Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

iphone 6 or...?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
39 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 19/09/2014 - 15:30

Δώσε το οποιοδήποτε Android σε παιδάκι 4-5 ετών και σε μεγάλο άνθρωπο 65-70 κι άνω ετών...
Και μετά, δώσ' τους ένα iOS κινητό.

Δες απλά τα αποτελέσματα (τα 'χω δει)...

Παιδάκι 6 χρονών δεν εχει νόημα να εχει κινητό. Αγόρασα ταμπλετ android στο πεθερό μου ( 65 ετών ) και στην μητέρα μου 60 ετών . Το έμαθαν αμέσως .το λειτουργούν χωρίς πρόβλημα.
Εάν για σένα ειναι τόσο δύσκολο αλλάζει το πράγμα. Έφυγα απο iPhone (μιας και έχω ακόμα ipad) και πήγα σε αandroid. Δεν είδα καμοία δυσκολία.

Τελευταία επεξεργασία από: AvgoustisP, 19/09/2014 - 15:31


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 19/09/2014 - 15:31

εννοείς αφού το έχεις ενεργοποιήσει γιατί αλλιώς εξήγησε σε 65-70 ή 4-5 χρονών ότι για να ανοίξει για πρώτη φορά το κινητό του πρέπει να έχει υπολογιστή!!!


Όχι πια . Πλέον δεν χρειάζεται .

#33   colonel

colonel

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 19/09/2014 - 18:03

Καλησπέρα στους φίλους του Φόρουμ...

Ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας..

Υπάρχει κάποιος που έχει δοκιμάσει να εγκαταστήσει την εφαρμογή της Nova το Nova Go σε Iphone και συγκεκριμένα στο Iphone 4?

Γενικά αν ναι η λειτουργία της είναι οκ; Δηλαδή θα μπορούσε να πει κανείς να πει οτι με ασφάλεια θα μπορούσε να παρακολουθήσει κάποια ταινία η κάποιο ποδοσφαιρικό αγώνα;;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!

#34   yomak

yomak

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/09/2014 - 21:35

ενδιαφέροντα τα όσα είπατε.. ευχαριστώ όσους κατάφεραν και έμειναν εντός θέματος...

και τους άλλους τους ευχαριστώ αλλά για άλλους λόγους... αποδεικνύουν  ξανά την μαγκιά του πληκτρολογίου και την ηλιθιότητα της τεχνολογίας...
άσχετο... ρε  colonel η ερώτηση για το nova on the go σου φαίνετε σχετική με αυτό που ρώτησα ή είδες φως και μπήκες?



#35   colonel

colonel

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 22/09/2014 - 08:10

ενδιαφέροντα τα όσα είπατε.. ευχαριστώ όσους κατάφεραν και έμειναν εντός θέματος...
και τους άλλους τους ευχαριστώ αλλά για άλλους λόγους... αποδεικνύουν ξανά την μαγκιά του πληκτρολογίου και την ηλιθιότητα της τεχνολογίας...
άσχετο... ρε colonel η ερώτηση για το nova on the go σου φαίνετε σχετική με αυτό που ρώτησα ή είδες φως και μπήκες?


Είδα οτι είσαι όμορφος ρε φίλε και μπήκα να σου κάνω καμάκι...

#36   colonel

colonel

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 22/09/2014 - 08:11

ενδιαφέροντα τα όσα είπατε.. ευχαριστώ όσους κατάφεραν και έμειναν εντός θέματος...
και τους άλλους τους ευχαριστώ αλλά για άλλους λόγους... αποδεικνύουν ξανά την μαγκιά του πληκτρολογίου και την ηλιθιότητα της τεχνολογίας...
άσχετο... ρε colonel η ερώτηση για το nova on the go σου φαίνετε σχετική με αυτό που ρώτησα ή είδες φως και μπήκες?


Είδα οτι είσαι όμορφος ρε φίλε και μπήκα να σου κάνω καμάκι...

#37   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/09/2014 - 11:25

Παιδάκι 6 χρονών δεν εχει νόημα να εχει κινητό. Αγόρασα ταμπλετ android στο πεθερό μου ( 65 ετών ) και στην μητέρα μου 60 ετών . Το έμαθαν αμέσως .το λειτουργούν χωρίς πρόβλημα.
Εάν για σένα ειναι τόσο δύσκολο αλλάζει το πράγμα. Έφυγα απο iPhone (μιας και έχω ακόμα ipad) και πήγα σε αandroid. Δεν είδα καμοία δυσκολία.

Δεν είπα ότι "έχει νόημα να έχει κινητό" παιδάκι.
Είπα, δες πόσο απλό είναι και πόσο εύκολα το μαθαίνουν. Το ίδιο ισχύει και για μεγάλους που δεν πολυ-έχουν σχέση με τεχνολογία - το iOS είναι πανεύκολο.

Τεσπα, γνώμη μου και δεν μου την αλλάζεις.

Αndroid για βασική συσκευή μου, δεν θα 'παιρνα ούτε κι αν μου χάριζαν ένα Note4.



#38   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 22/09/2014 - 11:43

Δεν είπα ότι "έχει νόημα να έχει κινητό" παιδάκι.
Είπα, δες πόσο απλό είναι και πόσο εύκολα το μαθαίνουν. Το ίδιο ισχύει και για μεγάλους που δεν πολυ-έχουν σχέση με τεχνολογία - το iOS είναι πανεύκολο.
Τεσπα, γνώμη μου και δεν μου την αλλάζεις.
Αndroid για βασική συσκευή μου, δεν θα 'παιρνα ούτε κι αν μου χάριζαν ένα Note4.

Δεν προσπαθώ να σου αλλάξω γνώμη απλά έχουν αλλάξει τα πράγματα. Προφανώς κάποτε να ήταν ποιο δύσκολο. Τα πιτσιρίκια μου όσο εύκολα έμαθαν το iOS άλλο τόσο εύκολα έμαθαν το android.
Ίσως έχεις καιρό να ασχοληθείς με android ή δεν το έχεις δουλέψει ποτέ οπότε πάω πάσο. Είμαι χρήστης και των δυο συστημάτων. Εγώ θα αλλάξω το note3 μόνο για το Note4. Το iPad mini απλά δεν το αλλάζω με τίποτα.

Ps : εάν σου χαρίσουν το note 4 και δεν το θέλεις εγώ είμαι εδώ
για να σε απαλλάξω.

Τελευταία επεξεργασία από: AvgoustisP, 22/09/2014 - 11:48


#39   yomak

yomak

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2014 - 17:45

Είδα οτι είσαι όμορφος ρε φίλε και μπήκα να σου κάνω καμάκι...

να πας σε γιατρο να σε κοιταξει τοτε γιατι το οτι δεν βλεπεις καλα ειναι σιγουρο. και ασχετο ποστ και ασχετοσ στο καμακι



#40   colonel

colonel

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 24/09/2014 - 21:27

Εντάξει οκ θα πάω σε γιατρό και αν ο γιατρός είναι καλός θα στον συστήσω να πας κι εσυ να κοιταχτείς...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες