Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Απάτη ote.gr ;!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
154 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 03/08/2015 - 18:41

Ή ΣΕ ΤΑΪΖΕΙ ΠΟΛΥ Ο ΟΤΕ Ή Ο ΜΠΑΜΠΑΚΑΣ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΥΠΕΡΑΝΩ...ΔΕ ΒΑΡΙΕΣΑΙ,ΕΓΩ ΤΑ ΔΟΥΛΕΨΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΑ ΧΑΡΙΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΛΟΓΩ ΤΟΥ CAPITAL CONTROL ΜΕ ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΕ ΝΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΜΕ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ.

 

Λοιπον δεν θα μπω στον κοπο να σου πω οτι εχει μπλέξει χωρίς να το θες αυτο το βλέπουμε ενα κινητό ηθελες και εσυ και σου εχει βγει ξυνό αυτην την στιγμή.

 

Απλα να σου πω μερικά πραγματάκια σχετικά με τις κάρτες για να ξερεις.

 

1) Οι VISA, MASTER-CARD απο την ημερα που επιστραφεί το ποσό στην κάρτα στον λογαριασμό σου θα κανει να φανεί 4 με 5 εργάσιμες ημερες (συνήθως σε 2-3 εχει εμφανιστεί) δηλαδή και να σου γυρίσουν τα λεφτά πισω η διαδικασία μεσω VISA και MASTER-CARD θελει τόσες ημέρες για να φανεί το ποσό πισω στον λογαριασμό

2) Η American Express απο την αλλη (την εχω πάθει με αυτην την κάρτα :D) θελει 25 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑΚΕΣ ΗΜΕΡΕΣ δηλαδή 5 του μήνα σου γυρνάνε το ποσό, πιστωση θα δεις 25 ΗΜΕΡΕΣ μετα (ναι κι ομως 25 μερες θελουν :P )

 

Εαν εχεις περιμενει 4-5 εργάσιμες ημερες εγω θα πρότεινα να παρεις ενα τηλεφωνο στην τράπεζα να πεις οτι θελω να κανω αμφισβήτηση συναλλαγής και θα σου στείλουν ενα εντυπο που θα συμπληρώσεις με το ποσό και τον αριθμό συναλλαγής και θα τικάρεις τα κουτάκια οτι δεν παρελαβες το προϊόν (αυτό είχα κανει με μια παραγγελία απο το εξωτερικό που οι εξω μου ελεγαν εχουμε πιστώσει το ποσο η τραπεζα μου ελεγε δεν βλεπουμε κατι, οποτε εκανα μια αμφισβήτηση και ησύχασα :D )

 

ΑΥΤΑ, καλη τύχη και καλη δυναμη.

 

 

ΥΓ: Δεν ειναι πάντα αθώες οι εταιρίες, τοκίζονται τα ποσά που διατηρούν ;)


Τελευταία επεξεργασία από: slay3rg1, 03/08/2015 - 18:49


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   xristinak

xristinak

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/08/2015 - 19:11

Λοιπον δεν θα μπω στον κοπο να σου πω οτι εχει μπλέξει χωρίς να το θες αυτο το βλέπουμε ενα κινητό ηθελες και εσυ και σου εχει βγει ξυνό αυτην την στιγμή.

Απλα να σου πω μερικά πραγματάκια σχετικά με τις κάρτες για να ξερεις.

1) Οι VISA, MASTER-CARD απο την ημερα που επιστραφεί το ποσό στην κάρτα στον λογαριασμό σου θα κανει να φανεί 4 με 5 εργάσιμες ημερες (συνήθως σε 2-3 εχει εμφανιστεί) δηλαδή και να σου γυρίσουν τα λεφτά πισω η διαδικασία μεσω VISA και MASTER-CARD θελει τόσες ημέρες για να φανεί το ποσό πισω στον λογαριασμό
2) Η American Express απο την αλλη (την εχω πάθει με αυτην την κάρτα :D) θελει 25 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑΚΕΣ ΗΜΕΡΕΣ δηλαδή 5 του μήνα σου γυρνάνε το ποσό, πιστωση θα δεις 25 ΗΜΕΡΕΣ μετα (ναι κι ομως 25 μερες θελουν :P )

Εαν εχεις περιμενει 4-5 εργάσιμες ημερες εγω θα πρότεινα να παρεις ενα τηλεφωνο στην τράπεζα να πεις οτι θελω να κανω αμφισβήτηση συναλλαγής και θα σου στείλουν ενα εντυπο που θα συμπληρώσεις με το ποσό και τον αριθμό συναλλαγής και θα τικάρεις τα κουτάκια οτι δεν παρελαβες το προϊόν (αυτό είχα κανει με μια παραγγελία απο το εξωτερικό που οι εξω μου ελεγαν εχουμε πιστώσει το ποσο η τραπεζα μου ελεγε δεν βλεπουμε κατι, οποτε εκανα μια αμφισβήτηση και ησύχασα :D )

ΑΥΤΑ, καλη τύχη και καλη δυναμη.


ΥΓ: Δεν ειναι πάντα αθώες οι εταιρίες, τοκίζονται τα ποσά που διατηρούν ;)


visa ειναι.το γνωριζω ατρο για την αμφισβητιση συναλλαγη μου το ειπε η τραπεζα.θα περιμενω μεχρι αυριο απογευμα,οπως με συμβουλεψε κ ο δικηγορος μου και θα πραξω αναλογως.Σε ευχαριστώ

#153   Nikkos78

Nikkos78

    iPH Member

  • 282 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 03/08/2015 - 19:31

δε το διάβασα όλο το θέμα, αλλά έχω την εντύπωση  ότι απ' τη στιγμή που έχει γίνει η συναλλαγή και φαίνεται ότι αγόρασες επίσημα από κατάστημα ΟΤΕ ακόμα και ηλεκτρονικό ένα αντικείμενο για ένα συγκεκριμένο χρηματικό ποσό, είναι υποχρεωμένοι να στο δώσουν, και αν έχουν κάνει λάθος αυτοί στην τιμή την τρώνε κανονικά και λένε και ευχαριστώ στο τέλος.

Δεν ξέρω αν θα έπρεπε να επιμείνεις να σου στείλουν το τηλέφωνο και να κάνεις καταγγελία ότι αγόρασες κάτι και δε στο παρέχουν. 

Ας προσέχουν τι ανεβάζουν στα σάιτ.



#154   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 03/08/2015 - 20:21

Βασικα νομιζω πως θελει γυρω στις 25 μερες για να  μπουν τα χρηματα πισω! Μιλα με την τραπεζα σου για να δεις τι παιζει!



#155   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 04/08/2015 - 11:13

Να πω κάτι? Capital control ή όχι, δεν θα έπρεπε να κάνουν τόσες μέρες. Εμείς είχαμε κλείσει και πληρώσει με πιστωτική εισιτήρια για Κρήτη για να παμε, η Minoan ακύρωσε το συγκεκριμένο δρομολόγιο και προσφέρθηκαν ή να μας κλείσουν άλλο,ή να μας πάνε στο βραδινό με καμπίνα δωρεάν ή να τα πάρουμε πίσω. Επέλεξα να τα πάρουμε πίσω, τους στείλαμε με κούριερ τα εισιτήρια, σε 3 εργάσιμες είχαν μπει τα λεφτά πίσω στην πιστωτική. Υπερβολές είναι όλα αυτά. Όσο για τους παραπάνω που σφάζεστε, θα έλεγα να ηρεμήσετε όλοι παρέα. Μπορεί για κάποιον να φαίνεται λίγο πλάκα κάποιο σχόλιο, όμως γι'αυτόν που το περνάει σίγουρα ΔΕΝ είναι αστείο και είναι λογικό να το εκλάβει και να αντιδράσει ελαφρώς άσχημα. Ηρεμήστε και όλοι πια γίνανε παντογνώστες του πως λειτουργεί ο ΟΤΕ και η κάθε εταιρία (διαβάζω παίζουν στο χρηματιστήριο, κάνουν ράνουν, έλεος πια. Ποιός θα παίξει στο χρηματιστήριο με την κάθοδο που είχε τις τελευταίες μέρες πλάκα μας κάνετε μου φάινεται). 


Whatsapp doc?




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες