Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

iPad Pro


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
346 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#241   kalotina

kalotina

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 15/12/2015 - 19:45

Ειναι δωρεάν?Προσωπικά το πήρα στα χέρια μου για2 μέρες ύστερα από αγορά συγγενικού μου προσώπου.η εμπειρία είναι ....μεγάλη....πολύ καλή απόκριση εξαιρετική ταχύτητα αλλά προσωπικά το μεγάλο του ατού είναι ηοθονη.πολυ καλή πολύ καθαρή.στα + και η μπαταρία του κατα τα αλλά είναι iPad .για κάποιον που έχει πουλήσει κάτι είναι καλή αγορά δηλ.δεν θα τα βγάλει από το υστέρημα του ειναι καλή αγορά . Σαν εμπειρία.τωρα αν ειναι για επαγγελματίες ή όχι ειναι θέμα του χρήστη.δεν μπορώ εγώ να ξέρω τις ανάγκες του καθενός.παντως ειναι αγορά για να το κρατήσετε.αν ειναι το μεταπουλησετε μην το πάρετε.α και γιατί θα σχολιαστεί το surface για μένα ειναι κομπιούτερ με Windows αυτό ειναι ipad

Τελευταία επεξεργασία από: kalotina, 15/12/2015 - 19:51


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#242   lunadark

lunadark

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/12/2015 - 19:55

Παιδες συγνώμη αν είμαι λιγο off-topic αλλά επειδή πρόκειται να αγοράσω το θηρίο (ipad pro) θα ήθελα να μου προτείνεται αν μπορείτε κάποια καλή θήκη (απο ελλάδα αν ειναι δυνατόν) στο σκρούτζ που είδα κάποιες δεν μου γέμισαν το μάτι.

 

σας ευχαριστώ



#243   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 16/12/2015 - 16:26

Υπάρχουν αυθεντικές αν σε ενδιαφέρει πλαίσιο κτλπ


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

#244   Safa

Safa

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 17/12/2015 - 22:52

Παιδες συγνώμη αν είμαι λιγο off-topic αλλά επειδή πρόκειται να αγοράσω το θηρίο (ipad pro) θα ήθελα να μου προτείνεται αν μπορείτε κάποια καλή θήκη (απο ελλάδα αν ειναι δυνατόν) στο σκρούτζ που είδα κάποιες δεν μου γέμισαν το μάτι.
 
σας ευχαριστώ


Φίλε σήμερα το αγόρασα,με το αυθεντικό smart cover απο την apple και το smart silikon case.
Αν και λίγο τσιμπημένη η τιμη αξίζει,δίνεις που δίνεις τόσα λεφτα για το εξαιρετικό Ipad,σου συνιστώ τα αυθεντικά.

#245   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/12/2015 - 20:14

οταν ειναι με την smart cover με το πληκτρολόγιο , σε θεση λαπτοπ , ποσο σταθερο ειναι? δινει την αίσθηση οπως και τα υπόλοιπα ipad οτι θα πέσει με το παραμικρό?



#246   magiaros

magiaros

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 21/12/2015 - 08:54

πήρα και εγώ το silicon case 

 

πιστεύω οτι αξίζει τα λεφτά του

 

δεν πήρα το cover για να πάρω από αμερική το smart keyboard 10 ιανουαρίου που θα πάω

 

περιμένω σε κανένα δύωρο το στυλό από πλαίσιο και θα σας πω  εντυπώσεις

 

 

έχω ήδη και το surface από  microsoft και θα τα χρησιμοποιώ και τα δύο

 

αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι το palm rejection του στυλού και πόσο καλά δουλεύει στο onenote το οποίο χρησιμοποιώ καθημερινά

 

επισης δεν ξέρω κατα πόσο υπάρχει στο στυλό το parallax δηλαδή αλλού να ακουμπάς το στυλό και αλλού να γράφει.Ελάχιστα σε άλλο σημείο αλλά πολύ ενοχλητικό.Προσωπικά με ενοχλεί πολύ και δε μπορώ να γράψω.Έντονο parallax υπάρχει στην τεχνολογία της wacom αλλά καθόλου στο surface

 

θα ξέρω σε μερικές ώρες τι παίζει με το apple pencil

 

το ιδανικό θα ήταν να τα ξέρω αυτά πριν αγοράσω το ipad pro και το pencil αλλά θέλει και ρίσκο η ζωή 

 

από όσο έχω δει σε review πάντως δεν υπάρχει parallax και το palm rejection δουλεύει


Τελευταία επεξεργασία από: magiaros, 21/12/2015 - 09:01


#247   ichbin

ichbin

    iPH Enthousiast

  • 398 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 21/12/2015 - 10:29

Αντιπαλος του Surface.


Αυτο ειναι μαλλον ανεκδοτο που ειπες... Τι σχεση χει το surface με το ipad pro? To Surface ειναι οτι καλυτερο υπαρχει σε ταμπλετοειδες.

#248   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 21/12/2015 - 11:52

Αυτο ειναι μαλλον ανεκδοτο που ειπες... Τι σχεση χει το surface με το ipad pro? To Surface ειναι οτι καλυτερο υπαρχει σε ταμπλετοειδες.

Το surface ειναι ενα tablet-pc.
Υπερτερεί σε κάποιους τομείς όπως εφαρμογές exe, πλήρη έκδοση office για πραγματική εργασία κλπ.
Όμως στο κομμάτι που αφορά την προσωπική χρήση που υποτίθεται ότι κανεις αγοράζοντας tablet και όχι λαπτοπ, υστερεί θανάσιμα :) αφού οι εφαρμογές τρίτων ειναι για κλωτσιές.

Συνεπώς όλα εξαρτώνται απο την χρήση που κανεις.
Αν το θες για να αντικαταστήσεις το λαπτοπ θα πάρεις surface.
Αν όλη μέρα δουλεύεις κάποιο εταιρικό πρόγραμμα που ειναι σε Windows η αρχεία excel, power point και πάλι θα πάρεις surface.

Για οτιδήποτε άλλο το iPad ειναι πιο φιλικό.
Εκτός των εφαρμογών υπάρχουν και βασικά θέματα.
Για δοκίμασε να γράψεις ενα μεγάλο ποστ απο το soft πληκτρολόγιο των Windows.
Η μήπως θα στήνεις το φυσικό πληκτρολόγιο καθώς θα είσαι απλωμένος στον καναπέ.

Για μένα η χρήση του surface σαν tablet όπως την ξέραμε ως τώρα χρειάζεται μεγάλες παραχωρήσεις.

Έχω ενα μικρό Windows tablet που πωλούνταν 350 ευρώ όταν κυκλοφόρησε.
Μ εκνευρίζει αφάνταστα όταν θέλω να το χρησιμοποιήσω σαν iPad η έστω σαν android tablet.

Ο μόνος λόγος που το έχω ειναι για να παρακολουθώ και να συμπληρώνω στοιχεία σε καποια αρχεία excel της εταιρείας που εργάζομαι αλλα και της ατομικής μου επιχείρησης, όταν είμαι εκτός γραφείου.
Κι αυτό γιατι έχει μικρό μέγεθος και χωράει στο μικρό τσαντάκι που κουβαλάω έτσι κι αλλιώς .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#249   magiaros

magiaros

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 21/12/2015 - 11:57

παιδιά πραγματικά λατρεύω το surface και δε θα το αποχωριζόμουν ποτέ 

 

 

αλλά επειδή πήρα το στυλό επιτέλους μπορώ να πω οτι ο στυλός απλά τα σπάει

 

η αίσθηση του να γράφεις στο ipad pro είναι σαφώς καλύτερη από το surface 

 

είναι σα να γράφεις σε χαρτί.η άκρη του στυλού είναι μαλακή .αυτό βέβαια και στο surface διορθώνεται βάζοντας μύτη πιο μαλακή

 

το palm rejection είναι πραγματικά απίστευτο όπως το έλεγαν στα review 

 

parallax:πραγματικά δεν υπάρχει καθόλου.εκεί που ακουμπάς το στυλό εκεί ακριβώς είναι η γραμμή 

 

το μόνο μειονέκτημα που απορώ πως δεν το σκέφτηκαν είναι οτι δε μπορείς να γράψεις με αυτό το στυλό πάνω από 1 λεπτό

 

γλυστράει πολύ εύκολα από τα χέρια 

 

βέβαια αυτό διορθώνεται εύκολα βγάζοντας ένα πλαστικό από οποιδήποτε στυλό και βάζοντας το στο pencil

 

αυτό που με ενδιέφερε πρωτίστως είναι αν στο onenote δουλεύει καλά ο στυλός και φάινεται το palm rejection στο onenote οτι απλά τα σπάει.οτιδήποτε άλλο δε με απασχολεί.όλες μου οι σημειώσεις είναι στο onenote.

 

με το χέρι δε μπορείς να γράψεις .μόνο όταν ακουμπάει ο στυλός 

 

περισσότερα μετά

 

 

***επειδή έχω πολλές σημειώσεις και στο evernote να πω οτι και εκεί δουλεύει άριστα το palm rejection και το γράψιμο είναι απόλαυση

 

ΕΥΓΕ apple 


Τελευταία επεξεργασία από: magiaros, 21/12/2015 - 12:06


#250   magiaros

magiaros

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 21/12/2015 - 12:45

το οτι γλυστράει ο στυλός από το χέρι εγώ το έλυσα κάπως έτσι:

 

https://www.dropbox.....37.38.jpg?dl=0

 

 

προφανώς υπάρχουν άπειρες λύσεις 

 

πήγα και αγόρασα ένα μηχανικό μολύβι με 1 ευρώ,πέταξα το μολύβι και κράτησα το πλαστκό



#251   hal

hal

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/12/2015 - 13:06

Το surface ειναι ενα tablet-pc.
Υπερτερεί σε κάποιους τομείς όπως εφαρμογές exe, πλήρη έκδοση office για πραγματική εργασία κλπ.
Όμως στο κομμάτι που αφορά την προσωπική χρήση που υποτίθεται ότι κανεις αγοράζοντας tablet και όχι λαπτοπ, υστερεί θανάσιμα :) αφού οι εφαρμογές τρίτων ειναι για κλωτσιές.




Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Συμφωνώ μαζί σου σε ότι λες απλά δεν μπορώ να φανταστώ πως βολεύει μια οθόνη του μεγέθους του surface σε fully enabled desktop class εφαρμογές. Ένα photoshop ή ένα word απλά πάσχει σε 15αρι λαπτοπ στο surface θα είναι καλύτερα?



#252   magiaros

magiaros

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 21/12/2015 - 13:35

Αυτο ειναι μαλλον ανεκδοτο που ειπες... Τι σχεση χει το surface με το ipad pro? To Surface ειναι οτι καλυτερο υπαρχει σε ταμπλετοειδες.

 

στα χαρτιά είναι καλύτερο το surface

 

σε θέμα λετουργικού και εφαρμογών όμως που σε τελική ανάλυση έιναι και αυτό που μας ενδιαφέρει εμας τους καταναλωτές είναι ανώτερο το ipad.δεν έχουμε τα μηχανήματα αυτά για να κάνουμε benchmark.για δουλειά τα έχουμε.δηλαδή για τις εφαρμογές .τι να τον κάνω πχ τον επεξεργαστή μόνο του και τα 16 gb ram?

 

πχ έχω γύρω στις 10000 σημειώσεις στο evernote

 

και άπειρες σημειώσεις στο onenote

 

ενώ τόσο καιρό έχω tablet που υποστηρίζει στυλό(για το surface pro 3 λέω) δε μπορώ να γράψω στο evernote χειρόγραφη σημείωση και αν γράψω με χίλια ζόρια θα είναι χωρίς palm rejection και χωρίς να μπορώ να δω τη σημείωση αυτή καθαρά από άλλη συσκευη ,ούτε να την επεξεργαστώ 

 

έπρεπε να βγάλει η apple συσκευή με στυλό για να μπορώ να προσθέτω χειρόγραφες σημειώσεις στις σημειώσεις μου στο evernote

 

και ΟΚ

 

πες οτι το evernote είναι ανταγωνιστής του onenote και δε θέλει να βελτιώσει την εφαρμογή για τα windows

 

το δέχομαι

 

έχω όμως πολλές εφαρμογές για ipad pro ανατομίας που τα σπάνε τις οποίες βέβαια πλήρωσα 

 

δεν υπάρχει ούτε μια για windows 

 

πάλι το evernote φταίει?

 

 

δεν έχει βγει ακόμα καλή εφαρμογή για ipad που να υποστηρίζει σημειώσεις σε pdf με το apple pencil.θα βγεί σύντομα λογικά .

 

έχω πάθει πλάκα με το ipad pro αλλά ξαναλέω και το surface είναι απαραίτητο για μένα .δεν πειράζει να έχουμε 2 γαμάτες συσκευές 

 

περιμένω από apple να κάνει ipad mini και iphone που να είναι συμβατό με το apple pencil για να πετάξω το note 4 στα σκουπίδια

 

είμαι 102% σίγουρος οτι το επόμενο ipad mini θα υποστηρίζει το pencil

 

για το iPhone δεν ξέρω


Τελευταία επεξεργασία από: magiaros, 21/12/2015 - 13:43


#253   marcus0

marcus0

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 21/12/2015 - 15:54

οταν ειναι με την smart cover με το πληκτρολόγιο , σε θεση λαπτοπ , ποσο σταθερο ειναι? δινει την αίσθηση οπως και τα υπόλοιπα ipad οτι θα πέσει με το παραμικρό?

Είναι πάρα πολύ σταθερό. Εγώ το είχα χθες στα πόδια μου για ώρα και έγραφα πολύ γρήγορα χωρίς να φοβάμαι, όπως με όλα τα υπόλοιπα iPad.

 

Γενικώς η εντύπωση μου είναι πως το smart keyboard έχει ισχυρότερο μαγνήτη από όλα τα προηγούμενα covers που έχει βγάλει η Apple. Τo keyboard έχει ιδιαίτερη αίσθηση στα πλήκτρα αλλά συνηθίζεται.

 

Γενικώς, καταπληκτική συσκευή, ειδικά από άποψη ήχου (πρέπει να την ακούσει κανείς σε ήσυχο χώρο για να αντιληφθεί το μέγεθος της βελτίωσης, εκεί που τα υπόλοιπα iPad συμπεριλαμβανομένου και του Air 2 ήταν για γέλια). Εντυπωσιακός διαχωρισμός stereo μεταξύ ηχείων σε landscape mode, πολύ καλή απόδοση υψηλών και χαμηλών συχνοτήτων, σχεδόν σαν να ακους ακουστικά 1000 Ευρώ (και δεν υπερβάλλω στο ελάχιστο).


Τελευταία επεξεργασία από: marcus0, 21/12/2015 - 15:57


#254   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 21/12/2015 - 15:57

Η αληθεια ειναι οτι αν ειχε mac os θα ειχα καταργησει τον macbook απο την πρωτη μερα κυκλοφοριας του ipad pro....

#255   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 21/12/2015 - 16:39

Αρκετά μεγάλο ρε παιδιά όμως!!! Αλλά αυτό το pencil τα σπάει και μακάρι να το βλέπαμε και σε iPad με μικρότερο μέγεθος

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (4)