Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

iPhone 6S με 2GB Ram και τεχνολογία ''Force Touch'', όπως στο Apple Watch (;)


  • Please log in to reply
659 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#586   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1,271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/09/2015 - 00:56

εγω δοκιμασα την 1und1 και με το ζορι επιανα 1 γραμμη 4g μολις εβγαινα απο το κεντρο της πολης..


Η wind της Γερμανίας ένα πράγμα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#587   antonis17

antonis17

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/09/2015 - 01:34

ισως...κρητη παντως τα ιδια με την vodafone.μολις εβγαινα εκτος πολης γυριζε σε Edge!!! ειχα πολυ καιρο να δω αυτο το σημα!



#588   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1,823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/09/2015 - 10:01

Για τα mpixel μαζι σου και για την χωρητικοτητα!! αλλα για το 1ο κομματι που αναφερεις ενα εχω να δηλωσω... το πουλας το 6αρι σου ;;;
Και εξηγουμαι να μην παρεξηγουμε:
ειδικα για την μπαταρια που λες και για την χρηση που κανεις ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ με τιποτα το τριτοτετραημερο κ μαλιστα γεματο οπως αναφερεις!! εχω τρελο κολλημα κ προσεχω σαν τον π@@στη πως το φορτιζω κ με σερφαρισμα (νορμαλ οχι ξεσκισμα) ομιλια και χωρις sms (τα βαριεμαι) με το ζορι 1.5 μερα και αυτο σπανιως. αν τοχεις καταφερει εχεις 6αρι για βιβλιο γκινες φιλαρακι.
Ακομη κ η εταιρια δεν δινει πανω απο μιαμιση μερα χρηση μπαταριας. πως το καταφερες εσυ για μενα εισαι μαγκας.. εκτος κ αν τα USA εχουν τιποτα μεσα που στους υπολοιπους δεν μας τα δινουν ( κ χτυπαω το κεφαλι μου αν ειναι ετσι αφου αρχικα το 6αρι τοχα usa T-mobile και δωσα αφου στην αρχη που βγηκε υπηρχε ασαφεια με διετια εγγυησης κτλ)
φιλικα παντα οσο λεω φιλε :)

Κοιτα, με κλειστο 3G/4G, wifi, bluetooth, push notifications, GPS, χαμηλη φωτεινοτητα, αθορυβο και πολυ χαλαρη χρηση ισως και να γινεται...


#589   PanosK0

PanosK0

    iPH Member

  • 323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 05/09/2015 - 11:01

πως γινεται η συζητηση σε ενα τοπικ να χανει το θεμα της... μονο εδω γινεται αυτο...



#590   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2,277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 05/09/2015 - 11:03

Κοιτα, με κλειστο 3G/4G, wifi, bluetooth, push notifications, GPS, χαμηλη φωτεινοτητα, αθορυβο και πολυ χαλαρη χρηση ισως και να γινεται...


και με φραγη εισερχομενων κ εξερχομενων κλησεων, ή καλυτερα σε FLIGHT MODE εγω μπορει να περασω και 15 μερουλες! :-) :-)

#591   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1,044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/09/2015 - 11:23

και με φραγη εισερχομενων κ εξερχομενων κλησεων, ή καλυτερα σε FLIGHT MODE εγω μπορει να περασω και 15 μερουλες! :-) :-)

Κοίτα εγώ όταν το έχω εντελώς κλειστό το κινητό για 2 μήνες η μπαταρία κρατάει 2 μήνες έχω σπάσει κάθε ρεκόρ εκτός από έναν με ΝΟΚΙΑ που το είχε κλειστό 1 χρόνο και του κράτησε 1 χρόνο.

 

Επί του θέματος:

 

1) Τα 16GB τα κρατάει η Apple γιατί είναι η "φτηνή" κατηγορία που δίνει στην Αμερική τη συσκευή με 100-200 USD με διετές συμβόλαιο ή στα 649 τέλος πάντων ως entry level. Αυτή είναι μια ικανοποιητική κατηγορία για social media users που θέλουν κάτι για instagram/facebook/twitter και δεν ασχολούνται να κατεβάσουν το μισό appstore.

 

2) Eπίσης αν ξεκινούσε από τα 32GB η Apple αυτομάτως θα μείωνε αρκετά τις πωλήσεις της στα 64GΒ και το φτηνό της μοντέλο θα γινόταν κανα κατοστάρι ακριβότερο δηλαδή διαφορά 130 περίπου ευρώ σε σχέση με πριν 2 χρόνια διότι καλή χρυσή η Apple αλλά δεν χαρίζει ούτε μισό σεντ, δικαίωμα της όμως και το έχει κερδίσει αυτό με το κοινό της.

 

3) Γενικά από όσα μας έχει διδάξει η μέχρι τώρα πορεία της εξέλιξης των iphone δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΣ λόγος να αναβαθμίσει κανείς πριν περάσουν τουλάχιστον 2 χρόνια. Προέρχομαι από 4S που πήγα σε 6 και η μόνη αισθητή διαφορά ήταν το μέγεθος οθόνης. Αν το ξεπεράσει κανείς και αυτό το στάδιο ασχολείται μόνο με αν χρειάζεται apple pay / force touch και τι άλλο μπορεί να προσθέσουν. Αυτά νομίζω αν η κατηγορία χρήστη είναι στα 16GB δεν τον πολυενδιαφέρουν. Ειδικά το force touch το βρίσκω μεγάλη πατάτα αλλά οκ προσωπική μου άποψη.

 

Καταληκτικά, προφανώς ο καθένας παίρνει ό,τι μπορεί ό,τι του αρέσει και ό,τι θέλει δεν υπάρχει σωστή και λάθος επιλογή εκτός αν πάρεις samsung :P



#592   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2,277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 05/09/2015 - 11:59

Η αληθεια ειναι οτι πριν ολο αυτο το ποστ που διαβασα ευλαβικα αλλαξα αρκετα την αρχικη μου γνωμη..
Αρχικα σκεφτομουν οτι αργει παρα πολυ αυτο το 9/9 και ηθελα διακαως να δω το νεο 6s ωστε κ με την πρωτη ευκαιρια κ μεσα στον μηνα απο το εξωτερικο (Usa-europe) να το αγοραζα.
Εχοντας ομως απροβληματιστο 6 64αρι με το οποιο ειναι 10000% ευχαριστημενος κ διαβαζοντας ολα αυτα στο ποστ η αποφαση μου μαλλον αλλαζει...
Απο το 5s στο 6 αντε κ η καψα της μεγαλυτερης οθονης με οδηγησε να το παρω 10 μερες μετα απο την περυσινη κυκλοφορια του κ μαλιστα τασκασα και πηρα 16αρι με τιμη 64αριου (ηλιθιοτητα ελληνα που βιαζεται) - κατοπιν με τον και καλα φοβο χωρητικοτητας το αλλαξα κ εδω κ 2,5 μηνες πηγα σε 64αρι (κ ας εχω 51gb να τα βλεπω)
αρα προσωπικα ειτε θα κατσω στα αυγα μου μεχρι να πεσει για λιγο η τιμη στα γνωστα σκρουτζομαγαζα (που τλκ για μενα λογω κρισης μονο απο εκει αξιζει -γνωμη μου) ή περιμενω για το 7αρι...
Εχω κολλητο που παει μονο στα κυρια μοντελα (αγνοωντας τα -s) κ τλκ οντως δεν εχει χασει (αν σκεφτει κανεις πια οτι με την 2ετια εισαι πια πληρης καλυψης)...
Μακαρι τλκ να διαψευστω στα χαρακτηριστικα γιατι κατ εμε αν δεν εισαι φωτογραφος απο τα 8 στα 12 σιγα τα ωα ( καποτε κ με το 4αρι μια χαρα τραβουσαμε στα 5mp)....
το μονο θετικο ειναι οτι το μηλο δεν απαξιωνει τα προηγουμενα μοντελα κ μεχρι κ 2-3 χρονιες πισω δινει κανονικοτατα το νεο ios κ για μενα αυτο διαφοροποει την apple απο τους ανταγωνιστες.

Τελευταία επεξεργασία από: vagfilippo, 05/09/2015 - 12:02.


#593   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1,044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/09/2015 - 12:50

Η αληθεια ειναι οτι πριν ολο αυτο το ποστ που διαβασα ευλαβικα αλλαξα αρκετα την αρχικη μου γνωμη..
Αρχικα σκεφτομουν οτι αργει παρα πολυ αυτο το 9/9 και ηθελα διακαως να δω το νεο 6s ωστε κ με την πρωτη ευκαιρια κ μεσα στον μηνα απο το εξωτερικο (Usa-europe) να το αγοραζα.
Εχοντας ομως απροβληματιστο 6 64αρι με το οποιο ειναι 10000% ευχαριστημενος κ διαβαζοντας ολα αυτα στο ποστ η αποφαση μου μαλλον αλλαζει...
Απο το 5s στο 6 αντε κ η καψα της μεγαλυτερης οθονης με οδηγησε να το παρω 10 μερες μετα απο την περυσινη κυκλοφορια του κ μαλιστα τασκασα και πηρα 16αρι με τιμη 64αριου (ηλιθιοτητα ελληνα που βιαζεται) - κατοπιν με τον και καλα φοβο χωρητικοτητας το αλλαξα κ εδω κ 2,5 μηνες πηγα σε 64αρι (κ ας εχω 51gb να τα βλεπω)
αρα προσωπικα ειτε θα κατσω στα αυγα μου μεχρι να πεσει για λιγο η τιμη στα γνωστα σκρουτζομαγαζα (που τλκ για μενα λογω κρισης μονο απο εκει αξιζει -γνωμη μου) ή περιμενω για το 7αρι...
Εχω κολλητο που παει μονο στα κυρια μοντελα (αγνοωντας τα -s) κ τλκ οντως δεν εχει χασει (αν σκεφτει κανεις πια οτι με την 2ετια εισαι πια πληρης καλυψης)...
Μακαρι τλκ να διαψευστω στα χαρακτηριστικα γιατι κατ εμε αν δεν εισαι φωτογραφος απο τα 8 στα 12 σιγα τα ωα ( καποτε κ με το 4αρι μια χαρα τραβουσαμε στα 5mp)....
το μονο θετικο ειναι οτι το μηλο δεν απαξιωνει τα προηγουμενα μοντελα κ μεχρι κ 2-3 χρονιες πισω δινει κανονικοτατα το νεο ios κ για μενα αυτο διαφοροποει την apple απο τους ανταγωνιστες.

Ψάξε και επιδοτήσεις αν κάνεις μεγάλη χρήση τηλεφώνου εμένα αυτό με σώζει. Εγώ χάρηκα πολύ όταν είδα το 4S μου να παίρνει απροβλημάτιστα την 8.4. Θα το σκεφτώ και για 9 στο 4S αν υπάρξει JB.

 

Η χωρητικότητα είναι θέμα αναγκών καθαρά πολύ κόσμο δεν τον ενδιαφέρει ή κάνει διαχείριση με icloud κτλ αλλά τα 64GB τα βρίσκω αναγκαία γενικά. Αν μη τι άλλο σταματάς να ασχολείσαι σβήσε αυτό κράτα εκείνο και διαχείριση όλη την ώρα. Τα βάζεις όλα μέσα και τέλος.



#594   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3,100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/09/2015 - 20:54

Αχ ναι σωστα... θα εκανε τα παντα αυτη η εταιρια για να μαζεψει κοσμο...ενημερωσε με πως ειναι το σημα μολις βγεις απο τα ορια της πολης :P
οσο για unlimited internet δεν ισχυει αυτο το ξερεις :P
vodafone εδω :P
φιλικα.


99 ευρω η συσκευη και 45 ευρω τον μηνα απεριοριστα τηλεφωνα σταθερα και κινητα απεριοριστα μηνυματα και 3GB ΙΝΤΕΡΝΕΤ 4G

Base απο βελγιο εδω

#595   N0thinGsPeciaL

N0thinGsPeciaL

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 05/09/2015 - 22:43

99 ευρω η συσκευη και 45 ευρω τον μηνα απεριοριστα τηλεφωνα σταθερα και κινητα απεριοριστα μηνυματα και 3GB ΙΝΤΕΡΝΕΤ 4G
Base απο βελγιο εδω


Ναι ναι έτσι κ εδώ Ελλάδα ....35-40€ Red 1....759€ iPhone 6 64gb...
Το τελευταίο iPhone που πήρα με επιδότηση 600€ ήταν το 4s...μετά το χάος....

#596   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3,423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 05/09/2015 - 23:14

Διαβασα σημερα ότι λόγω αύξησης του πάχους η κάμερα θα ερθει στα ισα με το σασί. Κατα ποσό ισχύει;;

#597   AZAZ

AZAZ

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 06/09/2015 - 00:35

Εμεις γουσταρουμε και αλλαζουμε καθε χρονο.Εχει κανεις προβλημα???? :-)
http://www.nextsmart...-far-from-over/



#598   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3,100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/09/2015 - 01:35

Ναι ναι έτσι κ εδώ Ελλάδα ....35-40€ Red 1....759€ iPhone 6 64gb...
Το τελευταίο iPhone που πήρα με επιδότηση 600€ ήταν το 4s...μετά το χάος....

και κατσε να βγει το 6s εκει να δεις που θα πανε οι τιμες 



#599   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3,100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/09/2015 - 01:41

Ναι ναι έτσι κ εδώ Ελλάδα ....35-40€ Red 1....759€ iPhone 6 64gb...
Το τελευταίο iPhone που πήρα με επιδότηση 600€ ήταν το 4s...μετά το χάος....

δες αυτο μονο για συσκευη χωρις συμβολαιο 

   

Apple
iPhone 6 64 GB

199 €

   

+ 24 x 25 €*

πληρωνεις 199 ευρω,και μετα για δυο χρονια 25 ευρω.και μολις τωρα ειδα καινουργιο πακετο με 39 ευρω ολα απεριοριστα και 5GB internet

οποτε εχουμε και λεμε 199 + 64 ευρω τον μηνα για συσκευη και συμβολαιο


Τελευταία επεξεργασία από: PoluxGreece, 06/09/2015 - 01:43.


#600   antonis17

antonis17

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/09/2015 - 03:23

99 ευρω η συσκευη και 45 ευρω τον μηνα απεριοριστα τηλεφωνα σταθερα και κινητα απεριοριστα μηνυματα και 3GB ΙΝΤΕΡΝΕΤ 4G
Base απο βελγιο εδω


85€ ευρω τον μηνα απεριοριστα τηλεφωνα σταθερα και κινητα απεριοριστα μηνυματα και 8GB ΙΝΤΕΡΝΕΤ 100 mbps +ασφάλεια + νέο κινητό κάθε χρόνο ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες