Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

iPhone 6 Plus: Πρόγραμμα αντικατάστασης iSight Camera


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
97 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/08/2015 - 13:30

Έχεις δίκιο!! Για εμάς που είμαστε στο προγράμμα ομως δεν υπαρχει περίπτωση να πάρουμε ανακατασκευασμένο.

Προφανώς. Δε μίλησα πουθενά για ανακατσκευασμένο στις συσκευές που είναι εντός :)

 

...αρκεί να ελέγξετε αν καλύπτεστε για την αντικατάσταση της κάμερας..

 

 


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 22/08/2015 - 14:33

έχω αγοράσει το plus από τις πρώτες μέρες κυκλοφορίας από την infoquest... έβαλα από περιέργεια το serial number και βλέπω ότι είμαι και εγώ στο πρόγραμμα... το θέμα είναι πως η συσκευή μου δεν φαίνεται να έχει κάποιο πρόβλημα με την κάμερα..! μια χαρά είναι η φωτογραφίες..! ακόμα και σε αυτή την περίπτωση επειδή δείχνει ότι δικαιούμαι θα μου δώσουνε καινούρια σφραγισμένη συσκευή??? μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση...



#33   trooperas

trooperas

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Twitter:@cpanagos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 22/08/2015 - 14:45

Παιδιά καλησπέρα, μετά από τις διακοπές μου παρατήρησα πως η iSight κάμερα του iPhone 6 Plus μου βγάζει θολές φωτογραφίες και συγκεκριμένα δεν κάνει μακριά autofocus. 

 

Διάβασα το thead εδώ και είμαι ανάμεσα σε αυτούς που πήραν τη συσκευή τους τον Δεκέμβριο του 2014. Έχω εταιρικό πακέτο vodafone και φυσικά είμαι εντός εγγύησης. 

 

Τι προτείνετε να κάνω; Να το πάω στη Vodafone ή σε κάποιο Apple Author Reseller;

 

Θα μου κάνουν αντικατάσταση συσκευής ή αντικατάσταση μόνο της κάμερας; 



#34   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/08/2015 - 15:03

Παιδιά καλησπέρα, μετά από τις διακοπές μου παρατήρησα πως η iSight κάμερα του iPhone 6 Plus μου βγάζει θολές φωτογραφίες και συγκεκριμένα δεν κάνει μακριά autofocus. 

 

Διάβασα το thead εδώ και είμαι ανάμεσα σε αυτούς που πήραν τη συσκευή τους τον Δεκέμβριο του 2014. Έχω εταιρικό πακέτο vodafone και φυσικά είμαι εντός εγγύησης. 

 

Τι προτείνετε να κάνω; Να το πάω στη Vodafone ή σε κάποιο Apple Author Reseller;

 

Θα μου κάνουν αντικατάσταση συσκευής ή αντικατάσταση μόνο της κάμερας; 

Οι πάροχοι ξαναλέμε δε συμμετέχουν σε αυτά τα προγράμματα αντικατάστασης.

 

Προφανώς και θα το πας. Σε όποιο εξουσιοδοτημένο σε βολεύει. Τη κάμερα σου κάνουν αντικατάσταση.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#35   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 22/08/2015 - 17:05

Λοιπόν έβαλα και εγώ το imei μου στην σελίδα αλλά μου βγάζει αυτό το μήνυμα :

 

"This is not a valid Apple Product serial number. Please re-enter the number one more time. If you still have problems, contact us."

 

152j708.jpg

 

Δεν αναγνωρίζει το IMEI μου αλλά στο Support Site το IMEI το βλέπει κανονικά!

 

δηλαδή το τηλέφωνο μου δεν είναι μέσα στην λίστα με τα τυχόν προβληματικά τηλέφωνα?

 

Οι φωτογραφίες που βγάζω δεν έχουνε το παραμικρό θέμα! Είναι άριστες! 


Τελευταία επεξεργασία από: Darkoulis, 22/08/2015 - 17:05

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#36   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/08/2015 - 17:18

To S/N βάλε.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#37   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 22/08/2015 - 17:22

Μου έβγαλε αυτό

 

"The serial number you entered is eligible for this program. Please choose one of the service options below."


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#38   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/08/2015 - 17:58

Μου έβγαλε αυτό

 

"The serial number you entered is eligible for this program. Please choose one of the service options below."

Αυτό στο βγάζει γιατί είσαι εντός του χρονικού περιθώριου που έδωσε η Apple.

 

Δε σημαίνει πως όλες οι συσκευές που αγοράστηκαν μέχρι και τον Ιανουάριο έχουν θέμα.

 

Απο τη στιγμή που δεν έχεις το παραπάνω πρόβλημα με τις θολές φωτογραφίες και την εστιάση, δε χρειάζεται να μπείς καν στη διαδικασία.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#39   rallistas

rallistas

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 22/08/2015 - 18:10

Κι εμενα μεσα στην ανακληση,αλλα ουδεποτε ειχα θεμα,οποτε καθομαι στα αυγουλακια μου!



#40   Jumpintosh

Jumpintosh

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 22/08/2015 - 18:31

Καλησπέρα,

 

Το πρόγραμμα ισχύει και στην Ελλάδα κανονικά.

Οι προϋποθέσεις είναι να βρίσκεται ο σειριακός σας στην παρτίδα ΚΑΙ να έχει εμφανίσει το αναφερόμενο πρόβλημα η συσκευή σας.

 

Τα εξουσιοδοτημένα προμηθεύονται απο την Apple, επίσημα ανταλλακτικά και αντικαθιστούν ΜΟΝΟ την κάμερα.

Σε περιπτώσεις που η οθόνη ειναι σπασμένη δεν είναι δυνατό να ανοιχτεί η συσκευή, οπότε αν ο χρήστης επιθυμεί επισκευή, η αντικατάσταση (ολόκληρης της συσκευής) με χρέωση είναι δυστυχώς μονόδρομος αφού η Apple στην Ελλάδα δεν στέλνει επίσημα οθόνες μόνο.

Αν υπάρχει φυσικά η δυνατότητα να επισκεφτείτε ενα απο τα Apple Stores που πιλοτικά αλλάζουν οθόνες το κόστος θα είναι πολύ χαμηλότερο.

Επίσης να σημειωθεί οτι το πρόγραμμα ισχύει απο την ημερομηνία αγοράς (όπως αυτή αναγράφεται στην απόδειξη) ή απο την ημερομηνία ανακοίνωσης του προγράμματος και για 3 χρόνια. (ότι είναι περισσότερο.

 

Ευχαριστώ,

 

Σ.



#41   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 22/08/2015 - 18:48

Αυτό στο βγάζει γιατί είσαι εντός του χρονικού περιθώριου που έδωσε η Apple.

 

Δε σημαίνει πως όλες οι συσκευές που αγοράστηκαν μέχρι και τον Ιανουάριο έχουν θέμα.

 

Απο τη στιγμή που δεν έχεις το παραπάνω πρόβλημα με τις θολές φωτογραφίες και την εστιάση, δε χρειάζεται να μπείς καν στη διαδικασία.

Ανεβάζω εδώ μερικές φωτογραφίες να μου πείτε την γνώμη σας! Εγώ προσωπικά το βλέπω ότι δεν έχει θέμα...

 

Κανονική φώτο χωρίς ζουμ HDR.

 

http://i.imgur.com/rk20tPh.jpg

 

Με ζουμ HDR.

 

http://i.imgur.com/41ShrjI.jpg

 

Περισσότερο ζουμ HDR.

 

http://i.imgur.com/zrEHKKG.jpg

 

Τέρμα ζουμ HDR.

 

http://i.imgur.com/mW0jbqe.jpg

 

Κανονική φώτο χωρίς ζουμ και χωρίς HDR.

 

http://i.imgur.com/JH7b6Ad.jpg

 

Οι παραπάνω τραβήχτηκαν πριν 10 λεπτά δεν έχουνε υποστεί καμία επεξεργασία με Photoshop η κάποιο άλλο πρόγραμμα φωτογραφίας.

Επίσης οι φώτος όλες είναι από το Stock πρόγραμμα που φέρει το iOS και είμαι στην έκδοση 8.3

 

Προσωπικά δεν νομίζω να χρειάζεται επισκευή η κάμερα, αλλά μια δεύτερη γνώμη είναι πάντα ευπρόσδεκτη! 


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#42   Jumpintosh

Jumpintosh

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 22/08/2015 - 18:53

Μια χαρά είναι η κάμερά σου φίλε μου.



#43   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/08/2015 - 18:58

Έχω σκοπό να προχωρήσω στην αγορά του συγκεκριμένου μοντέλου το επόμενο διάστημα.Πιστεύετε οτι αξίζει τον κόπο η θα πέσω σε προβληματική συσκευή????Το τελευταίο που με ενδιαφέρει είναι να έχω τρεχάματα με σέρβις και άνοιγμα συσκευής.



#44   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 22/08/2015 - 19:01

Έχω σκοπό να προχωρήσω στην αγορά του συγκεκριμένου μοντέλου το επόμενο διάστημα.Πιστεύετε οτι αξίζει τον κόπο η θα πέσω σε προβληματική συσκευή :huh:?Το τελευταίο που με ενδιαφέρει είναι να έχω τρεχάματα με σέρβις και άνοιγμα συσκευής.

Αυτό το θέμα το έχουν οι πρώτες σειρές που βγήκαν. Οι τελευταίες τώρα σειρές δεν νομίζω να έχεις θέμα!

 

Αλλά γιατί να πάρεις τώρα το 6 Plus αφού σε 2-3 μήνες έρχεται το 6S Plus?


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#45   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/08/2015 - 19:18

Αυτό το θέμα το έχουν οι πρώτες σειρές που βγήκαν. Οι τελευταίες τώρα σειρές δεν νομίζω να έχεις θέμα!

 

Αλλά γιατί να πάρεις τώρα το 6 Plus αφού σε 2-3 μήνες έρχεται το 6S Plus?

Με αυτό το σκεπτικό,γιατί να μην περιμένω του χρόνου για το iPhone 7?? Φίλε μου μια χαρά είναι και το 6άρι.Άλλωστε από την παρουσίαση του τον Σεπτέμβριο,καλά Χριστούγεννα θα είναι διαθέσιμο για αγορά στην Ελλάδα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες