Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

iPhone 6S με 2GB Ram και τεχνολογία ''Force Touch'', όπως στο Apple Watch (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
659 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#481   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/09/2015 - 23:10

Τα 4Κ που θα τα βλεπετε ρε μαγκες???


Στα 5K iMac μας! :P


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#482   Gagarin

Gagarin

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:aterzop

Δημοσίευση 02/09/2015 - 23:15

Προς θεου ο καθενας κανει το κουμαντο του κ καλα κανει...Δεν κατηγορω τους χρηστες αλλα την εταιρεια...

Κ εγω το 5αρι που εχω 16αρι ειναι...αλλα πιστευω για τα σημερινα δεδομενα το οριο ειναι 32gb δεδομενου οτι δεν υπαρχει κ η δυνατοτητα καρτας μνημης...

Αν τελικα το 6S τραβαει 4κ βιντεο θα δειτε πως θα ειναι λιγα τα 16gb...δεδομενου οτι 1 λεπτο θελει περιπου 300-350mb...

Οψομεθα!!!



#483   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 622 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/09/2015 - 00:14

Υπαρχει το 16αρι που κρατάει χαμηλό το επίπεδο της τιμής κ το παίρνουν αυτοί που δεν τους ενδιαφέρει η χωρητικότητα. Δλδ αυτοί που τους νοιάζει να έχουν iPhone μονο για τηλέφωνα, μηνύματα, κ καμία φωτό.
Μετα υπαρχει το 64αρι που αντικατέστησε το 32αρι κ απευθύνεται σε όλους τους υπόλοιπους αγοραστές.. Μια χαρά για την apple έν ολίγοις...
Αν κάποτε φύγει το 16αρι βέβαια.. Ολοι θα ειναι χαρούμενοι..

μην εισαι απόλυτος.κι εγω βγάζω αρκετές φωτό με το 16αρι που εχω αλλα δεν κρατάω αρχείο στο κινητό απο την εποχή του Νώε.με την πρώτη ευκαιρία τις παιρναω στο pc και δεν εχω θέμα.

#484   m4rvel89

m4rvel89

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/09/2015 - 01:53

Καταρέοουν και οι τελευταίες μας ελπίδες για αύξηση του ελάχιστου ποσού χωρητικότητας στα επερχόμενα iPhone 6S / Plus καθώς οι τελευταίες πληροφορίες επιβεβαιώνουν την αυθεντικότητα της φωτογραφίας που διέρρευσε την περασμένη εβδομάδα και η οποία απεικόνιζε μέρος της συσκευασίας του iPhone 6S 16GB.

 

iPhone-_6S-16GB.jpeg

 

Όπως αναφέρουν πλέον αξιόπιστες πηγές, η Apple θα συνεχίσει να προσφέρει το iPhone 6S / Plus στα 16GB / 64GB / 128GB υποχρεώνοντας ουσιαστικά τους χρήστες που επιζητούν κάτι παραπάνω από το να εκτελούν/λαμβάνουν κλήσεις από το iPhone τους να αποκτήσουν το μοντέλο των 64GB καθώς τα 16GB είναι πλέον ανεπαρκέστατα.

 

Όσον αφορά τις τιμές πώλησης του iPhone 6S / Plus αυτές θα διατηρηθούν ακριβώς ίδιες με αυτές του iPhone 6 / Plus, το οποίο θα δεχτεί την καθιερωμένη μείωση $100 ανά μοντέλο

 

Έτσι θα έχουμε:

 

Τιμές πώλησης iPhone 6S / Plus (USA)

  • iPhone 6S 16GB - Τιμή: $199 (+2 έτη συμβόλαιο AT&T / Verizon / Sprint)
  • iPhone 6S 64GB - Τιμή: $299 (+2 έτη συμβόλαιο AT&T / Verizon / Sprint)
  • iPhone 6S 128GB - Τιμή: $399 (+2 έτη συμβόλαιο AT&T / Verizon / Sprint)
  • iPhone 6S Plus 16GB - Τιμή: $299 (+2 έτη συμβόλαιο  AT&T / Verizon / Sprint)
  • iPhone 6S Plus 64GB - Τιμή: $399 (+2 έτη συμβόλαιο  AT&T / Verizon / Sprint)
  • iPhone 6S Plus 128GB - Τιμή: $499 (+2 έτη συμβόλαιο  AT&T / Verizon / Sprint)

Όδον αφορά τις τιμές πώλησης του iPhone 6S / Plus στην Ελλάδα, αναμένουμε να διατηρηθούν στα ίδια επίπεδα, εκτός συγκλονιστικών αλλαγών στην ισοτιμία €/$.

 

 

Ειναι καθαρα υποκειμενικο! εμενα μια χαρα μου φτανει η χωρητικοτητα του 16gb μοντελου..

 

εχω 40 εφαρμογες,150 τραγουδια,300 φωτογραφιες,10 βιντεο και εχω ελευθερα 5 giga περιπου! εχω και το icloud αλλα 5 gb... +οτι εγω προσωπικα καθε 500 φωτογραφιες τις περναω στον υπολογιστη(ακομα και χωρις αυτο ειμαι μια χαρα)...οποτε ειναι καθαρα υποκειμενικο...

 

Αλλα οχι και ΑΝΕΠΑΡΚΕΣΤΑΤΟΣ ο χωρος..

 

Και ουτε κατα διανοια "αυτοι που θελουν κατι παραπανω απο το να εκτελουν /λαμβανουν κλησεις"


Τελευταία επεξεργασία από: m4rvel89, 03/09/2015 - 01:55


#485   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 03/09/2015 - 02:29

Φέτος στο 6αρι είχα 15 εφαρμογές ! Οι φωτογραφίες φεύγουν για το .... Σύννεφο ή το pc .... Επίσης 4Κ video , δεν εχουν νόημα μια και δεν μπορώ να τα αξιοποιήσω μια και έχω παντου μόνο 2Κ ...

Επίσης εκτός από Tetris και angry birds δεν παίζω τίποτα άλλο ....έχω play station γί´αυτό !

Είχα 4s 64αρι , και τα είχα όλα μαζί μου εκεί , αλλά ποτέ δεν χρειάστηκαν , οπότε δεν ......

Σαν να βλέπω εμένα και γω iPhone 4s 64gb και στην μεταπώληση κλαίω ακόμα τα λεφτά μου τώρα έχω iPhone 5 16gb και ειμαι μια χαρά και παίζω και παιχνίδια πάντα μέσα βρίσκεται το mortal kombat και το vain glory για την ώρα μου αρκούν τα 16 μην ξεχνάμε ειναι κινητό όσους πύρινες και μνήμη πάρει καθε συσκευή για την χρήση της παιχνίδια βαρβάτα σε Ps4 ή Pc μην τα ισοπεδώνουμε όλα....φωτογραφίες σε διακοπές κλπ φωτογραφική μηχανή έτσι τουλάχιστον το βλέπω εγώ γνώμες ειναι αυτές....

Τελευταία επεξεργασία από: daskalakispavlos, 03/09/2015 - 02:32

Knowledge Is Power


#486   Vag74

Vag74

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/09/2015 - 02:36

Παιδιά πιστεύω οτι ειδικά αυτοι που κάνουν jelybreak δεν τους φτάνουν τα 16gb

#487   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 03/09/2015 - 07:29

Καλημέρα σε ολους...Το να παιζει διαφωνία για το αν πρεπει να παρουμε 16 ή 64g μονο αυτο δεν περιμενα διαβάζωντας τα ποστ..

Μην ξεχναμε άλλωστε οτι παιζουν και άλλα ρόλο πχ η χωρητικότητα που  θα έχει το νεο ios 9 (που σαφως θαναι πιο ''ελαφρυ'') αλλα και σιγουρα την χρηση που κανει ο καθενας. Και εγω με 16 το πηρα αρχικα το 6αρι και για τον φοβο και καλα πηρα κατοπιν το 64αρι. Εδω και 2,5 μηνες λοιπον που τοχω, με καλοκαιρινες φωτο κτλ κτλ εχω 50,6g ελευθερα να τα βλεπω. :D  :D

Για μενα συμφωνω οτι ειναι αναλογα με το τι γουσταρει ο καθενας μας να εχει στο τηλεφωνο (άλλος πχ θελει 1000 και φωτο και ακομα και το 64αρι θα του φαινεται λιγο- εχω κολλητο που καταφερε και το γεμισε και εφυγε για 128)

Απλα για μενα η ουσια ειναι μια- φτανεις να σκασεις 700ευρα και το εξτρα 100ρικο θα σε χαλασει??

 

Το λαθος ειναι εξαρχης οτι αφου οπως λενε στο μηλο με το 6s θα υπαρχει πχ 12αρα καμερα και 4Κ τι στον π@@@ο αφηνεται ακομη το 16g?? Λες και αν ξεκινουσαν απο τα εστω 32g θα χανανε οι καυμενουληδες?? Αφου ειμαστε κολλημενοι με τα μηλα γιατι τουλαχιστον δεν κανουν κατι κ για τους ανα τον κοσμο μηλοφαν τους??

 

Επισης θελ να δω τι θα παιξει και με την μπαταρια γιατι απο 5s σε 6 προσωπικα ειδα μια μικρη βελτιωση αλλα ακουγεται οτι στο 6s παλι με το φορτιστη στο χερι θα τρεχουμε ή θα αγοραζουμε power bank και άλλες κατ εμε τετοιες βλακειες (οπου και αν ταξιδεψα φετος και σε οποιο καφε σε καθε μπριζα εβλεπες και 2-3 μηλα να φορτιζουν  :lol:  :lol: )



#488   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 03/09/2015 - 07:34

Παιδιά πιστεύω οτι ειδικά αυτοι που κάνουν jelybreak δεν τους φτάνουν τα 16gb

Μια χαρά φτάνουν. 



#489   midkin

midkin

    iPH Addict

  • 755 μηνύματα
  • Twitter:@midkin
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:midkin

Δημοσίευση 03/09/2015 - 07:40

Προσωπικά έχω 6αρη 16gb με jb και είμαι με 6.2 ελεύθερα! Η γυναίκα που έχει ακριβώς το ίδιο αλλά βγάζει φωτογραφίες ΣΥΝΕΧΕΙΑ, το γέμισε!

Όποτε συμφωνώ απόλυτα! Αναλόγως τη χρήση...

#490   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/09/2015 - 07:42

μην εισαι απόλυτος.κι εγω βγάζω αρκετές φωτό με το 16αρι που εχω αλλα δεν κρατάω αρχείο στο κινητό απο την εποχή του Νώε.με την πρώτη ευκαιρία τις παιρναω στο pc και δεν εχω θέμα.


Φιλε μου..
Καθόλου απόλυτος δεν ειμαι.. Μια γνώμη ειπα κ μια παρατήρηση έκανα για κατι που εχω δει πολλάκις.. That's all.

#491   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 03/09/2015 - 07:47

αυτό που μου αρέσει σε μερικούς χρήστες iphone με μεγάλη χωρητικότητα είναι ότι θεωρούν ότι με την αγορά 64G,128G είναι σούπερ ουαου χρήστες :D  



#492   N0thinGsPeciaL

N0thinGsPeciaL

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 03/09/2015 - 08:16

Τσακωθείτε λίγο ακόμη !!
Η Sony ανακοίνωσε Z5 4K οθόνη .....
Τσακωθείτε να μας δώσει στις 9/9 πάλι 750p μονο 859€.....

#493   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 03/09/2015 - 08:20

Τσακωθείτε λίγο ακόμη !!
Η Sony ανακοίνωσε Z5 4K οθόνη .....
Τσακωθείτε να μας δώσει στις 9/9 πάλι 750p μονο 859€.....

Ελληνική γκρινια φιλε! Είναι χαρακτηριστικό μας...Αλλα για ποια sony μιλας? Αφου παλι ολοι θα το παρουμε (ή θα μεινουμε στο 6αρι μεχρι να πεσει λιγο) και θα γουσταρουμε που τοχουμε  :D ..Ο Ελληνας ετσι ειναι

Καλημερα



#494   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 03/09/2015 - 08:33

θα επρεπε να βγαλει 32-64-128 ειναι λιγο ντροπη να δωσει 16αρι και φετος και το λεω εγω που ειμαι και τρελος φαν! τουλαχιστον μακαρι να ειναι σε ολα τα αλλα αναβαθμησμενο και να το κανει γαργαρα καποιος...


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#495   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 03/09/2015 - 08:51

Τσακωθείτε λίγο ακόμη !!
Η Sony ανακοίνωσε Z5 4K οθόνη .....
Τσακωθείτε να μας δώσει στις 9/9 πάλι 750p μονο 859€.....

ελα μωρε τι να το κανεις το 4k,τι να την κανεις την ram αφου εχει ios,τι να την κανεις την σουπερ αναλυση της φωτογραφικης,τι σε νοιαζει που σχεδιαστικα ειναι ιδια,τι τους θελεις τους δεκαπυρηνους,δωσε 860 ευροπουλακια και να σαι περηφανος που εισαι χρηστης της APPLE



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες