Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 3 ψήφοι

[ΝΕΟ] Πρόγραμμα αντικατάστασης iPhone 5 με ελαττωματική ΜΠΑΤΑΡΙΑ


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
143 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   iJohnNic

iJohnNic

    iPH Contributor

  • 1.673 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 26/08/2014 - 15:08

εμενα μου το βγαζει για αντικατασταση αλλα ειχα αλλαξει μπαταρια στον γερμανο πρεπει να τους παω και την παλια μαζι?και αν η συσκευη ειναι jb τι γινεται?


Απλά κανεις restore μέσα απο το κινητο...

Αν δεν εχεις πρόβλημα μην το πας άδικα..

iOs 7! 


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 26/08/2014 - 16:23

Μπορείς να ρωτήσεις τους γνωστούς σου τι γίνεται αν έχουμε αλλάξει μπαταρία μόνοι μας; Αν το γνωρίζουν βέβαια..

 

Ξαναβάζεις τη γνήσια μπαταρία και εάν δεν έχεις κάνει εμφανή σημάδια στις βίδες ή γενικά ότι έχει ανοιχθεί το τηλέφωνο τότε πιθανόν να στην αλλάξουν. Παίζει ρόλο βέβαια και αυτός που θα το ανοίξει εάν θέλει να βοηθήσει ή να το κόψει. Ούτως ή άλλως η Quest θα πληρωθεί κανονικά από την Apple για την εργασία της οπότε δεν έχει κάποιο λόγο (επίσημα) να στο κόψει.



#33   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 26/08/2014 - 16:26

 

Βέβαια δε μπορώ να αφήσω ασχολίαστο το γεγονός ότι τους πήρε χρόνια για να προβούν σε μια τέτοια ενέργεια γνωρίζοντας εδώ και καιρό για το πρόβλημα στην συγκεκριμένη παρτίδα κινητών. Ήταν αναρίθμητα τα μηνύματα χρηστών που μιλήσουν για το συγκεκριμένο πρόβλημα αλλά αυτοί τότε σφύριζαν αδιάφορα. Αυτά ΔΕΝ είναι αντανακλαστικά σοβαρής εταιρείας…anyway.

 

Ευχαριστώ.

Έχεις δίκιο σε αυτό αλλά δεν έχω ακούσει και καμιά άλλη εταιρεία να κάνει κάτι αντίστοιχο. Παίρνεις αντίστοιχα 700€ Galaxy S4-5 και η μπαταρία αδειάζει αέρα και όταν το στέλνεις σου λένε εγγύηση 6 μήνες επειδή τη θεωρούν αναλώσιμο..



#34   tsitsibau

tsitsibau

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/08/2014 - 19:43

Σημερα σκεφτομουν πως πρεπει να αλλάξω μπαταρία για να μην το πετάξω.
Έκατσε πολύ καλά.
Αν και θα πρέπει να δω πως θα κάνω την αλλαγή από πάτρα

#35   FlyingFinn

FlyingFinn

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 26/08/2014 - 22:08

Καλησπέρα παιδιά και ευχαριστώ εκ των προτέρων. Θα ήθελα να μου πει αν γνωρίζει κάποιος σε περίπτωση που το τηλέφωνο μπαίνει και στα δύο προγράμματα αντικατάστασης τόσο δηλαδή σε sleep awake button αλλά και σε αλλαγή μπαταρίας, υπάρχει περίπτωση να διεκδικηθεί αντικατάσταση συσκευής;



#36   dimosx

dimosx

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2014 - 07:47

<<Απλά κανεις restore μέσα απο το κινητο >> τοτε ομως παει το jb.. επισης κοιταξα και στο αλλο προγραμμα αντικαταστασης και εκει τον βγαζει οτι μπορει να γινει στους ιδιους παμε?και για τα δυο?"



#37   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 27/08/2014 - 08:20

Καλησπέρα παιδιά και ευχαριστώ εκ των προτέρων. Θα ήθελα να μου πει αν γνωρίζει κάποιος σε περίπτωση που το τηλέφωνο μπαίνει και στα δύο προγράμματα αντικατάστασης τόσο δηλαδή σε sleep awake button αλλά και σε αλλαγή μπαταρίας, υπάρχει περίπτωση να διεκδικηθεί αντικατάσταση συσκευής;

 

Έχεις πρόβλημα και με τα 2; Οι όροι των προγραμμάτων πάντως λένε αντικατάσταση του προβληματικού υλικού και όχι όλης της συσκευής. Πάντως αν έχεις πρόβλημα δε χάνεις τίποτα να το ζητήσεις.



#38   Sakis

Sakis

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2014 - 11:26

Έχεις δίκιο σε αυτό αλλά δεν έχω ακούσει και καμιά άλλη εταιρεία να κάνει κάτι αντίστοιχο. Παίρνεις αντίστοιχα 700€ Galaxy S4-5 και η μπαταρία αδειάζει αέρα και όταν το στέλνεις σου λένε εγγύηση 6 μήνες επειδή τη θεωρούν αναλώσιμο..

Φίλε μου μόνο που στην περίπτωση του Galaxy η κάποιου άλλου τηλεφώνου , παραγγέλνεις μια και την αλαλάζεις σε 1 λεπτό, χωρίς να χρειαστεί να αποχωριστείς το τηλέφωνο σου. Πέραν αυτού όμως , πραγματικά σου λέω, ότι δεν με ενδιαφέρει τι κάνουν οι άλλες εταιρείες είτε αυτή είναι η Samsung η οποιαδήποτε άλλη.

 

Έχω iPhone από το 2 και ουδέποτε αντιμετώπισα πρόβλημα στην μπαταρία και μάλιστα με βαριά χρήση. Από ένα τηλέφωνο αυτής της αξίας και του μεγέθους της εταιρείας της Apple περιμένω την στοιχειώδη αντιμετώπιση και τα στοιχειώδη αντανακλαστικά όταν πρόκειται για δικό τους λάθος!! Για μένα είναι εμφανές πλέον ότι η εταιρεία έχει αρχίσει και παραπαίει, και αυτό το συμπέρασμα δεν είναι μόνο από το παρόν θέμα μπαταριάς αλλά και από κάποια αλλά των τελευταίων ετών...



#39   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 27/08/2014 - 11:47

Φίλε μου μόνο που στην περίπτωση του Galaxy η κάποιου άλλου τηλεφώνου , παραγγέλνεις μια και την αλαλάζεις σε 1 λεπτό, χωρίς να χρειαστεί να αποχωριστείς το τηλέφωνο σου. Πέραν αυτού όμως , πραγματικά σου λέω, ότι δεν με ενδιαφέρει τι κάνουν οι άλλες εταιρείες είτε αυτή είναι η Samsung η οποιαδήποτε άλλη.

 

Έχω iPhone από το 2 και ουδέποτε αντιμετώπισα πρόβλημα στην μπαταρία και μάλιστα με βαριά χρήση. Από ένα τηλέφωνο αυτής της αξίας και του μεγέθους της εταιρείας της Apple περιμένω την στοιχειώδη αντιμετώπιση και τα στοιχειώδη αντανακλαστικά όταν πρόκειται για δικό τους λάθος!! Για μένα είναι εμφανές πλέον ότι η εταιρεία έχει αρχίσει και παραπαίει, και αυτό το συμπέρασμα δεν είναι μόνο από το παρόν θέμα μπαταριάς αλλά και από κάποια αλλά των τελευταίων ετών...

 

Ακουτε ρε ?? Παραπαιει ..

 

 Τρεχτε να σωθειτε ! Πουληστε τωρα ολοι !!!



#40   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 27/08/2014 - 12:53

Apple is doomed ρεεεεε....

#41   jimvouts

jimvouts

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 27/08/2014 - 13:29

εγω ρε παιδια το εχω το τηλεφωνο απο τον Δεκεμβρη του 2012 και 10 μηνες μετα το πηγα για αντικατασταση μπαταριας(δεν φορτιζε πληρως,εμενε στο 99%,εκλεινε στο 8% και μετα ηθελε πριζα για να ανοιξει,πεταγοταν απο το 35% στο 18% με το ανοιγμα του 3G διακοπτη και αλλα τετοια κουλα)...Τωρα παλι 10 μηνες μετα εχει ξεκινησει παλι τα ιδια περιπου θεματα...Παλι πεφτει αποτομα το ποσοστο μπαταριας,και μου κλεινει το κινητο στο 11% ενω εχω ανοιχτο τον διακοπτη των δεδομενων,...Χρειαζεται παλι αντικατασταση μπαταριας αλλα στο προγραμμα αυτο μου δειχνει οτι ηδη εχω αλλαξει μπαταρια....Οποτε τρωω ακυρο...Υπαρχει περιπτωση να το διεκδικησω καπως αλλιως?



#42   Sakis

Sakis

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2014 - 14:19

Ακουτε ρε ?? Παραπαιει ..

 

 Τρεχτε να σωθειτε ! Πουληστε τωρα ολοι !!!

Δεν ξέρω για σας άλλα το δικό μου σχέδιο έχει ως εξής...αλλάζω μπαταρία - πουλώ το κινητό - και μετακομίζω σε HTC One, άλλωστε με γλυκοκοιτάζει εδω και καιρό αυτό το κινητό ...η δικιά μου υπομονή έφτασε στα όρια της, αρκετά λεφτά τους έδωσα τόσα χρόνια και πλέον δεν αξίζουν άλλα...


Τελευταία επεξεργασία από: Sakis, 27/08/2014 - 14:21


#43   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 27/08/2014 - 14:38

Δεν ξέρω για σας άλλα το δικό μου σχέδιο έχει ως εξής...αλλάζω μπαταρία - πουλώ το κινητό - και μετακομίζω σε HTC One, άλλωστε με γλυκοκοιτάζει εδω και καιρό αυτό το κινητό ...η δικιά μου υπομονή έφτασε στα όρια της, αρκετά λεφτά τους έδωσα τόσα χρόνια και πλέον δεν αξίζουν άλλα...

Να μετακομισεις οπου θες μανα μου... Αλλα απο το 'εμενα δεν μου κανει-δεν θελω iPhone - θελω κατι αλλο' που εγραψες τωρα μεχρι το 'η εταιρεια παραπαιει' που εγραψες πιο πανω καταλαβανεις οτι εχει τεραστια αποσταση !



#44   dimpia

dimpia

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/08/2014 - 14:57

Παιδιά γίνεται επι τόπου η αλλαγή ή στο κρατάνε εκεί για κάποιο διάστημα?



#45   Sakis

Sakis

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2014 - 14:59

Να μετακομισεις οπου θες μανα μου... Αλλα απο το 'εμενα δεν μου κανει-δεν θελω iPhone - θελω κατι αλλο' που εγραψες τωρα μεχρι το 'η εταιρεια παραπαιει' που εγραψες πιο πανω καταλαβανεις οτι εχει τεραστια αποσταση !

Καταρχάς να ζητήσω συγγνώμη για τo 2o συνεχόμενο  off topic μήνυμα...συνεχίζω λοιπόν και επιμένω ότι η εταιρεία παραπαίει, από το πρόσφατο παράδειγμα της αντικατάστασης μπαταριάς ενώ το πρόβλημα υπάρχει εδω και σχεδόν 2 χρόνια!!! Ο μανάβης της γειτονιά μου έχει γρηγορότερα αντανακλαστικά αν διαπιστώσει ότι οι ντομάτες που μου πούλησε δεν ήταν καλές...πόσο μάλλον αν μου πουλούσε ντομάτες αξίας 740 ευρώ!!! Η είσοδος του 5C στην αγορά , αποτυχία!!! (φαινόταν άλλωστε εξ αρχής, δεν μπορεί μια εταιρεία που βασίστηκε επί χρόνια σε μια διαφορετική φιλοσοφία να εισάγει ένα τέτοιο μοντέλο). Και να μην παραλείψω τις συνεχόμενες απογοητεύσεις στις τελευταίες παρουσιάσεις...εδω ήμασταν όλοι μαζί και τις βλέπαμε και θα θυμάσαι βεβαία τις αντιδράσεις. Δεν είναι άλλωστε τυχαίο όπου κάποιοι "φανατικοί" αρχίζουν σταδιακά να "μετακομίζουν"...

 

Και γω για τους δικούς μου λόγους ήμουν επί χρόνια “φανατικός” αλλά όχι κολλημένος, διότι πίστεψα και εμπιστεύτηκα τα χρήματα μου σε μια εταιρεία με ένα μοντέλο αξιόπιστο (ελάχιστα ως μηδαμινά τα προβλήματα τόσα χρόνια), εύχρηστο και εύκολο στην λειτουργιά με ένα πρωτοποριακό λειτουργικό. Όταν λοιπόν κάποια από αυτά αρχίζουν και χάνονται και παράλληλα ο ανταγωνισμός αρχίζει και τα προσφέρει σε πιο προσιτή τιμή τότε δεν βρίσκω κανένα λόγο να παραμείνω… 


Τελευταία επεξεργασία από: Sakis, 27/08/2014 - 15:02


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες