Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 4 ψήφοι

Iphone6 εχει στραβωσει?


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο This topic is locked
222 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   mpa3

mpa3

    iPH Addict

  • 690 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Thanoc2129

Δημοσίευση 14/12/2014 - 20:02

χαχαχα το θεμα εχει γινει τοςο viral που ακομα και αυτοι της infoquest θα το εχουν διαβασει!!! εν ολιγης δν στο αλλαζουν που να χτυπιεσαι πλεον

Τελευταία επεξεργασία από: mpa3, 14/12/2014 - 20:03.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1,647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 14/12/2014 - 20:23

χαχαχα το θεμα εχει γινει τοςο viral που ακομα και αυτοι της infoquest θα το εχουν διαβασει!!! εν ολιγης δν στο αλλαζουν που να χτυπιεσαι πλεον

στην isystem πάντως διαβάστηκε το θέμα και έπεσε πολύ γέλιο...!!



#93   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2,579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 14/12/2014 - 21:17

υπαρχει jb tweak για να μην στραβωνει?


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#94   christosfazer

christosfazer

    iPH Contributor

  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C

Δημοσίευση 14/12/2014 - 21:27

Attached File  ImageUploadedByTapatalk1418585235.549647.jpg   65.28KB   58 downloads

#95   mpa3

mpa3

    iPH Addict

  • 690 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Thanoc2129

Δημοσίευση 14/12/2014 - 22:08

υπαρχει jb tweak για να μην στραβωνει?

καπου ειχε πεσει στο ματι μου..ψαξου λιγο..



#96   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1,647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 14/12/2014 - 22:33

υπαρχει jb tweak για να μην στραβωνει?

καλησπέρα σας. ύπαρχη ένα tweak στο cydia από private repo το nobentX Ver: 2.2 beta 1

 

μπορείτε να το βρείτε με μια απλή αναζήτηση..!

 

παρακάτω σας δίνω τις ρύθμισης καθώς χρειάζεται την βάση δεδομένων και χρησιμοποιεί το βαρόμετρο τις συσκευής σας και το GPS. 
 
*προσοχή η παρακάτω βάσης δεδομένων και τα manual είναι κρυπτογραφημένα και χρησιμοποιούνται μονο με δικη σας ευθύνη..! 
 
Βάση Δεδομένων

για ρυθμίσεις

 

(Fi) --->Port=7 <> BaudRate=4800
C530 --->Port=7 <> BaudRate=57600
N35 --->Port=8 <> BaudRate=57600
P610
 --->Port=2 <> BaudRate=9600
X960 --->Port=4 <> BaudRate=38400

 

 

 

Ermine II --->Port=1 <> BaudRate=57600

7827 /7926 /7928 /7934 /7977 /7988 --->Port=2 <> BaudRate=9600
Z099 /Z201 --->Port=1 <> BaudRate=57600
Z200 /Z201 /Z203 /Z204 /Z205 --->Port=2 <> BaudRate=57600

 

 

 

1200 --->Port=2 ή 7 <> BaudRate=4800 ή 38400
2100Max --->Port=7 <> BaudRate=57600
GPX --->Port=7 <> BaudRate=115200 ι
2110Max --->Port=3 ή 7 <> BaudRate=38400 ή 115200
4350Max --->Port=2 <> BaudRate=57600
7110 /7210 /8410 --->Port=7 <> BaudRate=38400
8110 /8310 --->Port=9 η 2 <> BaudRate=4800

 

Υπόψιν για τα παρακάτω, είναι όταν πρέπει να επέμβουμε σε κάποιο αρχείο
Εάν είναι να ρυθμίσουμε απλά και μόνο την συσκευή μας από τις
ρυθμίσεις που τυχόν θα παρέχει το πρόγραμμα, την Port μπορεί να την
δούμε ως Θύρα η και com
Και συνήθως υπάρχει κι η επιλογή Auto

 

*Αν το port ειναι οκ παμε παρακατω και ασχολουμαστε με το baudrate
Εφ οσον δεν το γνωριζουμε ξεκιναμε απο την πιο χαμηλη τιμη 4800
 
*γράφουμε την εντολή stat @xvs -2745 και θα μας εμφάνιση τα παρακάτω:
 
 
ftp-command-line-320x480-4.jpg
 
αφού τελειώσουμε από το terminal κοιτάμε μέσω pc αν έχουμε επιλέξει σωστά όλες τις ρύθμισης..
 
 
 
mk180_1.gif
 
 
προσοχή δεν φέρω καμια ευθύνη λυγίσματος τις συσκευής..! :)


#97   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3,421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 15/12/2014 - 00:23

δεν θα μιλήσω για το 4/4S και πιο παλιά μοντέλα..! όντως ήτανε πολύ καλή η κατασκευή τους και το παραδεχόμαστε όλοι πιστεύω...! από το 5/5S είδαμε μια πιο premium συσκευή από αλουμίνιο πιο ελαφριά και πιο λεπτότερη σε σχέση με τα αλλα μοντέλα..

να σε ενημερώσω πως έχουνε γίνει αναφορές από iphone 5S που έχει λυγίσει σε τσέπη... ακόμα και η δικια συσκευή περίπου 3 χρονια που έχω παρατήρησα πως είχε λυγίσει ελάχιστα... φυσικά όμως λόγο του πάχους τις συσκευής είναι αρκετά πιο δύσκολο να λυγίσει το 5/5S

τώρα σχετικά με το 6/6+ νομίζω πως μιλάμε για μια φοβερή και premium συσκευή από την apple μόλις 7χιλιοστά πάχος.. που κατασκευάζεται από τιτάνιο και αλουμίνιο..! φυσικά και είναι δεχτώ να λυγίσει η συσκευή σε κάποια τσέπη και γιαυτο θα είναι προτιμότερο να μεταφέρεται την συσκευή σας με κάποιο ασφαλές τρόπο.. παράδειγμα ένα τσαντάκι... η μέσα στο μπουφάν σας..!

βεβαια ύπαρχη και η άλλη περίπτωση να λυγίσει η συσκευή ακόμα και αν την προσεχεις πολύ... αυτό μπορεί να συμβεί με πολύ εύκολο τρόπο.. ακόμα και από ένα πέσιμο που θα είναι χωρίς θήκη.. μια πολύ καλή θήκη προστασίας για το 6/6+ είναι η dualtek τις puregear


φυσικά και αυτή η θήκη απευθύνεται σε άτομα που θέλουνε άψογη προστασία τις συσκευής τους..! για καθημερινή χρηση.. εγώ προσωπικά την έκανα παραγγελια για το plus και την περιμένω...!


http://www.pure-gear...r-iphone-6.html

Συμφωνώ μαζί σου οτι είναι premium τα προϊόντα της apple και πανέμορφα αλλα δεν θα δώσω και 739€ για να λέω απλά οτι έχω iPhone αλλα το έχω σε προθήκη στο σπίτι για να μην πάθει τίποτα ή θα αλλάξω ενδυματολογικές συνήθειες με τσαντάκια και κλπ κλπ για να το βγάλω από το σπίτι....μένω λοιπόν στο 5 που ναι είναι λεπτό και έχουν αναφερθεί αλλα ελάχιστες περιπτώσεις που στράβωσε ίσως πάω στο 5s που είναι ίδιο με το 5 εξωτερικά αλλα πολύ καλύτερο εσωτερικά από το 5 και περιμένω για μια φήμη από έγκυρο site που διάβασα οτι η Apple εξετάζει το 2015 μαζί με τα καινούργια να βάλει στην σειρά και ένα 4" πάλι κάτι που δεν θεωρώ πισωγύρισμα γιατί πολύ απλά υπάρχουν αρκετοί εκτός από μένα που θεωρούν το 4,7" υπερβολή για ΚΙΝΗΤΟ γιατί μετά αλλάζουμε κατηγορία καλά για το 6+ δεν λέω κάτι ελάχιστα πιο μικρό από iPad mini είναι.Αυτη είναι απλά η γνώμη μου δεκτή οποία παρατήρηση.

Τελευταία επεξεργασία από: daskalakispavlos, 15/12/2014 - 00:24.

Knowledge Is Power


#98   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 15/12/2014 - 00:39

Συμφωνώ μαζί σου οτι είναι premium τα προϊόντα της apple και πανέμορφα αλλα δεν θα δώσω και 739€ για να λέω απλά οτι έχω iPhone αλλα το έχω σε προθήκη στο σπίτι για να μην πάθει τίποτα ή θα αλλάξω ενδυματολογικές συνήθειες με τσαντάκια και κλπ κλπ για να το βγάλω από το σπίτι....μένω λοιπόν στο 5 που ναι είναι λεπτό και έχουν αναφερθεί αλλα ελάχιστες περιπτώσεις που στράβωσε ίσως πάω στο 5s που είναι ίδιο με το 5 εξωτερικά αλλα πολύ καλύτερο εσωτερικά από το 5 και περιμένω για μια φήμη από έγκυρο site που διάβασα οτι η Apple εξετάζει το 2015 μαζί με τα καινούργια να βάλει στην σειρά και ένα 4" πάλι κάτι που δεν θεωρώ πισωγύρισμα γιατί πολύ απλά υπάρχουν αρκετοί εκτός από μένα που θεωρούν το 4,7" υπερβολή για ΚΙΝΗΤΟ γιατί μετά αλλάζουμε κατηγορία καλά για το 6+ δεν λέω κάτι ελάχιστα πιο μικρό από iPad mini είναι.Αυτη είναι απλά η γνώμη μου δεκτή οποία παρατήρηση.

φιλε δεν χρειάζεται να αλλάξεις ενδυματολογικες συνήθειες, ουτε να έχεις το κινητό σε αποθήκη. . απλα πρέπει να συμβιβαστεις με το μέγεθος της συσκευης που έχεις. . εκ των πραγμάτων είναι χαζομάρα να βάλεις μια συσκευη 5.5 ιντσών (και κακα τα ψέματα είναι ψηλό για τις ίντσες του) στην τσέπη. . είτε λυγίσει είτε όχι και άβολο είναι, κ υπάρχει κίνδυνος να το κάνεις ζημιά. . το αφεντικό μου έσπασε την οθονη από lumia 620 μέσα στην τσέπη του, φαντάσου το iphone που έχει κ το μισό πάχος.. ακόμη κ απο ατσάλι να ήταν η συσκευη, μέσα στην τσέπη δεν την βάζεις εύκολα για πολλούς λόγους. .

#99   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3,421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 15/12/2014 - 01:06

φιλε δεν χρειάζεται να αλλάξεις ενδυματολογικες συνήθειες, ουτε να έχεις το κινητό σε αποθήκη. . απλα πρέπει να συμβιβαστεις με το μέγεθος της συσκευης που έχεις. . εκ των πραγμάτων είναι χαζομάρα να βάλεις μια συσκευη 5.5 ιντσών (και κακα τα ψέματα είναι ψηλό για τις ίντσες του) στην τσέπη. . είτε λυγίσει είτε όχι και άβολο είναι, κ υπάρχει κίνδυνος να το κάνεις ζημιά. . το αφεντικό μου έσπασε την οθονη από lumia 620 μέσα στην τσέπη του, φαντάσου το iphone που έχει κ το μισό πάχος.. ακόμη κ απο ατσάλι να ήταν η συσκευη, μέσα στην τσέπη δεν την βάζεις εύκολα για πολλούς λόγους. .

Ναι αλλα δεν θέλω να έχω τσαντάκια και αλλα τέτοια το 5 μια χαρά το βάζω στην τσέπη φυσικά όχι στην κωλοτσεπη στην μπροστινή στο τζιν μια χαρά είναι 1,5 χρόνο τώρα και στο μπουφάν μέσα απλά είπα και πριν έτσι κι αλλιώς το θεωρώ μεγάλο το 6 & 6+ γι αυτό σκέφτομαι η το 5s η να περιμένω για την φήμη που μου ακούγεται οτι μάλλον αργά ή γρήγορα θα γίνει γιατί είναι αρκετοί αυτοί που μέχρι 4" το θεωρούν εντάξει και φυσικά δεν θέλουν να αλλάξουν εταιρεία για πολλούς και διάφορους λόγους σε περίπτωση δε που δεν βγάλει ξανά κινητό 4" η apple σίγουρα δεν θα αλλάξω εταιρεία απλά θα δω πως θα τα βολέψω.

Knowledge Is Power


#100   Ihateandroid

Ihateandroid

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 15/12/2014 - 02:54

Ακόμα και τώρα πολλοί απαντούν με ειρωνεία στο ελάττωμα των 6 και 6 plus. Απαντούν σε τετοια ζητήματα σα να τους έχουν βρίςει τη μάνα. Τόσα χρόνια έχουμε iPhones και τα βάζαμε σε οποία τσέπη μας βόλευε! Ξαφνικά απαγορεύεται να μπαίνουν σε τσέπες παντελονιού! Θεωρείται αδιανόητο! Κινητό τηλέφωνο είναι μάγκες και έπρεπε να μπαίνει σε οποιαδήποτε τσέπη βολεύει τον καθένα! Μην κάνετε σαν πρόβατα και αποδεχτείτε το λογικό και το αυτονόητο!

#101   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2,579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/12/2014 - 10:28

Ακόμα και τώρα πολλοί απαντούν με ειρωνεία στο ελάττωμα των 6 και 6 plus. Απαντούν σε τετοια ζητήματα σα να τους έχουν βρίςει τη μάνα. Τόσα χρόνια έχουμε iPhones και τα βάζαμε σε οποία τσέπη μας βόλευε! Ξαφνικά απαγορεύεται να μπαίνουν σε τσέπες παντελονιού! Θεωρείται αδιανόητο! Κινητό τηλέφωνο είναι μάγκες και έπρεπε να μπαίνει σε οποιαδήποτε τσέπη βολεύει τον καθένα! Μην κάνετε σαν πρόβατα και αποδεχτείτε το λογικό και το αυτονόητο!

κανεις δεν ειπα να μην μπαινουν σε τσεπες παντελονιου! στην πισω τσεπη και να καθεσε λεμε... εγω ο εχω χωρις θηκη στην μπροστα και θαομαι και δεν εχει κατι... αλλα βολικο δεν ειναι


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#102   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10,183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/12/2014 - 10:56

Μωρέ εγώ και στην πίσω τσέπη το βάζω και πάνω του κάθομαι από κεκτημένη ταχύτητα και οδηγώ στο αμάξι και άλλα χίλια 2. 

 

Μέσα σε θήκη βέβαια και για να είμαι ειλικρινής όταν είδα το topic του φίλου το έβαλα σε επίπεδη επιφάνεια να δω αν έχει στραβώσει :P

 

Ευτυχώς όλα καλά χα χα.


Once You Go Mac You Never Go Back

#103   ipager

ipager

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/12/2014 - 11:27

Παιδιά καλησπέρα, Εχω και εγώ το 6 plus και δεν έχω μέχρι τώρα δει κάτι περίεργο και το βάζω και καμιά φορά στην τσέπη με θήκη πάντα!! ..Αλλά από αυτά που διαβάζω τα χω παίξει... όχι μόνο το 6plus , και το 5 που είχα και όποιο smartphone και να πάρεις το μεταχειρίζεσαι με προσοχή . Δεν είναι απλά μια συσκευή για κλήσεις πλέον, μιλάμε για ολόκληρο υπολογιστή...Αν δεν ξέρεις να το προσέχεις καλύτερα μην δίνεις 700 ευρώ .. Δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί κάποιος να δίνει τόσα χρήματα και να πατάει το κινητό στην πίσω θέση όταν κάθεται ειλικρινά! 



#104   applyr

applyr

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/12/2014 - 18:17

Τελικά έκανες τίποτα dimitrisnt με το θέμα;



#105   dimitrisnt

dimitrisnt

    iPH Contributor

  • 1,166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/12/2014 - 20:03

Τελικά έκανες τίποτα dimitrisnt με το θέμα;

Ναι επαψα να διαβαζω το θεμα που ανοιξα...
Εννοω αυτους που συνεχιζουν να γραφουν για πισω τσεπη κ να καθεται καποιος πανω το οποιο δεν εχει συμβει για αυτους που λενε οτι διαβαστηκε στο θεμα στην αντιπροσωπεια κ επεσε γελιο(???)κ αλλες ειρωνειες οι οποιες δεν ξερω απο που προκυπτουν κ προερχονται anyway
Οχι δεν το χω παει ακομα στην αντιπροσωπεια κογω χρονου αλλα κ επειδη αν μου ζητησουν να το κρατησουν δεν εχω που να βαλω την συγκεκριμενη sim για να μην μεινω χωρις τηλεφωνο

IPhone 14 pro - Macbook air m2


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες