Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 4 ψήφοι

Κάτι πρέπει να γίνει με το θέμα του offtopic στο site


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
58 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/01/2015 - 13:33

giorgos_rou τα όρια του χιούμορ μπορεί να παρεξηγηθούν και να θεωρηθούν μέχρι και ειρωνεία, αυτό εξαρτάται από τις ευαισθησίες του καθενός. Εγώ ήθελα απλά να επισημάνω το υπερβολικό των γραφομένων σου.

Ανέφερες το θέμα με τις θήκες, σου ζήτησα να μου πεις ένα άλλο αντίστοιχο θέμα σε όλη την Ελλάδα...απάντηση δεν πήρα.
Έγραψα πως η ταχύτητα επίλυσης προβλημάτων των χρηστών για εμένα είναι ένας ποιοτικός δείκτης του φόρουμ...απάντηση δεν πήρα.
Έγραψα πως κάποιοι απο εδώ μέσα έχουν αναπτύξει διαπροσωπικές σχέσεις κι έτσι δικαιολογείται να υπάρχει ένα πιο χαλαρό κλίμα...απάντηση δεν πήρα.
Από τη μια κατηγορείς τους mods, ανθρώπους που ασχολούνται ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΑ με το site, κι από την άλλη αρνείσαι να συνεισφέρεις στη βελτίωση του φόρουμ, βλ report.
Εσυ είσαι αυτός που ξεκίνησες την επίθεση σχετικά με φαινόμενα ερασιτεχνισμού σε ένα όντως ερασιτεχνικό site. Ο μόνος που το βλέπει επαγγελματικά είναι ο admin, όποτε εκεί θα έπρεπε να απευθυνθείς και όχι να ζητάς τα ρέστα απο τους mods.
Ορισμένοι παίρνετε πολύ σοβαρά το IPH, το οποιο στην πραγματικότητα είναι ένα "καφενείο" για χαλαρές συζητήσεις κι όχι αυτο που ίσως εσυ φαντάζεσαι.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/01/2015 - 16:23

giorgos_rou τα όρια του χιούμορ μπορεί να παρεξηγηθούν και να θεωρηθούν μέχρι και ειρωνεία, αυτό εξαρτάται από τις ευαισθησίες του καθενός. Εγώ ήθελα απλά να επισημάνω το υπερβολικό των γραφομένων σου.

Ανέφερες το θέμα με τις θήκες, σου ζήτησα να μου πεις ένα άλλο αντίστοιχο θέμα σε όλη την Ελλάδα...απάντηση δεν πήρα.
Έγραψα πως η ταχύτητα επίλυσης προβλημάτων των χρηστών για εμένα είναι ένας ποιοτικός δείκτης του φόρουμ...απάντηση δεν πήρα.
Έγραψα πως κάποιοι απο εδώ μέσα έχουν αναπτύξει διαπροσωπικές σχέσεις κι έτσι δικαιολογείται να υπάρχει ένα πιο χαλαρό κλίμα...απάντηση δεν πήρα.
Από τη μια κατηγορείς τους mods, ανθρώπους που ασχολούνται ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΑ με το site, κι από την άλλη αρνείσαι να συνεισφέρεις στη βελτίωση του φόρουμ, βλ report.
Εσυ είσαι αυτός που ξεκίνησες την επίθεση σχετικά με φαινόμενα ερασιτεχνισμού σε ένα όντως ερασιτεχνικό site. Ο μόνος που το βλέπει επαγγελματικά είναι ο admin, όποτε εκεί θα έπρεπε να απευθυνθείς και όχι να ζητάς τα ρέστα απο τους mods.
Ορισμένοι παίρνετε πολύ σοβαρά το IPH, το οποιο στην πραγματικότητα είναι ένα "καφενείο" για χαλαρές συζητήσεις κι όχι αυτο που ίσως εσυ φαντάζεσαι.

 

Με συγχωρείς, αλλά τι είδους χιούμορ έχεις που κοροϊδεύεις με το πρώτο σου post στο θέμα μου αυτό που επισημαίνω στο op? Προφανώς και θα θεωρήσω κάτι τέτοιο ειρωνία, δεν είμαι χαζός.

 

Παρέθεσα το θέμα με τις θήκες σαν παράδειγμα. Επειδή σε βλέπω πολύ "ορεξάτο", μπορείς να κάτσεις να διαβάσεις τα θέματα για τις πρώτες εντυπώσεις για iPhone 6/+ και τον οδηγό επίλυσης προβλημάτων στο Cydia, όπου θα δεις ότι κι εκεί το θέμα είναι εκτός ορίων.

 

Η ταχύτητα επίλυσης των προβλημάτων είναι άλλος ένας ποιοτικός δείκτης. Το γεγονός ότι χρήστης με ειρωνεύτηκε κατάμουτρα μαζί με συντονιστή είναι άλλος ένας.

 

Οι διαπροσωπικές σχέσεις υπάρχουν σε πολλές κοινότητες, όμως δεν είναι απαραίτητο να πάνε χέρι χέρι με το εκτός συζήτησης. Εσύ όταν είσαι έξω με τους φίλους σου και μιλάς για κάτι πετάγεται κάποιος άλλος ενώ μιλάς και μιλάει για κάτι άσχετο έτσι στο ντούκου;

Δε κατηγόρησα κανέναν. Για πολλοστή και τελευταία φορά αναγνώρισα πλήρως στο op ότι ο φόρτος εργασίας είναι πολύ μεγάλος, στη συνέχεια ο nsxbass μάλλον προσβλήθηκε και φαίνεται ξεκάθαρα στον τρόπο που γράφει.

Δεν επιτέθηκα σε κανέναν και δε μίλησα για φαινόμενο ερασιτεχνισμού. Υπογράμμισα ένα φανερό πρόβλημα που παρατηρήθηκε κι από άλλους στην πρώτη και δεύτερη σελίδα του θέματός μου.

 

Για το τελευταίο δε ξέρω τι να πω. Θα το αφήσω ασχολίαστο.

 

 

Άκρη προφανώς δε βγαίνει. Είναι απίστευτο το ότι εξέφρασα ένα παράπονο και μου επιτέθηκαν συντονιστές, ενώ επεσήμανα στο op καθαρότατα ότι δεν αποτελεί έναυσμα για καυγά. Ήταν ΤΟΣΟ δύσκολο να μου γράψει κάποιος "σε ευχαριστούμε για το feedback" και να λήξει το θέμα εκεί, ή να κλειδώσει το νήμα; Γιατί κάθε φορά πρέπει να μαλώνουμε σαν τα κοκόρια; Μόνο εδώ πέρα γίνεται αυτό το πράγμα.



#33   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/01/2015 - 16:43

Δηλαδή τι ακριβώς περιμένεις να περιέχει ένα θέμα με τίτλο "πρώτες εντυπώσεις απο το iPhone 6; Δεν υπάρχει η έννοια του offtopic σε τέτοια κουβέντα.

Το ότι έχεις παράπονο για την αντιμετώπιση των προβλημάτων με το Cydia μόνο ασχολίαστο μπορεί να παραμείνει...εκτός τόπου και χρόνου...εδώ λέμε ότι υπάρχει ολόκληρη υποκατηγορία για το Cydia κι εσυ παραπονιέσαι αντί να πεις ευχαριστώ.

Δε συνεχίζω την κουβέντα γιατί προφανώς δεν έχεις αντιληφθεί το χαρακτήρα του IPH και νομίζεις πως πρόκειται για κάποιο πανεπιστημιακό ίδρυμα και όχι χαλαρό τεχνολογικό φόρουμ (αυτό μπορείς να το εκλαβεις ελεύθερα ως ειρωνεία).

#34   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 10/01/2015 - 16:50

Εγω οπως το βλεπω οι mods κανουν οτι μπορουν...το προβλημα ξεκιναει απο ολους εμας που γραφουμε οτι ναναι οπου ναναι και ανοιγουμε 2543253 τοπικς με το ιδιο θεμα λες και η αναζητηση ειναι για μοστρα.

 

Ισως αν αυξηθουν οι mods και τα warnings μειωθουν οι τενεκεδες που ειναι στο κοσμο τους.



#35   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/01/2015 - 16:50

Δηλαδή τι ακριβώς περιμένεις να περιέχει ένα θέμα με τίτλο "πρώτες εντυπώσεις απο το iPhone 6; Δεν υπάρχει η έννοια του offtopic σε τέτοια κουβέντα.

Το ότι έχεις παράπονο για την αντιμετώπιση των προβλημάτων με το Cydia μόνο ασχολίαστο μπορεί να παραμείνει...εκτός τόπου και χρόνου...εδώ λέμε ότι υπάρχει ολόκληρη υποκατηγορία για το Cydia κι εσυ παραπονιέσαι αντί να πεις ευχαριστώ.

Δε συνεχίζω την κουβέντα γιατί προφανώς δεν έχεις αντιληφθεί το χαρακτήρα του IPH και νομίζεις πως πρόκειται για κάποιο πανεπιστημιακό ίδρυμα και όχι χαλαρό τεχνολογικό φόρουμ (αυτό μπορείς να το εκλαβεις ελεύθερα ως ειρωνεία).

 

Μήπως δε ξέρεις να διαβάζεις; Πού παραπονέθηκα για την αντιμετώπιση προβλημάτων με Cydia? Το έδωσα σαν παράδειγμα για τις δεκάδες μηνυμάτων ανά σελίδα από χρήστες που χάλασαν το τηλ. τους και η λύση βρίσκεται πολύ πιο μπροστά αλλά αρνούνται να ψάξουν.

 

Πρώτες εντυπώσεις από το iPhone 6 είναι ο τίτλος του θέματος, όχι "μπείτε πείτε ό,τι θέλετε".

 

Επειδή είμαι κουρασμένος ας το σταματήσουμε εδώ. Παρακαλώ κάποιον mod να κλειδώσει το θέμα πριν γίνουν χειρότερα τα πράγματα. Φτάνει

 

edit: Ακριβώς από πάνω ο parafron4 έδωσε την καλύτερη λύση.


Τελευταία επεξεργασία από: giorgos_rou, 10/01/2015 - 16:51


#36   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 10/01/2015 - 17:53

Κι εγώ είμαι κουρασμένος που λες πράγματα τα οποία δεν ευσταθούν και λασπολογείς. Κι εγώ μπορώ να πω ότι μου έβρισες τη μάνα επειδή έτσι μ αρέσει αλλά αν δεν το έκανες μάλλον εγώ έχω το πρόβλημα, έτσι;Υπόδειξέ μου ακριβώς που σε ειρωνεύτηκα ώστε να με πεις αγενή.

 

Για πες μου που

 

1)mods σου επιτέθηκαν

2)mods σε ειρωνεύτηκαν

3)έχω πιο πάνω παραθέσει ακριβώς αυτά που ειπώθηκαν χωρίς καμμία αλλαγή και βλέπω ότι λες τους mods αγενείς, χαμηλού επιπέδου κτλ κτλ.Όταν μεταχειρίζεσαι τέτοιους χαρακτηρισμούς η ειρωνεία είναι το λιγότερο που πρέπει και μπορεί να δεχτείς.


Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 10/01/2015 - 17:59

Αναρτημένη εικόνα


#37   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/01/2015 - 18:42

Θα παρατηρήσω, βέβαια, ότι σε ΚΑΝΕΝΑ forum εδώ και πολλά χρόνια χρήσης Η/Υ και διαδικτύου δεν είχα ποτέ διαχειριστή να κάνει "πηγαδάκι" με μέλος και να με ειρωνευτεί κατάμουτρα (βλ. τη στιχομυθία που αντάλλαξες με τον omilitis1987 πιο πάνω) και είμαι μέλος σε δεκάδες κοινότητες.

Το γεγονός ότι χρήστης με ειρωνεύτηκε κατάμουτρα μαζί με συντονιστή είναι άλλος ένας.

 

Για να καταλάβω, επειδή συνεχίζεις και το επαναλαμβάνεις. Τι σε κάνει να πιστεύεις πως ο "συντονιστής" είναι κάτι διαφορετικό εδώ μέσα?

 

Τι σε κάνει να πιστεύεις πως τα χρωματιστά γραμματάκια μας απαγορεύουν να μιλάμε και να γράφουμε όπως θεωρεί ο καθένας.

 

Απο την άλλη συνεχίζεις και επαναλαμβάνεις για επιθετικότητα όταν χαρακτηρίζεις ως αγενείς άτομα που πολύ απλα δε γράφουν αυτά που θες εσύ να διαβάσεις.

 

Άτομα που σου έδωσαν τη καλύτερη λύση απο τη 1η κιόλας σελίδα.

 

Αλλά δεν είσαι υποχρεωμένος να πάτας το κουμπάκι 10 και 20 φορές μιας και είναι πολύ πολύ κουραστικό. Αλλό τόσο λοιπόν δεν είμαστε και εμείς υποχρεωμένοι να ασχολούμαστε όταν αυτό δεν είναι δουλειά, αλλά ασχολία απο τον ελεύθερο χρόνο του καθενός.

 

Απο αυτό και μόνο λοιπόν δεν έχεις το δικαίωμα να φωνάζεις και να διαμαρτύρεσαι.

 

Κατά τα άλλα είμαστε χαμηλού επιπέδου, ασόβαρο Site Fanboy-σμού που ρίχουμε λάσπη..! Πάω να διαγράψω κανένα Offtopic μήπως και γίνουμε MacRumors.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#38   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/01/2015 - 18:43

Κι εγώ είμαι κουρασμένος που λες πράγματα τα οποία δεν ευσταθούν και λασπολογείς. Κι εγώ μπορώ να πω ότι μου έβρισες τη μάνα επειδή έτσι μ αρέσει αλλά αν δεν το έκανες μάλλον εγώ έχω το πρόβλημα, έτσι;Υπόδειξέ μου ακριβώς που σε ειρωνεύτηκα ώστε να με πεις αγενή.

 

Για πες μου που

 

1)mods σου επιτέθηκαν

2)mods σε ειρωνεύτηκαν

3)έχω πιο πάνω παραθέσει ακριβώς αυτά που ειπώθηκαν χωρίς καμμία αλλαγή και βλέπω ότι λες τους mods αγενείς, χαμηλού επιπέδου κτλ κτλ.Όταν μεταχειρίζεσαι τέτοιους χαρακτηρισμούς η ειρωνεία είναι το λιγότερο που πρέπει και μπορεί να δεχτείς.

Κλείδωσε σε παρακαλώ το θέμα. Τρώμε τσάμπα χώρο στον σέρβερ.

Έχουμε διαφορετικές σφαίρες σκέψης, δε πρόκειται να βγάλει κάπου η διαμάχη. Ο καθένας έχει την άποψή του.

Συνημμένα αρχεία



#39   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 10/01/2015 - 18:50

Ε ναι βέβαια τώρα που σου λέω που ΑΚΡΙΒΩΣ σε ειρωνεύτηκαν και σου επιτέθηκαν μας λες να το κλειδώσουμε, μη έχοντας κάτι άλλο να πεις.

Η σφαίρα σκέψης η δικιά μου είναι ο διάλογος, εσένα η σφαίρα σκέψης είναι accept it or stfu.Επειδή σου εκφέραμε την άποψή μας ήμασταν αγενείς, χωρίς ΠΟΥΘΕΝΑ να σε έχει προσβάλει κανείς. Εκτός και θεωρείς προσβολή που σου είπαμε να πατάς το report όπου νομίζεις ότι πρέπει να αφαιρεθεί κάτι.

 

Όσο για το Screenshot που έβαλες τι δείχνει; Μας έχεις πει αγενείς, χαμηλού επιπέδου και έγινε μια πλάκα. Ούτε από πλάκες παίρνεις οκ.

 

ΥΓ.Φαίνεται μετά από όλα αυτά ποιος είναι παιδάκι και ποιος ΔΕΝ μπορεί να συζητήσει...Κι αυτό είναι αυταπόδεικτο.


Αναρτημένη εικόνα


#40   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/01/2015 - 19:09

Φίλε συνονοματε, με το συμπαθειο πόσο χρονων είσαι? Μακαρι μονο τετοια προβληματα να εχεις στη ζωη σου... (για τα offtopic μιλαω)!!


Τελευταία επεξεργασία από: giolnts, 10/01/2015 - 19:10


#41   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/01/2015 - 19:12

Ε ναι βέβαια τώρα που σου λέω που ΑΚΡΙΒΩΣ σε ειρωνεύτηκαν και σου επιτέθηκαν μας λες να το κλειδώσουμε, μη έχοντας κάτι άλλο να πεις.

Η σφαίρα σκέψης η δικιά μου είναι ο διάλογος, εσένα η σφαίρα σκέψης είναι accept it or stfu.Επειδή σου εκφέραμε την άποψή μας ήμασταν αγενείς, χωρίς ΠΟΥΘΕΝΑ να σε έχει προσβάλει κανείς. Εκτός και θεωρείς προσβολή που σου είπαμε να πατάς το report όπου νομίζεις ότι πρέπει να αφαιρεθεί κάτι.

 

Όσο για το Screenshot που έβαλες τι δείχνει; Μας έχεις πει αγενείς, χαμηλού επιπέδου και έγινε μια πλάκα. Ούτε από πλάκες παίρνεις οκ.

 

ΥΓ.Φαίνεται μετά από όλα αυτά ποιος είναι παιδάκι και ποιος ΔΕΝ μπορεί να συζητήσει...Κι αυτό είναι αυταπόδεικτο.

 

Το θέμα ζήτησα να κλειδωθεί γιατί εδώ και 3 σελίδες μαλώνουμε σαν τα κοκόρια, όπως είπα σε προηγούμενη απάντηση.

Από τη στιγμή που έγραψα ό,τι έγραψα, μάλλον για διάλογο το πήγαινα, αλλά ο nsxbass υποθέτω προσβλήθηκε και από την απάντησή σου του άρχισε όλο αυτό. Όσο για το screenshot, με δουλεύεις;

 

Υποθέτω είμαι το παιδάκι και δε μπορώ να συζητήσω. Τουλάχιστον δεν είμαι συντονιστής σε έναν ιστότοπο που ολοφάνερα επικρατεί πανζουρλισμός. Το γεγονός ότι σαν διαχειριστής αποφάσισες όλο αυτό να γίνει δημόσια και να γίνει ένας μικρός χαμός παρά να σβήσεις τα μηνύματα και μου στείλεις PM και να τα πούμε από εκεί είναι κι αυτό αυταπόδεικτο.

 

Πραγματικά θα το λήξω εδώ και δε πρόκειται να σχολιάσω περαιτέρω σε τίποτα. Υπάρχει αρκετή δουλειά μέχρι το iPH να θεωρηθεί σοβαρότερο και θα την αφήσω στους αρμόδιους... Άλλωστε για αυτό δε διαλεχθήκατε ειδικά;



#42   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 10/01/2015 - 19:22

Το θέμα ζήτησα να κλειδωθεί γιατί εδώ και 3 σελίδες μαλώνουμε σαν τα κοκόρια, όπως είπα σε προηγούμενη απάντηση.

Από τη στιγμή που έγραψα ό,τι έγραψα, μάλλον για διάλογο το πήγαινα, αλλά ο nsxbass υποθέτω προσβλήθηκε και από την απάντησή σου του άρχισε όλο αυτό. Όσο για το screenshot, με δουλεύεις;

 

Υποθέτω είμαι το παιδάκι και δε μπορώ να συζητήσω. Τουλάχιστον δεν είμαι συντονιστής σε έναν ιστότοπο που ολοφάνερα επικρατεί πανζουρλισμός. Το γεγονός ότι σαν διαχειριστής αποφάσισες όλο αυτό να γίνει δημόσια και να γίνει ένας μικρός χαμός παρά να σβήσεις τα μηνύματα και μου στείλεις PM και να τα πούμε από εκεί είναι κι αυτό αυταπόδεικτο.

 

Πραγματικά θα το λήξω εδώ και δε πρόκειται να σχολιάσω περαιτέρω σε τίποτα. Υπάρχει αρκετή δουλειά μέχρι το iPH να θεωρηθεί σοβαρότερο και θα την αφήσω στους αρμόδιους... Άλλωστε για αυτό δε διαλεχθήκατε ειδικά;

Μας είπες αγενείς και σου έχω ζητήσει πολλές φορές να μου πεις από που προκύπτει αυτό. Δεν είδα τίποτα να παρέθεσες. Εκτοξεύεις κατηγορίες και περιμένεις ο άλλος να μην ειρωνευτεί και να μην κάνει πλάκα(το screenshot που λες).

Το ολοφάνερα επικρατεί πανζουρλισμός είναι πάλι δικιά σου διαπίστωση όπως και η προηγούμενη. Αποφάσισα να γίνει δημόσια γιατί 

1)το ότι είμαι moderator δεν με καθιστά διαφορετικό και πιο σημαντικό

2)εσύ το ξεκίνησες δημόσια

3)για να μπορούν ΟΛΟΙ να βγάλουν τα συμπεράσματά τους από μια ενδεχόμενη κουβέντα

Αν ήθελες μέσω PM θα είχες στείλει PM εξαρχής.

 

Όσο για τον καβγά που λες, εσύ εκτόξευσες κατηγορίες εξαρχής επειδή διαφωνήσαμε μαζί σου και το συντήρησες όλο αυτό με σχόλια περί σοβαρότητας όπως αυτό που λες και τώρα.

Αν νομίζεις ότι το σαιτ δεν είναι σοβαρό μπορείς να μην μπαίνεις ή μπορείς να διαβάζεις ότι θέλεις. 

 

Μήπως η γενική σου επιδίωξη όμως ήταν να γίνεις mod?Αν ναι ο αρμόδιος να απευθυνθείς δεν είναι οι mods αλλά οι admins.


Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 10/01/2015 - 19:31

Αναρτημένη εικόνα


#43   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 10/01/2015 - 19:51

Εγω παλι βλεπω ενα μελος μιας κοινοτητας να κανει προτασεις στη διαχειριστικη ομαδα της κοινοτητας που οταν δεν γινονται αποδεκτες, να παραφερεται.
Παιρνει ενα θεμα λιγοτερο περισσοτερο κοινο σε ολες τις κοινοτητες και το αναδεικνυει ως μειζονας σημασιας.
Αλοιμονο αν το καθε μελος κανει τις προτασεις του κατα το δοκουν (ανεξαρτητα απο την ορθοτητα τους) και οι διαχειριστες σπευδουν να συμμορφωθουν. Ας μην ξεχναμε πως οπως σε ολα τα πραγματα η διαχειριση μιας κοινοτητας καθοριζει το υφος της και την κανει περισσοτερο η λιγοτερο αγαπητη στα μελη. Η ποσοτητα των μελων ειναι παντα δε αποκαλυπτικη της απηχησης.
Τελος επειδη διαβασα οτι αρθογραφει και σε αλλη κοινοτητα θα ηθελα να του υπενθυμισω οτι ανεξαρτητα απο την ουσια μιας αποψης, πολυ σημαντικο ειναι και ο τροπος που αυτη εκφραζεται. Ενω διατεινεται το αντιθετο, μονο απο μετριοφροσυνη και αγαθη προθεση δεν εδειξε να διακαταχεται. Ηταν οξυς και εριστικος δυναμιτιζοντας την οποια προσπαθεια συζητησης.
Αν πραγματικα κοπτομουν για την εμφανιση των θεματων της κοινοτητας και ηθελα και μπορουσα, περα απο την κριτικη θα εθετα τον εαυτο μου στην διαθεση των διαχειριστων για την υλοποιηση της προτασης μου. Και φυσικα μεσω προσωπικης επικοινωνιας και οχι δημοσια, για την δημιουργια των οποιων εντυπωσεων.

Τελευταία επεξεργασία από: skiace, 10/01/2015 - 19:53


#44   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 10/01/2015 - 20:43

.

 

Συνημμένο αρχείο  batman_slaps_robin_by_lovelyobnoxious-d4zd0s4.jpg   145,68KB   49 λήψεις

 

 


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#45   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 11/01/2015 - 00:48

 

Από τη στιγμή που έγραψα ό,τι έγραψα, μάλλον για διάλογο το πήγαινα, αλλά ο nsxbass υποθέτω προσβλήθηκε και από την απάντησή σου του άρχισε όλο αυτό. Όσο για το screenshot, με δουλεύεις;

Εγώ δεν προσβλήθηκα. Καθόλου μάλιστα.

 

Απλά σου είπα ότι δε θα ήταν κακό αντί να γίνονται ΜΟΝΟ συστάσεις (γιατί η δική σου δεν είναι η πρώτη) να βοηθάτε και εσείς λίγο.

 

Να σου δώσω ένα παράδειγμα: Οι αγγελίες είναι ένας τεράστιος αχανής χώρος. Επί πολύ καιρό το μόνο που δεχόμασταν ήταν παράπονα για αυτό και τίποτα άλλο.

 

Όταν απλά ζητήσαμε 1-2-3-5-10 να γίνονται report όταν βλέπετε κάτι στραβό και σας "καταφέραμε" να το κάνετε, έγινε άπειρα πιο ανθρώπινο το section εκείνο.

 

Παλιότερα μπορεί μία παράτυπη αγγελία να έμενε online 4-5-120 ώρες. Με τα report με το που το δεχόμαστε την κατεβάζουμε. Αποτελεσματικότητα.

 

Τώρα για τους καβγάδες κλπ τι να πω. Είπες κάτι, έκανες μία κριτική και εμείς διαφωνήσαμε. Νόμιζα ότι επιτρέπεται αυτό στο διάλογο...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες