Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

iphone 6 or...?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
39 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   yomak

yomak

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/09/2014 - 18:03

καλησπέρα...
έχω μία απλή ερώτηση με πολλές πολύπλοκες απαντήσεις...

να πάρω iphone 6 ή κάποιο android παρόμοιων χαρακτηριστικών; και γιατί;

 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iPuertoRico

iPuertoRico

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 13/09/2014 - 18:13

καλησπέρα...
έχω μία απλή ερώτηση με πολλές πολύπλοκες απαντήσεις...

να πάρω iphone 6 ή κάποιο android παρόμοιων χαρακτηριστικών; και γιατί;

 

Τι συσκευή-λειτουργικό είχες μέχρι τώρα;



#3   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 13/09/2014 - 18:37

Αν δεν εχεις προβλημα με μεγεθος θα πας σε iPhone 6 plus ή Note 3-4 για οικονομια.

 

Ολοι ψαχνουμε παντοφλες αυτη την εποχη για τον χειμωνα.


You'll Never Walk Alone


#4   yomak

yomak

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/09/2014 - 19:01

Τι συσκευή-λειτουργικό είχες μέχρι τώρα;

ihone 4s.. λειτουργικο??? ΙΟΣ 7.... δεν θυμαμε... το τελευταιο εχω



#5   monstergur

monstergur

    iPH Addict

  • 730 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 13/09/2014 - 19:18

7.1.2 θα εχεις..



#6   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/09/2014 - 19:31

εγώ σου προτείνω το 6 όχι το plus.



#7   MrSmith

MrSmith

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 13/09/2014 - 19:41

Blackberry classic, κάτι διαφορετικό.

#8   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/09/2014 - 22:19

Lg g2 ή lg g3 αν θες για ποιο μεγάλο θα έχεις ποιο πολλά πράγματα να κάνεις ποιο εύκολα και μεγαλύτερη ελευθερία και δεν θα χρειάζεσαι να ξημερωβραδιάζεσαι στα fora να διαβάζεις για να μάθεις να κάνεις κάτι και θα σου περισσέψουν και αρκετά χρήματα μιας και οι συσκευές ποιο πάνω που σου αναφέρω είναι στα μισά περίπου λεφτά .


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#9   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 13/09/2014 - 22:33

εγώ σου προτείνω το 6 όχι το plus.

Και γω αυτό θα σου πρότεινα! Να πας στο 6 το απλό. Την ίδια κίνηση θα κάνω κι εγώ που τώρα έχω κι εγώ 4s.  :)



#10   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 15/09/2014 - 18:15

Προσωπικά θα πήγαινα σε note4. Ήμουνα χρήστης του note3 ( πουλήθηκε εν αναμονή του iPhone 6) και κάτοχος iPad. Τελικά θα ξαναεπιςτρεψω σε note 4.Το note εχει καλύτερη μπαταρία εχει μεγαλύτερη οθόνη με καλύτερη ανάλυση και περισσότερα ppi και είναι και λίγο πιο κοντό.

#11   arma1

arma1

    iPH Contributor

  • 1.414 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 15/09/2014 - 18:21

αν θες κατι σαν iphone πας blackberry (κοιτα z10-z30 τρεχουν και android εφαρμογες), κανεις τα παντα ολα καλυτερα απ οτι με iphone, απλα δεν εχει την τεραστια υποστηριξη της apple



#12   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/09/2014 - 09:37

Εγώ Droid για 1η συσκευή, δεν αγοράζω.

Για 2η, φυσικά.



#13   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 16/09/2014 - 10:01

Εγώ φίλε μου έκανα την μετάβαση μετά από τόσα χρόνια και πήρα το HTC One M8. Θα σου πω απλά ότι το κινητό τα σπάει. Μην ακούς αυτά που λένε ότι το Android είναι έτσι και είναι αλλιώς. Ο καθένας παίρνει ότι του ταιριάζει φυσικά. Δεν έχει να ζηλέψει τίποτα το Android από το iOS. Και απ'ότι βλέπω όταν βγει και το Android L θα τρέχει ακόμα καλύτερα. Για εμένα αξίζει να κάνεις την μετάβαση και όχι απλά σε Android αλλά γενικά μια αλλαγή. Τα παιδιά επάνω είπαν για τα blackberry. Προχθές πήγα στο σπίτι ενός φίλου που έχει το Z30 και μπορώ να πω ότι έμεινα. Δεν περίμενα να τρέχει τόσο καλά. Η Apple βγάζει πολύ καλές συσκευές με τα μείον πάντα του λειτουργικού αλλά δεν γίνεται πάντα να ακολουθούμε τις τιμές τις . Αν θέλεις κάτι απλό σίγουρα το iOS είναι η λύση αλλά αν δεν σε πειράζει να έχεις κάτι ελάχιστα πιο πολύπλοκο αλλά να μπορείς να του αλλάξεις τα φώτα και να κάνεις ότι θέλεις τότε καλώς ήρθες στο club. Εννοείται ότι όλα τα παραπάνω είναι καθαρά προσωπική γνώμη.

#14   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/09/2014 - 13:15

"Eλάχιστα πολύπλοκο" δεν το λες το Android.

Επίσης, "απλό" δεν είναι το iOS, είναι "ΕΥΧΡΗΣΤΟ". Έχει διαφορά, δες την εξήγηση των λέξεων σε λεξικό.



#15   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 16/09/2014 - 13:43

"Eλάχιστα πολύπλοκο" δεν το λες το Android.
Επίσης, "απλό" δεν είναι το iOS, είναι "ΕΥΧΡΗΣΤΟ". Έχει διαφορά, δες την εξήγηση των λέξεων σε λεξικό.

Αφού κάνετε τον κόπο να απαντήσετε διαβάστε και καλύτερα αυτά που γράφω. Όπως εγγραψα και πιο πάνω είναι καθαρά προσωπική μου γνώμη. Εγώ το βλέπω ελάχιστα πολύπλοκο γιατί είναι για μένα που μόλις πιάσω κινητό στα χέρια μου μετά από λίγο έχω καταλάβει πάνω κάτω τι παίζει. Για έναν άλλο μπορεί να φαίνεται πολύ δύσκολο στην χρήση. Είναι πάντα η προσωπική μου γνώμη και αυτό μεταφέρω στον άνθρωπο που άνοιξε το thread. Όντως το iOS είναι πιο εύχρηστο αλλά εξαρτάται πάντα από την οπτική γωνία. Όσον αφορά το πρόβλημα των λέξεων νομίζω ο φίλος μας μόλις δει τι εγγραψα θα καταλάβει τι εννοώ. Είμαστε σε τεχνολογικό φόρουμ και όχι στο φόρουμ του Μπαμπινιωτη. Αν δεν χρησιμοποιώ κάποιες φορές τους σωστούς όρους δεν νομίζω να αξιζω τον λιθοβολισμο. Βασικά δεν ξέρω γιατί δεν λύνεται τα κόμπλεξ σας έξω από τα φόρουμ και τα βγάζετε όλα εδώ μέσα. Και δεν είναι απλά το θέμα με την διόρθωση της λέξης αλλά γενικά εγώ δεν θα σχολιάζα ποτέ το γραμματικο λάθος ενός χρήστη γιατί από την στιγμή που κατάλαβαν όλοι είναι κρίμα να τον κάνω να αισθανθεί άσχημα για μια βλακεια. Μια παρέα είμαστε στο κάτω κάτω και ας γράψουμε και καμιά μακακια. Φιλικά πάντα απλά με πείραξε λίγο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες