Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Απάτη ote.gr ;!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
154 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 29/07/2015 - 17:40

Ε πες εσύ πως...γιατί εγώ δεν μπορώ να το καταλάβω.πραγματικά τώρα για μην εκφραστώ άκομψα και να μην πω που να το βάλουν το τηλ,ας μου δώσουν τα χρήματα μου την παρασκευή θα κάνω και την καταγγελία και από κει και πέρα θα με ξαναδουν στο οτε πολύ...ΣΙΙΙΙΙΙΙΙΓΟΥΡΑ!Όπου μπορώ θα τους ξεφτιλίσω όπως τους πρέπει.Αν δεν είχα κινηθεί νομικά και θα ακύρωναν την παραγγελία και θα κράταγαν και τα λεφτά.Κρίμα και εγώ δεν ήμουν μάντης να ξέρω που ότι ακυρώθηκε η παραγγελιά... <_< ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΓΕΛΟΙΟΙ ΑΠΛΑ

ειναι το μονο που μπορω νασκεφτω εφοσων εκαναν την διαφημιση δεν σου ρθε εσενα στα καλα καθουμενα να τους χαρισεις λεφτα και σου ειπαν οτι θα στο φερουν να γινει ολο αυτο ξαφνικα μαλλον ειναι αυτο που σου ειπα ειχαν λιγα κομματια και λογο κρισης δεν σκεφτοντουσαν θα δωσει καποιος λεφταγια τηλεφωνο κι ομως βρεθηκαν πολοι και δεν το περιμεναν οποτε καποιοι επρεπε να μην παρουν τηλεφωνο μιας κι ο οτε δεν μπορει να φερει αλλα τηλεφωνα λογω capital control!!!!εγω σου ειπα τι θα εκανα εαν γινοταν αυτο θα πηγενα σε μαγαζι και θα κανα ολοκληρη φασαρια αλλα ειμαι εγω δεν εισαι εσυ!!!απλα η ανθρωποι ειναι απαραδεκτοι κι εγω ειμαι μαζι σου να βαλουν το τηλεφωνο στο μπιπ τους μην βρισουμε κιολλας εσυ τα χρηματα σου πισω θελεις απλα για μενα ειναι ντροπη ολο αυτο κι η συμπεριφορα τους απαραδεκτοι
Rafael Nadal

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   xristinak

xristinak

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/07/2015 - 17:43

καταγγελια στο  ΙΝ.ΚA 

πως κανω καταγγελια εκει;



#33   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 29/07/2015 - 17:45

πως κανω καταγγελια εκει;

παρε τηλεφωνο ή στειλε email με το περιστατικο σου ( γραψε και τον αριθμο της παραγγελιας ) 



#34   xristinak

xristinak

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/07/2015 - 17:48

παρε τηλεφωνο ή στειλε email με το περιστατικο σου ( γραψε και τον αριθμο της παραγγελιας ) 

οκ ευχαριστώ,θα το μπω τώρα να στείλω



#35   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/07/2015 - 17:57

Καλησπέρα,

 

Μπορείς βέβαια να κάνεις καταγγελία ή να προχωρήσεις σε αγωγή (μάλλον τραβηγμένο να μιλάμε για μήνυση) απλά από την εμπειρία μου με εταιρείες θα σου πώ ότι ΟΛΕΣ έχουν * ότι "η προσφορά ή οι τιμές μπορούν να αλλάξουν οποιαδήποτε στιγμή χωρίς προειδοποίηση". Με άλλα λόγια καλύπτονται. Το πιθανότερο που έγινε:

 

1. Παραγγελία βάσει του μη ενημερωμένου website

2. Πληρωμή (αφορά την τράπεζα κ την πιστωτική)

3. Ακύρωση από την εταιρεία (όταν το θυμήθηκαν)

4. Επιστροφή από την τράπεζα (όταν βόλευε το σύστημα)

 

Για το 3 και 4 δεν ξέρω αν εμπλέκεται σε κάποιο σημείο ανθρώπινο χέρι κατευθείαν ή αν τα συστήματα προβαίνουν στις ακυρώσεις/επιστροφές αυτόματα.

 

Το πιθανότερο είναι ότι εφόσον έγινε η ακύρωση θα πάρεις πίσω τα χρήματα σου. Πάντως σε αγορές απευθείας από το κατάστημα για μένα προσωπικά ο ΟΤΕ παραμένει από τις πλέον αξιόπιστες επιλογές.



#36   xristinak

xristinak

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/07/2015 - 18:04

Καλησπέρα,

 

Μπορείς βέβαια να κάνεις καταγγελία ή να προχωρήσεις σε αγωγή (μάλλον τραβηγμένο να μιλάμε για μήνυση) απλά από την εμπειρία μου με εταιρείες θα σου πώ ότι ΟΛΕΣ έχουν * ότι "η προσφορά ή οι τιμές μπορούν να αλλάξουν οποιαδήποτε στιγμή χωρίς προειδοποίηση". Με άλλα λόγια καλύπτονται. Το πιθανότερο που έγινε:

 

1. Παραγγελία βάσει του μη ενημερωμένου website

2. Πληρωμή (αφορά την τράπεζα κ την πιστωτική)

3. Ακύρωση από την εταιρεία (όταν το θυμήθηκαν)

4. Επιστροφή από την τράπεζα (όταν βόλευε το σύστημα)

 

Για το 3 και 4 δεν ξέρω αν εμπλέκεται σε κάποιο σημείο ανθρώπινο χέρι κατευθείαν ή αν τα συστήματα προβαίνουν στις ακυρώσεις/επιστροφές αυτόματα.

 

Το πιθανότερο είναι ότι εφόσον έγινε η ακύρωση θα πάρεις πίσω τα χρήματα σου. Πάντως σε αγορές απευθείας από το κατάστημα για μένα προσωπικά ο ΟΤΕ παραμένει από τις πλέον αξιόπιστες επιλογές.

Δεν το δικαιολογώ γιατί πριν καταχωρήσω την παραγγελία μίλησα με υπάλληλο από το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και με ενημέρωσε ότι η τιμή είναι αυτή(687) μαζί με το φπα και το προϊον ήταν σε προσφορα.Να σου αναφέρω συγκεκριμένα ότι την επόμενη μέρα τα ίδια προιον βρισκοταν στις κανονικές τους τιμές για το λόγο ότι είχε λήξει η προσφορά.Επίσης η υπάλληλος που μου έκανε την τηλεφωνική επιβεβαίωση μου ανέφερε ότι το κινητό ήταν σε προσφορά και την ξαναρώτησα αν ήταν αυτό,τα 687 ευρώ δηλαδή και μου είπε ναι.Οπότε αυτό με το site δεν παίζει.Προσωπικά δεν πρόκειται να εμπιστευτώ τον ΟΤΕ ούτε για αγορά του 1 ευρώ.Τα χρήματα που δικαιούμαι θέλω πίσω και τέλος!Αλίμονο αν πρέπει να βάζουμε δικηγόρο για να βρούμε το δίκιο μας για κάτι που δικαιούμαστε!



#37   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/07/2015 - 18:25

Δεν το δικαιολογώ γιατί πριν καταχωρήσω την παραγγελία μίλησα με υπάλληλο από το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και με ενημέρωσε ότι η τιμή είναι αυτή(687) μαζί με το φπα και το προϊον ήταν σε προσφορα.Να σου αναφέρω συγκεκριμένα ότι την επόμενη μέρα τα ίδια προιον βρισκοταν στις κανονικές τους τιμές για το λόγο ότι είχε λήξει η προσφορά.Επίσης η υπάλληλος που μου έκανε την τηλεφωνική επιβεβαίωση μου ανέφερε ότι το κινητό ήταν σε προσφορά και την ξαναρώτησα αν ήταν αυτό,τα 687 ευρώ δηλαδή και μου είπε ναι.Οπότε αυτό με το site δεν παίζει.Προσωπικά δεν πρόκειται να εμπιστευτώ τον ΟΤΕ ούτε για αγορά του 1 ευρώ.Τα χρήματα που δικαιούμαι θέλω πίσω και τέλος!Αλίμονο αν πρέπει να βάζουμε δικηγόρο για να βρούμε το δίκιο μας για κάτι που δικαιούμαστε!

Άμα δε βάζετε πώς θα ζήσουμε κι εμείς :P



#38   xristinak

xristinak

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/07/2015 - 18:31

Άμα δε βάζετε πώς θα ζήσουμε κι εμείς :P

χαχαχα δικηγόρος;; Σεβαστό και αυτό αλλά θα προτιμούσα να παίρνω αυτά που δικαιούμαι χωρίς να φτάνω στα άκρα



#39   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/07/2015 - 18:32

χαχαχα δικηγόρος;; Σεβαστό και αυτό αλλά θα προτιμούσα να παίρνω αυτά που δικαιούμαι χωρίς να φτάνω στα άκρα

Πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά. Καλό κουράγιο και με το καλό να πάρεις το νέο σου τηλέφωνο.



#40   xristinak

xristinak

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/07/2015 - 18:34

Πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά. Καλό κουράγιο και με το καλό να πάρεις το νέο σου τηλέφωνο.

Να'σαι καλά :)



#41   xristinak

xristinak

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 31/07/2015 - 11:11

Όχι μόνο δεν μου ξεχρέωσαν το ποσό αλλά παίρνω τηλεφώνο αυτόν που με κάλεσε και μου είπε αν υπάρξει πρόβλημα να επικοινωνήσω και δεν το σηκώνει.Η ξεφτίλα του οτε συνεχίζεται

#42   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 31/07/2015 - 11:15

το ποσο εαν σου εχουν πει οτι θα σου επισταφει σημερα , θα το δεις στον λογαριασμο σου λογικα στις 4.30 ωρα 



#43   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 31/07/2015 - 11:26

Γι αυτο εγω επειδη δεν ειμαι και το πιο ησηχο ατομο στον κοσμο θα μουν εκει ηδη!!!χιλιες φορες η φυσικη μου παρουσια να βλεπουν το ματι πως λαμπει και μετα θα δεις εαν μου επιστρεψουν τα χρηματα μου πισω
Rafael Nadal

#44   akarthis

akarthis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:akarthis

Δημοσίευση 31/07/2015 - 11:29

Καλα κουραγια και θα κραξω και εγω στο fb.



#45   xristinak

xristinak

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 31/07/2015 - 11:29

Αφού πήρα 10 τηλεφωνα κ δεν το σηκωνε τωρα πηρα απο αλλο τηλ και το σηκωσε κατευθειαν και επεσε απ'τα συννεφα που δεν εχει ξεχρεωθει ακομα το ποσο.Περιμένω να με καλέσει σε μισή ωρα αλλιώς ενημέρωσα ότι θα πάω στο κατάστημα της περιοχής μου και θα παρω το κινητο και να κοψουν το λαιμό τους.Δεν έχω καταλάβει γιατί πρέπει να είμαι χρεωμένη 687€ κερατιάτικα και να μην έχω τίποτα στα χέρια μου

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες