Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Τα iPhone 6 και iPhone 6 Plus σε σύγκριση με ανταγωνιστικά μοντέλα Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
154 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 30/09/2014 - 17:13

Ωραια !!! Να μην περιμενουμε δηλ... Να δειξουμε το UI προτου ερθουν τα data ... Και τι να δειχνει το UI κυριε εξυπνε μεχρι να ερθουν τα data ??

Ποσο δηθεν εισαι ρε φιλε !!! Κανε ενα απλο πειραμα (και 'συ και οσοι αλλοι θελετε ). Ανοιξτε το facebook απο το super-duper PC σας και ταυτοχρονα απο το κινητο σας (οποιο και να ειναι αυτο). Αν το επαναλαβετε αρκετες φορες καποιες φορες το κινητο θα ανοιξει πρωτο .. Τι σημαινει αυτο ? Οτι το κινητο ειναι ισχυροτερο απο το PC ?? 

 

Επειδη εχω καταλαβει οτι εχεις να κανεις με digital TV (και ισως IPTV) ρωτα τους μηχανικους συναδελφους σου για τα διαφορα trick που χρησιμοποιουνται για να μειωσουν τον χρονο που αντιλαμβανεται ο χρηστης κατα το channel change (αν δεν το ξερεις ηδη, to channel change time και ο ελεγχος του ειναι ενα σημαντικο challenge στο IPTV). Για παραδειγμα, πολλα συστηματα επειδη ειναι πιο ευκολο να εχουν ηχο πριν εχουν το πρωτο frame απο την εικονα παιζουν τον ηχο ενω το καναλι δεν εχει ακομη αλλαξει. Ειναι trick ομως. Η εικονα απο το καινουριο καναλι δεν θα ερθει γρηγοροτερα. Μην ξεγελιεσαι ! Απο αυτα τα κολπα δεν μπορεις να βγαλεις συμπερασματα για την ισχυ του STB.

Oρκίζομαι ενώπιον του φόρουμ αν γινόταν να συνομιλήσω μαζί σας ειλικρινά θα το έκανα αλλά δεν γίνεται, μου αλλάζεις συνέχεια θέμα. Ρε θα τρελαθούμε ειλικρίνα τι δουλειά έχει αυτά που λέμε με IPTV ΟΤΕTV;
 
ΥΓ: Ζήτω το iPhone. Kάτω το κακό Android . ΤΕΛΟΣ


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 30/09/2014 - 17:17

 

Oρκίζομαι ενώπιον του φόρουμ αν γινόταν να συνομιλήσω μαζί σας ειλικρινά θα το έκανα αλλά δεν γίνεται, μου αλλάζεις συνέχεια θέμα. Ρε θα τρελαθούμε ειλικρίνα τι δουλειά έχει αυτά που λέμε με IPTV ΟΤΕTV;
 
ΥΓ: Ζήτω το iPhone. Kάτω το κακό Android . ΤΕΛΟΣ

 

και αυτο ειναι δεσμευση??



#138   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 30/09/2014 - 18:15

3898690-9003209238-200.g.gif


@CaLi@


#139   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 30/09/2014 - 19:07

Oρκίζομαι ενώπιον του φόρουμ αν γινόταν να συνομιλήσω μαζί σας ειλικρινά θα το έκανα αλλά δεν γίνεται, μου αλλάζεις συνέχεια θέμα. Ρε θα τρελαθούμε ειλικρίνα τι δουλειά έχει αυτά που λέμε με IPTV ΟΤΕTV;
 
ΥΓ: Ζήτω το iPhone. Kάτω το κακό Android . ΤΕΛΟΣ


Από τα post σου είναι φανερό ότι όχι μόνο δεν καταλαβαίνεις τι παίζεται αλλά και ότι δεν έχει υπάρχει ελπίδα να καταλάβεις ακόμη και αν προσπαθήσω να σου εξηγήσω.

Η κολοτουμπα στο μεταξύ πάει σύννεφο. Σε ένα ποστ σου επιμένεις ότι δεν είναι network bound και ότι (άκουσον άκουσαν) το Twitter app είναι CPU Bound. Και σε ένα επόμενο post λες ότι είναι network bound αλλά οι εφαρμογές είναι κακό γραμμένες και θα επρεπε να δείχνουν το UI πριν ανανεώσουν το feed από τον server. Τι είναι τελικά ?? δεν μπορείς να κρυφτείς από μένα dream...

Τέλος, να σου θυμίσω ότι εγώ δεν είπα τίποτε για "κακό" android σε όλη αυτή την συζητηση. Στην πραγματικότητα αδιαφορώ για το android και για αυτό δεν θα με βρεις σε κανένα android forum να την πέφτω στα fandroids. ΕΣΥ είσαι που εδώ και ένα μήνα μας έχεις ζαλίσει αναπαράγοντας οποίο μαλακισμενο anti-Apple video πέσει στην αντίληψη σου εδώ . Έχεις γίνει χειρότερος από τις χαζογκομενες στο FB που προσπαθούν να μας πείσουν ότι το γεγονός ότι ο Αύγουστος είχε 5 Κυριακές και 5 σαββατα είναι σπάνιο και σημαντικό. Ε λοιπόν δεν είναι ούτε σπάνιο ούτε και σημαντικό όπως δεν είναι και τα post σου όλον αυτό το μήνα. Και το τρολλαρισμα έχει τα όρια του ....

#140   tsamstr

tsamstr

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2014 - 21:37

Όποιος ξέρει τι πάει να πει xda developers θα καταλάβει..


An Android Enthusiast's Apple iPhone 6 Challenge:

Τελευταία επεξεργασία από: tsamstr, 02/10/2014 - 21:46


#141   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 03/10/2014 - 07:27

iPhone 6 vs. Galaxy S5 vs. HTC One (M8) Speed Test

 

 

 

Παλιό Android.. Ξουτ ξουτ.. :P


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 03/10/2014 - 07:27

@CaLi@


#142   Amaretos

Amaretos

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 03/10/2014 - 07:36

Εξυπνο τεστ !



#143   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 03/10/2014 - 08:20

Εχει πολλά κενά η θεωρία του .... τέλος πάντων είναι όμως ένα δείγμα !!



#144   OhYeah

OhYeah

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/10/2014 - 02:25

Έχω δώσει δεκάδες ευκαιρίες σε Android ναυαρχίδες παράλληλα με τις μηλοσυσκευές μου, με 2 και 3GB μνήμη, με διπύρηνους, τετραπύρηνους και οχταπύρηνους επεξεργαστές, με Ice Cream, Jelly Bean,Kit Kat, με δεκάδες MOD τύπου vanilla/AOSP, Cyanogen, κλπ. ΑΛΛΑ...

...Είναι που είναι λαίμαργο το Android λόγο το ότι "κάθεται ολόκληρη στρώση Java" πάνω από τον Linux πυρήνα του και έτσι καταναλώνει τον άμπακο σε πόρους συστήματος (εξού και "αναγκαστικό τουμπάνιασμα" σε μνήμη κλπ.), πασαλείβουν και το MUI η εκάστοτε εταιρία με ένα σωρό σκουπίδια (βλέπε TouchWiz κλπ.) και εν τέλη δημιουργούνται αυτά τα τερατουργήματα, τα οποία σε ανυποψίαστη στιγμή μπορούν να σου καταστρέψουν την ημέρα ή και το μήνα/χρόνο με την ανισορροπία/αναξιοπιστία τους (πχ. σε περίπτωση κατεστραμμένης κάρτας microSD, κρασαρίσματος λειτουργικού σε βασική διεργασία, κλπ.) οπότε, τελικά, μακριά και... ΦΟΒΙΣΜΕΝΟΙ !!!

 

ΥΓ. Δεν είχα δει ΠΟΤΕ στη ζωή κρασάρισμα του τηλεφωνικού μέρους ενός λειτουργικού εν ώρα κλήσης, ούτε σε Palm OS, ούτε σε Symbian, αλλά ούτε και σε Blackberry OS, Windows Phone και iOS. Το Android όμως με αξίωσε να το δω και αυτό! (μεταξύ άλλων...)

 



#145   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 04/10/2014 - 02:53

 

3898690-9003209238-200.g.gif

 

ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΠΕΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΕΚΛΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ 

 

//σορυ_για_το_off_topic :D



#146   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 04/10/2014 - 04:51

ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΠΕΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΕΚΛΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

//σορυ_για_το_off_topic :D


Χα χα χα!!!! :)

@CaLi@


#147   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 04/10/2014 - 08:02

Όποιος ξέρει τι πάει να πει xda developers θα καταλάβει..


An Android Enthusiast's Apple iPhone 6 Challenge:

εγω προσωπηκα το ηξερα το xda εφταγμα mod και αλαζα roms στα win mobile οταν το android ειχε ενα θεμα κατω κατω... τι σημαινει οτι δεν πρεπει να εχω iphone?


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#148   chris79

chris79

    iPH User

  • 164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 05/10/2014 - 10:25

Πάντως θέλω να πω Οτι όσοι χρήστες android νομίζουν οτι τα iPhone είναι ευαίσθητα λόγω της premium κατασκευής τους είναι απλά γελασμένοι .Το τηλέφωνο μου έχει πέσει στον ενάμιση χρόνο 10 φορές και δεν έχει πάθει ΤΙΠΟΤΑ.Αυτα για να μη λέμε πάντα οτι πλαστικό είναι και πιο ανθεκτικό γιατί διαβάζω διάφορα .Όπως και εγώ ζηλεύω την απλότητα του android(και μόνο αυτή χωρίς τα lag) ας παραδεχτεί ο καθένας την ανωτερότητα της apple σε όλους τους τομείς .ολα αυτά χωρίς να είμαι κολλημένος (απορώ πως κάποιοι πορωνονται) και με την ελπίδα οτι κάποτε το android θα βγάλει ισαξια κινητα..Ίσως Note 4 αλλά μου φαίνεται πολύ δυσχρηστο στην καθημερινότητα..

Τελευταία επεξεργασία από: chris79, 05/10/2014 - 10:25


#149   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/10/2014 - 10:22

Πάντως θέλω να πω Οτι όσοι χρήστες android νομίζουν οτι τα iPhone είναι ευαίσθητα λόγω της premium κατασκευής τους είναι απλά γελασμένοι .Το τηλέφωνο μου έχει πέσει στον ενάμιση χρόνο 10 φορές και δεν έχει πάθει ΤΙΠΟΤΑ.Αυτα για να μη λέμε πάντα οτι πλαστικό είναι και πιο ανθεκτικό γιατί διαβάζω διάφορα .Όπως και εγώ ζηλεύω την απλότητα του android(και μόνο αυτή χωρίς τα lag) ας παραδεχτεί ο καθένας την ανωτερότητα της apple σε όλους τους τομείς .ολα αυτά χωρίς να είμαι κολλημένος (απορώ πως κάποιοι πορωνονται) και με την ελπίδα οτι κάποτε το android θα βγάλει ισαξια κινητα..Ίσως Note 4 αλλά μου φαίνεται πολύ δυσχρηστο στην καθημερινότητα..

Πλάκα κάνεις, έτσι; ΠΙΟ απλό το Android OS από το iOS; Μη το πεις παραέξω, οι ίδιοι οι Αντροιντάδες θα ξεκαρδιστούν.

Δώσε ένα iPhone κι ένα οποιοδήποτε Android σε ένα μικρό παιδάκι 4-6 ετών και δείτε με ποιο θα "πελαγώσει" και θα το "μαμίσει" και με ποιο αμέσως θα μπει στο νόημα.



#150   chris79

chris79

    iPH User

  • 164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 06/10/2014 - 10:35

Πλάκα κάνεις, έτσι; ΠΙΟ απλό το Android OS από το iOS; Μη το πεις παραέξω, οι ίδιοι οι Αντροιντάδες θα ξεκαρδιστούν.
Δώσε ένα iPhone κι ένα οποιοδήποτε Android σε ένα μικρό παιδάκι 4-6 ετών και δείτε με ποιο θα "πελαγώσει" και θα το "μαμίσει" και με ποιο αμέσως θα μπει στο νόημα.

Εννοω χωρις itunes το βλεπει σαν εξωτερικο το pc και αλλα τετοια που αν γινεις jb και κατεβασεις κανα δυο προγράμματα εξαλείφεται αυτό αλλα παλι κατα τη γνωμη μου το android ειναι πιο απλο.γνωμες ειναι αυτες:rolleyes:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες