Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

iPhone 6S με 2GB Ram και τεχνολογία ''Force Touch'', όπως στο Apple Watch (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
659 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#466   Gagarin

Gagarin

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:aterzop

Δημοσίευση 02/09/2015 - 21:37

Σιγουρα οι υπηρεσιες cloud - live streaming etc ειναι κατι που θα κανουν σε λιγα χρονια τις χωρητικοτητες των κινητων να εχουν δευτερευοντα λογο...

Σημερα ομως δυστηχως δεν ειναι ακομα σε αυτο το επιπεδο...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#467   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2015 - 21:57

Υπαρχει το 16αρι που κρατάει χαμηλό το επίπεδο της τιμής κ το παίρνουν αυτοί που δεν τους ενδιαφέρει η χωρητικότητα. Δλδ αυτοί που τους νοιάζει να έχουν iPhone μονο για τηλέφωνα, μηνύματα, κ καμία φωτό.
Μετα υπαρχει το 64αρι που αντικατέστησε το 32αρι κ απευθύνεται σε όλους τους υπόλοιπους αγοραστές.. Μια χαρά για την apple έν ολίγοις...
Αν κάποτε φύγει το 16αρι βέβαια.. Ολοι θα ειναι χαρούμενοι..

#468   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 02/09/2015 - 22:00

Υπαρχει και το 64αρι που δεν εχεις τι να τα κανεις και κατεβαζεις ο,τι μλκια βρεις απο το appstore..

 

αα και εχεις και extra χωρο στο icloud γιατι μπορεις..



#469   chaostar

chaostar

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 02/09/2015 - 22:07

Με μια ματια στο skroutz το iphone 5s εχει τιμη εκινησης 576,80€  ακολουθει το iphone 6 με 635€ και ερχεται να μας αποτελειωσει το 6 plus με τιμη στα 785€ στην εκδοση των 16gb.

Ειμαι περιεγος να δω στο πως θα κυμανουν οι τιμες με την κυκλοφορια του νεου iphone.



#470   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/09/2015 - 22:13

Το θέμα χώρου είναι στην κρίση του κάθε ένα ξεχωριστά εγώ πχ δεν θέλω να έχω μέσα στη συσκευή 700 φωτό και άνω ,γιατί πολύ απλά δεν γίνεται να τις βλέπεις κάθε μερα όλες η αυτό που λέει ο φίλος ποιο πάνω να κατεβάζεις ότι υπάρχει στο AppStore άρα για μένα είναι καλή κίνηση η παραμονή του 16αριου .

#471   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 02/09/2015 - 22:13

Υπαρχει το 16αρι που κρατάει χαμηλό το επίπεδο της τιμής κ το παίρνουν αυτοί που δεν τους ενδιαφέρει η χωρητικότητα. Δλδ αυτοί που τους νοιάζει να έχουν iPhone μονο για τηλέφωνα, μηνύματα, κ καμία φωτό.
Μετα υπαρχει το 64αρι που αντικατέστησε το 32αρι κ απευθύνεται σε όλους τους υπόλοιπους αγοραστές.. Μια χαρά για την apple έν ολίγοις...
Αν κάποτε φύγει το 16αρι βέβαια.. Ολοι θα ειναι χαρούμενοι..


Περίεργη .... Θεωρία για το 16αρι !

#472   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2015 - 22:21

Κ ομως φιλε μου... Ειναι αλήθεια.. Μην κοιτάς την Ελλάδα κ τις συζητήσεις που κανουμε εδώ..
Δεν ξερω αν εχεις τύχει ποτε μεσα σε apple store..(προφανώς οχι Ελλάδα).
Αμέτρητος αριθμός ατόμων που αγοράζουν τη συσκευή κ δεν τους ενδιαφέρει η χωριτηκοτητα.. Κάποιοι δεν γνωρίζουν καλα καλα για αυτήν...

#473   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 02/09/2015 - 22:28

Πιθανόν , δεν ξέρω πως σκέφτονται , αλλά εγώ με 16αρι κάνω τα πάντα ! Με έξυπνη διαχείρηση των διαθεσίμων πόρων , έχω πάντα τις εφαρμογές που θέλω συν φωτός και τραγούδια σε λογικό επίπεδο. Τα υπόλοιπα ανεβοκατεβαίνουν ανάλογα στις ανάγκες από τον Air...δεν δίνω προσωπικά μια για παραπάνω χώρο , άσε που οταν το πουλάς χάνεις περισσότερα.... Όποτε περί ορέξεως ...

#474   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 02/09/2015 - 22:42

Πιθανόν , δεν ξέρω πως σκέφτονται , αλλά εγώ με 16αρι κάνω τα πάντα ! Με έξυπνη διαχείρηση των διαθεσίμων πόρων , έχω πάντα τις εφαρμογές που θέλω συν φωτός και τραγούδια σε λογικό επίπεδο. Τα υπόλοιπα ανεβοκατεβαίνουν ανάλογα στις ανάγκες από τον Air...δεν δίνω προσωπικά μια για παραπάνω χώρο , άσε που οταν το πουλάς χάνεις περισσότερα.... Όποτε περί ορέξεως ...

για μένα είναι πραγματικά άχρηστα...  αν θέλεις να βγάζεις video και να έχεις στην συσκευή σου δεν αξίζει με τίποτα να πάρει κάποιος 16GB 

 

τώρα πως περνάς εσύ με 16GB αυτό είναι άλλο θέμα...



#475   antonis17

antonis17

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/09/2015 - 22:43

Βλεπω ολοι κραζετε αλλα μολις βγει θα γεμισει παλι το φορουμ με μηνυματα πως να το παραγειλω απο την αγγλια η γιατι δεν δεχεται την καρτα μου και αλλα τετοια κουλα...



#476   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/09/2015 - 22:43

Και εγώ με 16gb ήμουν και στα 3 iPhone που είχα στην κατοχή μου! Το θέμα είναι όμως ότι πλέον, αν όντως μπει 4K, αλλάζουν τα πράγματα! Πιστεύω να υπάρχει επιλογή για καταγραφή 1080/4Κ διαφορετικά αν είναι μονο 4Κ πάει η χωρητικότητα! Υποστηρίζω 16GB γιατί μου αρκούν! Παιχνιδια έχω στο iPad και τις φωτογραφίες τις περνάω στον υπολογιστή μια στο τόσο!

Κάτι άλλο όμως, ο επεξεργαστής που θα μπει στα επόμενα iPhone θα είναι 3core όπως το iPad ή εντελώς διαφορετικός 2core!?

#477   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/09/2015 - 22:45

Υπαρχει και το 64αρι που δεν εχεις τι να τα κανεις και κατεβαζεις ο,τι μλκια βρεις απο το appstore..
 
αα και εχεις και extra χωρο στο icloud γιατι μπορεις..

Βασικα μια μεση χρηση να κανεις στη συσκευη:
-Να κατεβασεις 50-80 εφαρμογες
-Να περασεις 150-200 τραγουδια
-Να τραβηξεις καμια 300αρια φωτογραφιες
εχει φουλαρει η 16αρα ευκολα!

Δεν σου συζηταω καν να περασεις παιχνιδια με δυνατα γραφικα (500mb-1,5gb/παιχνιδι), ταινιες (1-3gb/ταινια), να τραβηξεις full-hd βιντεο (~300mb/λεπτο), pdf, ebook κλπ!
Επισης αν η νεα συσκευη υποστηριζει ληψη φωτογραφιων 12Mp και ληψη βιντεο 4K στα 16gb θα ειναι διακοσμητικες αυτες οι δυνατοτητες...


#478   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 02/09/2015 - 22:58

Φέτος στο 6αρι είχα 15 εφαρμογές ! Οι φωτογραφίες φεύγουν για το .... Σύννεφο ή το pc .... Επίσης 4Κ video , δεν εχουν νόημα μια και δεν μπορώ να τα αξιοποιήσω μια και έχω παντου μόνο 2Κ ...

Επίσης εκτός από Tetris και angry birds δεν παίζω τίποτα άλλο ....έχω play station γί´αυτό !

Είχα 4s 64αρι , και τα είχα όλα μαζί μου εκεί , αλλά ποτέ δεν χρειάστηκαν , οπότε δεν ......

#479   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 02/09/2015 - 23:03

Βασικα μια μεση χρηση να κανεις στη συσκευη:
-Να κατεβασεις 50-80 εφαρμογες
-Να περασεις 150-200 τραγουδια
-Να τραβηξεις καμια 300αρια φωτογραφιες
εχει φουλαρει η 16αρα ευκολα!

Δεν σου συζηταω καν να περασεις παιχνιδια με δυνατα γραφικα (500mb-1,5gb/παιχνιδι), ταινιες (1-3gb/ταινια), να τραβηξεις full-hd βιντεο (~300mb/λεπτο), pdf, ebook κλπ!
Επισης αν η νεα συσκευη υποστηριζει ληψη φωτογραφιων 12Mp και ληψη βιντεο 4K στα 16gb θα ειναι διακοσμητικες αυτες οι δυνατοτητες...

Ειπαμε, 16αρι μονο για κλησεις..

 

Τα 4Κ που θα τα βλεπετε ρε μαγκες???


Τελευταία επεξεργασία από: agpol07, 02/09/2015 - 23:04


#480   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 02/09/2015 - 23:05

Άντε καληνύχτα παληκάρια , πάω να πάρω κανένα τηλέφωνο με το 16αρι μου !

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες