Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

iPhone 6S / Plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1057 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   midkin

midkin

    iPH Addict

  • 755 μηνύματα
  • Twitter:@midkin
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:midkin

Δημοσίευση 10/09/2015 - 02:43

Και γω 16άρη έχω με αρκετές εφαρμογές και Cydia tweaks, με 6GB ελεύθερα, αλλά δεν είμαι φαν των φωτογραφιών...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   enwsiths

enwsiths

    iPH User

  • 173 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:enwsiths

Δημοσίευση 10/09/2015 - 02:45

Αφου δεν μειωσε τη χωρητικοτητα στα 8gb (με την αιτιολογια οτι υπαρχει icloud), ευχαριστημενοι να ειμαστε...lol



#78   m4rvel89

m4rvel89

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/09/2015 - 02:47

ειναι υποκειμενικο το θεμα καθαρα. κανεισ δεν ειπε οτι τα 16 gb ειναι η ιδανικη χωρητικοτητα.απλα δεν ισχυει οτι δεν μπορεις να κανεις τιποτα με τα 16 gb.. ο καθενας αγοραζει αναλογα με τις αναγκες του και εμενα προσωπικα μου φτανουν και προφανως οχι μονο χρησιμοποιωντας μερικες εφαρμογες.. και τις φωτο μου τις εχω και τις εφαρμογες μου μια χαρα και την μουσικη μου.πολλα βιντεο δεν κραταω στο κινητο ,τραβαω και κραταω αρχειο στον υπολογιστη γιατι ετσι κ αλλιως εχω απειρα,οποτε ουτε στα 128 gb δεν θα μου εφταναν να τα ειχα ολα στο κινητο!



#79   Panoulis7

Panoulis7

    iPH Contributor

  • 1.014 μηνύματα
  • Twitter:@panos_lympe
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/09/2015 - 04:31

ειναι υποκειμενικο το θεμα καθαρα. κανεισ δεν ειπε οτι τα 16 gb ειναι η ιδανικη χωρητικοτητα.απλα δεν ισχυει οτι δεν μπορεις να κανεις τιποτα με τα 16 gb.. ο καθενας αγοραζει αναλογα με τις αναγκες του και εμενα προσωπικα μου φτανουν και προφανως οχι μονο χρησιμοποιωντας μερικες εφαρμογες.. και τις φωτο μου τις εχω και τις εφαρμογες μου μια χαρα και την μουσικη μου.πολλα βιντεο δεν κραταω στο κινητο ,τραβαω και κραταω αρχειο στον υπολογιστη γιατι ετσι κ αλλιως εχω απειρα,οποτε ουτε στα 128 gb δεν θα μου εφταναν να τα ειχα ολα στο κινητο!

αδερφε δεν δινεις 700 euro τηλεφωνο για να κανεις μονο κλησεις...αν θες μονο κλησεις και θες να χεις κ λιγο το Facebook σου και λιγο το "ααα εχω iPhone", ενα 4S ειναι μπομπετο!!!....επισης το εργαλειο θα βγαζει 4Κ....επισης 12 MP φωτο...πραγμα που σημενει οτι οι 300 φωτο σου αυτοματως θα πιανουν διπλασιο χωρο....και τα βιντεο σου 10πλασιο χωρο (4Κ).... οποτε τι υποκειμενικα και πρασινα αλογα.... τα 16, ΔΕΝ κανουν... 

 

no offense παντα....


Τελευταία επεξεργασία από: Panoulis7, 10/09/2015 - 04:35


#80   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 10/09/2015 - 05:13

το galaxy s6 δεν μπορεί να έχει καλά specs αλλα δεν έχεις ιδέα το πως σέρνεται... αν έχεις πιάσει iphone και πας s6 θα ξενερώσεις απίστευτα με το lag...

η samsung πουλάει παραμυθια στον κόσμο και νομίζει ότι έφτιαξε το καλύτερο κινητό...!!!!

αλλα δεν έχει ακόμα ιδέα το ποσο αθλια εμπειρία χρήσης έχει αυτό το κινητό με το touchwiz... μονο με custom rom δουλεύει....!!!!

Μετα απο iphone 6 plus πηγα σε nexus 6 και πλεον ειμαι με galaxy s6 edge.. με μαμα ρομ και κερνελ εντελως.. ειναι 10 φορες πιο γρηγορο απο το 6plus και λιγο πιο smooth.. μην λετε βλακειες για να κρυψετε την απογοητευση σας με το μεγαλο φαουλ της Apple παλι να ειναι η συσκευη με 1gb ram.. παρε ενα βιντεακι δικο μου και δες και απο μονος σου αν δουλευει το s6 με 3gb ram ή αν θελει 6 για να δουλεψει.. επισης υπαρχει κατι στο android που δεν θα το μαθετε ποτε: cachαρισμα εφαρμογων.. δες πως ανοιγουν οταν τις ανοιγεις δευτερη φορα.. με το 6 plus ηθελες κανενα δεκαλεπτο για να φτιαξεις ολο το βιντεο αφου οταν ξανανοιγες τις εφαρμογες οι μισες θα ειχαν κανει reload..


https://youtu.be/l42ggf9Vz4Y

#81   AthanGt

AthanGt

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 10/09/2015 - 05:40

Μετα απο iphone 6 plus πηγα σε nexus 6 και πλεον ειμαι με galaxy s6 edge.. με μαμα ρομ και κερνελ εντελως.. ειναι 10 φορες πιο γρηγορο απο το 6plus και λιγο πιο smooth.. μην λετε βλακειες για να κρυψετε την απογοητευση σας με το μεγαλο φαουλ της Apple παλι να ειναι η συσκευη με 1gb ram.. παρε ενα βιντεακι δικο μου και δες και απο μονος σου αν δουλευει το s6 με 3gb ram ή αν θελει 6 για να δουλεψει.. επισης υπαρχει κατι στο android που δεν θα το μαθετε ποτε: cachαρισμα εφαρμογων.. δες πως ανοιγουν οταν τις ανοιγεις δευτερη φορα.. με το 6 plus ηθελες κανενα δεκαλεπτο για να φτιαξεις ολο το βιντεο αφου οταν ξανανοιγες τις εφαρμογες οι μισες θα ειχαν κανει reload..


https://youtu.be/l42ggf9Vz4Y

Φιλε μου σορρυ για το off-topic, το UI που βλεπω ειναι καποιος launcher η καποια custon rom ?   
Thanks in advance. :-)



#82   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 10/09/2015 - 05:45

Φιλε μου σορρυ για το off-topic, το UI που βλεπω ειναι καποιος launcher η καποια custon rom ?
Thanks in advance. :-)

Iron man theme μεσα απο το καταστημα θεματων του S6.. ειχανε βαλει στο theme store καποια avengers συλλεκτικα θεματα, μετα τα ξαναβγαλανε ομως οι αχρηστοι αλλα τα ξαναβρηκα και τα περασα μονος μου..

#83   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2015 - 05:56

βασικα μην βιαζεστε.... :D  Και χαλαρωστε κλασσικα.

 

ΥΓ1 Στεφανε ανικανοποιητος εισαι...αυτο που θες δεν θα το βρεις ποτε φοβαμαι ;) (λαγκαρει το S6 διαβαζω και εγω)

ΥΓ2 Εχετε λυσσαξει με την ram...αυτοι εδω που το ξερουν οτι θα εχει 2? Υποθετουν να υποθεσω ..κοινως παπαντζες



#84   N0thinGsPeciaL

N0thinGsPeciaL

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 10/09/2015 - 06:18

βασικα μην βιαζεστε.... :D  Και χαλαρωστε κλασσικα.
 
ΥΓ1 Στεφανε ανικανοποιητος εισαι...αυτο που θες δεν θα το βρεις ποτε φοβαμαι ;) (λαγκαρει το S6 διαβαζω και εγω)
ΥΓ2 Εχετε λυσσαξει με την ram...αυτοι εδω που το ξερουν οτι θα εχει 2? Υποθετουν να υποθεσω ..κοινως παπαντζες



Εγω που εχω s6 δεν κολλαει αρα το ακους δεν ισχυει αν δεν εχεις δεν μπορεις να λες

#85   Speed7

Speed7

    iPH Member

  • 264 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 10/09/2015 - 06:18

Μετα απο iphone 6 plus πηγα σε nexus 6 και πλεον ειμαι με galaxy s6 edge.. με μαμα ρομ και κερνελ εντελως.. ειναι 10 φορες πιο γρηγορο απο το 6plus και λιγο πιο smooth.. μην λετε βλακειες για να κρυψετε την απογοητευση σας με το μεγαλο φαουλ της Apple παλι να ειναι η συσκευη με 1gb ram.. παρε ενα βιντεακι δικο μου και δες και απο μονος σου αν δουλευει το s6 με 3gb ram ή αν θελει 6 για να δουλεψει.. επισης υπαρχει κατι στο android που δεν θα το μαθετε ποτε: cachαρισμα εφαρμογων.. δες πως ανοιγουν οταν τις ανοιγεις δευτερη φορα.. με το 6 plus ηθελες κανενα δεκαλεπτο για να φτιαξεις ολο το βιντεο αφου οταν ξανανοιγες τις εφαρμογες οι μισες θα ειχαν κανει reload..


https://youtu.be/l42ggf9Vz4Y


Μολις εκανα κατι αντιστοιχο με αυτο το βιντεο στο 6αρι μου, σχεδον δακρυσα με το ποσο γρηγοροτερα τα κανει με το ταπεινο 1gb ram.

Οκ φιλε μου καταλαβαμε εισαι android fanboy, ομως δεν θα επρεπε να ξεγελιεσαι μαλλον καποιο λαθος εχεις κανει γιατι αν το ψαξεις λιγο αυτο που λες εσυ το οτι τo s6 ανοιγει πιο γρηγορα για δευτερη φορα μια εφαρμογη απ το iphone 6 δεν στεκει εφοσων αυτο και αποδεδειγμενα ειναι ατου του iPhone.
Ψαχτο λιγο παραπανω ισως.
Φιλικα παντα.

#86   GeorgeChios

GeorgeChios

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/09/2015 - 07:36

Σύμφωνα με το 1ο hands-on και τα δύο έχουν 2GB ραμ

 

http://mobilesyrup.c...-plus-hands-on/



#87   enwsiths

enwsiths

    iPH User

  • 173 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:enwsiths

Δημοσίευση 10/09/2015 - 08:14

Ο ΜΚBHD αναφερει οτι γνωριζει για 1gb. Αλλα ειπαμε θα δουμε στην πορεια.

#88   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 10/09/2015 - 08:41

Και ξεκιναμε το κλασσικο κραξιμο στο καινουργιο μοντελο της Apple .... ! Και οταν κυκλοφορησει το παιρνουν ολοι...! Καθε χρονο τα ιδια....! 

 

και το κλασσικο με τη Ram , ειναι οτι και καποια Huawei και κατι αλλα κινεζικα εχουν 3 GB Ram αλλα ειναι πιο αργα και απο τον Τσιαρτα στην

 

ομιλια...! Σκοπος ειναι να την χρησιμοποιει σωστα κατι που κανει η Apple και ειναι σφαιρα


Τελευταία επεξεργασία από: agihatzi, 10/09/2015 - 08:42


#89   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 10/09/2015 - 08:45

Δε νομιζω να ειναι κραξιμο. Προσωπικα δεν θεωρω οτι απο το Plus αξιζει να παω στο 6S Plus. Δεν ειδα κατι που να πω ουαου θα το παρω. Του χρονου με το καλο αν καταργησουν τα 16 GB με νεα σχεδιαση + τα νεα feautures που θα προστεθουν τοτε ναι. Οπως περσι εκανα τη μεταβαση απο το 5 στο 6 Plus.
Γενικα ειμαι της αποψης για αγορα ανα 2 χρονια.

#90   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2015 - 08:56

Μετα απο iphone 6 plus πηγα σε nexus 6 και πλεον ειμαι με galaxy s6 edge.. με μαμα ρομ και κερνελ εντελως.. ειναι 10 φορες πιο γρηγορο απο το 6plus και λιγο πιο smooth.. μην λετε βλακειες για να κρυψετε την απογοητευση σας με το μεγαλο φαουλ της Apple παλι να ειναι η συσκευη με 1gb ram.. παρε ενα βιντεακι δικο μου και δες και απο μονος σου αν δουλευει το s6 με 3gb ram ή αν θελει 6 για να δουλεψει.. επισης υπαρχει κατι στο android που δεν θα το μαθετε ποτε: cachαρισμα εφαρμογων.. δες πως ανοιγουν οταν τις ανοιγεις δευτερη φορα.. με το 6 plus ηθελες κανενα δεκαλεπτο για να φτιαξεις ολο το βιντεο αφου οταν ξανανοιγες τις εφαρμογες οι μισες θα ειχαν κανει reload..


https://youtu.be/l42ggf9Vz4Y

Διαβάζω για smoothness και μέγεθος μνημης. αυτα δεν σχετίζονται τόσο στενά και φυσικα όχι με γραμμικό τρόπο. Πάντως 1 Gb 2016 προς 2017 ό,τι management και να κάνει η apple είναι κοροϊδία.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες