Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Activator: Εξαντλήστε την εφευρετικότητα σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1186 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#976   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2017 - 19:46

tateu.net/repo/
Να ´σαι καλά. Πιθανόν να χρειαστείς βοήθεια στην παραμετροποίηση.
Big things have small beginnings

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#977   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/01/2017 - 17:32

Activator 1.9.11~beta4 

 

(Από την beta3 μετά έχει δοθεί βασική υποστήριξη για το iOS 10)

 

 

 

 

Changelog:

 

  • Support fingerprint matches on IOS 10
  • Add Sunrise and Sunset events on IOS 10
  • Fix home button not working for its normal action after taking a screenshot on IOS 10
  • Show icons for assigned listeners in the event selection list on larger devices
  • Save expansion status of listener groups
  • Workground dreaded NSInternallnconsistencyException crash on IOS 10
  • Use os_unfair_locks on IOS 10 to avoid livelocks
  • Update localizations

Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 16/01/2017 - 17:32

Big things have small beginnings

#978   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 16/01/2017 - 18:16

Το fix που εγινε με τα screenshot και το home button,οταν θεσεις home screen->touch id short hold-> app switcher και application->touch id short hold-> app switcher δλδ αυτο που κανει το virtual home,τοτε δεν μπορεις να βγαλεις screenshots.και ξαναγυρισα ποσω στο buggy virtualhome.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#979   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2017 - 14:35

Όσοι έχετε Jailbreak 9.2 - 9.3.4 σε 32bit συσκευή, το Activator λειτουργεί άψογα με τις παρακάτω versions των εξαρτήσεων του: 

 

  • Activator 1.9.10
  • PreferenceLoader 2.2.4-alpha1
  • Rocketbootstrap 1.0.5-beta1
  • AppList 1.5.13

Big things have small beginnings

#980   Akis2468

Akis2468

    iPH Contributor

  • 1.264 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/01/2017 - 16:06

Χθές πειραματιζόμουν με το IFTTT και το Activator.

Προσπαθούσα να φτιάξω location based trigger για το wifi και το 4G.

Θελω όταν φεύγω από το σπίτι μου να απενεργοποιείται το wifi και να ενεργοποιείται το 4G, αλλά και όταν γυρίζω σπίτι να συμβαίνει το αντίθετο.

Απο οσα εψαξα στο IFTTT καταλαβα πως ουσιαστικα δηλώνεις μια περιοχή και έχει ένα radius. Οταν βγεις εξω απο αυτο σου στέλνει ένα notification με συγκεκριμένο κείμενο.

Πήγα λοιπόν στο Activator και το σεταρα όταν δεχθει αυτό το notification με αυτό το κείμενο, να κλείνει και να ανοίγει αντίστοιχα τους διακόπτες.

Το θέμα είναι πως δεν έρχονται ποτέ τα notifications του IFTTT.

Λειτουργεί αυτό το app?

Δοκίμασα και να την έχω ανοιχτη στο παρασκηνιο την εφαρμογη με allow location when in use, αλλά και να την έχω κλειστή με allow location always. Κανένα notification δεν ήρθε όταν μπηκα ή βγήκα από το radius που είχα δηλώσει...



#981   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2017 - 16:19

Το σενάριο σου δεν θα λειτουργήσει για δυο λόγους: 

 

  1. Το Recieved Message Event του Activator δεν αναφέρεται στα App notifications &
  2. Ακόμα και αν έχεις ρυθμίσει σωστά το Applet του IFTTT, υπάρχει ένα 15min delay στις ειδοποιήσεις που στέλνει. Εσύ ωστόσο θέλεις να συμβαίνει σε πραγματικό χρόνο.

 

Ρίξε μια ματιά εδώ


Big things have small beginnings

#982   Akis2468

Akis2468

    iPH Contributor

  • 1.264 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/01/2017 - 16:24

Το σενάριο σου δεν θα λειτουργήσει για δυο λόγους: 

 

  1. Το Recieved Message Event του Activator δεν αναφέρεται στα App notifications &
  2. Ακόμα και αν έχεις ρυθμίσει σωστά το Applet του IFTTT, υπάρχει ένα 15min delay στις ειδοποιήσεις που στέλνει. Εσύ ωστόσο θέλεις να συμβαίνει σε πραγματικό χρόνο.

 

Ρίξε μια ματιά εδώ

Σωστός. Ξέχασα να αναφέρω πως έχω κατεβάσει το NotiAction που δίνει την δινατότητα στο Activator να κάνει trigger βασιζόμενο σε Notifications...

To delay δεν μου φαίνεται παράλογο, το πρόβλημα μου παρολαυτα ειναι πως το notification του IFTTT δεν ηρθε ποτε, οχι πως ηρθε και το activator δεν εκανε τιποτα...

 

Θα τσεκαρω κ αυτο που λες να δω πως αλλιως γινεται. 

Thank you ;)

 

Edit: απότι βλέπω κι εσυ το notiaction προτείνεις. To θέμα στην περιπτωση μου ειναι πως τα notifications του IFTTT δεν ερχονται...

Μήπως πρέπει να έχω κάποιους διακόπτες ενεργοποιημένους στα system services του location services??


Τελευταία επεξεργασία από: Akis2468, 30/01/2017 - 16:28


#983   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2017 - 16:37

Edit: απότι βλέπω κι εσυ το notiaction προτείνεις. To θέμα στην περιπτωση μου ειναι πως τα notifications του IFTTT δεν ερχονται...

Μήπως πρέπει να έχω κάποιους διακόπτες ενεργοποιημένους στα system services του location services??

Πρέπει να έχεις τα Location Services ανοιχτά, το IFTTT στο Always & από System Services το Location-Based Alerts ανοιχτό. 

 

Edit: Αν τα έχεις ρυθμίσει όλα σωστά, πρέπει να βλέπεις μονίμως στην Statusbar το εικονίδιο του Geofencing


Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 30/01/2017 - 16:39

Big things have small beginnings

#984   Akis2468

Akis2468

    iPH Contributor

  • 1.264 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/01/2017 - 16:40

Πρέπει να έχεις τα Location Services ανοιχτά, το IFTTT στο Always & από System Services το Location-Based Alerts ανοιχτό. 

 

Edit: Αν τα έχεις ρυθμίσει όλα σωστά, πρέπει να βλέπεις μονίμως στην Statusbar το εικονίδιο του Geofencing

Όλα ανοιχτά είναι... Τα μονα που εχω κλειστα είναι το Location-based apple ads, Location-based suggestions και Wifi Networking

Τώρα το τι θα σημαίνει για την μπαταρία το "always" ένας θεός ξέρει :P

Το IFTTT πρέπει να το έχω ανοιχτό στο παρασκήνιο?


Τελευταία επεξεργασία από: Akis2468, 30/01/2017 - 16:41


#985   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2017 - 16:49

Όλα ανοιχτά είναι... Τα μονα που εχω κλειστα είναι το Location-based apple ads, Location-based suggestions και Wifi Networking

Τώρα το τι θα σημαίνει για την μπαταρία το "always" ένας θεός ξέρει :P

Το IFTTT πρέπει να το έχω ανοιχτό στο παρασκήνιο?

Στην μπαταρία σίγουρα θα έχει αρνητική επίδραση. Δεν χρειάζεται η εφαρμογή να τρέχει στο παρασκήνιο.


Big things have small beginnings

#986   Akis2468

Akis2468

    iPH Contributor

  • 1.264 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/01/2017 - 16:54

Στην μπαταρία σίγουρα θα έχει αρνητική επίδραση. Δεν χρειάζεται η εφαρμογή να τρέχει στο παρασκήνιο.

Θα δοκιμάσω ξανά σήμερα το βραδυ να δω. Πάντως εχθές δεν μου ήρθε κανένα notification παρολο που εκανα πολλα πηγαινε-ελα σπιτι.



#987   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2017 - 17:02

Δοκίμασε να διαγράψεις το Applet και να το δημιουργήσεις από την αρχή.

 

Πάντως νομίζω πως θα ξοδέψεις περιττή ενέργεια διότι ο συλλογισμός σου είναι εν μέρει λάθος.

 

Επιπλέον, θα δαπανήσεις πολύ περισσότερη ενέργεια από αυτή που επιδιώκεις να γλυτώσεις. Μπορούμε ωστόσο να βρούμε εναλλακτικές.

 

Εδώ είναι η άποψη μου.


Big things have small beginnings

#988   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2017 - 18:39

Όποιος θα ήθελε custom Siri voice Alerts/Notifications για τα Connectivity events του Activator (Battery, Wifi, Bluetooth, AppleWatch κτλ) και όχι μόνο, μπορεί να τα αιτηθεί εδώ. Μπορούν να έχουν οποιοδήποτε λεκτικό περιεχόμενο θέλετε.

 

Ένα παράδειγμα για τα Battery events (Low batt, Charged) :

 

Low battery

 

Battery full


Big things have small beginnings

#989   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 02/02/2017 - 13:53

Μιας και το jb είναι γεγονός θα επιστρέψω σε αυτό το υπέροχο θέμα, που τόσα πολλά μας έχει διδάξει στο παρελθόν, για να ρωτήσω το εξής.

Μιας και δεν υπάρχει slide to unlock και δεν θέλω να ξεκλειδωνω χρησιμοποιώντας το κουμπί home button, σκέφτηκα να πάω από activator με Lockscreen-->double tap clock--> home button ή first springboard page (από το μενού των actions). Σκέφτηκα ότι έτσι με διπλό χτύπημα στο ρολόι θα έπρεπε να μου ανοίγει την homescreen. Παρόλα αυτά δεν κάνει κάτι.

Που έχω λάθος;

Edit. Βασικά εκτός από τις δυο τελευταίες επιλογές δοκίμασα και το unlock device που έχει κάπου ψηλά αλλά και με αυτό τίποτα.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: Fade2Black, 02/02/2017 - 13:59


#990   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/02/2017 - 14:02

Χρειάζεσαι το ByPass από Cydia για να το πετύχεις αυτό. Θα σου το προσθέσει στην λίστα των Actions

 

Αν και είχα μια αναφορά πως το ByPass δεν λειτουργεί, κατέβασε το και κάνε την εξής απλή ανάθεση:

 

Activator > At Lockscreen > [Lockscreen] Double Tap Clock > ByPass

 

Αν θες να εξομοιώσεις το Slide to Unlock αλλά ακριβώς πάνω στο ρολόι της LovkScreen κάνε την παρακάτω ανάθεση:

 

Activator > At Lockscreen > [Lockscreen] Swipe Clock Right > ByPass


Big things have small beginnings

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες