Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

iPhone 6S με 2GB Ram και τεχνολογία ''Force Touch'', όπως στο Apple Watch (;)


  • Please log in to reply
659 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#601   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1,823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/09/2015 - 11:35

Δειγματοληπτικα εβαλα να δω σε τι προγραμμα (ελληνικης κινητης) μπορω να παρω iPhone 6 16gb με 200€ και δεν βρηκα κανενα!
Συσκεκριμενα (και 10 μηνες μετα την κυκλοφορια του) το πλησιεστερο που βρηκα ηταν ενα προγραμμα 24μηνο με παγιο 200€(+φορους) για να παρεις τη συσκευη με 239€...


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#602   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3,100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/09/2015 - 11:51

85€ ευρω τον μηνα απεριοριστα τηλεφωνα σταθερα και κινητα απεριοριστα μηνυματα και 8GB ΙΝΤΕΡΝΕΤ 100 mbps +ασφάλεια + νέο κινητό κάθε χρόνο ;)


Αλλο 45 αλλο 85 ευρω,και εδω εχει με 60 ευρω τον μηνα ολα απεριοριστα και 7Gb internet 300 λεπτα και 300 μηνυματα για ολοι την ευρωπη και 600mb internet για ολοι την ευρωπη

#603   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3,100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/09/2015 - 11:53

Δειγματοληπτικα εβαλα να δω σε τι προγραμμα (ελληνικης κινητης) μπορω να παρω iPhone 6 16gb με 200€ και δεν βρηκα κανενα!
Συσκεκριμενα (και 10 μηνες μετα την κυκλοφορια του) το πλησιεστερο που βρηκα ηταν ενα προγραμμα 24μηνο με παγιο 200€(+φορους) για να παρεις τη συσκευη με 239€...


Αυτο που σου εδειξα ειναι τα 64GB οχι τα 16GB

#604   nikosjazz93

nikosjazz93

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/09/2015 - 12:09

Νομίζω οτι πρεπει να δεχτούμε οτι εδω ειναι μπανανία και να μην περιμένουμε καλές προσφορές σε iPhone απο τις εδω εταιρίες...
Δυστυχώς το χέρι πρεπει να μπαίνει βαθιά στην τσέπη,για όποιον θέλει να εχει την τελευταία συσκευη...

#605   DogmanGr

DogmanGr

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Twitter:@GrDogmanGr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 06/09/2015 - 14:11

Νομίζω οτι πρεπει να δεχτούμε οτι εδω ειναι μπανανία και να μην περιμένουμε καλές προσφορές σε iPhone απο τις εδω εταιρίες...
Δυστυχώς το χέρι πρεπει να μπαίνει βαθιά στην τσέπη,για όποιον θέλει να εχει την τελευταία συσκευη...

Τώρα δυστυχώς δεν μας βοηθάει και ο skroutz γιατί λόγω των capital controls σε λίγο θα φτάσει τις τιμές των smartphones πιο πάνω και από τις τιμές που τα έχουν και τα μαγαζιά.

#606   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/09/2015 - 15:16

Μεχρι τωρα εχω αγορασει τουλαχιστον 4 συσκευες ναυαρχιδες απο σκρουτζομαγαζα.Μαζι και το 6ρι μου.Σε γενικες γραμμες δεν ειχα θεμα.
Φετος μιλουσα με εναν γνωστο που ασχολειται γενικα σε αυτο το χωρο.Με λιγα λογια μου ειπε οτι τα περισσοτερα σκρουτζομαγαζα φερνουν refurbished.Γι αυτο μαλιστα πολλα απο αυτα σε βαζουν και το ανοιγεις εκεινη την ωρα μπροστα τους πριν το παρεις.
Επισης μου ανεφερε σε καποιες σπανιες περιπτωσεις που βλεπουμε καποια απ τα μεγαλα καταστηματα να βαζουν για μερικα κομματια μια συσκευη πχ 200 ευρω κατω παλι ειναι ανακατασκευασμενα.
Επειδη τον ξερω τον τυπο καλα προσωπικα πιστευω αυτα που μου ειπε.Οποτε συμφωνα με αυτο αν και οταν ξαναπαρω τετοιου ειδους συσκευη θα το σκεφτω λιγο παραπανω απο που θα ειναι...

#607   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2,750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 06/09/2015 - 15:58

Δεν νομίζω ότι είναι έτσι .... Οταν φέρνεις 200 κομμάτια και έχει μόλις κυκλοφορήσει δεν υπάρχουν ακόμα refurbished... Σε βάζουν να το ανοίξεις για να μειώσουν τις πιθανότητες να πάρεις κάτι με ελάττωμα ...

#608   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/09/2015 - 16:38

Δεν νομίζω ότι είναι έτσι .... Οταν φέρνεις 200 κομμάτια και έχει μόλις κυκλοφορήσει δεν υπάρχουν ακόμα refurbished... Σε βάζουν να το ανοίξεις για να μειώσουν τις πιθανότητες να πάρεις κάτι με ελάττωμα ...

Φερανε ποτε 200 κομματια iphone μολις κυκλοφορησε;;Ποτε!Φερνουν μονο κατι λιγα κοντα στα 100 ευρω και μολις κυκλοφορησει Ελλαδα τοτε σιγα σιγα φερνουν μεγαλυτερες ποσοτητες και σε καλυτερες τιμες.Τοτε ομως εχει ηδη κυκλοφορησει κανα 2μηνο στο εξωτερικο οποτε ανετα φερνεις ανακατασκευες.
Οσον αφορα το ανοιγμα σε καποια απο αυτα αν δεν το ανοιξεις εκεινη την ωρα πιθανως να μη σου το δωσουν κιολας.

Εχοντας αγορασει αρκετες φορες τα ειχα περασει στο ντουκου αλλα οταν μου το ειπαν τοτε αρχισα να τα συνδιαζω...

#609   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2,750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 06/09/2015 - 17:01

Τι να πω , ότι έχω πάρει και είναι μπόλικα ..... Ήταν άψογα με 0 πρόβλημα και άψογη συσκευασία ... Όπως και έλεγχος των ΙΜΕΙ των συσκευών ....

#610   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/09/2015 - 17:02

Μεχρι τωρα εχω αγορασει τουλαχιστον 4 συσκευες ναυαρχιδες απο σκρουτζομαγαζα.Μαζι και το 6ρι μου.Σε γενικες γραμμες δεν ειχα θεμα.
Φετος μιλουσα με εναν γνωστο που ασχολειται γενικα σε αυτο το χωρο.Με λιγα λογια μου ειπε οτι τα περισσοτερα σκρουτζομαγαζα φερνουν refurbished.Γι αυτο μαλιστα πολλα απο αυτα σε βαζουν και το ανοιγεις εκεινη την ωρα μπροστα τους πριν το παρεις.
Επισης μου ανεφερε σε καποιες σπανιες περιπτωσεις που βλεπουμε καποια απ τα μεγαλα καταστηματα να βαζουν για μερικα κομματια μια συσκευη πχ 200 ευρω κατω παλι ειναι ανακατασκευασμενα.
Επειδη τον ξερω τον τυπο καλα προσωπικα πιστευω αυτα που μου ειπε.Οποτε συμφωνα με αυτο αν και οταν ξαναπαρω τετοιου ειδους συσκευη θα το σκεφτω λιγο παραπανω απο που θα ειναι...

Ότι ναναι... Ξέρω ένα τύπο και μου είπε αυτό. Λογική 7 χρόνων.

#611   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/09/2015 - 17:09

Ότι ναναι... Ξέρω ένα τύπο και μου είπε αυτό. Λογική 7 χρόνων.

Θες ονοματα;;;
Επισης προφανως δεν προσπαθω να θαψω καποια μαγαζια οταν γραφω οτι και αλυσιδες εχουν κανει τετοιες προσφορες.
Εγω απλα ανεφερα κατι παιδια.Πολυ απλα οποιος θελει το γραφει στα @@ του!Ειναι πολυ ευκολο.

Το ανεφερα μονο και μονο επειδη οντως μου εκανε και μενα εντυπωση η επιμονη να ανοιξω εκεινη την ωρα τη συσκευη.
Ενημερωτικα και μονο πριν ενα χρονο περιπου που πηρα το 5s απο σκρουτζομαγαζο(οχι κεντρο αθηνας) και μου εκανε θεματα με τη φορτιση(ειχα ρωτησει και εδω μεσα) οταν τσεκαρα online ποτε ενεργοποιηθηκε ηταν ενα μηνα πριν το παρω.Οταν τους πηρα τηλ και τους το ειπα μεσα σε μια ωρα πηγα απο κει και μου εδωσαν καινουριο και μου ειπαν και χιλια συγνωμη.

Τελευταία επεξεργασία από: eddiedimitris, 06/09/2015 - 17:13.


#612   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2,750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 06/09/2015 - 17:14

Μα... Αυτό δεν σημαίνει κάτι ! Δηλαδή είναι κακό να το ανοίξεις εκεί ? εγώ απέχω 800 χιλιόμετρα απο την Αθήνα και δεν έχω αυτή την επιλογή ....

#613   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/09/2015 - 17:18

Μα... Αυτό δεν σημαίνει κάτι ! Δηλαδή είναι κακό να το ανοίξεις εκεί ? εγώ απέχω 800 χιλιόμετρα απο την Αθήνα και δεν έχω αυτή την επιλογή ....

Δεν καταλαβαινεις;Οταν σε καποια απο αυτα επιμενουν ντε και καλα και με το ζορι αυτο κατι σημαινει.Τεσπα αστο...Εχεις δικιο!
Να σαι καλα!

#614   nikosjazz93

nikosjazz93

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/09/2015 - 17:18

Λαμογιες κανουνε! Εχω πάρει δυο φορές αλλα smartphones για τη γυναίκα μου και τις δυο φορές ήταν απο παρόχους του εξωτερικού και προβληματικά.
Την τελευταία δε φορά σε ενα Sony Χperia ήταν κλειδωμένα τα Ιταλικά και προέρχονταν απο την ιταλική wind!
Παιδια ας το βάλουμε καλά στο μυαλό μας! Σ"αυτο τον πλανήτη καλό και φτηνό δεν υπαρχει!

#615   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2,750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 06/09/2015 - 17:19

Τι να πω οκ ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες