Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Activator: Εξαντλήστε την εφευρετικότητα σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1186 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#991   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 02/02/2017 - 14:07

Πρώτη φορά το ακούω αυτό το Bypass. Για να δούμε


Edit. Δυστυχώς όχι @vrachamis.

Τελευταία επεξεργασία από: Fade2Black, 02/02/2017 - 14:15


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#992   Makavelli

Makavelli

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 02/02/2017 - 14:54

Ούτε σε μένα δούλευε χθες!

#993   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2017 - 15:04

Password Events (for Activator) iOS 10 Support

 

Συμβατό με iOS 7, 8, 9 & 10

 

Free - CPDD Repo

https://repo.cpdigitaldarkroom.com

Προσθέτει στα γεγονότα του Activator, επιτυχημένη ή αποτυχημένη προσπάθεια καταχώρησης του Passcode ή δακτυλικού αποτυπώματος


Big things have small beginnings

#994   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/02/2017 - 12:13

[Update] Activator v1.9.12

 

Changelog

  • Fix missing/broken actions on iOS 8.0-8.4

  • Fix safe mode crash on iOS 10.0-10.0.2

  • Support connect/disconnect events for BTLE on iOS 10

  • Use iOS 10 syyle banners on iOS 10

  • Fix Activator app failing to load on iPad pro 12.9"

  • Fix application shortcut actions on iOS 10

  • Fix Ask Siri custom actions on iOS 10

  • Fix bypass passcode option on iOS 10

  • Fix lock screen clock events on iOS 10

  • Fix shortcut items on iOS 10


Big things have small beginnings

#995   Makavelli

Makavelli

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/02/2017 - 11:00

Παίδες μια βοήθεια! Κατέβασα το flame για το Cydia το οποίο έχει ως δυνατότητα να στέλνεις στο email σου την λίστα με όλα τα εγκατέστημενα sources και packages! Εγώ για λόγους ασφαλείας θέλω να κάνω αυτήν την διαδικασία μια φορά την μέρα, κάθε μέρα, μια στάνταρ ώρα! Έχετε καμμία ιδέα να το κάνω αυτόματα; ίσως με activator? Θέλω ας πούμε όταν πάει 10 το βράδυ να μου έρχεται σε μαιλ η λίστα!

#996   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2017 - 11:16

Η κάθε μια από τις παρακάτω εντολές θα σου αντιγράφει αυτόματα στο Clipboard (έτσι ώστε να το κάνεις paste όπου θες... mail, doc, imessage κτλ) τα Installed packages & τα Cydia Sources

 

 Installed packages

dpkg -l|grep -v '^rc\|cy+\|gsc\.'|sed 1,5d|cut -d ' ' -f 3|pbcopy

Cydia Sources

cat /private/etc/apt/sources.list.d/cydia.list | sed -r 's/^deb | \.\/$//g'|pbcopy

Τα παραπάνω τα κάνεις δυο ξεχωριστά Commands στο Activator και τα τρέχεις όποτε θες με events ή ακόμα πιο εργονομικό να τα κάνεις add σε ένα Activator Menu.

Δεν χρειάζεσαι άλλο tweak για κάτι τόσο απλό


Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 15/02/2017 - 11:17

Big things have small beginnings

#997   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2017 - 11:53

Παίδες μια βοήθεια! Κατέβασα το flame για το Cydia το οποίο έχει ως δυνατότητα να στέλνεις στο email σου την λίστα με όλα τα εγκατέστημενα sources και packages! Εγώ για λόγους ασφαλείας θέλω να κάνω αυτήν την διαδικασία μια φορά την μέρα, κάθε μέρα, μια στάνταρ ώρα! Έχετε καμμία ιδέα να το κάνω αυτόματα; ίσως με activator? Θέλω ας πούμε όταν πάει 10 το βράδυ να μου έρχεται σε μαιλ η λίστα!

Αν σου φαίνεται ακόμα πιο βολικό, το παρακάτω command θα σου φτιάξει αυτόματα ένα αρχείο (packages.txt) με τα πακέτα σου στην διαδρομή που φαίνεται.

Από εκεί μπορείς να το "διακτινίσεις" όπου θες

dpkg -l>/private/var/mobile/Documents/packages.txt

Big things have small beginnings

#998   Makavelli

Makavelli

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/02/2017 - 11:53

Με activator δεν έχω ασχοληθεί καθόλου και είμαι εντελώς άσχετος! Αυτό που θέλω είναι η όλη δουλειά να γίνεται αυτόματα! Να το ρυθμίσω δηλαδή μια φορά και από εκεί και περα να μην ξανά κάνω κάτι! Θα ξεχνάω να το κάνω!

Τελευταία επεξεργασία από: Makavelli, 15/02/2017 - 11:54


#999   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2017 - 12:24

Αυτό που θέλεις, την αυτοματοποίηση, γίνεται με Activator. Ευκαιρία να το μάθεις.

 

Απλά πρέπει πρώτα να το στήσεις. Αν θέλεις να το κάνεις μπορώ να σου υποδείξω τα βήματα, τα οποία θα τα κάνεις μία φορά.


Big things have small beginnings

#1000   Makavelli

Makavelli

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/02/2017 - 12:53

Αυτό που θέλεις, την αυτοματοποίηση, γίνεται με Activator. Ευκαιρία να το μάθεις.

Απλά πρέπει πρώτα να το στήσεις. Αν θέλεις να το κάνεις μπορώ να σου υποδείξω τα βήματα, τα οποία θα τα κάνεις μία φορά.



Ναι αν σου είναι εύκολο θα ήθελα!

#1001   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2017 - 13:29

Ευχαρίστως.

 

Επιβεβαιώνω πως αυτό που θα φτιάξουμε, θα παίρνει αυτόματα backup τα Cydia sources & τα εγκατεστημένα Cydia Packages, τις ώρες που θέλεις και τις ημέρες που θέλεις (πχ κάθε Τετάρτη & Σάββατο στις 23:00).

 

Επίσης θα έχεις την δυνατότητα (αν και όποτε θέλεις με ένα απλό tap) να παίρνεις χειροκίνητα backup παρακάμπτοντας τον εβδομαδιαίο προγραμματισμό σου χωρίς όμως να τον ακυρώνεις.

 

Τα αρχεία backup θα είναι αρχεία κειμένου (*.txt) και στην ονομασία τους θα περιλαμβάνεται η ημερομηνία και η ώρα για να αναγνωρίζεις την παλαιότητα τους και να τα διαχειρίζεσαι.(πχ αντιγραφή, διαγραφή, αποστολή, άνοιγμα σε άλλη εφαρμογή, κτλ)

  • Τα backup των Cydia sourses θα αποθηκεύονται στην διαδρομή /private/var/mobile/Documents/c_sources
  • Τα backup των Cydia Packages θα αποθηκεύονται στην διαδρομή /private/var/mobile/Documents/c_packages

Αν είσαι οκ με όλα αυτά ξεκινάς φτιάχνοντας (με iFile ή Filza) 2 καινούργιους κενούς φακέλους στην διαδρομή /private/var/mobile/Documents/ , με ονομασίες c_sources & c_packages αντίστοιχα. Προσοχή στην ορθογραφία


Big things have small beginnings

#1002   Makavelli

Makavelli

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/02/2017 - 13:44

Ευχαρίστως.

Επιβεβαιώνω πως αυτό που θα φτιάξουμε, θα παίρνει αυτόματα backup τα Cydia sources & τα εγκατεστημένα Cydia Packages, τις ώρες που θέλεις και τις ημέρες που θέλεις (πχ κάθε Τετάρτη & Σάββατο στις 23:00).

Επίσης θα έχεις την δυνατότητα (αν και όποτε θέλεις με ένα απλό tap) να παίρνεις χειροκίνητα backup παρακάμπτοντας τον εβδομαδιαίο προγραμματισμό σου χωρίς όμως να τον ακυρώνεις.

Τα αρχεία backup θα είναι αρχεία κειμένου (*.txt) και στην ονομασία τους θα περιλαμβάνεται η ημερομηνία και η ώρα για να αναγνωρίζεις την παλαιότητα τους και να τα διαχειρίζεσαι.(πχ αντιγραφή, διαγραφή, αποστολή, άνοιγμα σε άλλη εφαρμογή, κτλ)

  • Τα backup των Cydia sourses θα αποθηκεύονται στην διαδρομή /private/var/mobile/Documents/c_sources
  • Τα backup των Cydia Packages θα αποθηκεύονται στην διαδρομή /private/var/mobile/Documents/c_packages
Αν είσαι οκ με όλα αυτά ξεκινάς φτιάχνοντας (με iFile ή Filza) 2 καινούργιους κενούς φακέλους στην διαδρομή /private/var/mobile/Documents/ , με ονομασίες c_sources & c_packages αντίστοιχα. Προσοχή στην ορθογραφία

Είναι αυτό ακριβώς που θέλω! Μια διευκρίνηση μόνο! Θέλω αν γίνεται αντί να αποθηκεύονται στην συσκευή να στέλνονται απευθείας στο μαιλ μου!

#1003   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2017 - 13:57

Δυστυχώς αυτό δεν γίνεται ούτε με άλλο tweak. Θα πρέπει να κάνεις την αποστολή εσύ.


Big things have small beginnings

#1004   Makavelli

Makavelli

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/02/2017 - 14:18

Εντάξει δεν πειράζει, μικρό το κακό! Συνεχίζουμε λπιπον

#1005   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2017 - 15:00

Για αρχή κατεβάζεις το πακέτο BackCydia από το repo

vrachamis.yourepo.com/

.....και εφόσον έχεις φτιάξει και τους φακέλους c_sources & c_packages, πας....

 

Activator>Anywhere> και πατάς "more" πάνω δεξιά, scroll down στην επιλογή Scheduled, επιλέγεις τις χρονικές παραμέτρους που θες, πατάς "save" και στην επόμενη οθόνη "done" πάνω δεξιά.  Scroll down στο section Scheduled, επέλεξε το χρονικό γεγονός που έφτιαξες πριν και μετά πάτα πάλι "Build" πάνω δεξιά. Επιλέγεις Run Command και βάζεις για τίτλο Full Backup Cydia και περιεχόμενο το: 

csources && sleep 1 && cpackages

θα πατήσεις "save" πάνω δεξιά και "done" στην επόμενη οθόνη. Scroll down στο section Run Command και επιλέγεις το "Full Backup Cydia" που έφτιαξες πριν .

 

Έτοιμος. Προσοχή στις ορθογραφίες

Θα σου γράψω οδηγίες για το χειροκίνητο backup


Big things have small beginnings

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες