Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

iPhone 6S με 2GB Ram και τεχνολογία ''Force Touch'', όπως στο Apple Watch (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
659 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#211   StavSanis

StavSanis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/08/2015 - 09:39

Kαλά και πέρυσι υποτίθεται ότι ήταν απαράδεκτο να μην βάλει αλλά ντάξει..

Εγώ φοβάμαι μήπως βάλει στο ένα. Δηλαδή το 6άρι με 1ραμ και το plus με 2.ειδωμεν



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#212   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/08/2015 - 09:50

Παιδιά δεν είναι μόνο στο multitasking που χρειάζεται η παραπάνω μνήμη. 

 

Μελλοντικά η συσκευή μέσα στον χρόνο θα κρατάει περισσότερο όπως και να το κάνουμε. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#213   StavSanis

StavSanis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/08/2015 - 09:54

Ακριβώς. Και αυτό.

Γενικώς είναι πολλοί οι λόγοι που πρέπει να ξεφύγουμε από αυτό το 1 ram επιτέλους.



#214   Panoulis7

Panoulis7

    iPH Contributor

  • 1.014 μηνύματα
  • Twitter:@panos_lympe
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/08/2015 - 10:40

απο 1 γβ στα 2 γβ, προφανως και ειναι χαωδης η διαφορα...ειναι διπλασια μνημη!!! και προφανως υπαρχουν πολλοι λογοι αλλα εγω ανεφερα εναν... γιατι πολλοι το λενε....εεε ενταξει αφου δουλευει κομπλε....ναι με ios 8 δουλευει κομπλε, με τα  επομενα καλα λες;;;;

 

εντομεταξυ αυτη η θεωρια για το 6S+, στεκει, για να παρει τα κολπα του ios9 που ειναι μονο για air 2....split screen και τετοια....μιας και εχει μεγαλυτερη οθονη...εεεε ρε γλεντια να αφησουν εξω το απλο 6S....

 

ολο το φορουμ που ελεγε...ααα παντοφλα το +, το απλο ειναι απιθανο.....θα λενε..."με το που πας 5.5 ιντσες δεν γυρνας πισω στισ 4.7!" χαχαχ


Τελευταία επεξεργασία από: Panoulis7, 19/08/2015 - 10:41


#215   StavSanis

StavSanis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/08/2015 - 11:12

Άστα να πάνε.. Και φέτος το αδίκησαν με την ανάλυση οθόνης ,ois το άλλο κλπ αλλά και πάλι τα σπάει.

Αν τώρα τα βάλουν όλα πάλι στο plus ελεος!

Αν κι εγώ πλέον για plus είμαι γιατι μου φαίνεται κανονικό προς μικρό το 6άρι πια :P


Τελευταία επεξεργασία από: StavSanis, 19/08/2015 - 11:12


#216   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/08/2015 - 11:13

Ισχύει αυτό που λες! Ήμουν ένας από αυτούς που έλεγε ότι είναι παντόφλα και τωρα θέλω να το πάρω! :)

#217   StavSanis

StavSanis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/08/2015 - 11:17

Kι εγώ από αυτούς ήμουν !! Φανατικούς κιόλας. Αλλά τότε είχα το 4s οπότε λογικό.

Μετά που έπιασα note , g2 και μετά το 6άρι ήταν αναμενόμενο να είμαι για plus! :P 



#218   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/08/2015 - 11:33

Αστα να πάνε...εγώ είχα 4s και έλεγα σιγά μην πάω σε 5...τελικά πήγα σε 5S και μετά που έπιασα το plus στα χέρια μου τελείωσαν όλα Χαχα

#219   StavSanis

StavSanis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/08/2015 - 11:53

χαχαχα! Εγώ έλεγα ότι δεν θα πάω σε 6 γιατι είχα νευριάσει με το 1ραμ και την 8 κάμερα κλπ και έκραζα και το plus ως τεράστιο και έτσι πήγα για λίγο σε android.

Και τελικά έχω 6 και συζητάω για 6s plus :P έτσι απλά!



#220   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/08/2015 - 13:25

Εγώ είχα σκοπό να πάω στο 6,αλλά μόλις είδα 1gb και γενικά επιδόσεις ίδιες,είπα όχι δεν παίρνω ξαναζεσταμένο φαγητό. Γιατί στην ουσία εκτός από την οθόνη, το 6 δεν άλλαξε και κάτι άλλο. + ότι είναι και πιο άσχημο από το 5s. Με θήκη διορθώνεται η ασχήμια πάντως. Σουλουπώνεται.

 

Ελπίζω να βάλει επιτέλους μυαλό ο cook και να μη μας δίνει με το σταγονόμετρο specs! Έλεος!! 1.2 front facing camera? και 1gb RAM? Είμαστε σοβαροί??? Είδα του Note 4 και έπαθα πλάκα! 

Μακάρι να επαληθευτούν οι φήμες μπας και αλλάξουμε κινητό,γιατί μου φαίνεται στο τέλος με το ίδιο θα μείνω και φέτος :P



#221   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.911 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 19/08/2015 - 13:33

Εγώ είχα σκοπό να πάω στο 6,αλλά μόλις είδα 1gb και γενικά επιδόσεις ίδιες,είπα όχι δεν παίρνω ξαναζεσταμένο φαγητό. Γιατί στην ουσία εκτός από την οθόνη, το 6 δεν άλλαξε και κάτι άλλο. + ότι είναι και πιο άσχημο από το 5s. Με θήκη διορθώνεται η ασχήμια πάντως. Σουλουπώνεται.

 

Ελπίζω να βάλει επιτέλους μυαλό ο cook και να μη μας δίνει με το σταγονόμετρο specs! Έλεος!! 1.2 front facing camera? και 1gb RAM? Είμαστε σοβαροί :huh: Είδα του Note 4 και έπαθα πλάκα! 

Μακάρι να επαληθευτούν οι φήμες μπας και αλλάξουμε κινητό,γιατί μου φαίνεται στο τέλος με το ίδιο θα μείνω και φέτος :P

1,2 η μπροστινη αλλα βγαζει κ γαμω τις σελφι οταν ειναι μερα. Κανεις δεν εχει παραπονο.


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#222   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/08/2015 - 13:39

1,2 η μπροστινη αλλα βγαζει κ γαμω τις σελφι οταν ειναι μερα. Κανεις δεν εχει παραπονο.

 

Όλοι οι φίλοι μου και εγώ,έχουμε παράπονο πάντως. Στο facebook πχ όταν ανεβαίνει είναι λίγο θολή. Είναι δυνατόν? Κάτι note - galaxy είναι πεντακάθαρες!



#223   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.911 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 19/08/2015 - 13:42

Όλοι οι φίλοι μου και εγώ,έχουμε παράπονο πάντως. Στο facebook πχ όταν ανεβαίνει είναι λίγο θολή. Είναι δυνατόν? Κάτι note - galaxy είναι πεντακάθαρες!

Θολη κ πιξαλισμενη το βραδυ ναι. Αλλα για πρωι φιλε με φως δεν εχω κανενα παραπονο εγω.. Βραδυ συμφωνω. 


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#224   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/08/2015 - 13:47

Θολη κ πιξαλισμενη το βραδυ ναι. Αλλα για πρωι φιλε με φως δεν εχω κανενα παραπονο εγω.. Βραδυ συμφωνω. 

Τι να πω,πάντως είναι απαράδεκτο.Ελπίζω να γίνει κάτι φέτος. Γιατί στο ios 9 στο άλμπουμ κάμερας έχει και φάκελο selfie, πιστεύω κάτι θα κάνουν και στη κάμερα.Δεν πιστεύω να την αφήσουν ίδια.



#225   DimitrisKap

DimitrisKap

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα

Δημοσίευση 19/08/2015 - 13:48

Παιδιά δεν είναι μόνο στο multitasking που χρειάζεται η παραπάνω μνήμη. 

 

Μελλοντικά η συσκευή μέσα στον χρόνο θα κρατάει περισσότερο όπως και να το κάνουμε. 

Ακριβώς, έχεις απόλυτο δίκαιο jimmako.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)