Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

iPhone 6S / Plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1057 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   N0thinGsPeciaL

N0thinGsPeciaL

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 10/09/2015 - 09:16

αδερφε δεν δινεις 700 euro τηλεφωνο για να κανεις μονο κλησεις...αν θες μονο κλησεις και θες να χεις κ λιγο το Facebook σου και λιγο το "ααα εχω iPhone", ενα 4S ειναι μπομπετο!!!....επισης το εργαλειο θα βγαζει 4Κ....επισης 12 MP φωτο...πραγμα που σημενει οτι οι 300 φωτο σου αυτοματως θα πιανουν διπλασιο χωρο....και τα βιντεο σου 10πλασιο χωρο (4Κ).... οποτε τι υποκειμενικα και πρασινα αλογα.... τα 16, ΔΕΝ κανουν... 

 

no offense παντα....

αυτα τα αλογα που λες....βγαινουν σε rose gold & silver???

ειναι πρασσειν αλογα...αλλα ενταξει τα υπολοιπα που ειπες με καλυψαν οποτε το παραβλεπω!!!χαχαχαχαχα



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 10/09/2015 - 09:17

Στέβο μην το πάρεις.

 

Το Rose Gold παίζει να κιτρινίζει. Άστο.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#93   N0thinGsPeciaL

N0thinGsPeciaL

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 10/09/2015 - 09:28

Στέβο μην το πάρεις.

 

Το Rose Gold παίζει να κιτρινίζει. Άστο.

εσυ θα πας σε 6s plus? σε εψησε?



#94   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 10/09/2015 - 09:30

16 GB με 12 ΜΡ και 4Κ βιντεο--->LOL

Οσο για την μπαταρια που ετσι κι αλλιως εχει προβλημα και το απλο 6 αρι παραμενει η ιδια---> LOL

Τραγικη Apple για αλλη μια φορα.

Παραμενω ΝΟΚΙΑ ισως μεχρι το iPhone 10.

Mετα βλεπουμε......



#95   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 10/09/2015 - 09:31

εσυ θα πας σε 6s plus? σε εψησε?


Μονο αν εχει 2GB Ram, και αυτό λογω του Multitasking που με εκνευρίζουν μερικά reloads.
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#96   N0thinGsPeciaL

N0thinGsPeciaL

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 10/09/2015 - 09:34

Μονο αν εχει 2GB Ram, και αυτό λογω του Multitasking που με εκνευρίζουν μερικά reloads.

εγω καιρο τωρα λεω...και γινομαι κουραστικος οτι θα εχει 1gb ram.

τους λογους τους εχω πει.

αλλα περιμενω στις 18 το teardown του ifixit



#97   Nikosaei

Nikosaei

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 10/09/2015 - 09:37

6s θα το παρω ασυζητητι



#98   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2015 - 09:37

Προβλέπω Rose Gold 64 και άνω να είναι ό,τι πιο δυσεύρετο, ειδικά μέχρι κάπως να ομαλοποιηθεί η αγορά μετά τα Χριστούγεννα



#99   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 10/09/2015 - 09:39

Δε νομιζω να ειναι κραξιμο. Προσωπικα δεν θεωρω οτι απο το Plus αξιζει να παω στο 6S Plus. Δεν ειδα κατι που να πω ουαου θα το παρω. Του χρονου με το καλο αν καταργησουν τα 16 GB με νεα σχεδιαση + τα νεα feautures που θα προστεθουν τοτε ναι. Οπως περσι εκανα τη μεταβαση απο το 5 στο 6 Plus.
Γενικα ειμαι της αποψης για αγορα ανα 2 χρονια.

Αυτο συμφωνω οποιος εχει Plus αν δεν εχει οικονομικη δυνατοτητα δεν χρειαζεται να σκιστει να παει στο 6s plus....! 



#100   enwsiths

enwsiths

    iPH User

  • 173 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:enwsiths

Δημοσίευση 10/09/2015 - 09:41

Παροτι σε οθονη θα κανω downgrade αν το παρω ( lg g3 εχω με 2k) οπως ειπα και πρωτερα αν εχει 2gb ram θα παρω το 6s plus σε rose gold και φυσικα 64 gb. Επισης ειδα οτι καταργησε το gold στο 6αρι.

Τελευταία επεξεργασία από: enwsiths, 10/09/2015 - 09:42


#101   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/09/2015 - 09:52

Δεν γίνεται να περάσει κάποιος το geekbnech να δούμε τι specs έχει το κινητό? Πρέπει να γίνει αποσυναρμολόγηση για να τα δούμε?

Εφόσον βέβαια το πάρει κάποιος στα χέρια του...



#102   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2015 - 09:58

Αδιάφορο εαν εχει 2 gb ram ή 16 gb ram όπως βαυκαλίζεται η samsung οτι θα βάλει. Το τελικό αποτέλεσμα είναι η εμπειρία χρήσης. Δείτε και τους exynos κ mediatek 8 και 12 πυρήνες έχουν και προσπαθούν ανεπιτυχως να ξεπεράσουν με τα μηλοτηλέφωνα. Αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι οτι η apple τους έκανε όλες τις άλλες εταιρίες πουτ@νες τους καθώς με μετρια specs οι άλλοι τρώνε απανωτά σφαλιάρες. Σας έχω υπεραναλύσει την βλακεία μου να γίνω android user και πως γύρισα πίσω στην στάνη.

 

Ενδιαφέρον το iphone καλή τιμή και η νεα οθονη με την πιεση θα ειναι ανεπαναληπτη. Σε αυτή την τιμή είναι με τον φπα υποθέτω αλλά εγώ προσωπικά δεν έχω σάλιο. Υποθέτω σε άλλες χώρες με πολύ χαμηλότερο φπα θα έχει πιο ανθρώπινες τιμές.

 

Ακολουθει η samsung με την αντιγραφη της!


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 10/09/2015 - 10:00


#103   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 10/09/2015 - 10:10

Εγώ πάντως έσπευσα να τρέξω στον αγαπημένο Ηλία Λιμναίο χθες να ζητήσω 3d touch tweak. 

 

και βουαλά έρχεται.

 


Whatsapp doc?

#104   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 372 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 10/09/2015 - 10:11

Ρε παιδια ολοι λετε για την χωρητικοτητα και οτι τα 16GB ειναι "fail" της Apple.. Γιατι να ειναι ακυρο ομως?? Για σκεφτειτε το λιγο καλυτερα...

Υπαρχει καποιο ποσοστο αγοραστων που δεν θα κανει την τρελη χρηση των δυνατοτητων του οπως θα κανουν οι περισσοτεροι απο εσας-εμενα. Για αυτους ειναι επαρκεστατα τα 16GB. Γιατι να χρυσοπληρωσουν το 64αρι??

Και δεν παω μακρυα... βλεπω τον ευατο μου.. εμενα θα με βολεψει μια χαρα το 16αρι. Εδω τωρα με το Xperia SP που εχει 8GB αλλα ειναι τα 5,7 διαθεσιμα λογω Android και εχω 1,5 GB ελευθερο.. φαντασου με τα 16 του iPhone τι θα γινει που πλεον το iOS 9 πιανει λιγοτερο χωρο.

 

Εγω ετσι το βλεπω και πιστευω δεν ειμαι ο μονος.

Φιλικα παντα.

 

 



#105   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 10/09/2015 - 10:13



Ρε παιδια ολοι λετε για την χωρητικοτητα και οτι τα 16GB ειναι "fail" της Apple.. Γιατι να ειναι ακυρο ομως?? Για σκεφτειτε το λιγο καλυτερα...
Υπαρχει καποιο ποσοστο αγοραστων που δεν θα κανει την τρελη χρηση των δυνατοτητων του οπως θα κανουν οι περισσοτεροι απο εσας-εμενα. Για αυτους ειναι επαρκεστατα τα 16GB. Γιατι να χρυσοπληρωσουν το 64αρι??
Και δεν παω μακρυα... βλεπω τον ευατο μου.. εμενα θα με βολεψει μια χαρα το 16αρι. Εδω τωρα με το Xperia SP που εχει 8GB αλλα ειναι τα 5,7 διαθεσιμα λογω Android και εχω 1,5 GB ελευθερο.. φαντασου με τα 16 του iPhone τι θα γινει που πλεον το iOS 9 πιανει λιγοτερο χωρο.

Εγω ετσι το βλεπω και πιστευω δεν ειμαι ο μονος.
Φιλικα παντα.

Εγώ πάντα είχα 16άρι και δεν είχα θέμα ιδιαίτερο ποτέ. Αλλά πραγματικά πιστεύω ότι προσπαθούν να ωθήσουν τον κόσμο να πάει σε μεγαλύτερα μοντέλα, και είναι λογικό το 16άρι να μην μας κάνει κάποια στιγμή γιατί και οι εφαρμογές μεγαλώνουν σε μέγεθος, και οι φωτογραφίες και τα βίντεο, και δε μπορείς να είσαι συνεχώς με έναν υπολογιστή παραμάσχαλα να τις ξεφορτώνεις.



Αδιάφορο εαν εχει 2 gb ram ή 16 gb ram όπως βαυκαλίζεται η samsung οτι θα βάλει. Το τελικό αποτέλεσμα είναι η εμπειρία χρήσης. Δείτε και τους exynos κ mediatek 8 και 12 πυρήνες έχουν και προσπαθούν ανεπιτυχως να ξεπεράσουν με τα μηλοτηλέφωνα. Αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι οτι η apple τους έκανε όλες τις άλλες εταιρίες πουτ@νες τους καθώς με μετρια specs οι άλλοι τρώνε απανωτά σφαλιάρες. Σας έχω υπεραναλύσει την βλακεία μου να γίνω android user και πως γύρισα πίσω στην στάνη.

Ενδιαφέρον το iphone καλή τιμή και η νεα οθονη με την πιεση θα ειναι ανεπαναληπτη. Σε αυτή την τιμή είναι με τον φπα υποθέτω αλλά εγώ προσωπικά δεν έχω σάλιο. Υποθέτω σε άλλες χώρες με πολύ χαμηλότερο φπα θα έχει πιο ανθρώπινες τιμές.

Ακολουθει η samsung με την αντιγραφη της!

Στην τελική πάντως είναι το τί βολεύει τον καθένα. Ούτε στάνες ούτε πρόβατα (υπάρχουν κι αυτά αλλά είπαμε. Εγώ σου μιλάω ως αντικειμενική χρήστης χρόνια και όσοι με ξέρουν ξέρουν ότι δε μιλάω χωρίς να έχω ξεκοκκαλίσει τα πάντα από τότε που ξεκίνησα να ασχολούμαι). Πολλοί χρήστες βολεύονται όπως είναι (και επειδή δίνει σιγά σιγά κι άλλα features). Πολλοί άλλοι δε μπορούν άνευ jailbreak και έξτρα ευκολιών (όπως εγώ, στο ΚΙΝΗΤΟ γιατί το ipad το έχω για δουλειά και δεν το πολυπειράζω αλλά το κινητό είναι στο χέρι όλη μέρα συνεχώς). Προσωπικά βολεύτηκα με το Note 3 (μετά από ένα αποτυχημένο πείραμα με S4 όπου βέβαια τουλάχιστον κατάφερα να μάθω το android και να δω τι παίζει). Με αυτά που θέλω να κάνω και αυτά που κάνω καθημερινά με έχει βολέψει απείρως περισσότερο (από το χώρο, από το usb OTG, από ότι άλλο θέλω να κάνω). Αλλά είπαμε,είναι γνώμες αυτές και προσωπικές εμπειρίες και ο καθένας πρέπει να κάνει επιλογή βάσει του τί θέλει από τη συσκευή για την οποία σκάει τόσα λεφτα. Τώρα το ποιός είναι "καλύτερος", ποιός αντιγράφει ποιόν κλπ, αυτά είναι στρατοπεδίστικα. Και η apple ας πούμε αντέγραψε το (θεικό όταν το πρωτοείδα) κάβερ του surface με το πληκτρολόγιο (μπορεί να το κάνει και καλύτερα, μεγια της με χαρά της, άσχετο του θέματος).

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 10/09/2015 - 11:39
Merge

Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (2)