Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

iPhone 6S με 2GB Ram και τεχνολογία ''Force Touch'', όπως στο Apple Watch (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
659 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   N0thinGsPeciaL

N0thinGsPeciaL

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 19/08/2015 - 13:48

δειτε το s6 και θα λιποθυμησετε σε καμερα μερα νυχτα εμπρος πισω!!

ενταξει τα εχουμε ξαναπει.δεν ειναι τα specs του iphone 6 που πληρωνουμε αλλα το ios και η υποστηριξη του. τι να λεμε τωρα.

αλλα πιστευω οτι αυτα αλλαζουν ευκολα.

ειναι και το καλο της marketing βγαζει μια συσκευη και σε κανει να νομιζεις οτι την χρειαζεσαι οτι καμμια αλλη δεν ειναι καλα.

πραγμα το οποιο δεν ισχυει.

δοκιμασα ολες σχεδον τις εταιρειες HTC SAMMY LG και ειδα οτι ολα ειναι σφαιρα ειδικα internet και τετοια αλλα δεν ειναι iOS.

και ξαναγυρισα.αλλα σαν επιδοσεις το s6 σκοτωνει.το ειδα και επαθα.να μην πω για οθονη.γρηγορη φορτιση και τα λοιπα.

τελοσπαντων γουστα ειναι αυτα απλα πιστευω πως πλεον το 1gb ειναι λιγο αλλα απο την αλλη θεωρω πολυ δυσκολο να απαξιωσει τοσο γρηγορα το 6αρι βγαζωντας το 6s με 2gb ram δεν ξερω.

ποτε σειρα S πλην του 3gs δεν ειχε διπλασιασμο της ram.

αρα πιστευω ουτε και σε αυτο θα το κανει.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/08/2015 - 13:54

δειτε το s6 και θα λιποθυμησετε σε καμερα μερα νυχτα εμπρος πισω!!

ενταξει τα εχουμε ξαναπει.δεν ειναι τα specs του iphone 6 που πληρωνουμε αλλα το ios και η υποστηριξη του. τι να λεμε τωρα.

αλλα πιστευω οτι αυτα αλλαζουν ευκολα.

ειναι και το καλο της marketing βγαζει μια συσκευη και σε κανει να νομιζεις οτι την χρειαζεσαι οτι καμμια αλλη δεν ειναι καλα.

πραγμα το οποιο δεν ισχυει.

δοκιμασα ολες σχεδον τις εταιρειες HTC SAMMY LG και ειδα οτι ολα ειναι σφαιρα ειδικα internet και τετοια αλλα δεν ειναι iOS.

και ξαναγυρισα.αλλα σαν επιδοσεις το s6 σκοτωνει.το ειδα και επαθα.να μην πω για οθονη.γρηγορη φορτιση και τα λοιπα.

τελοσπαντων γουστα ειναι αυτα απλα πιστευω πως πλεον το 1gb ειναι λιγο αλλα απο την αλλη θεωρω πολυ δυσκολο να απαξιωσει τοσο γρηγορα το 6αρι βγαζωντας το 6s με 2gb ram δεν ξερω.

ποτε σειρα S πλην του 3gs δεν ειχε διπλασιασμο της ram.

αρα πιστευω ουτε και σε αυτο θα το κανει.

Ένας φίλος μου από την Γερμανία που ήρθε για διακοπές εδώ,είχε το s6. Μόλις είδα φωτογραφίες που είχε τραβήξει, έπαθα πλάκα. Λέω από το κινητό είναι? Λέει ναι. Κοίτα να δεις και την κάμερα μου λέει.Πολύ μπροστά το s6 στη κάμερα και στην οθόνη - χρώματα. Μακάρι να αλλάξει τροπάριο η Apple



#228   N0thinGsPeciaL

N0thinGsPeciaL

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 19/08/2015 - 13:59

Ένας φίλος μου από την Γερμανία που ήρθε για διακοπές εδώ,είχε το s6. Μόλις είδα φωτογραφίες που είχε τραβήξει, έπαθα πλάκα. Λέω από το κινητό είναι? Λέει ναι. Κοίτα να δεις και την κάμερα μου λέει.Πολύ μπροστά το s6 στη κάμερα και στην οθόνη - χρώματα. Μακάρι να αλλάξει τροπάριο η Apple

ναι ειναι φοβερο ενταξει πασχει απο bloatware αλλα κανεις δεν ειναι τελειος και τουλαχιστον πληρωνεις specs που αξιζουν.τωρα το οικοσυστημα θα φτιαχνει σιγα σιγα.

αλλα αν ειχε και διπλο led flash θα ηταν τουμπανο τελειως.

ενταξει και multitasking πραγματικο οχι τωρα φιδια του iOS. αν και για να ειμαστε ειλικρινεις ειχε θεμα με την lollipop και ειχε πολυ aggresive force to close στην μνημη το s6.



#229   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/08/2015 - 13:59

Όπως και να το κάνουμε η μπροστινή κάμερα σε εξωτερικό περιβάλλον με φωτισμό είναι οκ! Σε διαφορετικές συνθήκες δεν είναι τόσο καλή! Αν όντως βάλουν 5αρα μπροστά θα είναι σαφώς καλύτερα ;)

#230   N0thinGsPeciaL

N0thinGsPeciaL

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 19/08/2015 - 14:04

ενταξει η apple ξερει τι κανει σου λεει να φτιαξω κατι με ακριβη οθονη και υψηλο κοστος και να μειωσω τα profits μου; δεν τα κανει τυχαια. 

επενδυει στο λογισμικο και στην αρμονια hardware-software.

για να μην αδικουμε τις υπολοιπες εταιρειες δεν εχουν τις γνωσεις ή την θεληση πλεον να δημιουργησουν νεα πλατφορμα και να αποτυχουν.

ενα πραγμα οπως οι κονσολες των βιντεοπαιχνιδιων. ειχαν βγαλει sega,nintendo,sony,microsoft,atari,neo geo,amiga και οτι αλλο και επικρατησαν αυτες με την καλυτερη υποστηριξη τιτλων SONY-MICROSOFT αντε και η nintendo.

κατι αντιστοιχο παιζει και με τα κινητα.



#231   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/08/2015 - 14:11

Το πρόβλημα δεν είναι στη κάμερα. Το πρόβλημα δεν είναι οι Selfies.

 

Όσο καλή διαχείριση και να κάνει το iOS απο μόνο του, το αστείο με το 1GB πρέπει και θα τελειώσει σε λίγες μέρες.

 

Αρκεί να δουλέψει κάποιος για λίγο ένα iPad Air 2. Αρκεί να χρησιμοποιήσει κάποιος για λίγο (δε μπορεί και περισσότερο) τον Safari με ανοιγμένες 2-3 καρτέλες.

 

Το Multitasking είναι μια άλλη ιστορία.

 

Πέρυσι ήταν η αύξηση στο μέγεθος της οθόνης που σε ανάγκαζε να πας στο 6. Φέτος θα είναι η αύξηση της RAM. Well played Apple.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 19/08/2015 - 14:11

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#232   StavSanis

StavSanis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/08/2015 - 14:17

Η μπροστινή κάμερα εκτός από την μέρα ( και δεν εννοώ 6-7 το απόγευμα, εννοώ μέρα μέρα) είναι χάλια.

Όχι οτι με ενδιαφέρει τόσο αλλά όταν δίνω 700Ε θα'πρεπε να μ'ενδιαφέρει.

Η πίσω κάμερα τα σπάει αλλά όντως υπάρχουν καλύτερες πλέον και είμαι σίγουρος ότι θα την αναβαθμίσει.

Όσο για την ραμ μην τα ξαναλέω. Με 2 θα κάνει τα πάντα καλύτερα.

Ότι πετυχαίνουν οι άλλοι με 4 θα το πετύχει με 2 και πολύ καλύτερα.

Όσο για τν σαμυ ωραίο το s6 απίστευτη κάμερα αλλά τα κολλήματα του τα'χει. Αλλά κανείς δεν είναι τέλειος :)



#233   N0thinGsPeciaL

N0thinGsPeciaL

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 19/08/2015 - 14:17

Το πρόβλημα δεν είναι στη κάμερα. Το πρόβλημα δεν είναι οι Selfies.

 

Όσο καλή διαχείριση και να κάνει το iOS απο μόνο του, το αστείο με το 1GB πρέπει και θα τελειώσει σε λίγες μέρες.

 

Αρκεί να δουλέψει κάποιος για λίγο ένα iPad Air 2. Αρκεί να χρησιμοποιήσει κάποιος για λίγο (δε μπορεί και περισσότερο) τον Safari με ανοιγμένες 2-3 καρτέλες.

 

Το Multitasking είναι μια άλλη ιστορία.

 

Πέρυσι ήταν η αύξηση στο μέγεθος της οθόνης που σε ανάγκαζε να πας στο 6. Φέτος θα είναι η αύξηση της RAM. Well played Apple.

εγω επιμενω....2gb ισως μονο το 6s plus...και αν...



#234   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/08/2015 - 14:30

εγω επιμενω....2gb ισως μονο το 6s plus...και αν...

Το θεωρώ απίθανο απο τη στιγμή που και τα 2 έρχονται με ίδιο επεξεργαστή.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#235   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/08/2015 - 14:33

Αν βάλουν split view στο plus αναγκαστικα θα μπει 2GB μνήμη! Το 6s πιστεύω πως θα πάρει μόνο κάμερα και επεξεργαστή + ότι άλλο βάλουν!

#236   StavSanis

StavSanis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/08/2015 - 14:33

εγω επιμενω....2gb ισως μονο το 6s plus...και αν...

Kι εγώ το φοβάμαι και θα ξενερώσω λίγο..αλλά ένα point το έχει ο Νίκος.



#237   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/08/2015 - 14:37

Κάπως πρέπει να ξεχωρίσουν τα δυο μοντέλα! Το plus σίγουρα θα έχει το κάτι παραπάνω! Ποιο ή ποια είναι αυτά;

#238   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/08/2015 - 14:44

Αν δεν βαλει 2GB σημαινει οτι δεν υπαρχει προοπτικη για split-screen multitasking στο iPhone αργοτερα. Κατι που (ειδικα για το iPhone Plus) θα ειναι μεγαλο fail.

Πιστευω για ακριβως αυτο το λογο θα δουμε 2GB ram φετος τοσο στο iPhone όσο και στο iPad Mini!



#239   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 19/08/2015 - 14:51

Μιας και έκανα την αλλαγή πρόσφατα (ούτε μήνα ) και ήρθα από το android ξανά σε iOS και iPhone 6 ελπίζω να πηγαίνει καλα το iOS 9 στο 6αρι γιατί έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος με την αγορά μου και δεν θέλω να πάω τώρα σε 6s μόνο και μόνο για τη ram και για να τρέχει καλα το 9.

#240   N0thinGsPeciaL

N0thinGsPeciaL

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 19/08/2015 - 14:59

ολα ειναι θεμα χρηματων και το τι θελει ο καθενας.

δηλαδη και εγω με το 6αρι κανω παπαδες.

αλλα ανοιγωντας safari 2-3 tabs ή παιζοντας angry birds 2 μετα απο λιγη ωρα ξανα μανα φορτωμα.

ενταξει ειναι λιγο κουραστικο πλεον ολο αυτο.ειναι αναγκαια η εξτρα ram και ουτε θα πεσει εξω η εταιρεια δλδ μιλαμε για διαφορα 10 us dollars.

ενταξει μην προσπαθει πια να μας αποδειξει οτι δεν χρειαζετε.

ειναι βαρυ πια το iOS μετα την ελευση του iOS 7 και πανω μας πεθανε.

το οτι δεν θα στραβωνει ειναι λογος να το παρω και η καλυτερη μπαταρια, καλυτερη οθονη δεν νομιζω στην ιδια μας βλεπω.

αλλα αν μεινει με 1gb ram δεν προκειται να σκοτωσω 500 το 6αρι 64gb και να παρω το 6s 859.

 

 

(μεταξυ μας δεν με πιστευω παλι θα το παρω γιατι ειμαι απο αυτους που προσπαθουν να πεισουν τον εαυτο τους)!!!!!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες