δεν θα πάρω αν δεν έχω.επιλογη, απλά δεν μου αρέσει με τιποτα να κυκλοφορώ με ένα ξαδελφάκι του iPad mini που δεν θα ειναι σε τιποτα βολικό.. Γιαυτό υπάρχουν οι ταμπέλες για ολα τα γούστα σε οθόνες και με ανάλογα λειτουργικά.
Και γιαυτο λόγο τις έχουμε... Για την οθόνη που μας δίνει καλύτερη θέαση και όχι μόνο..

Διαβάζω κατά καιρούς πως αλλάζουν τηλέφωνα μόνο και μόνο για την οθόνη και πως κάποιοι θα ξανά γυρίσουν και πάλι σε iPhone αν γίνει μπιφτέκι ... Δεν συμφωνώ..
Anyway..

Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 15/04/2014 - 23:18

@CaLi@


#35   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 15/04/2014 - 23:16

1 ιντσα, 2 MP, 100ε, να ταφησω γιατι περιμενουν ουρα; Αντε, να βαλω κ λιγο επεξεργαστη;

Καλα ταπες nxs...

You'll Never Walk Alone


#36   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 15/04/2014 - 23:22

Έτσι ακριβώς με έχεις καλύψει..
Δεν είπα ποτέ πως θα παραμείνω πίσω η δεν θα πάρω αν δεν έχω.επιλογη, απλά δεν μου αρέσει με τιποτα να κυκλοφορώ με ένα ξαδελφάκι του iPad mini που δεν θα ειναι σε τιποτα βολικό.. Γιαυτό υπάρχουν οι ταμπέλες για ολα τα γούστα σε οθόνες και με ανάλογα λειτουργικά.
Και γιαυτο λόγο τις έχουμε... Για την οθόνη που μας δίνει καλύτερη θέαση..

Διαβάζω κατά καιρούς πως αλλάζουν τηλέφωνα μόνο και μόνο για την οθόνη και πως κάποιοι θα ξανά γυρίσουν και πάλι σε iPhone αν γίνει μπιφτέκι ... Δεν συμφωνώ..
Anyway..

Σκέψου ότι αν δεν υπήρχε όλη αυτή η φιλολογία (που πλέον και εγώ δυστυχώς πιστεύω ότι θα επαληθευτεί) σχετικά με μεγάλωμα του iPhone, θα είχα πάει σε iPad Mini Retina. Αλλά το ενδεχόμενο του να έχω 2 συσκευές με ακόμα πιο κοντινά μεγέθη οθόνης μου φαινόταν χαζή και πήγα στο Air.

 

1 ιντσα, 2 MP, 100ε, να ταφησω γιατι περιμενουν ουρα; Αντε, να βαλω κ λιγο επεξεργαστη;

Καλα ταπες nxs...

Δυστυχώς έτσι το βλέπω να πηγαίνει. Να σου πω την αλήθεια νομίζω ότι οι τιμές των "ναυαρχίδων" είναι λίγο καρτελο-κατάσταση.

 

Μιλάω πάντα για τις τιμές αντιπροσωπειών, όχι για το skroutz. Και στις άλλες εταιρείες αν δεις τα top of the line τηλέφωνα αντίστοιχα με το iPhone είναι τιμολογημένα.

 

Οπότε όσο συμφωνούν όλοι με το να πιέζουν τις τιμές προς τα πάνω δε μας βλέπω καλά.

 

Ευτυχώς προκύπτουν κάτι συσκευές τύπου Moto G κλπ που δείχνουν μία τάση από κάποιους να κινηθούν καθοδικά.

 

Μένει να δούμε αν θα επικρατήσουν...



#37   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 15/04/2014 - 23:26

 

 

Ευτυχώς προκύπτουν κάτι συσκευές τύπου Moto G κλπ που δείχνουν μία τάση από κάποιους να κινηθούν καθοδικά.

 

Μένει να δούμε αν θα επικρατήσουν...

 

Μπορώ να σε βεβαιώσω ότι δύσκολα θα επικρατήσουν (δυστυχώς).

 

Φίλος πήρε το moto g πριν 5 μέρες μετά απο δική μου παρότρυνση και επιμονή. Μόλις πήγε στο Γερμανο να βγάλει micro SIM , η ατάκα του εργαζόμενου εκεί ήταν : Καλά Motorola πήρες; Δεν έπαιρνες κανένα Samsung ? Και μόνο αυτό λεει πολλά.

 

Πάμε στο θέμα μας τώρα. Καλό το "leak" αλλά κατι μου μυρίζει. 

 

Δεν νομίζω οτι η apple που προσφέρει τόσα προιόντα με ομορφο design , μπορεί να προσφέρει αυτό το πράγμα στην αγορά.

 

Θυμίζει όντως Ν3 όπως είπαν πολλοί , αλλά για κάποιο λόγο μοιάζει πιο παντόφλα.

 

Όχι , αυτό το τηλ , όσο και αν μοιάζει με iPhone , δεν εχει αυτό που φωνάζει "designed by Apple in California" 


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#38   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 15/04/2014 - 23:31

Πάνο μου για το Moto G έχεις απόλυτο δίκιο. Είναι κινητάρα.

 

Το έπιασα στα χέρια μου από μια φίλη που το πήρε μετά από παρότρυνσή μου μετά την κλοπή του iPhone της σε αναζήτηση φθηνής συσκευής.

 

Στιβαρό στο κράτημα, smooth, με γενικότερη αίσθηση ενός κινητού που έχει πολύ περισσότερα από όσα κοστίζει.

 

Νομίζω ότι η Motorola πληρώνει την προκατάληψη που υπήρχε τα τελευταία χρόνια απέναντί της.

 

 

Για τον σχεδιασμό του leak καλύτερα ας μην τα λέμε. Και για το 4 τα ίδια λέγαμε όταν διέρρευσε. "Είναι σαν Κιναζιά" "Δε θυμίζει Apple αυτό" κλπ.

Αυτά νομίζω είναι σαν τα refrain στα τραγούδια. Όσο μακακία και να είναι το κομμάτι, αν το ακούσεις 500000 φορές στο τέλος θα σου αρέσει.

 

Οπότε το μόνο που χρειάζονται είναι ένα συμπαθητικό design με ένα πολύ δυνατό marketing και ΜΠΑΜ, you have the next best thing.



#39   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 15/04/2014 - 23:34

Πάνο μου για το Moto G έχεις απόλυτο δίκιο. Είναι κινητάρα.

 

Το έπιασα στα χέρια μου από μια φίλη που το πήρε μετά από παρότρυνσή μου μετά την κλοπή του iPhone της σε αναζήτηση φθηνής συσκευής.

 

Στιβαρό στο κράτημα, smooth, με γενικότερη αίσθηση ενός κινητού που έχει πολύ περισσότερα από όσα κοστίζει.

 

Νομίζω ότι η Motorola πληρώνει την προκατάληψη που υπήρχε τα τελευταία χρόνια απέναντί της.

 

 

Για τον σχεδιασμό του leak καλύτερα ας μην τα λέμε. Και για το 4 τα ίδια λέγαμε όταν διέρρευσε. "Είναι σαν Κιναζιά" "Δε θυμίζει Apple αυτό" κλπ.

Αυτά νομίζω είναι σαν τα refrain στα τραγούδια. Όσο μακακία και να είναι το κομμάτι, αν το ακούσεις 500000 φορές στο τέλος θα σου αρέσει.

 

Οπότε το μόνο που χρειάζονται είναι ένα συμπαθητικό design με ένα πολύ δυνατό marketing και ΜΠΑΜ, you have the next best thing.

Στο 4 , στο 5 , τα ίδια. Εδώ ήσουν , εδώ ήμουν και τα λέγαμε και τότε.

 

Το moto G είναι η "low end" (?) εκπληξη της χρονιας.

 

Πολύ καλό κράτημα , γρήγορο και εύχρηστο. Ότι ζητάει κανείς απο ένα κινητό. Πατάει στο χαλαρό τα αντίστοιχα κινητά των άλλων (S4 mini , G2 mini κλπ).

 

Αλλά η προκατάληψη το έφαγε. Αξίζει όμως μια ευκαιρία απο όποιον ψαχνει συσκευή σε αυτά τα χρήματα. 


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#40   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/04/2014 - 23:41

Scripta mament. Όπως 2 χρόνια πριν. Ωραίες εποχές..

 

Αύξηση (επιτέλους) θα έχουμε και θα είναι το "ιδανικό". Για όλους.

 

Ό,τι και να βγεί θα πουλήσει σα ζεστη τυρόπιτα. Και όλοι αυτοί που φωνάζουν θα 'ναι οι πρώτοι που θα τρέξουν.

 

Κλασικά εικονογραφημένα. Μεγειές.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#41   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 16/04/2014 - 00:10

Γιατι ρε παιδια το 5s θα ειναι παλιό τον Σεπτέμβρη;; Μιλαω για όσους θέλουν τις 4" (κ εγω μαζι)....

#42   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 16/04/2014 - 00:16

Scripta mament. Όπως 2 χρόνια πριν. Ωραίες εποχές..

Αύξηση (επιτέλους) θα έχουμε και θα είναι το "ιδανικό". Για όλους.

Ό,τι και να βγεί θα πουλήσει σα ζεστη τυρόπιτα. Και όλοι αυτοί που φωνάζουν θα 'ναι οι πρώτοι που θα τρέξουν.

Κλασικά εικονογραφημένα. Μεγειές.


Μπουγάτσα τυρόπιτα.. :P

@CaLi@


#43   lazkov

lazkov

    iPH Member

  • 229 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:lazkov

Δημοσίευση 16/04/2014 - 00:19

Γιατι ρε παιδια το 5s θα ειναι παλιό τον Σεπτέμβρη;; Μιλαω για όσους θέλουν τις 4" (κ εγω μαζι)....


Και γω γουστάρω τις 4"και για να απαντήσω στο ερώτημά σου κατά τη γνώμη μου φυσικά και το 5s δε θα είναι παλιό,απλά θα φαίνεται "παλιό"

#44   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 16/04/2014 - 00:41

Scripta mament. Όπως 2 χρόνια πριν. Ωραίες εποχές..

 

Αύξηση (επιτέλους) θα έχουμε και θα είναι το "ιδανικό". Για όλους.

 

Ό,τι και να βγεί θα πουλήσει σα ζεστη τυρόπιτα. Και όλοι αυτοί που φωνάζουν θα 'ναι οι πρώτοι που θα τρέξουν.

 

Κλασικά εικονογραφημένα. Μεγειές.

Όταν κάθεσαι και ψάχνεις γιατί δεν ψάχνεις σωστά? Γιατί δεν βρίσκεις και το ποστ μου μετά την παρουσίαση του iPad 4 (το οποίο και δεν πήρα ποτέ) όπου έλεγα ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια?

 

Ας αφήσουμε τις καραμέλες. Αυτοί που λες ότι "φωνάζουν", παραπάνω είπαν τη γνώμη τους.

 

Η απάντηση των εικονογράφων είναι πάλι η ίδια καραμέλα, λες και αν κάποιος θεωρεί ότι εγώ έκανα κωλοτούμπα δεν θα κοιμηθώ το βράδυ.

 

Μεγειές και σε εσένα για το 5S σου τον Οκτώβρη. ;)



#45   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 16/04/2014 - 00:43

Γιατι ρε παιδια το 5s θα ειναι παλιό τον Σεπτέμβρη;; Μιλαω για όσους θέλουν τις 4" (κ εγω μαζι)....

Σε καμία περίπτωση.

 

Αξιότατο θα είναι.

 

Υπάρχουν όμως και αυτοί που θέλουν να ανανεώνουν τη συσκευή τους κάθε χρόνο για πολλούς άλλους λόγους (βλέπε μεταπωλητική αξία).



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες