Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Απάτη ote.gr ;!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
154 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   xristinak

xristinak

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/08/2015 - 15:05

 

ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΡΙΣΤΙΚΟΣ.ΚΡΑΤΙΕΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΧΕΙΣ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΜΟΥ.ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΕΙΡΩΝΕΥΕΣΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ!

 

ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ,ΝΑ'ΣΑΙ ΚΑΛΑ

 

 
 
 
 
το θέμα ας λήξη εδώ...! εμείς προσπαθούμε να σε βοηθήσουμε... τώρα το αν όντως ο χαρακτήρας μου φαίνεται ειρωνικός ζητάω συγγνώμη.. δεν είναι αυτός ο σκοπός μου...!
 
επίσης μάθε να έχεις λίγο υπομονή δεν είναι όλα στο χέρι σου έχει και κάποια διαδικασία με τις τράπεζες αυτή την στιγμή...! δεν μπορούνε άμεσα να σου δώσουνε τα λεφτά...

 

Φίλε μου δεν σε ξέρω και δεν έχω σκοπό να μαλώσω μαζί σου.Ο ΟΤΕ μου φταίει.Και ναι φαίνεσαι ειρωνικός και μάλιστα πολύ χωρίς να καταλαβαίνω τον λόγο.

Εγώ να σου ζητήσω συγνώμη για τους τρόπους μου ευχαρίστως αλλά φρόντισε στο μέλλον να μην ειρωνεύεσαι με τα θέματα του καθενός.Μιλάω γενικά και όχι μόνο για μένα.

Καλή συνέχεια



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   KostasKrits

KostasKrits

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 03/08/2015 - 15:05

Είσαι αγενέστατη απέναντι στο χρήστη και κανονικά θα έπρεπε κάποιος να σου κάνει αναφορά το μήνυμα. Δε σου είπε τίποτα πέρα από το ότι θα πρέπει να περιμένεις για να πάρεις πίσω τα χρήματά σου κι έτσι είναι. Ο ΟΤΕ μπορεί όντως να τα έχει αποδεσμεύσει και να πρέπει να αποδεσμευτούν κι από την τράπεζά σου. Πριν το capital control το μέγιστο διάστημα ήταν από 15-30 μέρες από την ημερομηνία αποδέσμευσης από την εταιρία.

Και ναι έχει δίκιο, κι εγώ όταν είχα κάνει μια αγορά από ebay το προηγούμενο καλοκαίρι(130 ευρώ) και ακυρώθηκε για κάποιο λόγο, πέρασε κάνας μήνας μέχρι να αποδεσμευτούνε τα λεφτά... Ήταν καθαρά θέμα τράπεζας. Τα έβλεπα στον λογαριασμό αλλά δεν μπορούσα να τα χρησιμοποιήσω



#138   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 03/08/2015 - 15:06

Έχει καταντήσει γελοίο το όλο θέμα. Είπαμε τα λεφτά θα τα πάρεις, με το να τους εκβιάζεις δεν κερδίζεις ούτε χρόνο ούτε τίποτα. Λάθη στα συστήματα συμβαίνουν, σπάνια αλλά συμβαίνουν και έτυχε να συμβεί σε σένα. Ηρέμησε και άσε τις προσοπικές προσβολές στον καθένα εδώ μέσα επειδή μιλάει λογικά.

Δεν έχεις ιδέα πως λειτουργούν οι μεγάλες εταιρίες και φαίνεται ξεκάθαρα. Ναι ίσως έχουν γίνει λάθος συνεννοήσεις μέσα στον ΟΤΕ και καθυστερεί η όλη διαδικασία αλλά δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Και πραγματικά με αυτό για τα χρηματιστήρια γέλασα πάρα πολύ... Και ειδικά πόσο εύκολα το δέχτηκαν κάποιοι

κανενα θεμα οταν χανει καποιος ανθρωπος λεφτα δεν εχει καταντησει γελιο και ψαχνει να βρει το δικιο του φιλε μου!!!!οταν τα περνει ο οτε δεν γινετε καποιο λαθως οταν ειναι να επιστραφουν ξαφνικα λαθη τρε σεις πω πω λες κι εχει λογηστηριο ο κυρ μανωλης στην γειτονια πω πω τοσο δυσκολο το θεμα δηλαδη υπεγραψε τιποτα πηρε τιποτα οποτε τι να τσεκαρουν δηλαδη εαν αυτοι οι ανθρωποι δεν εχουν προτεραιωτητα ποιοι εχουν;;;κι οσο για το χριματηστηριο που γελας συζητηση κανουμε δεχομαστε τα παντα με σωστο τροπο και συζηταμε
Rafael Nadal

#139   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 03/08/2015 - 15:08

Και ναι έχει δίκιο, κι εγώ όταν είχα κάνει μια αγορά από ebay το προηγούμενο καλοκαίρι(130 ευρώ) και ακυρώθηκε για κάποιο λόγο, πέρασε κάνας μήνας μέχρι να αποδεσμευτούνε τα λεφτά... Ήταν καθαρά θέμα τράπεζας. Τα έβλεπα στον λογαριασμό αλλά δεν μπορούσα να τα χρησιμοποιήσω

μα ο οτε δεν απανταει φιλε μου να της πει κατι ουσιαστικο!!!και το ξαναλεω δεν μιλαμε για ebay για εταιρεια εδω στην ελλαδα μιλαμε
Rafael Nadal

#140   KostasKrits

KostasKrits

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 03/08/2015 - 15:10

κανενα θεμα οταν χανει καποιος ανθρωπος λεφτα δεν εχει καταντησει γελιο και ψαχνει να βρει το δικιο του φιλε μου!!!!οταν τα περνει ο οτε δεν γινετε καποιο λαθως οταν ειναι να επιστραφουν ξαφνικα λαθη τρε σεις πω πω λες κι εχει λογηστηριο ο κυρ μανωλης στην γειτονια πω πω τοσο δυσκολο το θεμα δηλαδη υπεγραψε τιποτα πηρε τιποτα οποτε τι να τσεκαρουν δηλαδη εαν αυτοι οι ανθρωποι δεν εχουν προτεραιωτητα ποιοι εχουν;;;κι οσο για το χριματηστηριο που γελας συζητηση κανουμε δεχομαστε τα παντα με σωστο τροπο και συζηταμε

Απλά μου φάνηκε αστείο γιατί ο ΟΤΕ δεν νομίζω να είχε ανάγκη τα 700 ευρώ αυτά για να τα παίξει... και άμα ήταν 1000 τα άτομα θα είχε γίνει σάλος... Ήταν ένα μεμονομένο περιστατικό που έτυχε δυστυχώς στην Χριστίνα



#141   KostasKrits

KostasKrits

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 03/08/2015 - 15:11

μα ο οτε δεν απανταει φιλε μου να της πει κατι ουσιαστικο!!!και το ξαναλεω δεν μιλαμε για ebay για εταιρεια εδω στην ελλαδα μιλαμε

Μιλάμε για την τράπεζα, η τράπεζα μου τα είχε δεσμευμένα, τους είχα καλέσει και μου το είχαν πει οι ίδιοι



#142   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 03/08/2015 - 15:13

Απλά μου φάνηκε αστείο γιατί ο ΟΤΕ δεν νομίζω να είχε ανάγκη τα 700 ευρώ αυτά για να τα παίξει... και άμα ήταν 1000 τα άτομα θα είχε γίνει σάλος... Ήταν ένα μεμονομένο περιστατικό που έτυχε δυστυχώς στην Χριστίνα

ναι γι αυτο προσπαθουμε να βοηθησουμε εγω πχ ειμαι πιο οξηθυμος να τσακωθω να βρω το δικιο μου να παμε απο μαγαζι να το παρουμε γιατι αυτοι μας δουλευουν δεν νοιαζονται για μας κι εσεις της λετε 15-30 μερες εχει την δυναμη καποιος ανθρωπος να περιμενει τα χρηματα του τοσες μερες;;;και ασε που εαν παρει μια κινηση φαινεται τοσο υπολοιπο στης ταδε του μηνος θα μπουν τοσα χρηματα εαν φαινονται σαν επιταγη στην κινηση ολα φαινονται
Rafael Nadal

#143   xristinak

xristinak

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/08/2015 - 15:13

Μιλάμε για την τράπεζα, η τράπεζα μου τα είχε δεσμευμένα, τους είχα καλέσει και μου το είχαν πει οι ίδιοι

Ναι η τράπεζα μου όμως δεν έχει τα έχει δεσμευμένα,οπότε συζητάμε άλλο πράγμα.Η τράπεζα μου δεν έχει λάβει εντολή ξεχρέωσης ποσού από τον ΟΤΕ.

Φαίνεται ότι δεν έχει γίνει καμία ενέργεια για την αποδέσμευση του ποσού.



#144   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 03/08/2015 - 15:16

και από εμενα έχει φάει τρελό κράξιμο... δεν ειναι τυχεο...!

ναι ρε φιλε αλλο αυτο που λες τωρα κι αλλο που λεω εγω τους εχω ριξει κραξιμο και γραφεις εσυ απο κατω θαυμαζεις ο αλλος θα το παρει για πλακα εσυ ετσι δεν θα το επαιρνες εαν γινοταν αυτη την εποχη που σου χρωστουσαν και περιμενες τα χρηματα σου
Rafael Nadal

#145   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 03/08/2015 - 15:16

Eating-Popcorn-Soda.gif



#146   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/08/2015 - 15:35

Μιας και χωριστηκαμε σε δυο στρατόπεδα..δεν κάνουμε ένα διπλό μπάσκετ ?

RF forever


#147   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/08/2015 - 15:37

Να πως πάντως και την προσωπική μου εμπειρια(όχι γνώμη)άσχετα με αυτό που έγραψα για χρηματιστήρια.και μένα παλιά μια εταιρία που μου πιστωσε πίσω λεφτά μετά από δικη μου ακύρωση όμως,τα λεφτά φάνηκαν σε μένα μετά από 3 εργάσιμες...

RF forever


#148   xristinak

xristinak

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/08/2015 - 15:48

Να πως πάντως και την προσωπική μου εμπειρια(όχι γνώμη)άσχετα με αυτό που έγραψα για χρηματιστήρια.και μένα παλιά μια εταιρία που μου πιστωσε πίσω λεφτά μετά από δικη μου ακύρωση όμως,τα λεφτά φάνηκαν σε μένα μετά από 3 εργάσιμες...

Ε ας πουνε ότι θα φανει σε ταδε μερες,όχι να επιμένουν από τον ΟΤΕ ότι έπρεπε να έχουν φανει σήμερα και να μην φαίνονται.Γιατί ο υπάλληλος επέμενε και μου έλεγε ότι είναι από το πρωί στο τηλεφωνο με την τραπεζα και θα επρεπε να εχουν φανει.Δηλαδη τι παιζουμε; Εδω τα λεφτα,εκει τα λεφτα, που ειναι τα λεφτα;Είμαστε σοβαροί; Αφου η τραπεζα μου επιβεβαιωνει οτι δεν εχει γινει καν καποια διαδικασια.Δεν θα γνώριζε η τράπεζα τι γίνεται;



#149   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 03/08/2015 - 17:55

Α ρε πουστη ΟΤΕ  εσυ φταίς για όλα και όχι οι τράπεζες :D



#150   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.838 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 03/08/2015 - 18:03

Και έλεγα δεν θα σκάσει μύτη

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες