Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 4 ψήφοι

Κάτι πρέπει να γίνει με το θέμα του offtopic στο site


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
58 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 09/01/2015 - 20:33

Έκανα JB στο μηλαράκι μου αλλά δεν μπορώ μα κατεβάσω σπασμένες εφαρμογές.
Καμία βοήθεια;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 09/01/2015 - 20:34

Είσαι offtopic φίλε..............


Αναρτημένη εικόνα


#18   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 09/01/2015 - 20:44

Άντε καλα....ας γίνω ontopic (έτσι λέγεται; )

Αρκετά υπερβολικός θεωρώ πως είναι ο φίλος.

Αφενός τα offtopic δεν είναι τόσα ώστε να ενοχλούν, αφετέρου η ποιότητα του site φαίνεται απο την ταχύτητα επίλυσης των προβλημάτων που αντιμετωπίζουμε.
Επισης ας μας πει ο φίλος που άλλου μπορεί να διαβάσει τόσες πληροφορίες για τις θήκες, με φωτό, τρικ για φτηνότερα μεταφορικά κτλ. Και αναφέρομαι συγκεκριμένα στο τοπικ με τις θήκες γιατί αυτό έδωσε σαν παράδειγμα.
Και στο τέλος τέλος κάποιοι περναμε αρκετή ώρα εδώ μέσα, έχουμε αναπτύξει και διαπροσωπικές σχέσεις και έχουμε το δικαίωμα να κάνουνε και λιγο κουβεντούλα :)

#19   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 09/01/2015 - 21:28

Τα παραπάνω προσδίδουν και το ακριβές ποιοτικό επίπεδο του forum.

 

Δεν έχω να πω κάτι άλλο.



#20   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 09/01/2015 - 21:38

1)Για πες μας το site το τεχνολογικό που είσαι moderator για να κρίνουμε την πρότερη εμπειρία σου

2)Ένας δείκτης ποιότητας είναι αυτό που λέει ο ομιλίτης παραπάνω, αλλά ντάξει βρήκαμε ένα μειονέκτημα(για σένα) των offtopic και το κάναμε viral.

3)Σχόλια για βελτίωση δεχόμαστε προφανώς γιατί κανένας και τίποτα δεν είναι τέλειο αρκεί να γίνονται καλοπροαίρετα, και με τον τρόπο σου δε το βλέπω αυτό.

 

Περιμένω να μου πεις το σαιτ που είναι "υποδειγματικό" κατά τη γνώμη σου και είσαι mod.


Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 09/01/2015 - 21:41

Αναρτημένη εικόνα


#21   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 09/01/2015 - 21:47

Τα παραπάνω προσδίδουν και το ακριβές ποιοτικό επίπεδο του forum.
 
Δεν έχω να πω κάτι άλλο.

Έλλειψη χιούμορ και ανεπάρκεια επιχειρημάτων...Επι του πρακτέου έχεις να πεις κάτι πάνω σε αυτά που έγραψα;

#22   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/01/2015 - 21:54

Nα προτείνω ένα ebook από τις εκδόσεις ''σοβαροφάνειας''

 

Συνημμένα αρχεία


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#23   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 09/01/2015 - 22:00

Ενταξει όλοι κάποια στιγμή ξεφεύγουμε και το θέμα αλλάζει από αυτο που είναι αρχικά με αποτέλεσμα ο δημιουργός του να μην θυμάται καν γιατί το άνοιξε. Ανθρωποι είμαστε και μερικές φορές μας παρασύρουν τα αισθήματα τα νεύρα ή όπως αλλιώς θέλετε η θα βρίσουμε ή και γω δεν ξέρω τι. Και γω τα έχω βάλει πολλές φορές με τους mod και άλλες τόσες όταν ήρθα στα ίσια μου ζήτησα συγνώμη.....και γω όταν ψάχνω κάτι ψάχνω 100 σελίδες και βάλε για να βρω αυτο που θέλω γιατί όλες είναι γεμάτες με άσχετα πράγματα άρα σε αυτο δεν φταίνε οι mods αλλα εμείς και σε κάτι που είναι ΔΩΡΕΑΝ και ΑΞΙΟΛΟΓΟ (κακά τα ψέματα ελληνικό αλλο τέτοιο φόρουμ δεν υπαρχει) λογικό είναι να μαζεύεται κάθε καρυδιάς καρύδι....

Knowledge Is Power


#24   KostasKor

KostasKor

    iPH Contributor

  • 1.896 μηνύματα
  • Twitter:@kostasspil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 10/01/2015 - 01:44

Έκανα JB στο μηλαράκι μου αλλά δεν μπορώ μα κατεβάσω σπασμένες εφαρμογές.
Καμία βοήθεια;

 

 

Είσαι offtopic φίλε..............

Σατανάδες........



#25   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.693 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/01/2015 - 04:14

Παντως εγω  θα παρω το μερος του του giorgos_rou γιατι οτι ειπε και σωστα επισημανε το εκανε με ευγενικο τροπο και δεν μπορω να καταλαβω την επιθεση που εφαγε.Ο ανθρωπος εξεφρασε μια αποψη χωρις ιχνος ειρωνειας στο συγκεκριμενο θεμα...τεσπα μαλλον δεν διακρινω προθεσεις ως φαινεσται



#26   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/01/2015 - 07:12


Προσωπικά πιστεύω ότι μια τόσο καλά οργανωμένη θεματολογία χωρίς off topic κλπ δεν μπορεί ποτέ να συμβεί σε εθελοντική βάση. Αν το φόρουμ ήταν ενός εκδοτικού οίκου η τεχνολογικού , με συγκεκριμένα συμφέροντα σαφώς θα παρείχε πιο οργανωμένη πληροφορία.

Δεν θα είχε όμως τόσο μεγάλη συμμετοχή όπως εδώ και αυτό διότι ο κόσμος θέλει να επικοινωνήσει ελεύθερα , να πάρει γνώμες άλλων όχι απο συμφέρον αλλα με καλή και ανιδιοτελή διάθεση.

Δεν βρίσκω καθόλου προκλητική ή εριστική την άποψη του φίλου που άνοιξε το θέμα, αντίθετα διαβάζω ενδιαφέρον και πρόθεση να γίνει ακόμα καλύτερο το φόρουμ.
Από την άλλη καταλαβαίνω τους mod ότι κάνουν ότι καλύτερο μπορούν και μέχρι τώρα το φόρουμ δεν τα έχει πάει και άσχημα το αντίθετο μάλιστα μια χαρά τα εχουν καταφέρει όλοι.

Καταλήγοντας νομίζω ότι η παρέα η ανοικτή ανιδιοτελής παρέα , (όχι τα κλειστά λόμπι) μπορεί μόνο να κρατήσει ζωντανό και πολυπληθές το φόρουμ και όχι τόσο το άρτιο περιεχόμενο. Θεμιτή ειναι η καλή παρουσίαση των θεμάτων αλλα δευτερευον μπροστά στην καλή διάθεση για ανταλλαγή απόψεων από τα μέλη.

Καλό Σαββαοκυριακο σε όλους.

#27   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 10/01/2015 - 09:16

Είμαι μέλος στο Site από 25/08/2008 για την ακρίβεια 19 ωρες απο τι στιγμή που βγήκε online για πρωτη φορά το iPhonehellas.

 

Θα παρακαλούσα να μην ανοίγονται πόστ για ψιλοπήδημα.

 

 

ΥΓ1: Kάτω Δεξιά υπάρχει ενα κουμπάκι που ονομάζετε Αναφορά.

 

YΓ2: Σαββατοκύριακο είναι είπα να γράψω καμία Μ@λ@κι@ ετσι για να ασχολούμαστε μέχρι δευτέρα Πρωι.



#28   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/01/2015 - 12:04

Καλημέρα,

 

Καταρχάς ευχαριστώ τα παιδιά που πήραν το μέρος μου πιο πάνω.

 

Αναφορικά με τα υπόλοιπα τώρα...

 

MarkKnopfler, νοήμων άνθρωπος δε νομίζω να περιμένεις να ονοματίσω άλλες κοινότητες σαν υποδείγματα οργάνωσης και καλύτερης λειτουργίας. Δεν είναι αυτό το θέμα. Όπως υπάρχουν κοινότητες που είναι χειρότερες από το iPH σε τέτοια θέματα, έτσι υπάρχουν και κοινότητες πολύ καλύτερες, με μεγαλύτερη βάση θεμάτων και μελών και μια πολύ καλύτερη οργάνωση. Θα παρατηρήσω, βέβαια, ότι σε ΚΑΝΕΝΑ forum εδώ και πολλά χρόνια χρήσης Η/Υ και διαδικτύου δεν είχα ποτέ διαχειριστή να κάνει "πηγαδάκι" με μέλος και να με ειρωνευτεί κατάμουτρα (βλ. τη στιχομυθία που αντάλλαξες με τον omilitis1987 πιο πάνω) και είμαι μέλος σε δεκάδες κοινότητες. Τι δε βλέπεις με τον τρόπο μου; Το OP πραγματικά το έγραψα τέρμα καλοπροαίρετα (αν και περίμενα λασπολογία). Θεωρείς ότι αν δε με ενδιέφερε το site θα ήμουν τόσα χρόνια τόσο ενεργός;

 

"Επί του πρακτέου" omilitis1987 να πω κάτι πάνω σε τι; Στο post σου στο νήμα που είναι ολοφάνερα ειρωνικό;

 

jig, σε ευχαριστώ πολύ για την πρόταση για το βιβλίο. Είναι θλιβερό πώς η σωστή χρήση του λόγου πλέον δείχνει "σοβαροφανές".

 

dream21, μάλλον την ίδια απάντηση δίνεις στα 5 νέα θέματα την ημέρα με θέμα "Βοήθεια έκλεισε και δεν ανοίγει". Δηλαδή ελπίζω, αλλιώς μιλάμε για άλλο ένα περιττότατο post.

 

Δε ξέρω τι προσπαθώ να αποδείξω εδώ πέρα, ολοφάνερα το feedback είναι άκρως εριστικό, περιπαικτικό και ειρωνικό. Το γεγονός είναι ότι ο ιστότοπος όντως παρουσιάζει σε μεγάλο βαθμό το offtopic και παράδειγμα αποτελεί ο φίλος πιο πάνω που περιέγραψε περιεκτικότατα την κατάσταση λέγοντας ότι ψάχνει σε 100 σελίδες να βρει αυτό που θέλει.

 

Βλέπετε πώς γράφω, βλέπετε τι γράφω, καταλαβαίνετε ότι αυτό το πράγμα μπορεί να συνεχιστεί πολλή ώρα. Γιατί δε παραδέχεστε ότι όντως υπάρχει θέμα;


Τελευταία επεξεργασία από: giorgos_rou, 10/01/2015 - 12:06


#29   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 10/01/2015 - 12:17

1) με το αρχικό μου ποστ δεν ειρωνεύτηκα κανέναν(εκτός και είσαι τόσο εύθικτος που οποιαδήποτε αντίθετη άποψη τη θεωρείς ειρωνεία):

 

 

Αν σε ενοχλεί πατάς το report και το φτιάχνουμε.

Κανένας εν ενεργεία mod δε διαβάζει απ όσο ξέρω όλα τα topic για να ψάξει για off topic.

 

Αν σβήσουμε κανενός το post πέφτει να μας φάει ότι με λογοκρίνεται κτλ, αν δε σβήσουμε μας λέτε για τα offtopic.

Δεν είμαστε παιδάκια να παίζουμε με το τι θέλει ο καθένας. Αν κάτι είναι εξόφθαλμα εκτός βγαίνει και το δούμε(βασική προϋπόθεση).

 

Αν πάλι δεν έχεις την όρεξη να πατάς το report όπου βλέπεις πρόβλημα, ΔΕΝ δικαιούσαι να διαμαρτύρεσαι.

 

Επίσης δε θεωρώ ότι υπάρχει τόσο μεγάλο πρόβλημα με offtopic.Που να δείτε αλλού.

 

2)Απάντησα αυτό κι από κάτω κι ο Νίκος

 

Υπάρχει κανόνας που απαγορεύει το offtopic. Μένει να βάλουμε και ποινή απαγχονισμού σε όποιον το κάνει.

Το ποιος είναι παιδάκι ή όχι φαίνεται από τις απαιτήσεις που έχει όταν κάτι του παρέχεται ΔΩΡΕΑΝ. Όταν κάτι είναι ΔΩΡΕΑΝ δεν μπορείς να έχει απαιτήσεις λοιπόν, εκτός και πληρώνεις και δεν το έχω καταλάβει οπότε με δουλεύουνε κι εμένα που ασχολούμαι τσάμπα.

 

Ούτε εγώ έχω όρεξη να διαβάζω 1000άδες posts και να σβήνω ότι δεν μ αρέσει γιατί πολύ απλά δεν θα έχω προσωπική ζωή. Αν θέλεις σου παραχωρώ τη θέση μου να το κάνεις.

και απαντάς αυτό

 

Ειλικρινά είστε οι πιο αγενείς mods που έχω δει ποτέ.

 

Το ότι δε πληρώνεσαι για κάποιο πόστο δεν αναιρεί τυχόν υποχρεώσεις που έρχονται με το προαναφερθέν. Δεν είναι "απαίτηση" να ζητάμε ένα καθαρότερο site από τα άτομα που φέρουν τον τίτλο του συντονιστή και διαλέχθηκαν για αυτή τη δουλειά. Είμαι συντάκτης σε μεγάλο τεχνολογικό site και δε πληρώνομαι, δε σημαίνει ότι θα γράφω όπως θέλω κι αν μέλος μου υποδείξει κάτι θα εκνευριστώ.

 

Όσο για το offtopic και το ότι θεωρείτε ότι δεν υπάρχει θέμα είναι αστείο. Περάστε μια βόλτα από τα μεγάλα topics, δείτε και αναθεωρήστε.

 

Ειλικρινά δε καταλαβαίνω γιατί τρώω τόση λάσπη όταν επεσήμανα καθαρότατα στο op ότι καταλαβαίνω το φόρτο σας.

Η αγένεια και η λάσπη προκύπτουν από την έκφραση της άποψής μας.

 

3)Εσύ μας είπες ότι είσαι σε ένα τεχνολογικό σαιτ που τέτοια προβλήματα δεν υπάρχουν, οπότε θα το ήθελα σαν οδηγό για να καταλάβω τι εννοείς-ούτε αυτό μπορείς να κάνεις ούτε report μπορείς να κάνεις. Δε γίνεται να αναφέρεις ένα πρόβλημα και να μην είσαι διατεθειμένος να μην συμβάλλεις στην επίλυσή του, ας μην το ανέφερες. 

Ακόμα πιστεύω ότι δεν υπάρχει τόσο τραγικό πρόβλημα σε αυτό που λες αλλά το ότι το συζήτησα και όπως σου απόδειξα καθόλου ειρωνικά μέχρι τη στιγμή που εξαπέλυσες κατηγορίες για αγένεια κτλ δείχνει ότι δεν το γράφω τελείως επειδή δε θεωρώ ότι υπάρχει.

 

Μήπως εννοούσες αυτό το φόρουμ;

http://www.thegreekz...ead.php?476819-Μουστάκι-στο-άνω-χείλος


Αναρτημένη εικόνα


#30   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/01/2015 - 12:26

:lol:  κλαίωωωωωωω :lol: :lol:

............. :P


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες