Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Απάτη ote.gr ;!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
154 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   xristinak

xristinak

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 31/07/2015 - 12:02

η τράπεζα τι να κάνει αν δεν ξεχρεωνει το ποσο ο οτε;δεν καταλαβαινω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 31/07/2015 - 12:04

η τράπεζα τι να κάνει αν δεν ξεχρεωνει το ποσο ο οτε;δεν καταλαβαινω

4 μέρες είναι λίγες για να επιστραφεί το ποσο... κανε υπομονή δεν θα χάσεις τα λεφτά... :)

 

αν σου είπανε πως θα πάρεις σήμερα τα λεφτά λογικά θα είναι από το απόγευμα...!



#63   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 31/07/2015 - 12:08

ο οτε δεν έχει καμια ευθύνη σε περίπτωση απώλειας χρημάτων με πιστωτικές κάρτες...!!!

πρέπει να μιλήσει η κοπέλα με τα κεντρικά και με την τράπεζα... :)


φιλικά πάντα...

κι εγω δεν μιλαω εχθρικα φιλικα μιλαω!!!!αφου το ποσο το εχει δεσμευσει ο οτε η αγορα φαινεται κανονικα αυριο μεθαυριο θα της ερχονται δοσεις κανονικα τι θα κανει δηλαδη θα της πληρωνει κανονικα για ενα αγαθο που δεν πηρε ποτε!!!!αααααα ωραια ωραιο αυτο που ειπες παραπανο ο οτε δεν ευθηνεται και ποιος ευθηνετε η κοπελα που εδωσε τα χρηματα της;;;σοβαρα τωρα ο οτε τα τραβηξε και το τηλεφωνο πληρωσε δεν πιστωθηκαν στον δικο μου λογαριασμο!!!!αυτα ειναι που δεν μπορω αυτα μου φαινονται κουφα φιλε μου πληρωνεις κατι για οτιδηποτε μια υπερεσια και δεν σε εξηπερετουν τι κανεις τους λες κι ευχαριστω απο πανω;;;δηλαδη ωραιο κολπο οσοι αγοραζουν με καρτα γιατι δεν τους λετε αυτο πιο πανω;;;η τραπεζα εδωσε τα λεφτα στον οτε κατε εντολη του πελατη της της χριστινας κι αυτοι εφοσων ειναι πιστωτικη δεν τους νοιαζει το ποσο θα το παρουν πισω συν τους τοκκους
Rafael Nadal

#64   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 31/07/2015 - 12:08

απο την στιγμη που ακυρωνεται μια συναλλαγη τα λεφτα επιστρεφονται αμεσα...και δεν εχει δικαιωμα να δεσμευσειε τα λεφτα ο οτε. Η τραπεζα πρεπει να κινηθει εξισου ωστε να επιστραφουν τα λεφτα...

 

Το μονο που μπορω να φανταστω ειναι οτι περιμενουν μπας και βρουν καποια λυση..ωστε να δωσουν την συσκευη στην κοπελα, να γλιτωσουν την καταγγελια και στο τελος ουτε γατα ουτε ζημια!



#65   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 31/07/2015 - 12:09

4 μέρες είναι λίγες για να επιστραφεί το ποσο... κανε υπομονή δεν θα χάσεις τα λεφτά... :)

αν σου είπανε πως θα πάρεις σήμερα τα λεφτά λογικά θα είναι από το απόγευμα...!

το ευχομαι φιλε μου πολυ αργους ρυθμους εχει ο οτε και στους λογαριασμους το λογιστηριο εαν ειναι να τα παρουν στο μπαμ μπαμ βγαζουν ακρη!!!δεν μιλαω με κακια να ξερεις δεν τα χω μαζι σου με τον οτε τα εχω και την συμπεριφορα του απεναντι στους πελατες του!!!ο σοφος λαος μας λεει κι αγιος φοβερα θελει γι αυτο της λεω να παει απο κει να ξερεις πιο πολλα θα βγαλει απο ενα τηλεφωνο που κι αν θελουν το σηκωνουν

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 31/07/2015 - 12:17

Rafael Nadal

#66   xristinak

xristinak

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 31/07/2015 - 12:11

ο δικηγορος μου ειπε να περιμεμω μεχρι το απογευμα αν εχει πιατωθει

#67   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 31/07/2015 - 12:22

απο την στιγμη που ακυρωνεται μια συναλλαγη τα λεφτα επιστρεφονται αμεσα...και δεν εχει δικαιωμα να δεσμευσειε τα λεφτα ο οτε. Η τραπεζα πρεπει να κινηθει εξισου ωστε να επιστραφουν τα λεφτα...

 

Το μονο που μπορω να φανταστω ειναι οτι περιμενουν μπας και βρουν καποια λυση..ωστε να δωσουν την συσκευη στην κοπελα, να γλιτωσουν την καταγγελια και στο τελος ουτε γατα ουτε ζημια!

επειδή όπως ανέφερε η χριστίνα ήτανε σε προσφορα μέσα από το site του οτε... το θέμα είναι ότι αυτή δεν θα είχανε απόθεμα για την συγκεκριμένη προσφορα...!
 
οποτε σε αυτή την περίπτωση περιμένανε όπως λες και εσύ μήπως καταφέρουνε και βρούν την συσκευή ώστε να την παραλάβει... δεν έχεις και άδικο εδώ...  φυσικά και θα μπορούσε να γίνει και έτσι...! πάντως σύντομα και το λιγότερο μέχρι το απόγευμα θα έχει τα λεφτά της..!


#68   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 31/07/2015 - 12:23

ο δικηγορος μου ειπε να περιμεμω μεχρι το απογευμα αν εχει πιατωθει

ωραια...!!!!

 

ολα καλα θα ειναι... :)



#69   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 31/07/2015 - 12:24

Κανε αγωγή να παρεις τα δεκαπλασια

#70   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.838 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 31/07/2015 - 12:27

στο τέλος θα πάρει και το iphone  +κανένα Otetv +double play δώρο :D   



#71   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 31/07/2015 - 12:27

Κανε αγωγή να παρεις τα δεκαπλασια

χαχαχα από οτε και X10? πολύ ωραία ιδέα αλλα δεν θα πετύχει...!!! :) 



#72   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 31/07/2015 - 12:28

στο τέλος θα πάρει και το iphone  +κανένα Otetv +double play δώρο :D   

το συζητάμε τώρα στα γραφεία του οτε.... :)



#73   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 31/07/2015 - 12:28

Από την στιγμή που υπήρχε απατη με πληρωμή και μη παραδώσεις του προϊόντος
Πάει νομικά

#74   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 31/07/2015 - 12:28

Αγόρασα ένα IPHONE 6 PLUS 16GB SILVER. Η παραγγελία καταχωρήθηκε μέσω του site ote.gr και εξοφλήθηκε με πιστωτική κάρτα. Το πόσο ήταν 687 ευρώ εφάπαξ. Μου δόθηκε με μήνυμα μέσω του site ένας κωδικός παραγγελίας  και ένα email το οποίο απλά ενημέρωνε ότι χρεώθηκα 687 ευρώ και τίποτα άλλο. Χωρίς κάποια περαιτέρω πληροφορία!

 

Την επόμενη μέρα έλαβα κλήση από το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών του ΟΤΕ (1388) όπου μου ζητήθηκε να επιβεβαιώσω την παραγγελία και ενημερώθηκα ότι θα παραλάβω στις 24/7/2015 μέσω της υπηρεσίας των ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΩΝ ΕΛΤΑ ΠΟΡΤΑ-ΠΟΡΤΑ 16:00 μμ-19:00. Συγκεκριμένα η υπάλληλος στο τηλέφωνο με ρώτησε αν θα βρίσκομαι σπίτι να το παραλάβω η ίδια, την διαβεβαίωσα και έληξε η συνομιλία μας.

 

Χωρίς περαιτέρω ενημέρωση και ενώ περίμενα μάταια το δέμα την Παρασκευή, τηλεφώνησα στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών του ΟΤΕ μετά τις 19:00 μμ. της ίδιας ημέρας θέλοντας να ενημερωθώ για το που βρίσκεται η παραγγελία μου. Η υπάλληλος που απάντησε με ρώτησε το Α.Φ.Μ. και μου είπε ότι δεν βλέπει καμιά παραγγελία καταχωρημένη. Όταν ενοχλημένη της απάντησα ότι η παραγγελία έχει ήδη εξοφληθεί μέσα της πιστωτικής μου κάρτας, εισπράττοντας το ποσό των 687 ευρώ η απάντησή της ήταν ότι δεν φαίνεται στο δικό τους σύστημα και να απευθυνθώ στο site είτε στην υπηρεσία call me back είτε στο chat online.

 

Συνομιλώ με 2 διαφορετικά άτομα τα οποία φυσικά και δεν με ενημέρωσαν για το που βρίσκεται η παραγγελία μου παρά μόνο ότι θα προωθήσουν το αίτημά μου για έλεγχο. Από τις 24/7/2015 μέχρι και τις 28/7/2015 η εταιρία ΟΤΕ δεν μπορεί να μου απαντήσει στην πιο απλή ερώτηση που βρίσκεται το προϊόν το οποίο έχω πληρώσει και πότε (και ΑΝ)θα το παραλάβω.

 

Στις 28/7/2015 ενημέρωσα υπάλληλο του τμήματος εξυπηρέτησης πελατών ότι θα κινηθώ νομικά αν δεν με καλούσαν μέσα σε 1 ώρα να μου απαντήσουν για το τι γίνεται με την παραγγελία μου, τηλεφώνημα που δεν έλαβα ποτέ

Εγω αυτό που δεν κατάλαβα είναι, σου στάλθηκε κωδικός παραγγελίας/αγοράς? Αν ναι, γιατί δεν μπορούσαν να το βρουν αυτό στο σύστημα? (εννοώ όπως πχ αγοράζεις αεροπορικό ή ακτοπλοικό εισιτήριο μέσω ίντερνετ και έχεις κωδικό παραγγελίας για να τον δώσεις τηλεφωνικά να δουν στο σύστημα την παραγγελία σου, κατάλαβες τί εννοω). 


Whatsapp doc?

#75   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 31/07/2015 - 12:42

επειδή όπως ανέφερε η χριστίνα ήτανε σε προσφορα μέσα από το site του οτε... το θέμα είναι ότι αυτή δεν θα είχανε απόθεμα για την συγκεκριμένη προσφορα...!

οποτε σε αυτή την περίπτωση περιμένανε όπως λες και εσύ μήπως καταφέρουνε και βρούν την συσκευή ώστε να την παραλάβει... δεν έχεις και άδικο εδώ... φυσικά και θα μπορούσε να γίνει και έτσι...! πάντως σύντομα και το λιγότερο μέχρι το απόγευμα θα έχει τα λεφτά της..!

αφηστε φιλαρακια το χω πει πιο πισω αυτο!!!αυτο μπορουσε να το πει στην χριστινα οτι δεν εχουν αμεσα διαθεσιμο και να κανει λιγο υπομονη η μεγαλες εταιρειες ετσι φερονται,σωστα σε αυτους που την πληρωνουν

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 31/07/2015 - 12:44

Rafael Nadal

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες