Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 3 ψήφοι

[ΝΕΟ] Πρόγραμμα αντικατάστασης iPhone 5 με ελαττωματική ΜΠΑΤΑΡΙΑ


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
143 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 25/08/2014 - 16:50

Εάν έπεσε νερό κατά πάσα πιθανότητα είσαι εκτός εγγύησης οπότε και εκτός προγράμματος.

 

Όλο αυτό ενισχύεται από το γεγονός ότι στο τηλέφωνό σου έβαλαν χέρι οι χασάπηδες του iRepair και ποιός ξέρει τι "τσέπωσαν" από μέσα.

 

Σε κάθε περίπτωση όταν στο Service το τηλέφωνο ανοιχτεί για τον τυπικό έλεγχο δεν πρόκειται τα πράγματα να είναι όπως πρέπει...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   navagos

navagos

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 25/08/2014 - 18:51

παιδια να ρωτησω και γω κατι. Και στο πρόγραμμα για το κουμπί και για το πρόγραμμα της μπαταρίας είμαι μέσα! ειμαι απο θεσσαλια αγορασα το κινητο απο cosmote,γερμανο που πρεπει να παω? στο service i-square λεει Για θέματα που αφορούν το iPhone, απευθυνθείτε στις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας που το διανέμουν. επισης τελικα το κινητο μου εχει ενα χρονο εγγυηση οπως λεει ο γερμανος ή 2 οπως βλεπω εδω



#18   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 25/08/2014 - 19:40

Ε τότε πήγαινέ το για αλλαγή.

 

Απλά τα πράγματα.

 

Επίσης αν δεν είστε μέσα στο πρόγραμμα δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου.

 

εάν η μπαταρία σας έχει πρόβλημα είστε ακόμα στη διετή εγγύηση οπότε μια χαρά θα καλυφθείτε.

Καθιστε ρε παιδια πια διετη εγγυηση? Εγω προχτες πηγα το 5αρι μου που εχει κλησει ενα χρονο και 2 μηνες και μου λενε απο το service του Γερμανου οτι ειναι εκτος εγγυησης...



#19   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 25/08/2014 - 19:42

Καλημέρα παιδιά.

 

Διαβάζοντας την ανακοίνωση της Apple, βλέπω να λέει ότι αν έχουμε αλλάξει ήδη την μπαταρία, ότι δικαιούμαστε refund. Δεν λέει κάπου αν την αλλάξαμε με γνήσια σε εξουσιοδοτημένο service ή όχι. Εγώ την έχω αλλάξει και το κινητό μου δικαιούται την αλλαγή βάσει του SN. Σκέφτομαι να βάλω πίσω την παλιά (για την ακρίβεια να πάω κάπου να μου την βάλουν γιατί δεν νομίζω ότι μπορώ μόνος μου) και να μπω στο πρόγραμμα.

Σε αυτό το σημείο θα χρειαστώ την συμβουλή σας γι αυτό και σας παραθέτω την κατάσταση της μπαταρία μου.

 

CycleCount: 142

DesignCapacity: 1430

FullChargeCapacity: 1352

 

Αξίζει να ασχοληθώ ή είμαι οκ και να κοιτάξω μήπως πάρω ένα refund?

 

Πάντως σήμερα ανακάλυψα ότι υπάρχει κι άλλο πρόγραμμα της apple με αντικατάσταση του Home button που και σε αυτό μπορώ να συμμετέχω λόγω SN. Αυτό θα το κάνω σίγουρα, αλλά το ερώτημα είναι, να μπω και στην διαδικασία αλλαγής της μπαταρίας με την ευκαιρία?

Σκέφτομαι να πάρω infoquest να ρωτήσω τι γίνεται στην περίπτωση που έχω αλλάξει την μπαταρία μόνος μου ή θα κάνω κοτσάνα?

 

Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη :)

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Καλησπερα φιλε μου για αντικατασταση του Home Button γνωριζεις το link? γιατι θελω να συμετασχω κι εγω



#20   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 897 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 25/08/2014 - 20:32

το δικό μου 5 είναι στο πρόγραμμα αλλαγής μπαταρίας. Είναι επίσης και στο πρόβλημα αλλαγής κουμπιού, αλλά εκεί δεν έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα...



#21   sveltosss

sveltosss

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/08/2014 - 20:58

Καλησπερα φιλε μου για αντικατασταση του Home Button γνωριζεις το link? γιατι θελω να συμετασχω κι εγω


Βασικά δεν ειναι για το home button αλλα για το sleep/awake button.
Sorry για την λάθος διατύπωση.

https://ssl.apple.co...leepwakebutton/

#22   nikolasp87

nikolasp87

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/08/2014 - 21:35

Εγω παλι, αν και το τηλεφωνο δεν ειναι στο προγραμμα αντικαταστασης εχω θεμα με την μπαταρια και επισης τις τελευταιες 2 εβδομαδες οταν παω να φορτισω μου βγαινει μηνυμα μερικες φορες οτι το αξεσουαρ δεν υποστηριζεται!! 



#23   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 25/08/2014 - 21:44

Καθιστε ρε παιδια πια διετη εγγυηση? Εγω προχτες πηγα το 5αρι μου που εχει κλησει ενα χρονο και 2 μηνες και μου λενε απο το service του Γερμανου οτι ειναι εκτος εγγυησης...

Τι εγγύηση υπάρχει για τις iPhone συσκευές;

 

Η συσκευή iPhone και τα αξεσουάρ της καλύπτονται με 12μηνη χρονική εγγύηση από την ημερομηνία αγοράς της, όπως αυτή εμφανίζεται στο αντίστοιχο παραστατικό πώλησης. Σε περίπτωση εμφάνισης πραγματικού ελαττώματος ή έλλειψης συνομολογημένης ιδιότητας του προϊόντος εντός 2 ετών από την πώληση, ισχύουν οι περί πώλησης διατάξεις του Αστικού Κώδικα αναφορικά με τη διόρθωση, αντικατάσταση κλπ., του προϊόντος, ανεξαρτήτως της γραπτής εγγύησης που παρέχει ο κατασκευαστής.

 

http://www.cosmote.g...tion/iPhone_Prs



#24   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 25/08/2014 - 23:49

Βασικά δεν ειναι για το home button αλλα για το sleep/awake button.
Sorry για την λάθος διατύπωση.

https://ssl.apple.co...leepwakebutton/

Σ ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου!



#25   Sakis

Sakis

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2014 - 00:02

Καλησπέρα σας , σύμφωνα με την σελίδα τους το τηλέφωνο μου είναι μέσα στο πρόγραμμα για αντικατάσταση της μπαταριάς και όντως εδω και καιρό (πάνω από χρόνο) παρουσιάζει το γνωστό πρόβλημα . Η αγορά όμως του κινητού έγινε από Γερμανία , μπορώ να απευθυνθώ στην infoquest χωρίς αναγούλες? γνωρίζει κάποιος ?

 

 

Βέβαια δε μπορώ να αφήσω ασχολίαστο το γεγονός ότι τους πήρε χρόνια για να προβούν σε μια τέτοια ενέργεια γνωρίζοντας εδώ και καιρό για το πρόβλημα στην συγκεκριμένη παρτίδα κινητών. Ήταν αναρίθμητα τα μηνύματα χρηστών που μιλήσουν για το συγκεκριμένο πρόβλημα αλλά αυτοί τότε σφύριζαν αδιάφορα. Αυτά ΔΕΝ είναι αντανακλαστικά σοβαρής εταιρείας…anyway.

 

Ευχαριστώ.



#26   johnmast

johnmast

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/08/2014 - 00:51

Και πρόσφατα άλλαξα μπαταρία μόνος μου :(



#27   iTsikos

iTsikos

    iPH Member

  • 321 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 26/08/2014 - 01:11

Ειναι έγκυρο για αντικατάσταση λεει το δικό μου αλλα εχω αλλάξει μπαταρια μονος μου . Αν το δεχτούν θα το παω για δεύτερη αλλαγή γιατί κ αυτη η μπαταρια ειναι στα τελευταία της.

#28   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 26/08/2014 - 08:47

Επικοινώνησα με την Infoquest καθώς λόγω δουλειάς γνωρίζω πολλούς από εκεί μέσα και μου είπαν ότι θα γίνεται μόνο αλλαγή μπαταρίας και όχι όλου του κινητού.



#29   sveltosss

sveltosss

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2014 - 10:58

Επικοινώνησα με την Infoquest καθώς λόγω δουλειάς γνωρίζω πολλούς από εκεί μέσα και μου είπαν ότι θα γίνεται μόνο αλλαγή μπαταρίας και όχι όλου του κινητού.


Μπορείς να ρωτήσεις τους γνωστούς σου τι γίνεται αν έχουμε αλλάξει μπαταρία μόνοι μας; Αν το γνωρίζουν βέβαια..

#30   dimosx

dimosx

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2014 - 12:17

εμενα μου το βγαζει για αντικατασταση αλλα ειχα αλλαξει μπαταρια στον γερμανο πρεπει να τους παω και την παλια μαζι?και αν η συσκευη ειναι jb τι γινεται?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες