Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

iPhone 6S / Plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1057 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/09/2015 - 10:19

Τώρα θα πω κάτι που λέμε πάντα...

 

Αξίζει? ή να περιμένουμε το 7?  :D



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 10/09/2015 - 10:20

Δεν γίνεται να περάσει κάποιος το geekbnech να δούμε τι specs έχει το κινητό? Πρέπει να γίνει αποσυναρμολόγηση για να τα δούμε?

Εφόσον βέβαια το πάρει κάποιος στα χέρια του...

απότι διάβασα θα έχει 1 γίγα ραμ. Και είναι πολύ σπαστικό το γεγονός ότι ποτέ δεν αναφέρει στα εβέντ η apple τη Ram. Και χτες πάλι τα ίδια. 


Whatsapp doc?

#108   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 372 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 10/09/2015 - 10:22

Εγώ πάντα είχα 16άρι και δεν είχα θέμα ιδιαίτερο ποτέ. Αλλά πραγματικά πιστεύω ότι προσπαθούν να ωθήσουν τον κόσμο να πάει σε μεγαλύτερα μοντέλα, και είναι λογικό το 16άρι να μην μας κάνει κάποια στιγμή γιατί και οι εφαρμογές μεγαλώνουν σε μέγεθος, και οι φωτογραφίες και τα βίντεο, και δε μπορείς να είσαι συνεχώς με έναν υπολογιστή παραμάσχαλα να τις ξεφορτώνεις. 

 

Ακριβως οπως το ειπες σε αναγκαζουν με διαφορετικο τροπο να πας σε μεγαλυτερο.. και κακα τα ψεματα θα ερθει η στιγμη που οντως το 16αρι δεν θα ικανοποιει ουτε τον πιο απλο χρηστη και εκει τοτε θα το καταλαβουν και μονοι τους και θα το καταργησουν για να πανε στο 32αρι που θα καθιερωθει παλι για καμια δεκαρια χρονια μεχρι να καταργηθει και αυτο...

Παντως για την ωρα το 16αρι μας κανει για την χρηση που το θελω γιατι δεν ειμαι φαν καθολου του βιντεο (2-3 βιντεακια το χρονο να βγαλω και αυτα πανε στο pc μετα απο λιγο), φωτογραφιες ετσι και ετσι, εφαρμογες αντε καμια 20αρια...
 



#109   Stelios21R

Stelios21R

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 10/09/2015 - 10:26

Χμμμ ψήθηκα ασχημα για ενα 6s  rose gold.... 

 

ειμαι σε δίλλημα ,να αναβαθμισω το Ipad mini σε ipad mini το τελευταιο, η να δώσω το 5s  μου (4 μηνων )  για το 6s (οχι plus ) ή να κάτσω στα αυγα μου? :huh: :lol:



#110   nikosjazz93

nikosjazz93

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2015 - 10:28

Χμμμ ψήθηκα ασχημα για ενα 6s rose gold....

ειμαι σε δίλλημα ,να αναβαθμισω το Ipad mini σε ipad mini το τελευταιο, η να δώσω το 5s μου (4 μηνων ) για το 6s (οχι plus ) ή να κάτσω στα αυγα μου? :huh: :lol:


Θα έλεγα να μείνεις σ αυτα που εχεις και να μαζεύεις λεφτά για το 7 ...

#111   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/09/2015 - 10:44

Εγω παντως παρατηρώ ότι γέμισαν οι αγγελιες του iphonehellas με 6αρια και 6 plus.... Τυχαίο δεν νομιζω! Αθάνατη Ελλάδα με τα capital control σου

(#θα κανω το σκ@@το παξιμαδι και πάρω το 6s)  :lol:



#112   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/09/2015 - 10:52

16 GB με 12 ΜΡ και 4Κ βιντεο--->LOL
Οσο για την μπαταρια που ετσι κι αλλιως εχει προβλημα και το απλο 6 αρι παραμενει η ιδια---> LOL
Τραγικη Apple για αλλη μια φορα.
Παραμενω ΝΟΚΙΑ ισως μεχρι το iPhone 10.
Mετα βλεπουμε......

Nokia ποιο?Το 2110;Γιατι ετσι που σε βλεπω , δε σε βλεπω να αλλαζεις συχνα τηλεφωνα!!
Ασε που η συγκριση Nokia με Iphone ειναι ανουσια και εκτος λογικης!

#113   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 10/09/2015 - 11:09

Apple iPhone 6 Plus FTW! τέλος για ένα ακόμα χρόνο είμαι αρχηγός! Δεν βλέπω προσωπικά τον λόγο να πάω στο "S"


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#114   Marios092

Marios092

    iPH Addict

  • 773 μηνύματα
  • Twitter:@Marios092
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:marios92

Δημοσίευση 10/09/2015 - 11:18

Αδιάφορο εαν εχει 2 gb ram ή 16 gb ram όπως βαυκαλίζεται η samsung οτι θα βάλει. Το τελικό αποτέλεσμα είναι η εμπειρία χρήσης. Δείτε και τους exynos κ mediatek 8 και 12 πυρήνες έχουν και προσπαθούν ανεπιτυχως να ξεπεράσουν με τα μηλοτηλέφωνα. Αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι οτι η apple τους έκανε όλες τις άλλες εταιρίες πουτ@νες τους καθώς με μετρια specs οι άλλοι τρώνε απανωτά σφαλιάρες. Σας έχω υπεραναλύσει την βλακεία μου να γίνω android user και πως γύρισα πίσω στην στάνη.

 

Ενδιαφέρον το iphone καλή τιμή και η νεα οθονη με την πιεση θα ειναι ανεπαναληπτη. Σε αυτή την τιμή είναι με τον φπα υποθέτω αλλά εγώ προσωπικά δεν έχω σάλιο. Υποθέτω σε άλλες χώρες με πολύ χαμηλότερο φπα θα έχει πιο ανθρώπινες τιμές.

 

Ακολουθει η samsung με την αντιγραφη της!

Εντελως αντικειμενικα σου λεω εχοντας και iPhone 6 και το S6 αλλα και απο προσφατη εμπειρια με το S6Edge+ ειναι το ιδιο ολα. Τα high end android εχουν την ιδια αποδοση (real life) απλα εχουν και καποια εκατομμυρια pixel να αναψουν παραπανω στα 1440p, 5-10 sensors παρα πανω, και ενα multitasking που προσπαθει να μην κανει refresh καθε φορα που πας πισω σε μια εφαρμογη. Πλεον ετσι οπως ειναι η τεχνολογια ειναι θεμα του τι θες να εχεις και τι σε βολευει παρα πανω και οχι ποιος αντιγραφει τον αλλο. Αυτο το κανουν ολοι σε ολους. 


Τελευταία επεξεργασία από: Marios092, 10/09/2015 - 11:19


#115   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/09/2015 - 11:23

Εντελως αντικειμενικα σου λεω εχοντας και iPhone 6 και το S6 αλλα και απο προσφατη εμπειρια με το S6Edge+ ειναι το ιδιο ολα. Τα high end android εχουν την ιδια αποδοση (real life) απλα εχουν και καποια εκατομμυρια pixel να αναψουν παραπανω στα 1440p, 5-10 sensors παρα πανω, και ενα multitasking που προσπαθει να μην κανει refresh καθε φορα που πας πισω σε μια εφαρμογη. Πλεον ετσι οπως ειναι η τεχνολογια ειναι θεμα του τι θες να εχεις και τι σε βολευει παρα πανω και οχι ποιος αντιγραφει τον αλλο. Αυτο το κανουν ολοι σε ολους. 

αυτα τα 2 δεν ταιριαζουν!


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#116   Marios092

Marios092

    iPH Addict

  • 773 μηνύματα
  • Twitter:@Marios092
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:marios92

Δημοσίευση 10/09/2015 - 11:26

αυτα τα 2 δεν ταιριαζουν!

Ευχαριστω που εχεις υπογραμμισει το προσπαθει:D



#117   tucan

tucan

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/09/2015 - 11:28

Aπο 6plus δεν εχει νοημα, τζαμπα 2 φορες τα επιπλεον επιπλεον για τις σκατζες μεχρι το 7.
Υπομονη του χρονου τετοια μερα......παλι.

#118   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/09/2015 - 11:40

Υπενθυμίζω την ψηφοφρία που τρέχει για τα νέα iPhone 6 / Plus εδώ:

 

http://www.iphonehel...one-6s-6s-plus/



#119   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/09/2015 - 11:41

Λυσσάτε πολλοί με την μνήμη. Και τα 16gb. Θα έπρεπε να έχει 10 γίγα ραμ και μάλιστα να το γράφει και με τεράστια γράμματα πίσω στην πλάτη για να το βλέπετε να το χαίρεστε..:) όσο για τα 16 κάποιους τους βολεύει κάποιους όχι. Έχει και τα 64 και τα 128 για όποιον θέλει παραπάνω. Αλλά όχι. Ο Έλληνας θέλει να τα έχει όλα στην χαμηλότερη τιμή. Όποτε η Apple ειναι απαράδεκτη που βγάζει τα 16 και πρέπει να πληρώσουμε κάτι παραπάνω αν θελουμε πιο μεγαλο. Θα έπρεπε να ειναι 512 γίγα το βασικό μοντέλο. Εταιρία ειναι μάγκες που βγάζει κερδος. Σκοπός της ειναι να αυξήσει τα margins κάθε χρόνο...

#120   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/09/2015 - 11:47

Να πω εγω κατι αλλο;; Διορθώστε με αν κανω λάθος. Γιατι να δώσω 100-120€ παραπάνω για ένα κινητό που το κρατάω το μέγιστο 2 χρόνια και να μην αγοράσω με 12€ το χρόνο icloud στα 50gb (τόσο δεν το πήγε χθες;;)??

Τελευταία επεξεργασία από: giolnts, 10/09/2015 - 11:49


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες