Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

iPhone 6S / Plus


  • Please log in to reply
1057 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#931   Spyros3636

Spyros3636

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 13/11/2015 - 21:07

Στο ιδιο βιντεο γραφει 
UPDATE: It seems 9.2 will remedy this for the most part![/size]


Εννοείται δεν είναι λόγος να το σκέφτεται ο φιλος. 6s plus με τα χίλια, δεν θα σε απογοητεύσει στο ελάχιστο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#932   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 13/11/2015 - 22:15

Στο ιδιο βιντεο γραφει
UPDATE: It seems 9.2 will remedy this for the most part!

Σαφώς ήταν κάτι που δεν οφείλονταν σε αδυναμία του hardware. Θα ήταν αστείο να μην μπορεί ο επεξεργαστής να τα καταφέρει με το 3D Touch επειδή έχει μεγαλύτερη ανάλυση στην οθόνη.

Ήταν καθαρά θέμα software. Με τις beta 9.2.X διορθώθηκε και με την 3 έχει γίνει εξαιρετικά smooth και άμεσο ακόμα και όταν δουλεύω την συσκευή μ ένα χέρι που λόγο μεγέθους δυσκολεύει την κίνηση.

#933   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1,021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 13/11/2015 - 22:43

Μάλλον ο φιλος εννοεί τα dropping frames του iPhone 6s plus που παρατηρούνται σε σχέση με το 6s. Γιαυτο του δίνει την εντύπωση του lag. Σίγουρα δεν ήταν θέμα συσκευής που είδε, συμβαίνει σε όλα αναφορικά με το τι πιάνει το μάτι. Κοιτάξτε το κάτωθι βίντεο.


Ναι αυτο λεει μαλλον...τοχουν επισημανει και αλλοι στο youtube πχ chris pirillo
discord.gg/ajkUM8J

#934   theoapo

theoapo

    iPH Addict

  • 647 μηνύματα
  • Twitter:@theoapo
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/11/2015 - 00:05

Ναι παιδια αυτο ακριβως εννοουσα!
Όλα καλά λοιπον!
:)

#935   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3,130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/11/2015 - 21:42

παιδια μια ερωτηση,η μπαταρια του 6s πως ειναι?σε σχεση με το 5s?εκεινο ειχα τελευταιο....για το μεγαλο δεν το σκεφτομαι...που πεφτει πολυ το μεγεθος


RF forever


#936   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1,962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 15/11/2015 - 00:25

παιδια μια ερωτηση,η μπαταρια του 6s πως ειναι?σε σχεση με το 5s?εκεινο ειχα τελευταιο....για το μεγαλο δεν το σκεφτομαι...που πεφτει πολυ το μεγεθος

Μην φανταστείς τρελές διάφορες ,..
2 χρόνια είχα το 5s και τώρα 1 μήνα το 6s
Προσωπικά 4-5 ώρες άποψη μου η διαφορά με την ίδια χρήση (περισσότερη το 6s)
Εχει το 6s λίγο μεγαλύτερη μπαταρία αλλά και μεγαλύτερη οθόνη η οποία φυσικά καταναλώνει .....



Sent from my iPhone 6s using Tapatalk
  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#937   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12,705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 15/11/2015 - 01:21

παιδια μια ερωτηση,η μπαταρια του 6s πως ειναι?σε σχεση με το 5s?εκεινο ειχα τελευταιο....για το μεγαλο δεν το σκεφτομαι...που πεφτει πολυ το μεγεθος


Είναι καθαρά υποκειμενικό το θέμα με την μπαταρία. Σε άλλους θα κρατάει περισσότερο σε άλλους λιγότερο. Σίγουρα απο παλαιότερες συσκευές είναι καλύτερη η μπαταρία.

Εγώ ήμουν κάτοχος όλων των iPhone και έχω να δω τόσο καλή μπαταρία απο την εποχή του 3GS. Αυτή την στιγμή είμαι κάτοχος iPhone 6S Plus.

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 15/11/2015 - 01:23.


#938   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2,011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 15/11/2015 - 03:52

Είναι καθαρά υποκειμενικό το θέμα με την μπαταρία. Σε άλλους θα κρατάει περισσότερο σε άλλους λιγότερο. Σίγουρα απο παλαιότερες συσκευές είναι καλύτερη η μπαταρία.

Εγώ ήμουν κάτοχος όλων των iPhone και έχω να δω τόσο καλή μπαταρία απο την εποχή του 3GS. Αυτή την στιγμή είμαι κάτοχος iPhone 6S Plus.

. Συμφωνώ απόλυτα. Η μπαταρία ειναι ανάλογα με την χρήση που κάνει ο κθενας. Και εγώ έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος με το 6s plus. Μου βγάζει την μέρα και αυτό μου φτάνει με την χρήση που κάνω. Έτσι και αλλιώς το βράδυ που κοιμάμαι δεν με πειράζει να ειναι στην πρίζα όποτε το να φορτιζει κάθε βράδυ δεν μου κάνει κόπο καθόλου.

#939   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3,130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/11/2015 - 08:19

. Συμφωνώ απόλυτα. Η μπαταρία ειναι ανάλογα με την χρήση που κάνει ο κθενας. Και εγώ έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος με το 6s plus. Μου βγάζει την μέρα και αυτό μου φτάνει με την χρήση που κάνω. Έτσι και αλλιώς το βράδυ που κοιμάμαι δεν με πειράζει να ειναι στην πρίζα όποτε το να φορτιζει κάθε βράδυ δεν μου κάνει κόπο καθόλου.

καλα για το plus εχω διαβασει ότι εχει δυνατη μπαταρια...για το μικρο ενδιαφέρομαι.με ο 5s δεν ημουν ευχαριστημένος τοτε βεβαια δεν προλαβα το κουμπι με το 3g εγω ...το ειχα τοτε που ηταν υποχρεωτικα με 3g η 4g


RF forever


#940   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1,962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 15/11/2015 - 08:59

Είναι καθαρά υποκειμενικό το θέμα με την μπαταρία. Σε άλλους θα κρατάει περισσότερο σε άλλους λιγότερο. Σίγουρα απο παλαιότερες συσκευές είναι καλύτερη η μπαταρία.

Εγώ ήμουν κάτοχος όλων των iPhone και έχω να δω τόσο καλή μπαταρία απο την εποχή του 3GS. Αυτή την στιγμή είμαι κάτοχος iPhone 6S Plus.

Παρη ένα μέρη έχεις δίκαιο και λέω έν μέρη διότι εγώ είχα όπως προανέφερα 2χρονια το 5s (ίσως το μοναδικό τηλ που έδωσα και το μετάνιωσα ) τώρα είμαι ένα μήνα με 6s και οι διάφορες δεν είναι τρελές όπως είπα προηγούμενος
Η χρήση που κάνω είναι ίδια 100% και κανείς δεν μπορεί να το αμφισβήτηση αυτό εκτός από μένα τον ίδιο
Προσωπικά εγώ δεν βρίσκω μεγάλη διαφορά στην αυτονομία του 5s με 6s και αυτό φυσικά βασίζεται στην δίκη μου καθαρά εμπειρία
Το 6 και 6splus σίγουρα έχουν μεγαλύτερη αυτονομία διότι μιλάμε για μεγάλα κινητα με μεγαλύτερη φυσικά μπαταρία
Την καλημέρα μου :)


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk
  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#941   zlife

zlife

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/11/2015 - 13:54

Δεν το κανει μονο σε αυτο.Δοκιμασε να παιξεις και το chord left απο agnes obel η το αργη ανυψωση στους ηχους.Αν ριξεις την ενταση του ηχου 5 κλικ σταματαει. 
 
Το πρωτο iphone 6s το αλλαξα για αυτο το λογο,το δευτερο το ξανακανει.


Στο αλκαξαν το ειδαν οτι ειχε προβλημα γιατι εμενα μου λενε οτι ειναι φυσιολογικο ενω βλεω οτι ειναι προβλημα και η δευτερη που πηρες ποτε το πηρες καο στο εκανε ;
Υπαρχει καποιος που παιζει φυσιολογικα το ηχειο του η ακομα δεν το πηρε κανεις χαμπαρι :P

#942   imonty

imonty

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 15/11/2015 - 14:05

Στο αλκαξαν το ειδαν οτι ειχε προβλημα γιατι εμενα μου λενε οτι ειναι φυσιολογικο ενω βλεω οτι ειναι προβλημα και η δευτερη που πηρες ποτε το πηρες καο στο εκανε ;
Υπαρχει καποιος που παιζει φυσιολογικα το ηχειο του η ακομα δεν το πηρε κανεις χαμπαρι :P

Το πηγα σε ενα apple store εδω που βρισκομαι,το ακουσαν και εγινε η αντικατασταση.Φτανω σπιτι,στηνω το καινουργιο  και η παραμορφωση υπηρχε ξανα.Δες κι εδω https://discussions....tart=0&tstart=0


Τελευταία επεξεργασία από: imonty, 15/11/2015 - 14:07.


#943   zlife

zlife

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/11/2015 - 01:36

Το πηγα σε ενα apple store εδω που βρισκομαι,το ακουσαν και εγινε η αντικατασταση.Φτανω σπιτι,στηνω το καινουργιο  και η παραμορφωση υπηρχε ξανα.Δες κι εδω https://discussions....tart=0&tstart=0


Και δεν το πηγες ξανα ; Εγω αυριο θα παω ελπιζω οτι μου δωσουν να ειμαι τελευταιας παρτοδας να το εχουν διορθωσει.. Τραγικο παντως το κανει αν πχο σε ολες στις περοσπταρες πρωτες συσκευες που ηρθαν βεβαια εδω μεσα δεν το πολυ πηραν χαμπαρι πολυ το 3d touch τους ενδιαφερει αν lagarei :P εδω το ηχειο παιζει σαν κινεζια :P

#944   aliask

aliask

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2015 - 02:21

Τι πρόβλημα έχει το ηχείο βρε παιδιά γιατί απο τις περιγραφές δεν έχω καταλάβει τι ενδεχόμενος πρέπει να ελέγξει κάποιος;!

#945   imonty

imonty

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 16/11/2015 - 03:58

Ψάξε στο YouTube:Agnes obel-chord left και δες πως ακούγεται.Στο δικό μου τουλάχιστον υπάρχει μια έντονη παραμόρφωση.Αν δε σου είναι κόπος πες κι εμάς τα αποτελέσματα.


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες