Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 7 ψήφοι

iPhone 6 και iPhone 6 Plus: Ανακοινώθηκαν επίσημα από την Apple


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1211 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: iPhone 6 και iPhone 6 Plus: Ανακοινώθηκαν επίσημα από την Apple (702 μέλη έχουν ψηφίσει)

4.7 ή 5.5 ίντσες; Ποιο από τα 2 νέα μοντέλα θα επιλέγατε;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#886   liodim

liodim

    iPH Enthousiast

  • 415 μηνύματα
  • Twitter:@aliento1983
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:aliento1983

Δημοσίευση 14/09/2014 - 20:56

Πραγματικά μακάρι να έχετε δίκιο... Εγω φαν του iPhone ειμαι και αυτο θα ξαναπάθω οταν έρθει η ώρα. Άλλα ομολογώ οτι στα ματιά μου τα χρώματα απο το s4 στις φωτό μου φαίνονται πολυ καλύτερα και ζωντανά απο αυτά των iPhone. Μακάρι να έχω άδικο!

Οπως σου ειπα κ παραπανω το αποτελεσμα της φωτογραφιας πρεπει να γινει στην ιδιο οθονη απεικονισης ωστε να την βλεπεις στα ιδια ppi κ στις ιδιες ρυθμισεις...οθονη απο οθονη εχει τεραστια διαφορα...!!!μην σε γελαει αυτο που βλεπεις...μονο στην ιδια οθονη μπορεις α κανεις ασφαλες συγκρισεις...οπου αλλου κανεις...θα ειναι εντελως πλασματικο!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#887   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 14/09/2014 - 20:58

Οκ κατάλαβα. Καθαρά σαν κάμερες πάντως ειναι καλύτερη αυτή του s5 ή του iPhone 6; Έχουμε εικόνα;;;

#888   liodim

liodim

    iPH Enthousiast

  • 415 μηνύματα
  • Twitter:@aliento1983
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:aliento1983

Δημοσίευση 14/09/2014 - 21:01

Αυτο θα το ξερουμε μετα τις 19/9 που θα τα εχουν πια οι χρηστες στα χερια τους...το μονο σιγουρο ειναι οτι του s5 θα ειναι μεγαλυτερες κ σε μεγεθος κ σε mb...γιατι ειναι περισσοτερα mpxs!


Τελευταία επεξεργασία από: liodim, 14/09/2014 - 21:03


#889   Ostria19

Ostria19

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/09/2014 - 22:34

Καλημέρα φίλε και να σκεφτείς πως στο ios 6 και 7 το greek Dictation το υποστηρίζουν εφαρμογές από το app store πολύ καιρό τώρα εγώ χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια το voice dictation όταν θέλω να γράψω ένα μεγάλο κείμενο φυσικά το εκφωνώ και μετά με ένα απλό copy paste το βάζεις σε κείμενο σε όποια εφαρμογή θέλεις πχ facebook viber μηνύματα κλπ δυστυχώς η apple εδώ Ελλάδα μας έχει γραμμένους και siri στα Ελληνικά ούτε ios 10 γνώμη μου.

καλησπερα! συγγνωμη για το off topic, αλλα ηθελα να ρωτησω:

στο dictation μπορεις να κανεις φωνητικη μορφοποιηση του κειμενου, πχ να πεις να γινει καποια λεξη bold;

μπορεις να υπαγορευεις σε δυο γλωσσες ταυτοχρονα;

ευχαριστω :)



#890   imposter

imposter

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2014 - 22:41

Ερώτηση που εχει ξαναειπωθει πολλές φορές αλλα κάπου το εχω χάσει, αν αγοράσω iPhone 6 απο Αμερική, και ειναι factory unlock , και στους 5 μήνες για κάποιο λόγο βγάλει πρόβλημα , το κρύβει εδω η info quest? ή πρεπει να παει Αμερική; Επισης εχει 1 χρονο εγγύηση ή 2; Ευχαριστω πολυ

#891   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 14/09/2014 - 22:41

Το Plus ...? Τοσο γρήγορα ? Απο που ?

Από Αγγλία! Έχω έναν φίλο εκεί και μου το παράγγειλε!



#892   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 14/09/2014 - 22:51

Πραγματικά μακάρι να έχετε δίκιο... Εγω φαν του iPhone ειμαι και αυτο θα ξαναπάθω οταν έρθει η ώρα. Άλλα ομολογώ οτι στα ματιά μου τα χρώματα απο το s4 στις φωτό μου φαίνονται πολυ καλύτερα και ζωντανά απο αυτά των iPhone. Μακάρι να έχω άδικο!

Ναι αλλά όπως σου λένε και τα παιδιά τραβάς φωτό και απο τα δυο κινητα και την βλέπεις στην κάθε οθόνη του εκάστοτε κινητού ή τις βάζεις στο PC σου ώστε να τις δεις με την ίδια οθόνη και τις 2;Για συγκρίνεις με ίδια οθόνη... ;)

Knowledge Is Power


#893   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 14/09/2014 - 22:52

Ερώτηση που εχει ξαναειπωθει πολλές φορές αλλα κάπου το εχω χάσει, αν αγοράσω iPhone 6 απο Αμερική, και ειναι factory unlock , και στους 5 μήνες για κάποιο λόγο βγάλει πρόβλημα , το κρύβει εδω η info quest? ή πρεπει να παει Αμερική; Επισης εχει 1 χρονο εγγύηση ή 2; Ευχαριστω πολυ

Νομίζω έχει 1 χρόνο και το βλέπει η info quest....

Knowledge Is Power


#894   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/09/2014 - 23:21

Ερώτηση που εχει ξαναειπωθει πολλές φορές αλλα κάπου το εχω χάσει, αν αγοράσω iPhone 6 απο Αμερική, και ειναι factory unlock , και στους 5 μήνες για κάποιο λόγο βγάλει πρόβλημα , το κρύβει εδω η info quest? ή πρεπει να παει Αμερική; Επισης εχει 1 χρονο εγγύηση ή 2; Ευχαριστω πολυ

InfoQuest αναλαμβάνει. Δε θα έχεις κάλυψη για τη 2ετία.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#895   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/09/2014 - 01:20

Από Αγγλία! Έχω έναν φίλο εκεί και μου το παράγγειλε!

Περιμένω εντυπώσεις γιατι αυτο θα χτυπήσω και εγω κατα 99%.... :D



#896   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 15/09/2014 - 02:33

καλησπερα! συγγνωμη για το off topic, αλλα ηθελα να ρωτησω:
στο dictation μπορεις να κανεις φωνητικη μορφοποιηση του κειμενου, πχ να πεις να γινει καποια λεξη bold;
μπορεις να υπαγορευεις σε δυο γλωσσες ταυτοχρονα;
ευχαριστω :)

Για μορφοποίηση απ οσο το εχω ψάξει εγω δεν εχω βρει κατι. Εχει τα βασικά σημεία στίξης και κάποια περαιτέρω που ειναι σημαντικό (εισαγωγικά, παρενθέσεις, άνω κατω τέλεια κλπ).
Όσον αφορά τις γλώσσες καλο ειναι να αλλάζεις γλώσσα κάθε φορα που θες αλλη. Αυτο διαβάζει τη γλώσσα που έχεις επιλέξει. Όταν έχεις τα ελληνικά ας πούμε, αν πετάξεις μια αγγλική λέξη με καλη προφορά θα την πάρει, αλλα ειναι και πιθανό να γράψει την πιο κοντινή της ελληνική κ αυτο ειναι λιγο ταλαιπωρία. Οποτε η αλλαγη της γλωσσας νομίζω ειναι πιο εύκολη λύση σ αυτήν την περίπτωση. Αυτα. :)

#897   Christoss22

Christoss22

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 15/09/2014 - 06:50

Ξερετε αν ολος αυτος ο χαμος με τις καθυστερησεις γινεται μονο στις προπαραγγελιες;;Δηλαδη αν πας στις 19 του μηνα και μετα θα υπαρχει διαθεσιμοτητα στα stores ή υπαρχουν/φερνουν συνεχως κομματια;;

#898   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 15/09/2014 - 06:56

Ξερετε αν ολος αυτος ο χαμος με τις καθυστερησεις γινεται μονο στις προπαραγγελιες;;Δηλαδη αν πας στις 19 του μηνα και μετα θα υπαρχει διαθεσιμοτητα στα stores ή υπαρχουν/φερνουν συνεχως κομματια;;

Δεν θα υπάρχει τίποτα...καινούργια κομμάτια από Οκτώβρη και μετά

#899   Christoss22

Christoss22

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 15/09/2014 - 07:00

Δεν θα υπάρχει τίποτα...καινούργια κομμάτια από Οκτώβρη και μετά

περιεργο θα επρεπε να εχουν ξεχωριστα τις προπαραγγελιες και ξεχωριστα αυτο..!!Μηπως τωρα που ξερουν τι χαμος εχει γινει με τις προπααραγγελιες να κανουν κατι γιαυτο.Θα παει ενας φιλος αμερικη μεχρι τελος του μηνα και ειχα μια ελπιδα πως θα προλαβει..!!Αλλα χλωμο

#900   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 15/09/2014 - 08:35

Ξερετε αν ολος αυτος ο χαμος με τις καθυστερησεις γινεται μονο στις προπαραγγελιες;;Δηλαδη αν πας στις 19 του μηνα και μετα θα υπαρχει διαθεσιμοτητα στα stores ή υπαρχουν/φερνουν συνεχως κομματια;;

 

 

 Eαν στηθείς εξω απο κανενα Applestore στην Αγγλία πχ Λονδίνο στη Regent Street με το που ανοιξει θα έχει κοματια και μεχρι το μεσημεράκι απλος να ξέρεις οτι μπορείς μέχρι 2 κοματια να αγοράσεις.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες