Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

iPhone 6S / Plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1057 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#901   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2015 - 00:23

Ο μαραθώνιος βλακείας συνεχίζεται...

 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#902   zlife

zlife

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/11/2015 - 04:02

Agnes obel smoke & mirrors βαλτε στο itune store σας να παιξει και πειτε αν ακουτε φυσιολογικα την εναρξη του κομματιου

#903   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 13/11/2015 - 04:05

Ο μαραθώνιος βλακείας συνεχίζεται...

 

Είπαμε η μxxxxία είναι μεγάλη και ανίκητη. 


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#904   tsoupri

tsoupri

    iPH Contributor

  • 1.309 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 13/11/2015 - 11:56

Να ρωτήσω κάτι.
Ενώ φόρτιζω τη συσκευή και το ποσοστό μου δείχνει 100% το εικονίδιο της μπαταρίας δεν έχει πρασινίσει ολόκληρο. Έχει ένα πολύ μικρό κενό.
Είναι φυσιολογικό;
Να περιμένω να γεμίσει το εικονίδιο η να το βγάλω από το φορτιστή τώρα που λέει 100%;

#905   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 13/11/2015 - 12:00

Να ρωτήσω κάτι.
Ενώ φόρτιζω τη συσκευή και το ποσοστό μου δείχνει 100% το εικονίδιο της μπαταρίας δεν έχει πρασινίσει ολόκληρο. Έχει ένα πολύ μικρό κενό.
Είναι φυσιολογικό;
Να περιμένω να γεμίσει το εικονίδιο η να το βγάλω από το φορτιστή τώρα που λέει 100%;

 

είναι αρκετή ώρα στο 100% ?


Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 13/11/2015 - 12:00

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#906   tsoupri

tsoupri

    iPH Contributor

  • 1.309 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 13/11/2015 - 12:02

είναι αρκετή ώρα στο 100% ?


Είναι 5-10 λεπτά περίπου.

#907   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 13/11/2015 - 12:09

Είναι 5-10 λεπτά περίπου.

αστό ακόμη 15-20 λεπτά και θα είσαι κομπλέ 


  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#908   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 372 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 13/11/2015 - 12:11

Να ρωτήσω κάτι.
Ενώ φόρτιζω τη συσκευή και το ποσοστό μου δείχνει 100% το εικονίδιο της μπαταρίας δεν έχει πρασινίσει ολόκληρο. Έχει ένα πολύ μικρό κενό.
Είναι φυσιολογικό;
Να περιμένω να γεμίσει το εικονίδιο η να το βγάλω από το φορτιστή τώρα που λέει 100%;

 

Δεν το εχω παρατηρησει ποτε αυτο να σου πω την αληθεια.. αλλα εγω παντα οταν το φορτιζω και μολις παει στο 100% το αφηνω τουλαχιστον ακομα για κανα τεταρτο.... δεν ξερω αλλα εχω μεινει με την εντυπωση οτι και 100% να παει οταν το βγαλεις αμεσως θα πεσει σχετικα πολυ γρηγορα στο 99%. Ενω ετσι οπως το φορτιζω μπορει να κανει να πεσει και κανα 8ωρο στο 99% και με χρηση οχι απλα αναμονη...
 



#909   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 13/11/2015 - 12:12

αστό ακόμη 15-20 λεπτά και θα είσαι κομπλέ

άμα το αφήσεις 2-3 ώρες παραπάνω μπορεί να πάει και στο 110%. Ρε χαρείτε τα τηλέφωνα σας!!!!!

#910   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 13/11/2015 - 12:15

Δεν το εχω παρατηρησει ποτε αυτο να σου πω την αληθεια.. αλλα εγω παντα οταν το φορτιζω και μολις παει στο 100% το αφηνω τουλαχιστον ακομα για κανα τεταρτο.... δεν ξερω αλλα εχω μεινει με την εντυπωση οτι και 100% να παει οταν το βγαλεις αμεσως θα πεσει σχετικα πολυ γρηγορα στο 99%. Ενω ετσι οπως το φορτιζω μπορει να κανει να πεσει και κανα 8ωρο στο 99% και με χρηση οχι απλα αναμονη...
 

Όπως είπε και πιο πίσω ο φίλος Reaver μην αγχώνεσαι με την μπαταρια -φόρτιση κτλ 

Εγώ απλα στο ανέφερα αυτό για να σου φύγει το άγχος και να γεμίσει η μπάρα της μπαταριας .

Πλέον και εγώ δεν αγχώνομαι με τέτοιες καταστάσεις ....το φορτίζω οποτε μου την δώσει ...

 

Y.Γ το μήνυμα πήγαινε και για τον @tsoupri :)


Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 13/11/2015 - 12:19

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#911   imonty

imonty

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 13/11/2015 - 12:19

Agnes obel smoke & mirrors βαλτε στο itune store σας να παιξει και πειτε αν ακουτε φυσιολογικα την εναρξη του κομματιου

Δεν το κανει μονο σε αυτο.Δοκιμασε να παιξεις και το chord left απο agnes obel η το αργη ανυψωση στους ηχους.Αν ριξεις την ενταση του ηχου 5 κλικ σταματαει. 

 

Το πρωτο iphone 6s το αλλαξα για αυτο το λογο,το δευτερο το ξανακανει.



#912   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 372 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 13/11/2015 - 12:21

Όπως είπε και πιο πίσω ο φίλος Reaver μην αγχώνεσαι με την μπαταρια -φόρτιση κτλ 

Εγώ απλα στο ανέφερα αυτό για να σου φύγει το άγχος και να γεμίσει η μπάρα της μπαταριας .

Πλέον και εγώ δεν αγχώνομαι με τέτοιες καταστάσεις ....το φορτίζω οποτε μου την δώσει ...

 

Y.Γ το μήνυμα πήγαινε και για τον @tsoupri :)

 

Δεν ανχωνομαι φιλε μου.. ακολουθω την ιδια τακτικη χρονια τωρα με οτι κινητο εχω στα χερια μου και δεν εχω παρατηρησει κατι στραβο.. ασε που δεν ψαχνω και για ατελειες.. :)

 



#913   tsoupri

tsoupri

    iPH Contributor

  • 1.309 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 13/11/2015 - 12:24

άμα το αφήσεις 2-3 ώρες παραπάνω μπορεί να πάει και στο 110%. Ρε χαρείτε τα τηλέφωνα σας!!!!!


Όταν δίνεις 1000€+ για ένα τηλέφωνο και το φορτίζεις και βλέπεις ότι ποτέ δεν γεμίζει το εικονίδιο της μπαταρίας, τουλάχιστον προσωπικά θέλω να ξέρω το συμβαίνει! Σου είπε κάποιος πως δεν χαίρομαι το τηλέφωνο;;;;
Τελείως φιλικά το χαίρομαι και με το παραπάνω!!!!

#914   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 13/11/2015 - 14:05

Δεν το εχω παρατηρησει ποτε αυτο να σου πω την αληθεια.. αλλα εγω παντα οταν το φορτιζω και μολις παει στο 100% το αφηνω τουλαχιστον ακομα για κανα τεταρτο.... δεν ξερω αλλα εχω μεινει με την εντυπωση οτι και 100% να παει οταν το βγαλεις αμεσως θα πεσει σχετικα πολυ γρηγορα στο 99%. Ενω ετσι οπως το φορτιζω μπορει να κανει να πεσει και κανα 8ωρο στο 99% και με χρηση οχι απλα αναμονη...
 

Υπαρχει ένα tweak στο Cydia (fullycharged) που εμφανιζει το εικονιδιο της "πληρους φορτισης" όταν το κινητο φορτιστεί στο "πραγματικό" 100% (αν υπαρχει κατι τετοιο). Όσο το ειχα το tweak, το κινητο εδειχνε 100% στη φορτιση και το εικονιδιο εμφανιζοταν μετα απο 15-20 λεπτά. Δεν ξερω αν αυτό σημαινει όντως κατι απλα το αναφερω. 



#915   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 372 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 13/11/2015 - 15:45

Υπαρχει ένα tweak στο Cydia (fullycharged) που εμφανιζει το εικονιδιο της "πληρους φορτισης" όταν το κινητο φορτιστεί στο "πραγματικό" 100% (αν υπαρχει κατι τετοιο). Όσο το ειχα το tweak, το κινητο εδειχνε 100% στη φορτιση και το εικονιδιο εμφανιζοταν μετα απο 15-20 λεπτά. Δεν ξερω αν αυτό σημαινει όντως κατι απλα το αναφερω. 

 

Aκριβως.. Ενα απο τα πρωτα μου smartphone Samsung οταν το φορτιζες σε ειδοποιουσε ποτε ηταν φουλ φορτισμενο και το ποσοστο εφτανε στο 100% λιγο πριν(15 λεπτα περιπου).. Εξαιτιας αυτου μου εχει δημιουργηθει η εντυπωση αυτη που για μενα δεν ειναι μονο εντυπωση αλλα και η πραγματικοτητα....
 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες