Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

iphone 6 or...?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
39 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 18/09/2014 - 12:29

"Eλάχιστα πολύπλοκο" δεν το λες το Android.
Επίσης, "απλό" δεν είναι το iOS, είναι "ΕΥΧΡΗΣΤΟ". Έχει διαφορά, δες την εξήγηση των λέξεων σε λεξικό.

Έφυγα απο iPhone και πήγα σε android και δεν βρήκα κάποια δυσκολία .δεν ειναι πια και τόσο πολύπλοκο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   redcom7

redcom7

    iPH Enthousiast

  • 552 μηνύματα
  • Twitter:@redcom7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/09/2014 - 12:41

ειμαι πλεον με android και g2 το οποιο ειναι τιμιο και καταπληκτικο ....

 

 

μπορει να παρω ευκολα και iphone 6 αλλα δυστυχως βλεπω οτι η αλλη πλευρα με m8 g3 note3 ειναι πολυ καλες επιλογες ...

 

 

 

οποιος δωσει το android 2 εβδομαδες χρονικο περιθωριο δυσκολα γυριζει παλι σε συσκευες 700-800ε με πολλα πραγματα να λειπουν ....



#18   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/09/2014 - 12:50

Αφού κάνετε τον κόπο να απαντήσετε διαβάστε και καλύτερα αυτά που γράφω. Όπως εγγραψα και πιο πάνω είναι καθαρά προσωπική μου γνώμη. Εγώ το βλέπω ελάχιστα πολύπλοκο γιατί είναι για μένα που μόλις πιάσω κινητό στα χέρια μου μετά από λίγο έχω καταλάβει πάνω κάτω τι παίζει. Για έναν άλλο μπορεί να φαίνεται πολύ δύσκολο στην χρήση. Είναι πάντα η προσωπική μου γνώμη και αυτό μεταφέρω στον άνθρωπο που άνοιξε το thread. Όντως το iOS είναι πιο εύχρηστο αλλά εξαρτάται πάντα από την οπτική γωνία. Όσον αφορά το πρόβλημα των λέξεων νομίζω ο φίλος μας μόλις δει τι εγγραψα θα καταλάβει τι εννοώ. Είμαστε σε τεχνολογικό φόρουμ και όχι στο φόρουμ του Μπαμπινιωτη. Αν δεν χρησιμοποιώ κάποιες φορές τους σωστούς όρους δεν νομίζω να αξιζω τον λιθοβολισμο. Βασικά δεν ξέρω γιατί δεν λύνεται τα κόμπλεξ σας έξω από τα φόρουμ και τα βγάζετε όλα εδώ μέσα. Και δεν είναι απλά το θέμα με την διόρθωση της λέξης αλλά γενικά εγώ δεν θα σχολιάζα ποτέ το γραμματικο λάθος ενός χρήστη γιατί από την στιγμή που κατάλαβαν όλοι είναι κρίμα να τον κάνω να αισθανθεί άσχημα για μια βλακεια. Μια παρέα είμαστε στο κάτω κάτω και ας γράψουμε και καμιά μακακια. Φιλικά πάντα απλά με πείραξε λίγο.

Μην ανησυχείς αφού θέλει να δούμε λεξικό ορίστε, το επίθετο απλός , -ή, -ό, έχει διάφορες έννοιες αναλόγως πως θα χρησιμοποιηθεί και όλοι καταλάβαμε τι ήθελες να πεις και δεν έχεις κάνει γραμματικό λάθος

 

[που αποτελείται ή έχει κατασκευαστεί από μικρό αριθμό στοιχείων και επομένως είναι πιο εύκολος]

oppo.png απλός: απλή κατασκευή / συσκευή

ref.png εύχρηστος


Τελευταία επεξεργασία από: vanni, 18/09/2014 - 12:51

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#19   colonel

colonel

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 18/09/2014 - 14:19

καλησπέρα στα παιδιά του φόρουμ...
Νέο μέλος θέλω τα φώτα σας..

σε λίγες μέρες στις 8/10 λήγει η προθεσμία ανανέωσης των τηλεφωνικών μου γραμμών...

Με συμβόλαιο οικογενειακό και επιδότηση γύρω στα 600 ευρώ και για τις 2 γραμμές σε 24 μηνες συμβάσεις,αποφάσισα να αναβαθμιστώ απο το προηγούμενο iphone 4 που είχα σε νέο Iphone ...

Τώρα τίθεται ένα μεγάλο ερώτημα..Με λίγα επιπλεον χρήματα μπορώ να πάρω το 5s στα 740 ευρώ αλλα μόνο απο καταστήματα cosmote shop,γερμανός μιας και εκει μονο μπορώ να ´´χαλάσω ´´ την επιδότηση μου!!!

Τι να κάνω;; Λεει η ιστορία πως οταν βγαίνει ενα νεο μοντέλο η προηγούμενη εκδοση πέφτει λιγο στην τιμή..

Πτώση δεν εχω δει μεχρι σήμερα στο 5s!!!

Ποιά θα είναι η τιμή του iphone 6 ;;

Να ρισκάρω εως τις 8/10 και να πάρω το νέο μοντέλο;;

Θα προλάβω;;Τι λέτε; Ή θα αργήσει;;

Δεν ξέρω ρε παιδιά με εχει πιάσει μια αναποφασιστηκότητα τι να πω;; Το κατι αλλο...

Ενα ειναι σίγουρο οτι θα αναβαθμιστώ θα αναβαθμιστώ αλλα τι να παρω;; Iphone 5s ή Iphone 6??

Με εκτίμηση Νεκτάριος...

#20   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/09/2014 - 14:24

Eγώ θα περίμενα λίγο περισσότερο για το 6ς.
(Έτσι μάλλον θα κάνω κι εγώ με το 5άρι μου).



#21   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 18/09/2014 - 14:29

καλησπέρα στα παιδιά του φόρουμ...
Νέο μέλος θέλω τα φώτα σας..

σε λίγες μέρες στις 8/10 λήγει η προθεσμία ανανέωσης των τηλεφωνικών μου γραμμών...

Με συμβόλαιο οικογενειακό και επιδότηση γύρω στα 600 ευρώ και για τις 2 γραμμές σε 24 μηνες συμβάσεις,αποφάσισα να αναβαθμιστώ απο το προηγούμενο iphone 4 που είχα σε νέο Iphone ...

Τώρα τίθεται ένα μεγάλο ερώτημα..Με λίγα επιπλεον χρήματα μπορώ να πάρω το 5s στα 740 ευρώ αλλα μόνο απο καταστήματα cosmote shop,γερμανός μιας και εκει μονο μπορώ να ´´χαλάσω ´´ την επιδότηση μου!!!

Τι να κάνω;; Λεει η ιστορία πως οταν βγαίνει ενα νεο μοντέλο η προηγούμενη εκδοση πέφτει λιγο στην τιμή..

Πτώση δεν εχω δει μεχρι σήμερα στο 5s!!!

Ποιά θα είναι η τιμή του iphone 6 ;;

Να ρισκάρω εως τις 8/10 και να πάρω το νέο μοντέλο;;

Θα προλάβω;;Τι λέτε; Ή θα αργήσει;;

Δεν ξέρω ρε παιδιά με εχει πιάσει μια αναποφασιστηκότητα τι να πω;; Το κατι αλλο...

Ενα ειναι σίγουρο οτι θα αναβαθμιστώ θα αναβαθμιστώ αλλα τι να παρω;; Iphone 5s ή Iphone 6??

Με εκτίμηση Νεκτάριος...


Η λυση ειναι μια. Ζητας μειωση παγιου κ αγορα ο,τι θες απο skroutz.

You'll Never Walk Alone


#22   colonel

colonel

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 18/09/2014 - 14:29

Φίλε μου Crisk έχεις καποια ενδειξη για πτώση τιμής του Iphone 5s??

Τουλάχιστον αν ειναι και παρω αυτο να αξίζει τον κόπο..

Γιατί τωρα η τιμή του στα 749 ευρώ είναι..Και αν είναι η ίδια τιμή του Iphone 6 ε τοτε τραβάς τα μαλλιά σου ...

Λογικά λενε πως πεφτει η τιμή του προηγούμενου μοντέλου...Αλλα κι αν ναι ποσο θα πεσει;;

Εγω λόγω του οτι μένω στην Μυτιλήνη υπάρχει 16% φορολόγηση...γύρω στα 698 ευρώ το βρήκα το 5s απο Cosmote Shop Μυτιλήνης...

Γαμω την τρέλα μου τι να κάνω;;

#23   colonel

colonel

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 18/09/2014 - 18:58

Η λυση ειναι μια. Ζητας μειωση παγιου κ αγορα ο,τι θες απο skroutz.

Μπα δεν υπάρχουν τοσα μετρητά...

Για πρώτη φορά θα εκμεταλευτώ το προνόμιο της επιδότησης...

Τώρα πιό προνόμιο;; Ε ας το πούμε προνόμιο μιας και την συσκευή ουσιαστικά την αγοράζεις μέσω του παγίου!!!

Αλλά Anyway!!!

#24   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 18/09/2014 - 19:57

Με τον τροπο που σου λεω βγαινεις σιγουρα 200-300ε κερδισμενος γιατι το 5s κανει καπου 500ε αφου εχεις κ λιγοτερο φπα στο νησι. Ισως κ παραπανω κερδισμενος αν εξασφαλισεις καλη μειωση παγιου αντι για επιδοτηση συσκευης.
Αλλα ναι, αν δεν εχεις μετρητα ειναι ενα θεμα.

You'll Never Walk Alone


#25   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/09/2014 - 09:46

Φίλε μου Crisk έχεις καποια ενδειξη για πτώση τιμής του Iphone 5s??

Τουλάχιστον αν ειναι και παρω αυτο να αξίζει τον κόπο..

Γιατί τωρα η τιμή του στα 749 ευρώ είναι..Και αν είναι η ίδια τιμή του Iphone 6 ε τοτε τραβάς τα μαλλιά σου ...

Λογικά λενε πως πεφτει η τιμή του προηγούμενου μοντέλου...Αλλα κι αν ναι ποσο θα πεσει;;

Εγω λόγω του οτι μένω στην Μυτιλήνη υπάρχει 16% φορολόγηση...γύρω στα 698 ευρώ το βρήκα το 5s απο Cosmote Shop Μυτιλήνης...

Γαμω την τρέλα μου τι να κάνω;;

 

Eγώ μίλησα ότι θα περιμένω για την "s" σειρά, καθώς παραδοσιακά πια οι "s" σειρές είναι πιο καλές, με λύσεις προβλημάτων κτλ. (αν και στην σειρά 5, η "s" έκδοση δεν ήταν και κάτι το πολύ σπουδαίο).

Επίσης, ποιός είπε να πας να το πάρεις από εδώ, από Πλαίσιο ή Πάμπλικ κτλ; Γιατί, για να πληρώνεις τους μεσάζοντες παραπάνω;

Το αγοράζεις από το εξωτερικό, από κάνα Βέλγιο, Γερμανία, κτλ.

Έτσι έκανα με το 5άρι εγώ, γλυτώνοντας 200 ευρώπουλα.



#26   colonel

colonel

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 19/09/2014 - 10:32

Eγώ μίλησα ότι θα περιμένω για την "s" σειρά, καθώς παραδοσιακά πια οι "s" σειρές είναι πιο καλές, με λύσεις προβλημάτων κτλ. (αν και στην σειρά 5, η "s" έκδοση δεν ήταν και κάτι το πολύ σπουδαίο).
Επίσης, ποιός είπε να πας να το πάρεις από εδώ, από Πλαίσιο ή Πάμπλικ κτλ; Γιατί, για να πληρώνεις τους μεσάζοντες παραπάνω;
Το αγοράζεις από το εξωτερικό, από κάνα Βέλγιο, Γερμανία, κτλ.
Έτσι έκανα με το 5άρι εγώ, γλυτώνοντας 200 ευρώπουλα.

Μετά απο πολλές σκέψεις και βασανα αναποφασιστηκότητας αποφάσισα για το 5s...

Σωστά τα λες μια χαρά εχεις απόλυτο δικιο θυμάμαι την τοτε αγορα του Iphone 4 το 2011 παραμονες πριν βγει το 4s που ειχε ουσιαστικές διαφορές...

Όντως θεωρώ την αγορά των S μοντέλων κατι πολυ πολυ βελτιωμένο κυρίως σε Hardware...

Και θα κάνω υπομονή να περιμενω το 6s γιατί αυτο το πραγμα με την καμερα αν επαλυθευτεί απο τις φωτογραφίες και ειναι τοσο ´´εξογκωματική ´´ ειλικρινά θα με χαλάσει γιατι τετοιες κάμερες ουτε στο πιο φθηνό κινέζικο Android τηλέφωνο δεν συνανταμε σημερα..Στα περισσότερα αν οχι σε ολα θεωρω πως ειναι ´´φλατ ´´...

Γι αυτο και εκτιμώ πως τετοια κατασκευαστικά λάθη διορθώνονται σε επομενες εκδοσεις ´´s " !!!

Λες ρε παιδί μου και εφτιαξαν το τηλέφωνο και ξεχασαν να προσθέσουν την κάμερα Και τελικά την προσθεσαν στο τέλος..λες και την ξέχασαν και τελικά την κόλησαν χαχα

Τουλάχιστον αυτο το αποτέλεσμα μου βγάζει εμένα...

Και μιας και ανέφερες για καλυτερες τιμές απο Βέλγιο κτλ αν θες στείλε μου καποιο σοβαρό site ειτε που αγόρασες στο παρελθόν εσυ ή καποιος φίλος και ειναι οκ..

Και το κυριότερο να μην ειναι η συσκευή κλειδωμένη απο εκει που θα την παρουμε..!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: colonel, 19/09/2014 - 10:33


#27   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 19/09/2014 - 11:04

Καθε iphone ειναι καλυτερο απο το προηγουμενο. To 5αρι καλυτερο απο το 4s, το 6αρι καλυτερο απο το 5s. Το 6s θα ειναι καλυτερο απο το 6 αλλά χειροτερο απο το 7.

 

Αν θες 5s θα το παρεις απο Ελλαδα. Διαλεξε:

 

https://www.skroutz....ne-5S-16GB.html

 

Ξέχνα τα Βελγια κτλ.


You'll Never Walk Alone


#28   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 19/09/2014 - 12:54

Αν δεν θές το iphone 6 το μόνο που θα ήθελα να έχω είναι το Galaxy S5 (που έδωσα !!) ...έτσι τα πράγματα είναι απλά ...



#29   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/09/2014 - 14:10

Έφυγα απο iPhone και πήγα σε android και δεν βρήκα κάποια δυσκολία .δεν ειναι πια και τόσο πολύπλοκο

Δώσε το οποιοδήποτε Android σε παιδάκι 4-5 ετών και σε μεγάλο άνθρωπο 65-70 κι άνω ετών...
Και μετά, δώσ' τους ένα iOS κινητό.

 

Δες απλά τα αποτελέσματα (τα 'χω δει)...



#30   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/09/2014 - 14:31

εννοείς αφού το έχεις ενεργοποιήσει γιατί αλλιώς εξήγησε σε 65-70 ή 4-5 χρονών ότι για να ανοίξει για πρώτη φορά το κινητό του πρέπει να έχει υπολογιστή!!!


Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες