Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

[Solved] Βοηθεια για απατη εισαγωγης iPhone 6 απο μεγαλη ελληνικη εταρεια ηλεκτρικων ειδων


Η καλύτερη απάντηση

Larsad , 24/02/2015 - 07:47

Ενταξει παιδια. Ο Κωτσοβολος μου εδωσε καινουριο ελληνικο iphone το οποιο μεχρι στιγμης δουλευει μια χαρα απλα δεν το εγραψα γιατι εχω καποια αλλα προβληματα οικογενειακα. Ο προμηθευτης εφταιγε μαλλον και οχι ο ιδιος ο Κωτσοβολος. Σας ευχαριστω ολους
Δείτε το πλήρες μήνυμα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
318 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 10/02/2015 - 20:07

Αρα προφανως επρεπε να μου δωσουν ευρωπαικο iphone. Δεν ζητησα λοιπον iphone απλα. Ζητησα ευρωπαικο iphone απο τη στιγμη που δεν μου γνωστοποιηθηκε το αντιθετο και τα αμερικανικα εξ'ορισμου ειναι παραεισαγωγη.


Για μενα αυτο ειναι το σημαντικο:οτι πηγες να παρεις eu και ο κωτσοβολος ΔΕΝ σου ειπε οτι ειναι us.
Οχι πως δεν ειναι εξισου σημαντικο οτι ειναι ανοιγμενο.ισα ισα.
Αλλα δεν ξερω κατα ποσο μπορεις να το αποδειξεις...
Καλη τυχη ευχομαι.
discord.gg/ajkUM8J

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   Larsad

Larsad

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 10/02/2015 - 20:28

Ουτε αυτοι μπορουν να αποδειξουν το αντιθετο. Η αποδειξη και το κουτι δεν γραφουν τιποτα τετοιο. Σε ενα πιθανο δικαστηριο ας προσπαθησουν να το αποδειξουν και να αποδειξουν επισης πως ενας 35χρονος γιατρος που δεν εχει σχεση με ηλεκτρονικα ανοιξε μονος του ενα κινητο εντος εγγυησης αξιας 860 ευρω αγορασμενο προ διμηνου με αποτελεσμα να χασει την εγγυηση...Για γελια θα ειναι

Τελευταία επεξεργασία από: Larsad, 10/02/2015 - 20:32


#228   astalavista

astalavista

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 10/02/2015 - 21:15

Ουτε αυτοι μπορουν να αποδειξουν το αντιθετο. Η αποδειξη και το κουτι δεν γραφουν τιποτα τετοιο. Σε ενα πιθανο δικαστηριο ας προσπαθησουν να το αποδειξουν και να αποδειξουν επισης πως ενας 35χρονος γιατρος που δεν εχει σχεση με ηλεκτρονικα ανοιξε μονος του ενα κινητο εντος εγγυησης αξιας 860 ευρω αγορασμενο προ διμηνου με αποτελεσμα να χασει την εγγυηση...Για γελια θα ειναι

μπορεί εσένα να σ'αρεσει να σκαλίζεις.

αυτό το νήμα άρχισε να γίνετε πραγματικά κουραστικό.



#229   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2015 - 22:58

Εκατσα και διαβασα ολο το νημα
Τελικα το αμερικανικο που αγορασα απο σκρουτζ ποση εγγυηση εχει;;;
Trolllllll
Ll
Ll
Ll
Ll
Lll.ll.ll
Ll.ll.

#230   pantelisn

pantelisn

    iPH Contributor

  • 1.438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 10/02/2015 - 23:05

6 μήνες κατέλαβα χαχαχα

#231   barbunis

barbunis

    iPH Member

  • 244 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:ούτε καν...

Δημοσίευση 10/02/2015 - 23:12

ο κοτσόπουλος forza στην ΑΕΚ και τα πρωταθλήματα θα ξαναγίνουν πραγματικότητα.... μη στη μύτη μου κύριε...



#232   valandis

valandis

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 11/02/2015 - 10:19

Γιατί να μην συμβεί σε εμένα !!!!  Θα πήγαινα σήμερα το πρωί στον Κωτσόβολο και δεν θα έφευγα αν δεν με αποζημίωναν για ψυχική οδύνη. Θα τους έκανα να μου δώσουν το iPhone 7 Plus και ας μην έχει κυκλοφορήσει. Αυτά θέλουν τσαμπουκά, φωνές, ξεφτίλα, να σε ακούσουν όλοι οι πελάτες μέσα στο μαγαζί και να μην ξαναπατήσει κανείς. ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να πουλάει κινητό που δεν έχει εισαχθεί από την apple για Ελλάδα, μιας και στα 860€ είναι και η εγγύηση που σε καλύπτει. 



#233   astalavista

astalavista

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 11/02/2015 - 10:39

Γιατί να μην συμβεί σε εμένα !!!! Θα πήγαινα σήμερα το πρωί στον Κωτσόβολο και δεν θα έφευγα αν δεν με αποζημίωναν για ψυχική οδύνη. Θα τους έκανα να μου δώσουν το iPhone 7 Plus και ας μην έχει κυκλοφορήσει. Αυτά θέλουν τσαμπουκά, φωνές, ξεφτίλα, να σε ακούσουν όλοι οι πελάτες μέσα στο μαγαζί και να μην ξαναπατήσει κανείς. ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να πουλάει κινητό που δεν έχει εισαχθεί από την apple για Ελλάδα, μιας και στα 860€ είναι και η εγγύηση που σε καλύπτει.

Αυτό γίνεται συχνά πυκνά σε Apple stores ανα τον κόσμο. Πάνε με παμπάλαιες συσκευές κάνουν μεγάλες φασαρίες και βγαίνουν με ολοκαίνουριες προσφορά από το κατάστημα αρκεί να σταματήσουν να φωνάζουν και να ακούνε οι πελάτες. Στο παρελθόν υπήρξε πρόβλημα..


Τελευταία επεξεργασία από: astalavista, 11/02/2015 - 10:40


#234   Larsad

Larsad

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 11/02/2015 - 15:33

Astalavista αφου το νημα γινεται κουραστικο για εσενα γιατι ασχολεισαι ακομα και trollaρεις σαν να εχεις το συνδρομο της στοκχολμης??

#235   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 11/02/2015 - 16:07

Το τηλεφωνο τελικα γιατι ηταν επισκευασμενο και γιατι το ανοιξαν; Αυτο δεν μπορω να καταλαβω εγω. 


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#236   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 11/02/2015 - 16:12

Larsad μην πας ψηνεις, περιμένουμε εξελίξεις !

#237   vanity

vanity

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 11/02/2015 - 16:39

Δηλαδή υπαρχει περίπτωση να αγορασουμε συσκευη σφραγισμένη και να έχει ανοιχτει και πειραχτει η συσκευή και να μη δεχονται την εγγυηση; Αδιανοητο μου φαινεται.Αν ναι τοτε ο Κωτσοβολος κι ο καθε Κωτσοβολος οχι μονο να αντικαταστησουν τη συσκευη αλλα να εχουν και καποιες κυρωσεις απο αυτο το ατόπημα. Αλλα πραγματι συμβαινει; Ως υποψηφια αγοραστης με αποθαρρυνουν τετοια γεγονοτα.



#238   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 11/02/2015 - 16:50

τοσο καιρο στο unboxing τσεκαραμε για σημαδια πιξελς και αν λειτουργει σωστα...Τωρα θα πρεπει να παρουμε κ ενα κιτ με εργαλεια να το ανοιγουμε να βλεπουμε αν το εχει ανοιξει κανενας



#239   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2015 - 16:58

τοσο καιρο στο unboxing τσεκαραμε για σημαδια πιξελς και αν λειτουργει σωστα...Τωρα θα πρεπει να παρουμε κ ενα κιτ με εργαλεια να το ανοιγουμε να βλεπουμε αν το εχει ανοιξει κανενας

Βασικά πρέπει να το τρέχουμε στην infoquest για να δούμε εαν το iPhone που μόλις ξεπακετάραμε,έχει εγγύηση.


Τελευταία επεξεργασία από: dennis97, 11/02/2015 - 17:06


#240   guskoz

guskoz

    iPH Enthousiast

  • 547 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 11/02/2015 - 17:01

2 iPhone αγόρασα από Κωτσόβολο και διάφορες άλλες συσκευές κατά καιρούς και δε θα με ξαναδουν ΠΟΤΕ ούτε για κάρτα μνήμης. Είναι με διαφορά το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ κατάστημα που υπάρχει και εύχομαι να μην την πατήσει άλλος σαν τον φίλο μας εδώ

Τελευταία επεξεργασία από: guskoz, 11/02/2015 - 17:05


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες