Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

iPhone 6S / Plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1057 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#256   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 10/09/2015 - 16:38

Tα νούμερα στις συσκευές ειναι συνήθως στην έκδοση με την οποία γίνονται διαθέσιμα και δεν αλλάζουν μέσα στη χρονιά.

Τα νούμερα στο 6 είναι σε έκδοση iOS 8.0 (είναι αυτά που ανακοινώθηκαν όταν ανακοινώθηκε η συσκευή).

Του 6S είναι σε εκδοση iOS 9.0.

Γενικά η σύγκριση δεν έχει νόημα με βάση τα νούμερα της Apple γιατί αναφέρεται σε διαφορετικές εκδόσεις απο τις παρούσες.

Το ξέρω, επομένως το iPhone 6 θα έχει καλύτερη αυτονομία με το iOS 9! Εκτός κι αν εννοεί άλλο η Apple...

Τελευταία επεξεργασία από: alej, 10/09/2015 - 16:39


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#257   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 10/09/2015 - 16:39

Το ξέρω, επομένως το iPhone 6 θα έχει καλύτερη αυτονομία με το iOS 9!

Θεωρητικά παντα, ναι. (αν και ο Α9 πρεπει να είναι λιγότερο ενεργοβόρος οπότε να βγαίνουν στα ίδια)

 

Πρακτικά, θα δούμε.


Τελευταία επεξεργασία από: PanosMouz, 10/09/2015 - 16:39

| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#258   m4rvel89

m4rvel89

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/09/2015 - 16:40

τι ειναι τα δεδομενα και τα εγγραφα που μου καταλαμβανουν 400 mb?



#259   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/09/2015 - 16:40

πρακτικά ναι, αλλα επειδή το χρησιμοποιούμε ενα ετος, ισως εχει και λιγότερη, τα κουτατα ναι θα εχουν παραπανω, αλλα τα 90mha δεν κανουν την διαφορα.



#260   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 10/09/2015 - 16:42

τι ειναι τα δεδομενα και τα εγγραφα που μου καταλαμβανουν 400 mb?

Και εμένα 450 πιάνουν. Λογικά είναι δεδομένα εφαρμογών.

 

Και έγγραφα αν ειχες εφαρμογές οπως keynote κλπ (που δεν έχεις φαντάζομαι) , αλλά το γράφει σαν γενική κατηγορία.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#261   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/09/2015 - 16:49

πραγματικα αν ισχυει συγνωμη..

Πίστεψε με, αν δε το γνώριζα απλά δε θα το 'γραφα.

 

Και δεν είναι κάτι νέο αυτό. Ισχύει απο εποχής "συλλεκτικού" με το Α1429.

 

Εν κατακλείδι. Πρόβλημα με το 4G εδώ δε θα έχεις με όποιο μοντέλο και αν πάρεις. Αρκεί να είναι ξεκλείδωτο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#262   m4rvel89

m4rvel89

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/09/2015 - 16:49

εχω μερικα εγγραφα αλλα ζητημα να πιανουν ολα μαζι 10 mb... :) και το other τι ειναι ακριβως?δεδομενα εφαρμογων ασχετα με την καθεμια εφαρμογη που σου λεει τι καταλαμβανει? ελεος...



#263   Kostaki13

Kostaki13

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 10/09/2015 - 16:58

Βλέποντας ότι απαντάτε πολλοί γνωστες εδώ,ξέρετε αν μπορώ από ιταλικό Apple Store που θα πάω διακοπές να αφήσω το iPhone 6 16gb και να πάρω άλλο με έκπτωση;και τι έκπτωση θα ναι!το κινητό είναι σαν καινούργιο! -_-  -_-



#264   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 10/09/2015 - 17:02

Βλέποντας ότι απαντάτε πολλοί γνωστες εδώ,ξέρετε αν μπορώ από ιταλικό Apple Store που θα πάω διακοπές να αφήσω το iPhone 6 16gb και να πάρω άλλο με έκπτωση;και τι έκπτωση θα ναι!το κινητό είναι σαν καινούργιο! -_-  -_-

Δεν αξίζει. Αν δεν κάνω λάθος οι εκπτώσεις ειναι 200-300 ευρω από ότι ακούγεται γενικά. Παραπάνω θα το πουλήσεις σίγουρα.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#265   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/09/2015 - 17:03

Οχι. Οι εφαρμογές τρεχουν στο υπόβαθρο για 20 λεπτά max, και μετά παγώνουν. 
 
Και σου ξαναλέω, το freeze - reload αρχίζει αν ανοίξεις πάνω απο 7 βαριές εφαρμογές, άρα είχες multitasking. 
 
Αλλά ακόμα δεν μου απάντησες τι ειναι πραγματικό multitasking? Να τρέχουν 10 εφαρμογές (ή παραπάνω) στο υπόβαθρο χωρίς να κλείνουν ποτέ και να κάνουν reload? 
 
Για μια φορητή συσκευή, αυτό απαιτεί να εχεις εκτός απο RAM και μια μπαταρία φορτηγού επάνω.


Αυτην την στιγμη στο σονυ ζ2 εχω 30 εφαρμογες ανοιχτες και ομως σε οποια και να παω θα ανοίξει απο εκει που την ειχα αφήσει

#266   zEr0c0oL

zEr0c0oL

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:valexo83

Δημοσίευση 10/09/2015 - 17:10

iPhone 6 μοντέλο Α1586 απο Αμερική, δουλεύει κανονικά το LTE της Cosmote.
Ενημερωτικά...

#267   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2015 - 17:39

Βλέποντας ότι απαντάτε πολλοί γνωστες εδώ,ξέρετε αν μπορώ από ιταλικό Apple Store που θα πάω διακοπές να αφήσω το iPhone 6 16gb και να πάρω άλλο με έκπτωση;και τι έκπτωση θα ναι!το κινητό είναι σαν καινούργιο! -_-  -_-

Πάντως να έχεις υπόψη σου ότι στην Ιταλία δεν έχει appstore σε τουριστικους δρόμους πχ via veneto. Έχει στη διαόλου τη μάνα . Έτυχε να πάω αρχές Νοέμβρη πέρσυ και ήθελα το plus σε έκδοση άλλη απο 16Gb. Mόνο σε κάτι υποκαταστήματα wind/vodafone το έβρισκα και επουδενί δεν το έδιναν χωρίς συμβόλαιο. Δεν διανοήθηκα να πάω στο επίσημο appstore γιατι ήταν ταξίδι και με αμφίβολο αποτέλεσμα. Το βρήκα ελλάδα σε σκρουτζομάγαζο ίσως με τιμή καλύτερη από Ιταλία. Και μετραει στη μεταπώληση η ελληνική απόδειξη. Απο τη στιγμη που λανσάρεται Ιταλία σε 2 βδομάδες έρχεται και Ελλάδα. 



#268   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/09/2015 - 17:52

Παιδιά, έτοιμος για την παραγγελία του 6S plus.

Κάτοικος Κύπρου, με κυπριακή πιστωτική κάρτα, άρα δεν ισχύουν τα cc.

Θέλω όμως κάποια βοήθεια για να συμπληρώσω κάποια στοιχεία στο account μου στο apple store.

H παραγγελία και η πληρωμή θα γίνει στο online κατάστημα της apple στην Αγγλία και θα παραδοθεί σε σπίτι φοιτητή που μένει εκεί.

Αν γνωρίζει κάποιος, ας βοηθήσει λίγο.



#269   Speed7

Speed7

    iPH Member

  • 264 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 10/09/2015 - 17:58

Τι ακριβως να ψαξω παραπανω; κατι που εχω δει με τα ματια μου αφου εχουν περασει και οι 2 συσκευες απο τα χερια μου; αυτα τα ατου του iphone τα διαβαζετε μεσα σε blogs που αφορουν την Apple και τα μεταφερετε εδω μεσα ετσι απλα; τα εχετε δοκιμασει στην πραξη ποτε; εγω σου εδειξα αυτο που ηταν να σου δειξω με βιντεο.. της προσωπικης συσκευης μου κιολας.. τωρα αν εσυ αλλαζεις εφαρμογες στον task manager και τα screenshots που κραταει το συστημα τα μεταφραζεις ως multitasking και διαχειριση εφαρμογων, τοτε ασ'το, αδικα το συζηταω μαζι σου.. βαθια μεσα σου εχεις πειστει τι σημαινει 3gb ram και σωστη διαχειριση εφαρμογων.. δεν χρειαζεται να πουμε κατι αλλο, καλημερα..

Κι εγω με τα ματια μου το εχω δει, διπλα διπλα και τις 2 συσκευες. Ποια screenshots μου λες εσυ.

Προφανως θα το δω γραμμενο και σε blogs γιατι ετσι ειναι οπως και να το κανουμε αυτο δεν αλλαζει.

ΝΑΙ οκ το iPhone κατα τα λεγομενα σου δεν εχει multitasking, μονο τo Samsung εχει, ομολογουμενος εισαι αντικειμενικος, ΝΑΙ το βρηκες!

Σιγουρα καταλαβαινω την απογοητευση σου ενα κινητο με 1gb ram να δουλευει καλυτερα απο μια συσκευη "παντοδυναμη" με 3gb 150πυρινο επεξεργαστη κτλπ κτλπ κτλπ κτλπ.


Τελευταία επεξεργασία από: Speed7, 10/09/2015 - 17:59


#270   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 10/09/2015 - 18:00

Κι εγω με τα ματια μου το εχω δει, διπλα διπλα και τις 2 συσκευες. Ποια screenshots μου λες εσυ.
Προφανως θα το δω γραμμενο και σε blogs γιατι ετσι ειναι οπως και να το κανουμε αυτο δεν αλλαζει.
ΝΑΙ οκ το iPhone κατα τα λεγομενα σου δεν εχει multitasking, μονο τo Samsung εχει, ομολογουμενος εισαι αντικειμενικος, ΝΑΙ.
Σιγουρα καταλαβαινω την απογοητευση σου ενα κινητο με 1gb ram να δουλευει καλυτερα απο μια συσκευη "παντοδυναμη" με 3gb 150πυρινο επεξεργαστη κτλπ κτλπ κτλπ κτλπ.

Καλυτερα δουλευει μονο μεσα στο μυαλο σου.. ειναι μερικοι χρηστες εδω με s6, αντικειμενικοι, οχι σαν εσενα, που εχουν απαντησει πιο πανω για το ποιο δουλευει καλυτερα.. αντε ανεβασε κανενα βιντεο της δικης σου συσκευης στο youtube και στειλ'το να το δουμε.. αλλα να σου δωσω μια συμβουλη πρωτα: καθως ανεβαινει το βιντεο στο youtube μην ανοιξεις αλλη εφαρμογη γιατι θα στο κανει pause.. ειναι το γαματο το multitasking που εχεις στο iphone με το 1gb ram..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες