Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορά Macbook Pro.Τι πρέπει να γνωρίζω?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
120 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 26/04/2014 - 22:59

Τότε τι χαλιεσαι από ebay??

 

 Εδώ είσαι:

 

Κανεις την παραγγελία τώρα, (και την πληρωμή εννοείται), και θα το έχεις έτοιμο μόλις φτάσεις! (2 με 3 μέρες για αποστολη κανονικά)

 

Δίνοντας εννοείται το όνομα και την διεύθυνση αποστολής του Μακ, των φίλων σου, συγγενείς σου..η ότι έχεις εκεί τέλος πάντων. 

 

Κάτω κάτω θα δεις έναν 15αρι ρετινα στα 1650€ τετραπυρινο i7 στα 2,4 ghz. 8gb βεβαια, αλλα την δουλεια σου θα την κανεις άνετα.  (οικονομία 540€)!

 

Μετά για 16gb ραμ, οι τιμές ξεφεύγουν ακόμα και στα ριφουρμπιστ. Από 2000€ και πάνω! 

 

Σεβόμενος λοιπόν αυτή την τιμή που μας έδωσες, και προσπαθώντας να μην ξεφύγουμε πολύ, σου προτείνω τα αντίστοιχα μοντελα. 

 

 

 

υ.γ.  να το παρακολουθείς που και που το ριφουρμπιστ. Έχει και ακόμα καλύτερες προσφορές ώρες ώρες.  Αρκεί να είσαι έτοιμος για την αγορα, γιατί φεύγουν σχετικά γρήγορα. ;-)


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 26/04/2014 - 23:04

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1.169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 26/04/2014 - 23:06

Τότε τι χαλιεσαι από ebay??

 

 Εδώ είσαι:

 

Κανεις την παραγγελία τώρα, (και την πληρωμή εννοείται), και θα το έχεις έτοιμο μόλις φτάσεις! (2 με 3 μέρες για αποστολη κανονικά)

 

Δίνοντας εννοείται το όνομα και την διεύθυνση αποστολής του Μακ, των φίλων σου, συγγενείς σου..η ότι έχεις εκεί τέλος πάντων. 

 

Κάτω κάτω θα δεις έναν 15αρι ρετινα στα 1650€ τετραπυρινο i7 στα 2,4 ghz. 8gb βεβαια, αλλα την δουλεια σου θα την κανεις άνετα.  (οικονομία 540€)!

 

Μετά για 16gb ραμ, οι τιμές ξεφεύγουν ακόμα και στα ριμουρμπιστ. Από 2000€ και πάνω! 

 

Σεβόμενος λοιπόν αυτή την τιμή που μας έδωσες, και προσπαθώντας να μην ξεφύγουμε πολύ, σου προτείνω τα αντίστοιχα μοντελα. 

 

 

 

υ.γ.  να το παρακολουθείς που και που το ριφουρμπιστ. Έχει και ακόμα καλύτερες προσφορές ώρες ώρες.  Αρκεί να είσαι έτοιμος για την αγορα, γιατί φεύγουν σχετικά γρήγορα. ;-)

Το θέμα είναι ότι θα είναι το πρώτο και θέλω να το πάρω καινούργιο της κούτας ..πιστεύω με καταλαβαίνεις :)

 

Εξάλλου οι τιμές του electronicking είναι πιο φθηνές απο τα Refurbished..Δεν ξέρω αλλά έτσι και αλλιώς θα καταλήξω στο 16άρι  θα κάνω λίγη υπομονή μέχρι το καλοκαίρι.


We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


#18   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 26/04/2014 - 23:07

ΟΚ τότε...καλή υπομονή και καλες αγορές.

 

 

 

 

 

ps: ρεφουρμπιστ δεν σημαίνει μεταχειρισμένο. ;-)


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#19   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1.169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 26/04/2014 - 23:09

ΟΚ τότε...καλή υπομονή και καλες αγορές.

 

 

 

 

 

ps: ρεφουρμπιστ δεν σημαίνει μεταχειρισμένο. ;-)

Ξέρω ανακατασκευασμένο σημαίνει ..Δεν θέλω να μπλέκω με τέτοια :)

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις πάντως φίλε μου..


We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


#20   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 26/04/2014 - 23:10

..δεν κάνει τίποτα. 


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#21   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 26/04/2014 - 23:14

Ξέρω ανακατασκευασμένο σημαίνει ..Δεν θέλω να μπλέκω με τέτοια :)

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις πάντως φίλε μου..

 

Είχα αγοράσει το πρωτο μοντέλο που ποσταρες εδω και του το είχα παζαρέψει μεχρι αηδίας και φτάσαμε στα 1480€ με δωρεάν μεταφορικά με την FedEX (μου εκανε καλη τιμή γιατι του είπα οτι θα ανοιξω και καλα online store στην Ελλαδα) εαν σκεφτεσαι να αγοράσεις στειλε μου ενα πμ εαν ειναι να του πω και καλα οτι είσαι πελάτης να σου κόψει κατι και φυσικά να σου στείλει το μηχάνημα τζάμπα :)



#22   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1.169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 28/04/2014 - 21:01

Είχα αγοράσει το πρωτο μοντέλο που ποσταρες εδω και του το είχα παζαρέψει μεχρι αηδίας και φτάσαμε στα 1480€ με δωρεάν μεταφορικά με την FedEX (μου εκανε καλη τιμή γιατι του είπα οτι θα ανοιξω και καλα online store στην Ελλαδα) εαν σκεφτεσαι να αγοράσεις στειλε μου ενα πμ εαν ειναι να του πω και καλα οτι είσαι πελάτης να σου κόψει κατι και φυσικά να σου στείλει το μηχάνημα τζάμπα :)

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου :) .Τον άλλον μήνα θα το πάρω ,(κατά πάσα πιθανότητα) οπότε θα σου στείλω pm αν μπορείς να κάνεις τα μαγικά σου!

 

Πάντως φίλε μου λίγοι είναι σαν εσένα να σαι καλά :)


We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


#23   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 30/04/2014 - 00:11

ok φίλε μου θα του στείλω ενα μήνυμα στο what'sapp και θα σου στείλω πμ να σου πω, δεν χρειάζεται να με ευχαριστείς :)



#24   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1.169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 10/07/2014 - 01:33

Η απόφαση πάρθηκε ..Θα το αγοράσω τελικά αλλά το χρειάζομαι για τέλη Σεπτέμβρη με Αρχές Οκτώβρη.

 

Τι μου προτείνετε να περιμένω να πάρω το καινούργιο μοντέλο ή να πάρω το τωρινό?


Τελευταία επεξεργασία από: Tziko18, 10/07/2014 - 01:34

We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


#25   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 10/07/2014 - 08:39

Η απόφαση πάρθηκε ..Θα το αγοράσω τελικά αλλά το χρειάζομαι για τέλη Σεπτέμβρη με Αρχές Οκτώβρη.

 

Τι μου προτείνετε να περιμένω να πάρω το καινούργιο μοντέλο ή να πάρω το τωρινό?

ενδεχεται να μην δούμε φέτος νέα μοντελα mac.... 

http://www.redmondpi...ntil-next-year/

καλημέρα 


  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#26   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 10/07/2014 - 11:17

Λένε για speed bump ίσως το φθινόπωρο αλλα τα major upgrades θα βγουν το 2015 , ίσως στο Q1 του 2015 .. Έλεγα να πάρω rMBP αλλα τόσα χρήματα δεν θα δώσω για το late 2013 με ή χωρις speed bump . Υπομονή ..

#27   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1.169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 10/07/2014 - 18:06

Τι ακόμα ένα χρόνο?

 

Δεν γίνεται αυτό άρχισε να τα φτύνει.Πρέπει να φάει σουτ. :P

 

Οπότε το παίρνω τώρα και όταν βγει το επόμενο πουλάμε και παίρνουμε?


We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


#28   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 10/07/2014 - 18:31

Αφού το έχεις ανάγκη παρτο και βλέπεις μετά !
Απο το macrumors το εχω δει αυτο , μην σε πάρω και στο λαιμό μου :/
Έχουν καθυστερήσει οι broadwell λένε ..

Ps. Δεν ειναι ένας χρόνος , αλλα ειναι μεγάλο χρονικό διάστημα για τα major updates :/

Τελευταία επεξεργασία από: efib, 10/07/2014 - 18:32


#29   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 10/07/2014 - 22:08

Ps. Δεν ειναι ένας χρόνος , αλλα ειναι μεγάλο χρονικό διάστημα για τα major updates :/

 

Θα συμφωνήσω στην βάση με την παραπάνω πρόταση, αλλα στην ουσία, και ειδικά για τα MacBook Pro/Air η αλήθεια δυστυχώς είναι λίγο διαφορετική.

 

Η τεχνολογία σαφώς έχει καλυτερέψει, αλλα επί της ουσίας, δεν είδαμε και κάνα τεχνολογικό θαύμα τα τελευταία χρονια. Είναι σαν την ιστορία του iOS οπου επαναλαμβάνεται συνεχώς.

Και άντε να βάλουμε χρωματιστές φουσκάλες στα sms, άντε και να κάνουμε διάφανο το μενού η το νοτιφιειτον σέντερ, και όλοι από κάτω θα κάνουνε ''ουαουουουουου...'' μαγεμένοι.

 

Που θέλω να καταλήξω. Ότι μια χαρα θα είναι και αυτό το μοντέλο για τον φίλο μας, και δεν χρειάζεται να περιμένει δεν ξέρω και εγώ ποσο ακόμα, για speed bump κτλ.

Έχω έναν από τους τελευταίους Ρετινα της αγορας, και τρέχω το Yosemite DP3, ...ε αν σας πω ότι από ταχύτητες εφαρμογές ιντερφεις (στα βασικά) και ανταπόκριση είναι όπως όταν είχα τον MacBook Pro unibody/aluminium  του 2009 που του είχα βάλει SSD. 

 

Δεν ξέρω αν έγινα αντιληπτός για το τι θέλω να πω, αλλα με λίγα λογια μην πέφτετε με τα μούτρα στην κατανάλωση των σουπερ αμεϊζινγκ φανταστικ αγαθών που μας λανσάρει η Αππλ, και η κάθε Αππλ. 

 

Πάνω από όλα το πορτοφόλι μας, τις ανάγκες μας, και ένα καλό ψάξιμο στην αγορα πριν αποφασίσουμε κάτι. Και ποτε πάνω στον ενθουσιασμό με το που πρωτοβγαίνει το προϊόν. 

Και κοιτάζουμε και τα αλτερνατιβ προϊόντα του ανταγωνισμού. Όχι παρωπίδες..

 

Εκτος και αν το κατέχουμε, και γνωρίζουμε πολύ καλά ότι αγοράζοντας την όποια συγκεκριμένη μάρκα, είναι ακριβώς αυτό που ψάχνουμε και αυτό που καλύπτει τις ανάγκες μας.


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#30   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 10/07/2014 - 22:14

Το εχω σκεφτεί και αυτο που λες και σίγουρα εχει βάση αλλα για ψυχολογικούς λόγους δεν θα έδινα 2000€ +για late 2013 ειδικά απο την στιγμή που δουλεύει ο παλιός . Αν το χρειάζεσαι τωρα φυσικά και θα τον πάρεις , ειναι πολύ δυνατό μηχάνημα και θα καλύψει τις ανάγκες σου απλά εγώ με την παρούσα κατάσταση θα περιμένω τους νέους επεξεργαστές , έτσι θεωρώ πως θα πάρω περισσότερη αξία, ειναι καθαρά προσωπικό .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες