Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 3 ψήφοι

iPhone 6 ''dummy unit'' με όλα τα χαρακτηριστικά των τελευταίων leaks


  • Please log in to reply
149 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   Demonoire

Demonoire

    iPH Enthousiast

  • 396 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/05/2014 - 02:10

 

 

 

Εγω θα ηθελα να τα πηγαινει πολυ καλυτερα σε αυτο τον τομεα το 6 απο το 5 που αν δεν εκανε βηματα προς τα πισω τλχ εμεινε στασιμο σ αυτο τον τομεα.

Δεν παίζω παιχνίδια, και εμεινα πολυ ικανοποιημενος απο την αυτονομία του 4 και το UI του iOS 7 μια χαρα το βρισκω, και ετσι να παραμεινει στο 8 δεν εχω προβλημα.

απο την στιγμή που θα μπορω να εχω 

1ον activator ακριβως ετσι οπως το εχει σχεδιασει ο petrich, κατα την γνωμη μου θα επρεπε να ειναι default σε καθε συσκευη αφης

2oν swipeselection 

 

:P


Τελευταία επεξεργασία από: Demonoire, 04/05/2014 - 02:11.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10,183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/05/2014 - 09:44

Το μόνο λάθος για εμένα που έχει κάνει η Apple είναι ότι πήρε ένα ρίσκο να μην αυξήσει τις ίντσες της οθόνης πιστεύοντας πως δεν θα τραβήξει σαν πλάνο. 

 

Βλέποντας όμως τον ανταγωνισμό θα το κάνει τώρα θέλοντας και μη. Θα είναι ίσως από τις λίγες φορές που η Apple θα βγάλει ένα μοντέλο επειδή το ζητάει ο κόσμος και όχι επειδή θα το κάνει αυτή να το ζητάει ο κόσμος. 

 

Από εκεί και πέρα σε θέμα λειτουργικού το σαν overall εμπειρία χρήσης το ios είναι το καλύτερο. Το Android σίγουρα έχει φτάσει σε ένα πολύ καλό επίπεδο αλλά έχει ψωμιά ακόμα να φάει. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#63   ngalios

ngalios

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/05/2014 - 10:21

νομίζω ...λυπάμαι που το λέω αλλα η apple παει να χασει ότι καλίτερο είχε να επιδείξει...το μέγεθος ...το ιδανικό ...

παει να γίνει αλλη μία παντόφλα ....οκ 4,5 ιντσες ναι αλλα με τι αντάλλαγμα με ενα κινητο σε μέγεθος samsung που κοροιδευαμε ?

 

αν επιβεβαιωθεί πιστέυω ότι εγω και όσοι το χρησιμοποιούν σαν εργαλείο και όχι σαν επίδειξη ματαιοδοξίας ...δε θα ακολουθήσουν ...

που είναι η κενοτομία σε επίπεδο οθόνης ? που είναι τα λεπτά όρια ? πουθενα ....



#64   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/05/2014 - 10:26

Ατό που το ξέρεις ότι θα έχει μεγαλύτερη οθόνη αφού μέχρι τη μέρα της κυκλοφορίας δεν είναι γνωστό τίποτα και πριν βγει το 5s το ίδιο λέγανε ότι θα είναι πιο μεγάλο.

Το Android δεν τρώει ψωμί αλλά μήλα γιατί μία χαρά είναι και το προτιμώ από το ios που είναι κλειστό γιατί εγώ τουλάχιστον με το κινητό μου θέλω να κάνω τα πάντα και ακόμα και να το πετάω στο τραπέζι από το άλλο δωμάτιο. Αλλά να πω την αλήθεια περίμενα πως ο κόσμος θα αλλάξει και δεν θα παίρνει iphone για να δώσει να καταλάβει η Apple ότι αυτά που δίνει δεν είναι αρκετά. Εγώ κατά τη γνώμη μου πιστεύω ότι οι ίντσες δεν θα αυξηθούν και αν το κάνουν θα γίνουν ελάχιστα προς τα πάνω.

#65   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10,183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/05/2014 - 10:30

Ατό που το ξέρεις ότι θα έχει μεγαλύτερη οθόνη αφού μέχρι τη μέρα της κυκλοφορίας δεν είναι γνωστό τίποτα και πριν βγει το 5s το ίδιο λέγανε ότι θα είναι πιο μεγάλο.

Το Android δεν τρώει ψωμί αλλά μήλα γιατί μία χαρά είναι και το προτιμώ από το ios που είναι κλειστό γιατί εγώ τουλάχιστον με το κινητό μου θέλω να κάνω τα πάντα και ακόμα και να το πετάω στο τραπέζι από το άλλο δωμάτιο. Αλλά να πω την αλήθεια περίμενα πως ο κόσμος θα αλλάξει και δεν θα παίρνει iphone για να δώσει να καταλάβει η Apple ότι αυτά που δίνει δεν είναι αρκετά. Εγώ κατά τη γνώμη μου πιστεύω ότι οι ίντσες δεν θα αυξηθούν και αν το κάνουν θα γίνουν ελάχιστα προς τα πάνω.

Εδώ είμαστε και θα τα συζητάμε. Θα αυξηθούν και τρελές πωλήσεις θα κάνει..


Once You Go Mac You Never Go Back

#66   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/05/2014 - 10:40

Και να αυξηθούν τι πάλι το ίδιο θα γίνει θα το πάρουν άτομα που δεν θα κάνουν τίποτα. Εγώ ξέρω οικογένειες που αγοράζουν κάθε νέο iphone και δεν κάνουν απολύτως τίποτα και με ρωτάνε μα γιατί δεν μπορώ να βάλω mp3 για ήχο κλήσης. Οι περισσότεροι αγοραστές τέτοιο είναι.

#67   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2,334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 04/05/2014 - 10:46

Και να αυξηθούν τι πάλι το ίδιο θα γίνει θα το πάρουν άτομα που δεν θα κάνουν τίποτα. Εγώ ξέρω οικογένειες που αγοράζουν κάθε νέο iphone και δεν κάνουν απολύτως τίποτα και με ρωτάνε μα γιατί δεν μπορώ να βάλω mp3 για ήχο κλήσης. Οι περισσότεροι αγοραστές τέτοιο είναι.

Τετοιοι ειναι επειδη αυτους στοχευει η Apple... Οι γκικουλες ας πανε ολοι στο Android ... Εσενα τι σε πειράζει αυτο ?? Πρεπει ντε και καλα να ξερουν ολοι τι ειναι file system η να θελουν να ασχοληθουν με αυτα ?? Δεν μπορει καποιος να ειναι διαφορετικός και συνειδητα να επιλεγει κατι απλουστερο ? Πρεπει ολοι να ειναι σαν εσενα ? Δεν αντεχεις τους διαφορετικούς ?? Και οταν καποιος δεν διαλεγει αυτο που διαλεγεις και εσυ (επειδη δεν τον βολευει ) αυτοματα γινεται προβατο και βλακας ? Τα εχεις σκεφτει ποτε ολα αυτα ?



#68   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10,183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/05/2014 - 10:49

Και να αυξηθούν τι πάλι το ίδιο θα γίνει θα το πάρουν άτομα που δεν θα κάνουν τίποτα. Εγώ ξέρω οικογένειες που αγοράζουν κάθε νέο iphone και δεν κάνουν απολύτως τίποτα και με ρωτάνε μα γιατί δεν μπορώ να βάλω mp3 για ήχο κλήσης. Οι περισσότεροι αγοραστές τέτοιο είναι.

Μην το αναλύσουμε αυτό. Οι χρήστες που θέλουν απλά ένα τηλέφωνο υπάρχουν παντού. 

 

Κι εγώ ξέρω χίλια 2 άτομα με android που δεν ξέρουν τι κρατάνε στα χέρια τους. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#69   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/05/2014 - 10:56

Τετοιοι ειναι επειδη αυτους στοχευει η Apple... Οι γκικουλες ας πανε ολοι στο Android ... Εσενα τι σε πειράζει αυτο ?? Πρεπει ντε και καλα να ξερουν ολοι τι ειναι file system η να θελουν να ασχοληθουν με αυτα ?? Δεν μπορει καποιος να ειναι διαφορετικός και συνειδητα να επιλεγει κατι απλουστερο ? Πρεπει ολοι να ειναι σαν εσενα ? Δεν αντεχεις τους διαφορετικούς ?? Και οταν καποιος δεν διαλεγει αυτο που διαλεγεις και εσυ (επειδη δεν τον βολευει ) αυτοματα γινεται προβατο και βλακας ? Τα εχεις σκεφτει ποτε ολα αυτα ?




Πάρε έναν υπολογιστή τότε που να μην μπορείς να μπεις στο σκληρό δίσκο...αν πιστεύεις ότι ούτε αυτό το ξέρουν.

#70   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2,334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 04/05/2014 - 11:06

Πάρε έναν υπολογιστή τότε που να μην μπορείς να μπεις στο σκληρό δίσκο...αν πιστεύεις ότι ούτε αυτό το ξέρουν.

H δουλεια μου σαν software engineer ειναι ακριβως αυτη. Να φτιαχνω πραγματα που χρησιμοποιουν οι αλλοι σαν εργαλεια για να κανουν την δουλεια τους (οτι και να ειναι αυτοι, λογιστες, γιατροι, μηχανικοι, νοσοκομες, εμποροι, κομμωτριες, πιλοτοι κλπ) χωρις να χρειαζεται να μαθουν αυτοι την δικια μου δουλεια και αυτα με τα οποια εχω να κανω εγω (files, source, compilers, debuggers, processors, memory  ... ). Ξερεις ποσοσ software χρεαιζεται για να πεταξει ενα αεροπλανο ? Νομιζεις οτι νοιαζει καθολου τον πιλοτο να ξερει πως ειναι ο σκληρος δισκος του aviation computer ?? 

Παρομοια οι περισσοτεροι που ξερω εγω λατρευουν το iPhone τους γιατι μπορουν με αυτο να κανει ακριβως αυτα που θελουν  και τους ενδιαφέρουν χωρις να χρειαζονται μετεκπαιδευση γκικουλα...



#71   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7,098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 04/05/2014 - 11:18

Όχι άλλο ένα iOS vs. Android! Δεν χρειάζεται!

 

Η Apple θα βγάλει ότι βγάλει. Εμείς θα κρίνουμε αν μας αρέσει - καλύπτει ή όχι.

 

Αν μας αρέσει το αγοράζουμε , αν όχι πάμε σε άλλη συσκευή.

 

Ούτε η Apple είναι υποχρεωμένη να φτιάξει αυτό που θέλουμε , ούτε εμείς είμαστε υποχρεωμένοι να μας αρέσει ότι θα βγάλει. 


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#72   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2,334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 04/05/2014 - 11:27

Όχι άλλο ένα iOS vs. Android! Δεν χρειάζεται!

 

Η Apple θα βγάλει ότι βγάλει. Εμείς θα κρίνουμε αν μας αρέσει - καλύπτει ή όχι.

 

Αν μας αρέσει το αγοράζουμε , αν όχι πάμε σε άλλη συσκευή.

 

Ούτε η Apple είναι υποχρεωμένη να φτιάξει αυτό που θέλουμε , ούτε εμείς είμαστε υποχρεωμένοι να μας αρέσει ότι θα βγάλει. 

δεν θα μπορουσε να διαφωνησει κανεις με αυτο Πανο ...

Ωστοσο, πρεπει να παραδεχτεις ( θα εχεις δει και εσυ σιγουρα καποιους)  οτι μερικοι apple haters αγγιζουν τον φασισμο ! Δεν ανεχονται η αδυνατουν εντελως να αντιληφθουν οτι καποιοι μπορει να επιλεγουν apple συνειδητα ...



#73   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7,098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 04/05/2014 - 11:33

δεν θα μπορουσε να διαφωνησει κανεις με αυτο Πανο ...

Ωστοσο, πρεπει να παραδεχτεις ( θα εχεις δει και εσυ σιγουρα καποιους)  οτι μερικοι apple haters αγγιζουν τον φασισμο ! Δεν ανεχονται η αδυνατουν εντελως να αντιληφθουν οτι καποιοι μπορει να επιλεγουν apple συνειδητα ...

Οι Haters δυστυχώς Αντώνη υπάρχουν και απο τις 2 πλευρές και πάντα θα υπάρχουν.

 

Τα βλέπω και απο τον αδερφό μου που χωρίς να έχει πιάσει ποτέ Android στα χέρια του , κάθε φορά που του δίνω το τηλ μου να μιλήσει αρχίζει και βρίζει! 

 

Έχουμε φτάσει να τσακωνόμαστε και να προσπαθούμε να πείσουμε τους άλλους να πάρουν μια συσκευή, αντί να κοιτάμε τι καλύπτει εμάς και τις ανάγκες μας.

 

Προσωπικά το έχω πει , μπορεί το οικοσύστημα της Apple να μην υπάρχει αλλού , αλλα δυστυχώς σαν Πάνος θέλω 2-3 απλά πράγματα που ναι μεν μπορώ να έχω με JB , αλλά αν κάτι παει στραβά και χάσω το JB την έβαψα :P (και μιλάω για απλά πράγματα , όπως Quick Reply σε SMS/ Whatsapp / Viber , όχι θέματα κλπ).


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#74   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2,334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 04/05/2014 - 11:42

Οι Haters δυστυχώς Αντώνη υπάρχουν και απο τις 2 πλευρές και πάντα θα υπάρχουν.

 

Τα βλέπω και απο τον αδερφό μου που χωρίς να έχει πιάσει ποτέ Android στα χέρια του , κάθε φορά που του δίνω το τηλ μου να μιλήσει αρχίζει και βρίζει! 

 

Έχουμε φτάσει να τσακωνόμαστε και να προσπαθούμε να πείσουμε τους άλλους να πάρουν μια συσκευή, αντί να κοιτάμε τι καλύπτει εμάς και τις ανάγκες μας.

 

Προσωπικά το έχω πει , μπορεί το οικοσύστημα της Apple να μην υπάρχει αλλού , αλλα δυστυχώς σαν Πάνος θέλω 2-3 απλά πράγματα που ναι μεν μπορώ να έχω με JB , αλλά αν κάτι παει στραβά και χάσω το JB την έβαψα :P (και μιλάω για απλά πράγματα , όπως Quick Reply σε SMS/ Whatsapp / Viber , όχι θέματα κλπ).

Ρε και εγω κατεβαζω καντηλια καθε φορα που χρειαζεται να ασχοληθω με το Android αλλα αναγνωριζω σε σενα και σε οσους το χρησιμοποιουν την πιθανοτητα να κατεληξαν σε αυτο υστερα απο ωριμη και λογικη κριση και οχι επειδη ειναι προβατα η παραμυθιαστηκαν απο το τεραστιο marketing budget της Samsung για παραδειγμα.... Για τον billmw ομως δεν φαινεται να ειναι ετσι. Οσοι προτιμουν το iOS ειναι προβατα και υποδεεστεροι πνευματικα (περιπου οπως οι εβραιοι για τους ναζι) .



#75   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7,098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 04/05/2014 - 11:48

Ρε και εγω κατεβαζω καντηλια καθε φορα που χρειαζεται να ασχοληθω με το Android αλλα αναγνωριζω σε σενα και σε οσους το χρησιμοποιουν την πιθανοτητα να κατεληξαν σε αυτο υστερα απο ωριμη και λογικη κριση και οχι επειδη ειναι προβατα η παραμυθιαστηκαν απο το τεραστιο marketing budget της Samsung για παραδειγμα.... Για τον billmw ομως δεν φαινεται να ειναι ετσι. Οσοι προτιμουν το iOS ειναι προβατα και υποδεεστεροι πνευματικα (περιπου οπως οι εβραιοι για τους ναζι) .

Σε καταλαβαίνω , γιατί κ εγώ στην αρχή κατέβασα αρκετά καντήλια μέχρι να καταλήξω κάπου και να "στησω" το κινητό όπως θέλω. 

 

Εντάξει, μετά συνήθισα :P

 

Δεν καταλαβαίνουν όλοι ότι iOS και Android έχουν σαν κοινό , το γεγονός οτι μπαίνουν σε κινητα , απο εκεί και πέρα καμία σχέση. Το ένα είναι ένα λειτουργικό που συμβαδίζει με τη φιλοσοφία της εταιρείας που το δημιούργησε (iOS) , ενώ το άλλο είναι λειτουργικό πασπαρτού που μπορεί να μπεί σε οποιαδήποτε συσκευή και απλά προσφέρει μερικά έξτρα πραγματα που κάποιοι τα θέλουν ενώ σε άλλους είναι άχρηστα. Έχουν και τα 2 καλά και κακά κομμάτια σύμφωνα με τον καθένα μας και για αυτό επιλέγουμε το ένα ή το άλλο.

 

Τέλος πάντων , για παραπάνω VS πάμε στο γνωστό topic να μη λερώνουμε αυτό :)


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες