Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 3 ψήφοι

iPhone 6 ''dummy unit'' με όλα τα χαρακτηριστικά των τελευταίων leaks


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
149 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 04/05/2014 - 01:14

Φίλε μου το ότι έχει 64bit CPU δεν μου λέει κάτι ....μπορεί να το χρησιμοποιήσει κάπου ? και όχι στο Facebook και στο twitter
To ui είναι χρόνια τωρα το ίδιο με αλλα ρούχα
Και αλλα πολλά

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/05/2014 - 01:14

Έχει μια βάση το όλο θέμα δεν βγήκαν μια μέρα και είπαν ευρηκα
H Apple έχει μείνει πολύ πίσω σε σχέση με της άλλες εταιρίες διότι δεν κοιτάει το πως θα βελτιώσουν ένα προϊόν αλλα το πόσο περισσότερο θα πουλήσει και είναι λάθος απο την αρχή
Εγω έχω iPhone και iPad χρόνια τωρα πλέον αν το iPhone 6 δεν κάνει μπαμ στην αγορά να είναι τέλειο θα πάω στο g3
Για το iPad Air μην αναφερθώ κλασικά ....

αυτό είναι που πρέπει να σταματήσει η apple αλλά δεν θα το κάνει αν εμείς οι πελάτες δεν το αλλάξουμε όπως το ίδιο γίνετε και με την κυβέρνηση μας δίνουν τα ίδια αλλά πιο ακριβά και πάλι τους ψηφίζουμε....iphone 4 8gb   320 στο skroutz κιόλας που με τόσα παίρνεις το s4 έμενα αυτό δεν μου πάει καθόλου καλά και γενικά το σκεπτικό της apple.



#48   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/05/2014 - 01:15

ελα ρε φιλε και εσυ που εχει μεινει πισω.... 64 bit, advanced psysics, UI Dynamics, ibeacons, geodesing polylines....  κτλ

 

επιδη δεν τα ξερετε εσεις εχει μεινει πισω?  εσεις εχετε μεινει πισω που δεν ενημερωνεστε

ο επεξεργαστής του note 3 περνάει του 5s 

και κατά την γνώμη μου τι να κάνεις τόση δύναμη αφού δεν την αξιοποιείς και δεν γίνετε να θέλουμε δυνατό επεξεργαστή και καλή μπαταριά.


Τελευταία επεξεργασία από: billmw, 04/05/2014 - 01:17


#49   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 04/05/2014 - 01:16

αυτό είναι που πρέπει να σταματήσει η apple αλλά δεν θα το κάνει αν εμείς οι πελάτες δεν το αλλάξουμε όπως το ίδιο γίνετε και με την κυβέρνηση μας δίνουν τα ίδια αλλά πιο ακριβά και πάλι τους ψηφίζουμε....iphone 4 8gb 320 στο skroutz κιόλας που με τόσα παίρνεις το s4 έμενα αυτό δεν μου πάει καθόλου καλά και γενικά το σκεπτικό της apple.



Γιαυτο δεν τους κατηγορώ αυτοί τόσα θέλουν και είναι η πολιτική τους το πρόβλημα το έχει το κοινό που δίνει κάθε 7-8 μήνες 700+ ευρο για μια βελτίωση στην μπαταρία και στην κάμερα μην τρελαθούμε τωρα

#50   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 04/05/2014 - 01:18

Φίλε μου το ότι έχει 64bit CPU δεν μου λέει κάτι ....μπορεί να το χρησιμοποιήσει κάπου ? και όχι στο Facebook και στο twitter
To ui είναι χρόνια τωρα το ίδιο με αλλα ρούχα
Και αλλα πολλά

δεν σου λεει το ενα δεν σου λεει το αλλο.... δεν υπαρχουν εφαρμογες μονο του fb... υπαρχουν b2b εφαρμογες οι οποιες κρατανε ολοκληρα κεντρα και ειναι φτιαγμενες για να χρησημοποιουν τα 64 bit

 

το ui εχει UI dynamics, τα ανιματιον που χρησημοποιει ειναι ιδια με των παιχνιδιων...(αν καταλαβες τι λεω).  αυτα εξελησει η αππλε, ποιος αλλος εχει τετοια πραγματα?

και οι αλλοι διαφημηζουν widget αλλα στις διαφημησεις τους εικονιαι στη σειρα εχουν και ενα καιρο πανω πανω...... δεν εχω δει τπτ διαφορετικο


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#51   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 04/05/2014 - 01:19

ο επεξεργαστής του note 3 περνάει του 5s 

και κατά την γνώμη μου τι να κάνεις τόση δύναμη αφού δεν την αξιοποιείς και δεν γίνετε να θέλουμε δυνατό επεξεργαστή και καλή μπαταριά.

εσυ που το ξερεις εχεις κανει μετρηση?  μπορεις να μας την δειξεις?


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#52   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/05/2014 - 01:24

είχα κάνει δόκιμες με τα δυο κινητά...και να σου πω ότι αυτός που είχε το 5s μετά που είδε εκείνη τη μέρα το note 3 από κοντά τώρα είναι κάτοχος note 3 



#53   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 04/05/2014 - 01:26

είχα κάνει δόκιμες με τα δυο κινητά...και να σου πω ότι αυτός που είχε το 5s μετά που είδε εκείνη τη μέρα το note 3 από κοντά τώρα είναι κάτοχος note 3 

τι δοκιμες ειχες κανει? θα μας τρελανεις? σε τι? εγραψες προγραμμα που διαβαζει τα multithread processes της cpu και εκανες δοκιμες?


Τελευταία επεξεργασία από: valsamis, 04/05/2014 - 01:26

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#54   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 04/05/2014 - 01:28

δεν σου λεει το ενα δεν σου λεει το αλλο.... δεν υπαρχουν εφαρμογες μονο του fb... υπαρχουν b2b εφαρμογες οι οποιες κρατανε ολοκληρα κεντρα και ειναι φτιαγμενες για να χρησημοποιουν τα 64 bit

το ui εχει UI dynamics, τα ανιματιον που χρησημοποιει ειναι ιδια με των παιχνιδιων...(αν καταλαβες τι λεω). αυτα εξελησει η αππλε, ποιος αλλος εχει τετοια πραγματα?
και οι αλλοι διαφημηζουν widget αλλα στις διαφημησεις τους εικονιαι στη σειρα εχουν και ενα καιρο πανω πανω...... δεν εχω δει τπτ διαφορετικο



Δλδ η βελτίωση σε μια συσκευή είναι η ui και η b2b εφαρμογές ...βγάλτε της παρωπίδες
Είναι δυνατόν να έχουμε φτάσει στο iOS 8 και να μην μπορείς να αλλάξεις ένα θέμα το πιο απλό δεν με νοιάζει η κάμερα τπτ
Είναι δυνατόν συσκευή με 800 ευρο να έχει διάρκεια μπαταρίας μισή μέρα , να μην μπορείς να περάσεις μουσική η της επαφές σου εύκολα και χωρίς πολλά πολλά

Έχω δώσει τόσα λεφτά για της συσκευές αυτές και ναι είναι πολύ καλές δεν αντιλέγω απλά έμειναν εκεί ....

#55   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 04/05/2014 - 01:31

Δλδ η βελτίωση σε μια συσκευή είναι η ui και η b2b εφαρμογές ...βγάλτε της παρωπίδες
Είναι δυνατόν να έχουμε φτάσει στο iOS 8 και να μην μπορείς να αλλάξεις ένα θέμα το πιο απλό δεν με νοιάζει η κάμερα τπτ
Είναι δυνατόν συσκευή με 800 ευρο να έχει διάρκεια μπαταρίας μισή μέρα , να μην μπορείς να περάσεις μουσική η της επαφές σου εύκολα και χωρίς πολλά πολλά

Έχω δώσει τόσα λεφτά για της συσκευές αυτές και ναι είναι πολύ καλές δεν αντιλέγω απλά έμειναν εκεί ....

δεν μπορεις να περασεις τι μουσικη και τις επαφες ευκολα :huh:?? ε :huh:? ναι.... ειναι το μονο τηλεφωνο που εχω πιασει που τις περναει αυτοματα μετα απο restore... κατι λαθος κανεις

 

να αλαξω θεμα? δλδ τι να κανω? να αλαξω τι? τα χρωματα στη navigation bar? η τα εικονιδια?

 

μπαταρια μια χαρα εχει... αν εσυ θες να παιζεις παιχνιδια και να κραταει και η μπαταρια 2 μερες παρε playstaion

 

δεν φωραω παροπιδες εχουν περασει ολα τα λειτουργηκα απο τα χερια μου και ημουν και dev σε πολλες απο αυτες


Τελευταία επεξεργασία από: valsamis, 04/05/2014 - 01:31

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#56   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 04/05/2014 - 01:37

δεν μπορεις να περασεις τι μουσικη και τις επαφες ευκολα????? ε???? ναι.... ειναι το μονο τηλεφωνο που εχω πιασει που τις περναει αυτοματα μετα απο restore... κατι λαθος κανεις

να αλαξω θεμα? δλδ τι να κανω? να αλαξω τι? τα χροματα στη navigation bar? η τα εικονιδια?

μπαταρια μια χαρα εχει... αν εσυ θες να παιζεις παιχνιδια και να κραταει και η μπαταρια 2 μερες παρε playstaion

δεν φωραω παροπιδες εχουν περασει ολα τα λειτουργηκα απο τα χερια μου και ημουν και dev σε πολλες απο αυτες



Δλδ η ανακαλύψει είναι το cloud .... Μπορείς να περάσεις μουσική χωρίς να έχεις iTunes η iTools η η η όχι δεν μπορείς
Η μπαταρία δεν φτάνει αν είσαι επαγγελματίας ούτε για κύριε ελέησον άνοιξε τα 3G στης 7 το πρωί και μιλά κατα την διάρκεια της ημέρας και να στέλνεις και διάφορα με μνμ να δεις το μεσημέρι είσαι off

Παιχνίδια δεν παίζω και δεν έχω σε καμία πλατφόρμα που χρησιμοποιώ αλλα για να μην κρατάει με τηλ φαντάζομαι στα παιχνίδια
Το μόνο που λέω οκ είναι στο iPad που κρατάει 10 ώρες εκεί ναι οκ έχει και μέγεθος θα ήταν ξεφτίλα να μην έχει μπαταρία , αλλα δεν αποδέχομαι να μη κάνει γρήγορες εναλλαγές στα app και θέλει 2 tap για να μπει απο το multi

#57   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/05/2014 - 01:40

να πω κάτι τελευταίο και την κάνω....εγώ μετά το 6600 πήρα στο εξωτερικό το iphone 4 500ευρο τότε που βγήκε (τότε δεν ήξερα) δεν είχα υπολογιστή και δεν ήξερα ότι θέλει υπολογιστή για να ανοίξει και πήγα σε νετ καφέ και κατεβαζα itunes και τέτοια...μετά από ένα χρόνο μου χάλασε και το έστειλα πίσω και μου είπαν ότι έπεσε σε πάτωμα και νερό πράγμα που δεν μπορούσαν να αποδείξουν και μου έδωσαν το 4s και μετά από ένα χρόνο μετά το πούλησα και πήρα το note 2 που έχω τώρα και με το κινητό έβγαζα πολλές οικογενειακες φωτογραφίες αλλά ήθελα καλύτερες φωτογραφίες και το note 3 έχει καλύτερη κάμερα αλλά δεν έχει κάτι το κινητό μου και ακόμα πετάει και γιαυτό έδωσα τα χρήματα και πήρα dslr φωτοργαφικη....μην δίνετε τα λεφτά σας συνεχεία στα κινητά θα σας χρειαστούν αργότερα....



#58   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 04/05/2014 - 01:44

Δλδ η ανακαλύψει είναι το cloud .... Μπορείς να περάσεις μουσική χωρίς να έχεις iTunes η iTools η η η όχι δεν μπορείς
Η μπαταρία δεν φτάνει αν είσαι επαγγελματίας ούτε για κύριε ελέησον άνοιξε τα 3G στης 7 το πρωί και μιλά κατα την διάρκεια της ημέρας και να στέλνεις και διάφορα με μνμ να δεις το μεσημέρι είσαι off
Παιχνίδια δεν παίζω και δεν έχω σε καμία πλατφόρμα που χρησιμοποιώ αλλα για να μην κρατάει με τηλ φαντάζομαι στα παιχνίδια
Το μόνο που λέω οκ είναι στο iPad που κρατάει 10 ώρες εκεί ναι οκ έχει και μέγεθος θα ήταν ξεφτίλα να μην έχει μπαταρία , αλλα δεν αποδέχομαι να μη κάνει γρήγορες εναλλαγές στα app και θέλει 2 tap για να μπει απο το multi

Με της voda το full σήμα ειμαι με 3G μονιμος ανοιχτό. Μια χαρά ειναι η μπαταρία και ποτέ δν έχω μείνει. Όχι φυσικά οτι δεν θα με έλεγε να κράταγε και παραπάνω. Που δν κανει γρήγορες εναλλαγές; Όσο για το multi διπλό ταπί θέλει το home button

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#59   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 04/05/2014 - 01:47

Με voda ειμαι και εγω αλλα δεν είναι για τρελή ομιλία ...με ένα καλώδιο στην τσέπη είμαστε
Ναι στο multi πριν στην 7.0.4 δούλευε μια χαρα τωρα με την 7.1.1 χάλια μαύρα
Αν το 6 δεν βγει απλά τέλειο θα φύγω απο την Apple phone και θα πάω android στα αλλα την Apple δεν την αλλάζω

#60   Demonoire

Demonoire

    iPH Enthousiast

  • 396 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/05/2014 - 01:49

δεν μπορεις να περασεις τι μουσικη και τις επαφες ευκολα :huh:?? ε :huh:? ναι.... ειναι το μονο τηλεφωνο που εχω πιασει που τις περναει αυτοματα μετα απο restore... κατι λαθος κανεις

 

να αλαξω θεμα? δλδ τι να κανω? να αλαξω τι? τα χρωματα στη navigation bar? η τα εικονιδια?

 

μπαταρια μια χαρα εχει... αν εσυ θες να παιζεις παιχνιδια και να κραταει και η μπαταρια 2 μερες παρε playstaion

 

δεν φωραω παροπιδες εχουν περασει ολα τα λειτουργηκα απο τα χερια μου και ημουν και dev σε πολλες απο αυτες

 

Στην αυτονομία κάνεις λάθος κατά την γνώμη μου

 

Στο iPhone 4  η αυτονομία ηταν απο τις καλυτερες σε smartphone αναλογων δυνατοτήτων και ταξης εκεινη την εποχη

Στα iPhone 5αρια οχι μονο δεν ειναι απο τις καλυτερες του ανταγωνισμου αλλα ειναι χειρότερη και απο αυτη του 4.

 

Σε σχεση με το 4 στο 5 μπορει να τρεχουν out of the box περισσοτερες διεργασιες στο παρασκηνιο, καλα κανουν ομως ειναι και 4 χρονια νεοτερο

θα επρεπε να εχει και καλυτερη διαχειρηση ή μεγαλυτερη μπαταρια ετσι ωστε να εχει οχι μονο καλυτερη αυτονομια απο παλιοτερες συσκευες αλλα

και μια απο τις καλυτερες στο χώρο

 

 

Εγω θα ηθελα να τα πηγαινει πολυ καλυτερα σε αυτο τον τομεα το 6 απο το 5 που αν δεν εκανε βηματα προς τα πισω τλχ εμεινε στασιμο σ αυτο τον τομεα.

Δεν παίζω παιχνίδια, και εμεινα πολυ ικανοποιημενος απο την αυτονομία του 4 και το UI του iOS 7 μια χαρα το βρισκω, και ετσι να παραμεινει στο 8 δεν εχω προβλημα.


Τελευταία επεξεργασία από: Demonoire, 04/05/2014 - 01:57


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες