Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Τα iPhone 6 και iPhone 6 Plus σε σύγκριση με ανταγωνιστικά μοντέλα Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
154 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 30/09/2014 - 03:04

Ρε παιδιά αν πάρω Sumsung από την Κορέα, θα χωράει τις κάρτες μου στην Αμερική?

 

Επείγον απαντήστε Pls...

 

 

Καθίστε να τρώγεστε και άλλο, κάνει καλό στην ψυχική σας ηρεμία...
Πάντα θα υπάρχουν αστοχίες σε τέτοια υλικά, πάντα θα υπάρχουν 2 πλευρές, το θέμα είναι να μην πέσεις στην λούμπα και να χαρείς όσο μπορείς αυτό που επέλεξες... Και όχι να κράζει ο ένας το άλλον γιατί πάντα θα υπάρχουν αστοχίες για να την πει ο ένας στο άλλον, όπως καλή ώρα και από τις 2 εταιρίες..

 

Δώστε πόνο!!!! Εγώ μια φορά το έγραψα στην αρχή του θέματος και το έκανα.. Πάντα ποπ κορν για να διαβάζω αυτό το καταπληκτικό θέμα!!!

Μα ρε συ και εγώ το ίδιο λέω από κάποια ποστ πριν. Δεν χαίρομαι ούτε λυπάμαι. Το ίδιο πράγμα είπαμε, ότι πάντα θα υπάρχουν αστοχίες και σχεδιαστικά λάθη/ελατώματα... Αλλά ποιος μας ακούει είναι το θέμα!! :/



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 30/09/2014 - 10:33

Nexus 5 vs iPhone 6 - App opening speed

 

 

 

 

Μάλιστα τηλέφωνο του 2013 με το high end κατα τα λεγόμενα ......... του 2015 :D

 

ΥΓ: Που να ήταν και πειραγμένο το ζιγκλερακι με καμια custom Rom η κανενα  Custom Kernel :P



#108   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 30/09/2014 - 10:44

 

Nexus 5 vs iPhone 6 - App opening speed

 

 

 

 

Μάλιστα τηλέφωνο του 2013 με το high end κατα τα λεγόμενα ......... του 2015 :D

 

ΥΓ: Που να ήταν και πειραγμένο το ζιγκλερακι με καμια custom Rom η κανενα  Custom Kernel :P

 

Τι ακριβως συγκρινεις? νομιζεις οτι ο κωδικας στις εφαρμογες ειναι ιδιος? 


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#109   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 30/09/2014 - 10:47

 

Nexus 5 vs iPhone 6 - App opening speed

 

 

 

 

Μάλιστα τηλέφωνο του 2013 με το high end κατα τα λεγόμενα ......... του 2015 :D

 

ΥΓ: Που να ήταν και πειραγμένο το ζιγκλερακι με καμια custom Rom η κανενα  Custom Kernel :P

 

Συνεχισε αυτα τα Posts και θα χασεις οση αξιοπιστια σου εχει απομεινει !!!  Καταλαβαινεις οτι καθε μια απο αυτες τις εφαρμογες που ανοιξε δεν ειναι παρα ενας client σε ενα Web Service ?? H υπολογιστικη ισχυ δεν εχει τιποτε να κανει με το ποσο γρηγορα ανοιγουν η οχι (αν αυτο σε ενδιαφερει καλα θα κανεις να δεις κανενα Benchmark αλλα οχι της Sammy, ειναι πειραγμενα). 

 

Απο την αλλη, αυτου του ειδους τα τεστ παροτι καθοριζονται απο το δικτυο και τις συνθηκες του δικτυου ειναι εντελως ακταλληλα για να προσδιοριστει η ταχυτητα του network stack σε καθε συσκευη (λογω της καταφανους ελειψης καθε επιστημονικα αποδεκτης-engineering sound  μεθοδολογιας ).

 

Αυτα τα τεστ ειναι μονο για να χαιρονται wanabee geeks σαν εσενα !! Απολαυσε τα οσο θες (υπευθυνα) μονος σου. Απαλλαξε μας ομως απο αυτα, please, δεν ειναι ουτε διασκεδαστικο, ουτε επιμορφωτικο ουτε χρησιμο να τα βλεπουμε και μεις ....



#110   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/09/2014 - 10:53

Χωρίς να έχω ιδιαίτερες γνώσεις πάνω στον προγραμματισμό, φαντάζομαι και ότι οι εφαρμογές που ανοίγουν για το 6άρι δεν είναι γραμμένες για αυτό αλλά γίνονται optimized μέχρι να αναβαθμιστουν. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#111   Sakis

Sakis

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2014 - 10:53

Κάτι τελευταίο από μένα διότι αρκετοί εδώ μέσα έχουν «φάει» πλύση εγκεφάλου…

 

Έχω iPhone από το 2008 έως την στιγμή που μιλάμε όπως και iPad από το 2011…android συσκευή είχα στο παρελθόν παράλληλα με τις παραπάνω συσκευές αλλά ουδέποτε ενθουσιάστηκα. Βέβαια τα τελευταία χρόνια αυτό σταδιακά αλλάζει. Το iPhone αποτέλεσε ένα τεχνολογικό θαύμα και αυτό είναι αναμφισβήτητο. Αλλά από τότε που βγήκε , το 2007, μέχρι σήμερα έχουν αλλάξει πολλά…

 

Διαβάζω κατά καιρούς ότι δεν υπάρχει ανάγκη τα νέα iphone να «φορούν» το μέγιστο της RAM η του επεξεργαστή, διότι η συσκευή μπορεί να λειτουργήσει ομαλά και χωρίς αυτά, αλλά με μικρότερης ισχύος (επεξεργαστή RAM κτλ).. Θα συμφωνήσω! Όντως δεν υπάρχει αυτή η ανάγκη και όντως μπορούν να λειτουργήσουν ομαλά. Το γιατί, έχει ειπωθεί κατά κόρων. Εκείνο όμως που δεν μπορώ να αντιληφτώ είναι γιατί οι συσκευές iPhone και iPad κρατούν τόσο ψιλά τις τιμές τους??? Από την στιγμή που συσκευές του ανταγωνισμού με καλύτερους επεξεργαστές και RAM άρα και υψηλότερο κόστος κατασκευής έχουν χαμηλότερες τιμές λιανικής…. κάποτε πληρώναμε την καινοτομία ως προστιθέμενη αξία των συσκευών αυτών , τώρα τι??? Οι συσκευές σήμερα είναι υπερτιμημένες και δεν προσφέρουν πολλά για να δικαιολογούν τις υψηλές τιμές τους , για μένα πλέον είναι ξεκάθαρη κοροϊδία…

 

Το  test του αρχικού Post (παρά τις όποιες ενστάσεις μου για την εγκυρότητα του)  είναι και αυτό μια ξεκάθαρη απόδειξη. Συγκρίνεται μια καινούργια συσκευή με σχεδόν διπλάσιο κόστος αγοράς αλλά χαμηλότερο κόστος κατασκευής από τις υπόλοιπες, να έχει λίγο καλύτερες επιδόσεις (και αυτό όχι σε όλα…)…και το τελικό ερώτημα είναι αυτό… αξίζει να δώσει κάποιος αυτή την διαφορά ???? η προσωπική μου απάντηση πλέον είναι ένα ξεκάθαρο ΟΧΙ. Πλέον μπορώ να κάνω τα πάντα που έκανα με ένα iPhone, με άλλες αξιόπιστες συσκευές που έχουν αισθητά χαμηλότερη τιμή!

 

Βέβαια υπάρχει η εξαίρεση για τα αγοράκια και τα κοριτσάκια που βρίσκονται στο άνθος της ηλικίας τους και θέλουν να κάνουν εντύπωση …αυτά εξαιρούνται άλλωστε λόγω ηλικίας και έχουν κάθε δικαίωμα να νομίζουν ότι μια τέτοια συσκευή τα κάνει ομορφότερα η καλύτερα άρα και καλώς πληρώνουν την όποια διαφορά… κάποια στιγμή θα επιστρέψουν στην πραγματικότητα … 



#112   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 30/09/2014 - 10:56

Χωρίς να έχω ιδιαίτερες γνώσεις πάνω στον προγραμματισμό, φαντάζομαι και ότι οι εφαρμογές που ανοίγουν για το 6άρι δεν είναι γραμμένες για αυτό αλλά γίνονται optimized μέχρι να αναβαθμιστουν. 

και optimisez να γινουν δεν εχει να κανει, σημασια εχει οτι αλλο κωδικα εχει μια ιοσ εφαρμογη αλλο μια ανδροιδ, δεν μπορεις να ξερεις τι εκτελει καθε μια οταν ανοιγει!

πχ στο tweeter ειδες οτι στο ιοσ εχει animation στην αρχη ανω στο ανδροιδ οχι! στα ιοσ εχεις και launch image αναγκαστηκα!

 

μια ιδια εφαρμογη σε διαφορετικες συσκευες θα ειχε νοημα, εδω οχι γιαυτο και βλεπεις μια το iphone μια το nexus να κερδιζει


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#113   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 30/09/2014 - 10:57

Κάτι τελευταίο από μένα διότι αρκετοί εδώ μέσα έχουν «φάει» πλύση εγκεφάλου…

 

Έχω iPhone από το 2008 έως την στιγμή που μιλάμε όπως και iPad από το 2011…android συσκευή είχα στο παρελθόν παράλληλα με τις παραπάνω συσκευές αλλά ουδέποτε ενθουσιάστηκα. Βέβαια τα τελευταία χρόνια αυτό σταδιακά αλλάζει. Το iPhone αποτέλεσε ένα τεχνολογικό θαύμα και αυτό είναι αναμφισβήτητο. Αλλά από τότε που βγήκε , το 2007, μέχρι σήμερα έχουν αλλάξει πολλά…

 

Διαβάζω κατά καιρούς ότι δεν υπάρχει ανάγκη τα νέα iphone να «φορούν» το μέγιστο της RAM η του επεξεργαστή, διότι η συσκευή μπορεί να λειτουργήσει ομαλά και χωρίς αυτά, αλλά με μικρότερης ισχύος (επεξεργαστή RAM κτλ).. Θα συμφωνήσω! Όντως δεν υπάρχει αυτή η ανάγκη και όντως μπορούν να λειτουργήσουν ομαλά. Το γιατί, έχει ειπωθεί κατά κόρων. Εκείνο όμως που δεν μπορώ να αντιληφτώ είναι γιατί οι συσκευές iPhone και iPad κρατούν τόσο ψιλά τις τιμές τους :huh: Από την στιγμή που συσκευές του ανταγωνισμού με καλύτερους επεξεργαστές και RAM άρα και υψηλότερο κόστος κατασκευής έχουν χαμηλότερες τιμές λιανικής…. κάποτε πληρώναμε την καινοτομία ως προστιθέμενη αξία των συσκευών αυτών , τώρα τι :huh: Οι συσκευές σήμερα είναι υπερτιμημένες και δεν προσφέρουν πολλά για να δικαιολογούν τις υψηλές τιμές τους , για μένα πλέον είναι ξεκάθαρη κοροϊδία…

 

Το  test του αρχικού Post (παρά τις όποιες ενστάσεις μου για την εγκυρότητα του)  είναι και αυτό μια ξεκάθαρη απόδειξη. Συγκρίνεται μια καινούργια συσκευή με σχεδόν διπλάσιο κόστος αγοράς αλλά χαμηλότερο κόστος κατασκευής από τις υπόλοιπες, να έχει λίγο καλύτερες επιδόσεις (και αυτό όχι σε όλα…)…και το τελικό ερώτημα είναι αυτό… αξίζει να δώσει κάποιος αυτή την διαφορά :huh:? η προσωπική μου απάντηση πλέον είναι ένα ξεκάθαρο ΟΧΙ. Πλέον μπορώ να κάνω τα πάντα που έκανα με ένα iPhone, με άλλες αξιόπιστες συσκευές που έχουν αισθητά χαμηλότερη τιμή!

 

Βέβαια υπάρχει η εξαίρεση για τα αγοράκια και τα κοριτσάκια που βρίσκονται στο άνθος της ηλικίας τους και θέλουν να κάνουν εντύπωση …αυτά εξαιρούνται άλλωστε λόγω ηλικίας και έχουν κάθε δικαίωμα να νομίζουν ότι μια τέτοια συσκευή τα κάνει ομορφότερα η καλύτερα άρα και καλώς πληρώνουν την όποια διαφορά… κάποια στιγμή θα επιστρέψουν στην πραγματικότητα … 

Απαντησε μου μονο σε αυτη την ερωτηση : Αγοραζεις τα ρουχα σου απο την λαικη ??



#114   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/09/2014 - 10:57

Κάτι τελευταίο από μένα διότι αρκετοί εδώ μέσα έχουν «φάει» πλύση εγκεφάλου…

 

Έχω iPhone από το 2008 έως την στιγμή που μιλάμε όπως και iPad από το 2011…android συσκευή είχα στο παρελθόν παράλληλα με τις παραπάνω συσκευές αλλά ουδέποτε ενθουσιάστηκα. Βέβαια τα τελευταία χρόνια αυτό σταδιακά αλλάζει. Το iPhone αποτέλεσε ένα τεχνολογικό θαύμα και αυτό είναι αναμφισβήτητο. Αλλά από τότε που βγήκε , το 2007, μέχρι σήμερα έχουν αλλάξει πολλά…

 

Διαβάζω κατά καιρούς ότι δεν υπάρχει ανάγκη τα νέα iphone να «φορούν» το μέγιστο της RAM η του επεξεργαστή, διότι η συσκευή μπορεί να λειτουργήσει ομαλά και χωρίς αυτά, αλλά με μικρότερης ισχύος (επεξεργαστή RAM κτλ).. Θα συμφωνήσω! Όντως δεν υπάρχει αυτή η ανάγκη και όντως μπορούν να λειτουργήσουν ομαλά. Το γιατί, έχει ειπωθεί κατά κόρων. Εκείνο όμως που δεν μπορώ να αντιληφτώ είναι γιατί οι συσκευές iPhone και iPad κρατούν τόσο ψιλά τις τιμές τους :huh: Από την στιγμή που συσκευές του ανταγωνισμού με καλύτερους επεξεργαστές και RAM άρα και υψηλότερο κόστος κατασκευής έχουν χαμηλότερες τιμές λιανικής…. κάποτε πληρώναμε την καινοτομία ως προστιθέμενη αξία των συσκευών αυτών , τώρα τι :huh: Οι συσκευές σήμερα είναι υπερτιμημένες και δεν προσφέρουν πολλά για να δικαιολογούν τις υψηλές τιμές τους , για μένα πλέον είναι ξεκάθαρη κοροϊδία…

 

Το  test του αρχικού Post (παρά τις όποιες ενστάσεις μου για την εγκυρότητα του)  είναι και αυτό μια ξεκάθαρη απόδειξη. Συγκρίνεται μια καινούργια συσκευή με σχεδόν διπλάσιο κόστος αγοράς αλλά χαμηλότερο κόστος κατασκευής από τις υπόλοιπες, να έχει λίγο καλύτερες επιδόσεις (και αυτό όχι σε όλα…)…και το τελικό ερώτημα είναι αυτό… αξίζει να δώσει κάποιος αυτή την διαφορά :huh:? η προσωπική μου απάντηση πλέον είναι ένα ξεκάθαρο ΟΧΙ. Πλέον μπορώ να κάνω τα πάντα που έκανα με ένα iPhone, με άλλες αξιόπιστες συσκευές που έχουν αισθητά χαμηλότερη τιμή!

 

Βέβαια υπάρχει η εξαίρεση για τα αγοράκια και τα κοριτσάκια που βρίσκονται στο άνθος της ηλικίας τους και θέλουν να κάνουν εντύπωση …αυτά εξαιρούνται άλλωστε λόγω ηλικίας και έχουν κάθε δικαίωμα να νομίζουν ότι μια τέτοια συσκευή τα κάνει ομορφότερα η καλύτερα άρα και καλώς πληρώνουν την όποια διαφορά… κάποια στιγμή θα επιστρέψουν στην πραγματικότητα … 

Σάκη δεν νομίζω ότι έχει να κάνει τόσο με αυτό που λες λόγω μόδας. Προσωπικά το android και το δούλεψα σε 3-4 συσκευές δεν μπόρεσε να με κρατήσει. Λίγο τα κολλήματα, λίγο η μη συνεργασία με τις υπόλοιπες Apple συσκευές μου με κάνουν να θέλω να έχω iPhone. 

 

Βέβαια πλέον στις τιμές που βρίσκεις τα android τηλέφωνα σε γενικές γραμμές μπορώ να πω ότι είναι τίμια τηλέφωνα. 


Τελευταία επεξεργασία από: jimmakos, 30/09/2014 - 10:58

Once You Go Mac You Never Go Back

#115   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 30/09/2014 - 10:58

και optimisez να γινουν δεν εχει να κανει, σημασια εχει οτι αλλο κωδικα εχει μια ιοσ εφαρμογη αλλο μια ανδροιδ, δεν μπορεις να ξερεις τι εκτελει καθε μια οταν ανοιγει!

πχ στο tweeter ειδες οτι στο ιοσ εχει animation στην αρχη ανω στο ανδροιδ οχι! στα ιοσ εχεις και launch image αναγκαστηκα!

 

μια ιδια εφαρμογη σε διαφορετικες συσκευες θα ειχε νοημα, εδω οχι γιαυτο και βλεπεις μια το iphone μια το nexus να κερδιζει

Παιδια, ολες οι εφαρμογες που ανοιξε ειναι Network-bound. Οχι processor-bound ..



#116   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 30/09/2014 - 11:02

Κάτι τελευταίο από μένα διότι αρκετοί εδώ μέσα έχουν «φάει» πλύση εγκεφάλου…

 

Έχω iPhone από το 2008 έως την στιγμή που μιλάμε όπως και iPad από το 2011…android συσκευή είχα στο παρελθόν παράλληλα με τις παραπάνω συσκευές αλλά ουδέποτε ενθουσιάστηκα. Βέβαια τα τελευταία χρόνια αυτό σταδιακά αλλάζει. Το iPhone αποτέλεσε ένα τεχνολογικό θαύμα και αυτό είναι αναμφισβήτητο. Αλλά από τότε που βγήκε , το 2007, μέχρι σήμερα έχουν αλλάξει πολλά…

 

Διαβάζω κατά καιρούς ότι δεν υπάρχει ανάγκη τα νέα iphone να «φορούν» το μέγιστο της RAM η του επεξεργαστή, διότι η συσκευή μπορεί να λειτουργήσει ομαλά και χωρίς αυτά, αλλά με μικρότερης ισχύος (επεξεργαστή RAM κτλ).. Θα συμφωνήσω! Όντως δεν υπάρχει αυτή η ανάγκη και όντως μπορούν να λειτουργήσουν ομαλά. Το γιατί, έχει ειπωθεί κατά κόρων. Εκείνο όμως που δεν μπορώ να αντιληφτώ είναι γιατί οι συσκευές iPhone και iPad κρατούν τόσο ψιλά τις τιμές τους :huh: Από την στιγμή που συσκευές του ανταγωνισμού με καλύτερους επεξεργαστές και RAM άρα και υψηλότερο κόστος κατασκευής έχουν χαμηλότερες τιμές λιανικής…. κάποτε πληρώναμε την καινοτομία ως προστιθέμενη αξία των συσκευών αυτών , τώρα τι :huh: Οι συσκευές σήμερα είναι υπερτιμημένες και δεν προσφέρουν πολλά για να δικαιολογούν τις υψηλές τιμές τους , για μένα πλέον είναι ξεκάθαρη κοροϊδία…

 

Το  test του αρχικού Post (παρά τις όποιες ενστάσεις μου για την εγκυρότητα του)  είναι και αυτό μια ξεκάθαρη απόδειξη. Συγκρίνεται μια καινούργια συσκευή με σχεδόν διπλάσιο κόστος αγοράς αλλά χαμηλότερο κόστος κατασκευής από τις υπόλοιπες, να έχει λίγο καλύτερες επιδόσεις (και αυτό όχι σε όλα…)…και το τελικό ερώτημα είναι αυτό… αξίζει να δώσει κάποιος αυτή την διαφορά :huh:? η προσωπική μου απάντηση πλέον είναι ένα ξεκάθαρο ΟΧΙ. Πλέον μπορώ να κάνω τα πάντα που έκανα με ένα iPhone, με άλλες αξιόπιστες συσκευές που έχουν αισθητά χαμηλότερη τιμή!

 

Βέβαια υπάρχει η εξαίρεση για τα αγοράκια και τα κοριτσάκια που βρίσκονται στο άνθος της ηλικίας τους και θέλουν να κάνουν εντύπωση …αυτά εξαιρούνται άλλωστε λόγω ηλικίας και έχουν κάθε δικαίωμα να νομίζουν ότι μια τέτοια συσκευή τα κάνει ομορφότερα η καλύτερα άρα και καλώς πληρώνουν την όποια διαφορά… κάποια στιγμή θα επιστρέψουν στην πραγματικότητα … 

λοιπον φιλε μου επειδη νομιζεις οτι εμεις τρωμε πλύση κτλ....

 

τα iphone δεν πεφτουν οι τιμες με τον χρονο διοτι εχουν ζητηση οκ?  παει αυτο?

 

τωρα μιλας για καλυτερους επεξεργαστες? η πλυση ειναι οτι νομιζεις οτι οταν εχεις 4 πυρηνες εχεις και καλυτερο επεξεργαστη! δικο σου λαθος

γιαυτο και βλεπεις παντα τα iphone στα bench να ειναι καλυτερα

 

τωρα για τα παιδακια που θελουν να κανουν εντυπωση σου περασε ποτε απο το μυαλο οτι κανουν μια καταναλοτηκη συνηδητη αγορα?

εσυ αγοραζεις note επειδη οταν βγαζεις το pen νομιζεις οτι εισαι επαγγελματιας και οταν περνας custom rom οτι εισαι hacker! 

 

ΞΥΠΝΑ τιποτα απο τα 2 δεν εισαι, και εσυ αγοραζεις για εφε και μονο, και ξερεις κατι δεν ειναι κακο! ο καθενας εχει τα κριτιρια του σε μια αγορα! ειτε μοστρα, ειτε γουστο, ειτε τεχνολογια, ειτε, δουλεια κτλ ολα σεβαστα ειναι.

 

εσυ αν ειχες χρηματα τι αμαξι θα επερνες? ferrari? lamborghini? NAI!!! ΓΙΑΤΙ? ξερεις να την χωσεις στην πιστα και θες ενα τοσο δυνατο αμαξι? οχι δεν ξερεις απλα το περνεις γιατι σαρεσει να το χαζευεις! ετσι αγοραζει και το παιακι που λες για μοστρα! και καλα κανει


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#117   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 30/09/2014 - 11:05

Συνεχισε αυτα τα Posts και θα χασεις οση αξιοπιστια σου εχει απομεινει !!!  Καταλαβαινεις οτι καθε μια απο αυτες τις εφαρμογες που ανοιξε δεν ειναι παρα ενας client σε ενα Web Service ?? H υπολογιστικη ισχυ δεν εχει τιποτε να κανει με το ποσο γρηγορα ανοιγουν η οχι (αν αυτο σε ενδιαφερει καλα θα κανεις να δεις κανενα Benchmark αλλα οχι της Sammy, ειναι πειραγμενα). 

 

Απο την αλλη, αυτου του ειδους τα τεστ παροτι καθοριζονται απο το δικτυο και τις συνθηκες του δικτυου ειναι εντελως ακταλληλα για να προσδιοριστει η ταχυτητα του network stack σε καθε συσκευη (λογω της καταφανους ελειψης καθε επιστημονικα αποδεκτης-engineering sound  μεθοδολογιας ).

 

Αυτα τα τεστ ειναι μονο για να χαιρονται wanabee geeks σαν εσενα !! Απολαυσε τα οσο θες (υπευθυνα) μονος σου. Απαλλαξε μας ομως απο αυτα, please, δεν ειναι ουτε διασκεδαστικο, ουτε επιμορφωτικο ουτε χρησιμο να τα βλεπουμε και μεις ....

 

 

Που να γύριζε από Dalvik σε Android Runtime  , κακό Android που κολλάει. 

 

ΥΓ: Αστα τα περι αξιοπιστίας Αντώνη σε μένα δε πιάνουν , φουμαρα και μεταξωτες κορδελες στα πιστσιρικια που δεν ξέρουν μπας και πάρουν κανένα iPhone.



#118   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 30/09/2014 - 11:07

Που να γύριζε από Dalvik σε Android Runtime  , κακό Android που κολλάει. 

 

ΥΓ: Αστα τα περι αξιοπιστίας Αντώνη σε μένα δε πιάνουν , φουμαρα και μεταξωτες κορδελες στα πιστσιρικια που δεν ξέρουν μπας και πάρουν κανένα iPhone.

ενω ο αντωνης δεν ξερει ε?    :D    κακε ασχετε αντωνη!!!

 

 

μια ερωτηση το art ξερεις πως δουλευει?  η μηπως εισαι ενα ασχετο παιδακι που περνει ανδροιδ?


Τελευταία επεξεργασία από: valsamis, 30/09/2014 - 11:07

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#119   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 30/09/2014 - 11:12

ενω ο αντωνης δεν ξερει ε?    :D    κακε ασχετε αντωνη!!!

 

 

μια ερωτηση το art ξερεις πως δουλευει?  η μηπως εισαι ενα ασχετο παιδακι που περνει ανδροιδ?

 

 

Εχω ξέχάσει το περάσαμε το πανεπιστήμιο πριν 16 χρόνια και λόγο αλτσχαιμερ ξεχνώ τελευταια. :D



#120   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 30/09/2014 - 11:13

Εχω ξέχάσει το περάσαμε το πανεπιστήμιο πριν 16 χρόνια και λόγο αλτσχαιμερ ξεχνώ τελευταια. :D

δεν πειραζει ... αμα θες θα σου πω εγω τ ειναι να θυμηθεις   :)


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες