Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

[Solved] Βοηθεια για απατη εισαγωγης iPhone 6 απο μεγαλη ελληνικη εταρεια ηλεκτρικων ειδων


Η καλύτερη απάντηση

Larsad , 24/02/2015 - 07:47

Ενταξει παιδια. Ο Κωτσοβολος μου εδωσε καινουριο ελληνικο iphone το οποιο μεχρι στιγμης δουλευει μια χαρα απλα δεν το εγραψα γιατι εχω καποια αλλα προβληματα οικογενειακα. Ο προμηθευτης εφταιγε μαλλον και οχι ο ιδιος ο Κωτσοβολος. Σας ευχαριστω ολους
Δείτε το πλήρες μήνυμα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
318 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#211   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 10/02/2015 - 18:28

Μπορεί να μην έχω καταλάβει εγω καλά.

Στα επίσημα μαγαζιά μιας και εμείς είμαστε στην ΕΕ , λογικά, πουλάνε ευρωπαϊκά eu iphones για αυτό και τοποθέτησαν  ευρωπαϊκό φορτιστή και όχι αμερικάνικο στον φίλο larsard 

Τώρα τα skroutzομάγαζα πουλάνε παραεισαγωγής που προορίζοταν για αλλου εκτός ΕΕ και τα αγοράζουν σε  τιμές χονδρικήςι πολύ χαμηλά .

κανεις λαθος εδω..Τα σκρουτζομαγαζα φερνουν η απο us η απο ευρωπη



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#212   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 10/02/2015 - 18:41

κανεις λαθος εδω..Τα σκρουτζομαγαζα φερνουν η απο us η απο ευρωπη

 

Βασικά τα iphone δεν έχουν χώρες προορισμού όπως άλλες συσκευές. :)

 

Δεν υπάρχει Γαλλικό, Γερμανικό, Ελληνικό.

 

P.S. : συμπληρώνω το σχόλιό σου απλά :) 


Τελευταία επεξεργασία από: PanosMouz, 10/02/2015 - 18:42

| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#213   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/02/2015 - 18:49

Μπορεί να μην έχω καταλάβει εγω καλά.

Στα επίσημα μαγαζιά μιας και εμείς είμαστε στην ΕΕ , λογικά, πουλάνε ευρωπαϊκά eu iphones για αυτό και τοποθέτησαν  ευρωπαϊκό φορτιστή και όχι αμερικάνικο στον φίλο larsard 

Τώρα τα skroutzομάγαζα πουλάνε παραεισαγωγής που προορίζοταν για αλλου εκτός ΕΕ και τα αγοράζουν σε  τιμές χονδρικήςι πολύ χαμηλά .

Ποιά ακριβώς είναι τα επίσημα? Για όσους δε το γνωρίζουν τα "γνωστά" απο αποθήκες που παίρνουν και τα Skroutz-ομαγαζα κάνουν εισαγωγή.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#214   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 10/02/2015 - 18:50

Είχα την εντύπωση οτι με το ανακατασκευασμένο παίρνεις +3 μήνες απ την ημερομηνία που τελείωνε η εγγύηση του προηγούμενου
Εισαι σίγουρος για 1 χρονο έξτρα ;
(Sorry για το off topic)

Φίλε όταν έβαλα το ιμει στο site της Apple για να δώ το υπόλοιπο εγγύησης, δεν εμφάνιζε το υπόλοιπο εγγύησης αλλα ότι έχω δικαίωμα πέραν τους 1 έτους λόγω ευρωπαικής ένωσης κλπ.


Τελευταία επεξεργασία από: petros29, 10/02/2015 - 18:50


#215   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 10/02/2015 - 19:02

Στην infoquest Λουκά έχουν αντικαταστήσει 5S Αμερικανικό φίλου μου πριν κανά χρόνο, 6άρι γνωστού πριν κανά 2 μήνο κι απλά πήρα να επιβεβαιώσω ότι δεν άλλαξε κάτι.
Δεν γυρίζουν τίποτα σ αυτό. Στα 5άρια στην αρχή υπήρχε θέμα αλλά κι αυτά μετά τα κάλυπταν.

Στα Apple Stores δεν ξέρω τι κάνουν.Μην κάνετε τη ζωή σας δύσκολη.

ΥΓ.Τώρα πήρα να επιβεβαιώσω μήπως άλλαξε κάτι αλλά δεν άλλαξε.

Βρε ψευταρακο του αδερφού σου χτυπιόσουν ότι αλλαξες, τωρα έγινε φίλος ε...από ψέμα σε ψέμα, ο άνθρωπος σας λέει τι ισχύει στα αππλεστορε κ σεις επιμένετε να λέτε ότι η ινφο εινα ανώτερη...τι να πω, οκ τα ξεχνάμε όλα, το κινητό του λασαρδ που ειναι από ελληνικό μαγαζί κ στους 2 μήνες μόνο πως δεν τι κάλυψαν, κ μιλάτε ότι θα καλύψουν στην διετία...απορώ

#216   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 10/02/2015 - 19:08

Βρε ψευταρακο του αδερφού σου χτυπιόσουν ότι αλλαξες, τωρα έγινε φίλος ε...από ψέμα σε ψέμα, ο άνθρωπος σας λέει τι ισχύει στα αππλεστορε κ σεις επιμένετε να λέτε ότι η ινφο εινα ανώτερη...τι να πω, οκ τα ξεχνάμε όλα, το κινητό του λασαρδ που ειναι από ελληνικό μαγαζί κ στους 2 μήνες μόνο πως δεν τι κάλυψαν, κ μιλάτε ότι θα καλύψουν στην διετία...απορώ

Τα καλύπτουν στη διετία. Μην ξαναλέμε τα ίδια.

 

Ξεκόλλα λίγο και δες τι ισχύει. Όσο για τα Αμερικάνικα iPhone , αν είναι αγορασμένα από Αμερική τότε έχουν 1 χρόνο εγγύηση, αν είναι αγορασμένα απο Ευρώπη έχουν 2 χρόνια με επείδηξη της απόδειξης.

 

Στην ουσία Αμερικάνικες είναι ΜΟΝΟ οι συσκευές που ΑΓΟΡΑΣΤΗΚΑΝ στην Αμερική. 

 

Όλες οι άλλες για το service είναι ευρωπαικές (εφόσον έχουν αγοραστεί εντός Ευρωπαικής ένωσης, ακόμα και αν είναι αυτό που εσύ λες Αμερικάνικο μοντέλο).

 

Βάλτο στο μυαλό σου , γράψτο και 100 φορές σε ένα χαρτί να το μάθεις και τελείωσε η υπόθεση.

 

Σου λένε(λέμε) τόσοι άνθρωποι το ίδιο πράγμα και επιμένεις. 

 

2 πιθανότητες διακρίνω:

 

1) Προσπαθείς να ανεβάσεις τα ποστ σου

2) Προσπαθείς να ανεβάσεις τα ποστ σου

 

Διάλεξε.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#217   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/02/2015 - 19:11

Βρε ψευταρακο του αδερφού σου χτυπιόσουν ότι αλλαξες, τωρα έγινε φίλος ε...από ψέμα σε ψέμα, ο άνθρωπος σας λέει τι ισχύει στα αππλεστορε κ σεις επιμένετε να λέτε ότι η ινφο εινα ανώτερη...τι να πω, οκ τα ξεχνάμε όλα, το κινητό του λασαρδ που ειναι από ελληνικό μαγαζί κ στους 2 μήνες μόνο πως δεν τι κάλυψαν, κ μιλάτε ότι θα καλύψουν στην διετία...απορώ

Πραγματικά έχεις κουράσει. Επιβεβαιώνεις με κάθε σου Post πως όντως είναι ανίκητη και εκτίθεσαι.

 

Ποιά Apple Stores? Ξέρεις να διαβάζεις? Μπορείς για μια στιγμή να αντιληφθείς αυτό που σου γράφουν τόσα άτομα εδώ μέσα?

 

Διάβασε το συλλαβιστά. Όλα τα εξουσιοδοτημένα εδώ θα σου καλύψουν τη 2ετία με την απόδειξη αγοράς.

 

Σταμάτα λοιπόν να παραπληροφορείς το κόσμο. Ασχολήσου καλύτερα με πανάκριβες θήκες απο ατόφιο χρυσάφι γι' αυτό το κόσμημα που ντρέπεσαι να το ακουμπάς.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#218   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 10/02/2015 - 19:13

Βρε ψευταρακο του αδερφού σου χτυπιόσουν ότι αλλαξες, τωρα έγινε φίλος ε...από ψέμα σε ψέμα, ο άνθρωπος σας λέει τι ισχύει στα αππλεστορε κ σεις επιμένετε να λέτε ότι η ινφο εινα ανώτερη...τι να πω, οκ τα ξεχνάμε όλα, το κινητό του λασαρδ που ειναι από ελληνικό μαγαζί κ στους 2 μήνες μόνο πως δεν τι κάλυψαν, κ μιλάτε ότι θα καλύψουν στην διετία...απορώ

 

Επίσημα ο άνθρωπος δε καταλαβαίνει Χριστό! Δε ξανασχολούμαι.


You'll Never Walk Alone


#219   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 10/02/2015 - 19:14

Βρε ψευταρακο του αδερφού σου χτυπιόσουν ότι αλλαξες, τωρα έγινε φίλος ε...από ψέμα σε ψέμα, ο άνθρωπος σας λέει τι ισχύει στα αππλεστορε κ σεις επιμένετε να λέτε ότι η ινφο εινα ανώτερη...τι να πω, οκ τα ξεχνάμε όλα, το κινητό του λασαρδ που ειναι από ελληνικό μαγαζί κ στους 2 μήνες μόνο πως δεν τι κάλυψαν, κ μιλάτε ότι θα καλύψουν στην διετία...απορώ

νομιζω δεν το καλυψαν γιατι ειχε σημαδια οτι ανοιχτηκε και οχι γιατι ηταν απο US



#220   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 10/02/2015 - 19:17

νομιζω δεν το καλυψαν γιατι ειχε σημαδια οτι ανοιχτηκε και οχι γιατι ηταν απο US

νομίζω ότι πας να πάρεις την πρωτιά από τον forceF :P


ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#221   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/02/2015 - 19:25

Είσαι πολύ λάθος.

 

Α) Δεν υπάρχουν επίσημα μαγαζιά. Με την έννοια της εισαγωγής οι μόνοι επίσημοι είναι η Vodafone η Cosmote και η Wind μιας και τηλέφωνα ΜΟΝΟ αυτοί εισάγουν.

 

Β) Ο κωτσόβολος τον φορτιστή τον άλλαξε καθαρά για λόγους κουτοπονηριάς. Και να το πούλαγε με αμερικάνικο πάλι τίποτα δε θα γινόταν.

 

Γ) Αυτό για τα skroutzoμάγαζα είναι λάθος από όλες τις μεριές και πραγματικά αν δεν θέλεις να το καταλάβεις δεν γίνεται. Αρκεί να σου πώ ότι τα περισσότερα έχουν και τηλέφωνα από χώρες εντός ΕΕ.

 

 

κανεις λαθος εδω..Τα σκρουτζομαγαζα φερνουν η απο us η απο ευρωπη

 

 

Ποιά ακριβώς είναι τα επίσημα? Για όσους δε το γνωρίζουν τα "γνωστά" απο αποθήκες που παίρνουν και τα Skroutz-ομαγαζα κάνουν εισαγωγή.

Μην βαράτε..

Σαν επίσημα εννοώ τις  εταιρείες τηλεφωνίας ..

Aπλώς μια διευκρίνηση ήθελα για να τα διαχωρίσω μιας και το ξαναλέω αγοράζω απο skroutz αφού πρώτα είχα ρωτήσει την infoquest και με είχε διαβεβαιώσει ότι το us καλύπτεται απο διετή εγγυήση.

Δεν το γνώριζα ότι Oi vodafone,wind και Cosmote τα παίρνουν απο τις ίδιες αποθηκές με skroutz..



#222   Larsad

Larsad

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 10/02/2015 - 19:31

Παιδια ο προισταμενος του καταστηματος το προωθησε στο νομικο και το εμπορικο τμημα. Τον πηρα τηλεφωνο και θα τους ξαναπαρει αυριο ο δικηγορος μου. Ηταν παντως καθησυχαστικος. Η infoquest και εμενα μου ειχε πει στην αρχη οτι το κινητο μου καλυπτεται απο την εγγυηση κανονικα και γενικα οτι καλυπτονται ολα τα iphones Αμερικανικα η Ευρωπαικα. Ειδικα ομως εγω εμεινα ξεκρεμαστος. Και οπως ειπα μου ειπαν εμπιστευτικα στην infoquest οτι τους εχουν τυχει ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ iphones παραεισαγωγης να ειναι πειραγμενα στο εσωτερικο τους. Φιλε nsxbass σου ειπα οτι μιλησα με τη γενικη γραμματεια καταναλωτη και μου ειπαν οτι ειναι παρανομο να μη γνωστοποιησεις στον αγοραστη οτι το προιον ειναι παραεισαγωγης. Αρα προφανως επρεπε να μου δωσουν ευρωπαικο iphone. Δεν ζητησα λοιπον iphone απλα. Ζητησα ευρωπαικο iphone απο τη στιγμη που δεν μου γνωστοποιηθηκε το αντιθετο και τα αμερικανικα εξ'ορισμου ειναι παραεισαγωγη.

Τελευταία επεξεργασία από: Larsad, 10/02/2015 - 19:35


#223   Thodoris19s

Thodoris19s

    iPH Addict

  • 647 μηνύματα
  • Twitter:@tspatas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:thodoris20

Δημοσίευση 10/02/2015 - 19:41

Γιατί δεν kickarete επιτέλους αυτόν τον χρήστη εφόσον δημιουργεί εντάσεις και προβλήματα σε κάθε thread? έλεος πια αηδία έχει καταντήσει ο τύπος. Πιο γραφικός και από κάρτα γραφικών...

Τελευταία επεξεργασία από: Thodoris19s, 10/02/2015 - 19:44


#224   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 10/02/2015 - 19:45

Βρε ψευταρακο του αδερφού σου χτυπιόσουν ότι αλλαξες, τωρα έγινε φίλος ε...από ψέμα σε ψέμα, ο άνθρωπος σας λέει τι ισχύει στα αππλεστορε κ σεις επιμένετε να λέτε ότι η ινφο εινα ανώτερη...τι να πω, οκ τα ξεχνάμε όλα, το κινητό του λασαρδ που ειναι από ελληνικό μαγαζί κ στους 2 μήνες μόνο πως δεν τι κάλυψαν, κ μιλάτε ότι θα καλύψουν στην διετία...απορώ

1)Έχει διαφορά για αυτόν που διαβάζει αν ήταν φίλος μου ή αδερφός μου; Γνωρίζεις κάποιον από τους 2; Και ναι ήταν του αδερφού μου, αλλάζει κάτι;

2)Τα ψευταράκο κτλ κτλ στους φίλους σου κι εκεί που σε παίρνει και θα μου μιλάς όπως σου μιλάω.

3)Δε με νοιάζει να κάτσω να σε πείσω

 

ΥΓ.Αν θες να έχεις μέλλον στο φόρουμ και να γράφεις αυτά που γράφεις κατά καιρούς με εριστικό τρόπο ΠΑΝΤΑ, φέρσου κόσμια. Είναι η τελευταία προειδοποίηση.


Αναρτημένη εικόνα


#225   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 10/02/2015 - 19:53

Γιατί δεν kickarete επιτέλους αυτόν τον χρήστη εφόσον δημιουργεί εντάσεις και προβλήματα σε κάθε thread? έλεος πια αηδία έχει καταντήσει ο τύπος. Πιο γραφικός και από κάρτα γραφικών...

 

Φαντάσου ένα αυτοκίνητο στην ανηφόρα σταθμευμένο. Τώρα φαντάσου το να παίρνει μπρος, να έχει 6η μέσα και τραβηγμένο χειρόφρενο και πάτα φουλ το γκάζι. :lol:

 

Κάνουμε υπομονή τόσο καιρό μπας και ξεκινήσει, αλλά βρώμισε ο τόπος...


You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες