Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 4 ψήφοι

Κάτι πρέπει να γίνει με το θέμα του offtopic στο site


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
58 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 11/01/2015 - 11:38

To διάβασα από την αρχή μέχρι το τέλος.. 

 

Αυτό που θέλω να πω εγώ σαν μέλος, είναι για τα απαράδεκτα θέματα που ανοίγονται κάθε 2 λεπτά με πραγματικά αστείους τίτλους που κατά την γνώμη μου τσαλακώνουν την εικόνα του συγκεκριμένου Site..

 

 

Και επειδή έχω εμπειρία σε ότι αφορά το να είσαι Mod σε ένα τεχνολογικό θέλω να πω τα εξής..

 

Ήμουν χρόνια Mod στο MacLife.gr μέχρι που άλλαξε χέρια και τελικά ο νέος Admin δεν μπόρεσε να αντεπεξέλθει και το έκλεισε άδοξα, αλλά και στο πλαϊνό μαγαζάκι MyPhone.gr και ξέρω πως είναι πάρα πολύ δύσκολο να μπορέσεις να συντονίσεις και να έχεις σε μία τάξη ένα Site χωρίς την βοήθεια το μελών..

 

 

Από την άλλη βοηθούσε πως οι Mod είχαν τις δικές τους κατηγορίες και όχι γενικά και αόριστα και έτσι η δουλειά περιοριζόταν στην κατηγορία σου και έκανε την δουλειά μας πιο εύκολη, κάτι που μάλλον εδώ δεν γίνεται.. Σαν πρόταση θέλω να πω ίσως αν επιλεχτούν 2 Mods σε κάθε κατηγορία τότε ίσως να υπάρξεί μια τάξη και ομαλή ροή στο site και βέβαια πάντα με την βοήθεια το μελών.

 

Στο μόνο που συμφωνώ με το Γιώργο είναι πως η εικόνα του site με το χάος των ακατάσχετων θεμάτων με τίτλους που σε παραπέμπουν σε παιδάκια του δημοτικού είναι λίγο κακή, προσωπικά όταν έβλεπα σαν Mod τέτοιους τίτλους τους έφτιαχνα ώστε να είναι πιο "σοβαροί" και με περισσότερο νόημα ώστε να καταλάβουν τα μέλη για τι πρόκειται μέσα στο θέμα..

Σε ότι αφορά τα Offtopic παντού υπάρχουν και θα υπάρχουν, απλά με λίγό παραπάνω θέληση από όλους μας μπορούμε να τα μειώσουμε.. Και εγώ έχω κάνει πολλές φορές αυτό το λάθος μέσα σε θέματα και πάντα το σταματάω και προτείνω να σταματήσει γιατί το κάναμε και πάλι καφενείο..

 

Και όπως έλεγε και ένα παλιό μοτό.. Όλοι μαζί μπορούμε!

 

Αυτά από εμένα που πραγματικά μετά το κλείσιμο του Maclife και την οικειοθελή αποχώρηση μου από το Myphpne, το IPH είναι ένα από τα βασικά Site που είμαι ενεργός και θέλω να είναι ένα από τα καλύτερα που έχει ο ελληνικός χώρος και η ελληνική κοινότητα..

 

Όλοι μας έχουμε πάρει γνώση από εδώ μέσα και ειδικά από κάποια άτομα που είναι παρών κάθε μέρα στο οποιοδήποτε προβλημα μας και έτσι πρέπει να το κάνουμε καλύτερο και πιο οργανωμένο για όλους μας, για να μπορούμε να χαιρόμαστε την συγκεκριμένη συσκευή που έχουμε επιλέξει..


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 11/01/2015 - 11:45

@CaLi@


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 12/01/2015 - 11:02

 

 

Ήμουν χρόνια Mod στο MacLife.gr μέχρι που άλλαξε χέρια και τελικά ο νέος Admin δεν μπόρεσε να αντεπεξέλθει και το έκλεισε άδοξα, ..

 

 

 

 

 

Tουλάχιστόν μου έμεινε το μπλουζάκι  :D  :D

 

IMG_0020_zps213bd1f9.jpg IMG_0021_zpsdc48257c.jpg



#48   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 12/01/2015 - 11:13

Θα βγω offtopic στο topic του offtopic για να προτείνω να φτιάξουμε μπλουζάκια για όλους τους χρήστες (δηλαδή γι'αυτούς που θέλουν) όπως αυτό από επάνω.Βεβαια πολύ μαυρίλα όποτε ας προτιμήσουμε κάτι πιο ανοιχτόχρωμο :) Πέρα από την πλάκα μιλάω σοβαρά για τα μπλουζάκια.Κλεινω offtopic! :)

#49   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 12/01/2015 - 16:11

Δεκτές οι όποιες παρατηρήσεις. Δε χρειάζεται να σκοτωνόμαστε μεταξύ μας... Ο καθένας από τη πλευρά του θα κάνει ό,τι καλύτερο μπορεί (χρήστες, mods, διαχειριστές) για να μειωθεί το φαινόμενο.


Behind the Scenes...

#50   jim clarinetist

jim clarinetist

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/01/2015 - 18:29

Tουλάχιστόν μου έμεινε το μπλουζάκι :D :D

IMG_0020_zps213bd1f9.jpgIMG_0021_zpsdc48257c.jpg

Το έχω κι εγώ αυτό το μπλουζάκι, κρίμα που δεν υπάρχει πλέον το maclife....

#51   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 12/01/2015 - 19:50

Θα βγω offtopic στο topic του offtopic για να προτείνω να φτιάξουμε μπλουζάκια για όλους τους χρήστες (δηλαδή γι'αυτούς που θέλουν) όπως αυτό από επάνω.Βεβαια πολύ μαυρίλα όποτε ας προτιμήσουμε κάτι πιο ανοιχτόχρωμο :) Πέρα από την πλάκα μιλάω σοβαρά για τα μπλουζάκια.Κλεινω offtopic! :)

 

Αν είσαι παλαιουρας, τα έχεις προλάβει όλα! :Ρ

 

Συνημμένο αρχείο  Capture d’écran 2015-01-12 à 18.48.16.png   1,1MB   40 λήψεις


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#52   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 12/01/2015 - 20:54

Αν είσαι παλαιουρας, τα έχεις προλάβει όλα! :Ρ

attachicon.gifCapture d’écran 2015-01-12 à 18.48.16.png


Σχετικά καινούργιος είμαι ρε παιδιά.Δωστε κανένα μπλουζάκι και εδώ! :)

#53   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 12/01/2015 - 20:55

3 μήνες μετά από εμενα γράφτηκες!  :rolleyes:


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 12/01/2015 - 20:55

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#54   House1971

House1971

    iPH Member

  • 274 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 12/01/2015 - 20:56

Εντάξει,τον κάψατε τον άνθρωπο.Μα μπλουζάκια βρε σεις?



#55   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 12/01/2015 - 21:09

3 μήνες μετά από εμενα γράφτηκες! :rolleyes:

Και πως δεν το πήρα χαμπάρι? :) Κοιμάμαι όρθιος

Τελευταία επεξεργασία από: PetrosMac, 12/01/2015 - 21:10


#56   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 12/01/2015 - 22:14

Έχετε την πλάκα σας!! Χα χα!! Από μπλουζάκια άλλο τίποτα!! Και όπως καταλάβατε πάλι το κάνατε καφενείο!! Χα χα χα!!! 


@CaLi@


#57   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 12/01/2015 - 22:41

Δεκτές οι όποιες παρατηρήσεις. Δε χρειάζεται να σκοτωνόμαστε μεταξύ μας... Ο καθένας από τη πλευρά του θα κάνει ό,τι καλύτερο μπορεί (χρήστες, mods, διαχειριστές) για να μειωθεί το φαινόμενο.

Πιστεύω ότι και ο απλός χρήστη επι τις ουσίας μπορεί να γίνει "mod" απλά και μονο αν φροντίζει να αναφέρει ότι όντως δεν ανήκει στο κάθε τοπικ ετσι βοηθάει και τους admin και τους mod....

Knowledge Is Power


#58   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 12/01/2015 - 23:16

Δεκτές οι όποιες παρατηρήσεις. Δε χρειάζεται να σκοτωνόμαστε μεταξύ μας... Ο καθένας από τη πλευρά του θα κάνει ό,τι καλύτερο μπορεί (χρήστες, mods, διαχειριστές) για να μειωθεί το φαινόμενο.


€@!)&%#{^*++%<

#59   christos6380

christos6380

    iPH newbie

  • Pip
  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/01/2015 - 23:34

Έχοντας τα λιγότερα μηνύματα,και όντας μέλος σχεδόν αποκλειστικά λόγω των αγγελιών(δεν με τιμά και ιδιαίτερα...;-))) θέλω να πω τα εξής:

Ασχολούμενος αποκλειστικά με τις αγγελίες οπού είχα πολλές επιτυχείς συναλλαγές και την ευκαιρία να γνωρίσω αρκετά παιδιά,το κακό ξεκινά από τη βάση,τα μέλη...Δεν είναι δυνατόν να περιμένετε από τους mod να αστυνομεύουν τη "δράση" του καθενός που απλά μπήκε να αδειάσει την αποθήκη του,να τρολλάρει,να βγάλει νεύρα ή απλά να περάσει την ώρα του...Παραδεχομαι πως έχω σχολιάσει και εγώ ατυχώς και εκ του ασφαλούς το χειρισμό αλλά ΠΑΝΤΑ με μία δεύτερη ψύχραιμη ματιά αναλογίζομαι τον όγκο εργασίας και "αράζω στα κυβικά μου"...Υπάρχουν τρόποι να βοηθήσουμε τα παιδιά να συνεχίσουν την καλή δουλειά τους,κάνοντας το απλό που μας παρέχουν για αρχή,το report...

Καλό Βράδυ!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες